Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
16. bře 2012

@falca1 no dobry vyber je v DM,tesco - tak skus mozno tam... alebo potom uvarit doma, aj z mrazenej baby kartky

katka.stran
16. bře 2012

@beruska24.9. Tak jo, díky 🙂

jajka81
17. bře 2012

@falca1 Ja varim doma, mám z toho lepší pocit keď viem, čo tam dávam.
Ináč môjho malého z varenej mrkvy zapeka, takze mrkvicky davame len kusocek. A úplne od prvého dna mu dávam zeleninu+mäso...

sarunatko
17. bře 2012

@falca1 Já teda vařím doma, mám domácí mraženou zeleninu, když chci koupit něco, co nemám, tak kupuju jen buď Agro nebo Bonduelle. Jinak mám ale pořád v zásobě aspoň jednu skleničku, kdybychom náhodou třeba rychle potřebovali někam odjet nebo se prostě něco stalo - už se mi to párkrát vyplatilo, když jsem byla nemocná nebo tak. A skleničky kupuju jedině Babylove nebo Alnatura z DM. Jenom ale pozor - moje kámoška začala zeleninou ze skleničky a malá jí teď nechce papat doma vařenou.

prettybaby
18. bře 2012

@beruska24.9. ani sa mi neukazalo v upozorneniach, ze si mi odpisala na moj prispevok .-( teraz som si to az vsimla v diskusii. No ved to, budem lovit v pamati a ked tak´, mam uz aj casaky specialne na prikrmy po ruke vyznacene .-)))

beruska24.9.
19. bře 2012

prettybaby - jasně, protože se mi zatoulalo jedno ´´t´´ 😔 takže tě to nemohlo upozornit.

tak já jsme si akorát našla, které potraviny se mohou přibližně v který věk, sepsala jsem si to a jinak jedu tak nějak ´´automaticky´´ 😀

si vzpomínám, jak jsem se bála první v porodnici vůbec vzít do ruky, aby mi ten drobek nespadl 😨 nechápala jsem maminku, která měla druhé a chodila po chodbě s mimčem na jedné ruce. pochopila jsem po narození druhé 😀 😉

takže neboj, jak začneš, zjistíš, že vlastně prakticky všechno víš 😀 😵 😀

victoriad
19. bře 2012

Mamicky, potrebujem surne poradit 😒 co davate 7mesacnym babatkam na desiatu a olovrant? Mne mala odmieta kasu, cerstve ovocie a aj presnidavku :( skusala som uz asi milion kombinaciia a z kazdeho mi spapa len 2-3 lyzicky, zacne ju striasat a nechce viac otvorit ustocka...s obedom nemame problem. Fakt neviem co jej mam dat :(

mimit
19. bře 2012

maminky, odkedy ste zacali davat cajik alebo napriklad roztek?moja mama len o tom hovori, ze uz by dala nasej malickej rozok do ruky a cajik pit 🙂

mimit
19. bře 2012

@victoriad nasa malicka nechce napriklad ziadne mlieko umele, ani na noc, ani mliecne kase navecer, takze ako prikrmy na desiatu, resp. obed davam bud mrkvu a banan, alebo kalerab ci zemiak a na vecer vselijake tie zmesy od hipp ci uz ovocne, zeleninove alebo akoze s masovou prichutou.

beruska24.9.
19. bře 2012

@mimit - rohlík u obou od 6m., čaj starší nechtěla, vodu jsem nabízela od začátku příkrmů (od 5m.), mladší zatím také pije jen vodu (u příkrmů)

kachen
19. bře 2012

@falca1 Ahoj, holky uz ti odpovedely. Ale ja chcu byt taky za chytrou. Na zacatek jsem kupovala sklenicky. Bio od Hippu. Mne to ted v zime prijde prece jen lepsi. Vlastne i pohodlnejsi, nez se pizlat s jednou mrkvi, kterou jsem ve finale mela jako kyt. Ta mrkvicka s bramborem od Hippu je chutove strasne moc dobra. Pak je dobry pastynak od Alnatury. Spenat s bramborem od Humany. Ty prvni prikrmy jsou, podle me, nejlepsi Hipp. Pak uz to stoji za starou belu. Mrazenou zeleninu mam bio od Ardo. Poradne se rozsoupnu, az bude sezona. 😉

kachen
19. bře 2012

@sarunatko Ted uz taky varim, pac ty sklenicky pro starsi jsou fakt na pendrek. To uznavam, a to jsem byla jejich velkym zastancem . Ale prvni lzicky se mne teda nechtely varit a ani buhvijak nevyplatily. Tehdy byly v Kauflandu v akci za 16Kc, tak jsem jich nakoupila na mesice dopredu.

falca1
20. bře 2012

@cicimon
@jajka81
@sarunatko
@kachen díky holky za rady. Já jsem teda teďka vařila z mražené, tu mrvní mrkvičku máme zasebou 😀 . Teď teda mrkev s bramborem - tu mám teda i ve sklínce tak uvidím jak budu dnes stíhat 😀.
Byla jsem včera v DM tak jsem nakoupila pár sklíneček do zásoby právě od Hippu a Alnatury 😀 . Ještě jsem se dívala na nějakou kaši na večer, protože malá se mi zdá, že se pořád budí večer hladem. Co byste mi pro 6,5měsíční mimčo doporučily??

sarunatko
20. bře 2012

@falca1 Já vařím kaše ze zdravé výživy - vede u nás pohanková a špaldová. Někdy do ní nastrouhám jablíčko, někdy pomačkám kousek banánu, nastrouhám mrkvičku nebo dám lžičku přesnídávky. Ze začátku jsem kupovala rýžovou a kukuřičnou krupici od Nestlé, jen se to rozmíchá v mlíčku. Nemám ráda takové ty sladké kaše, po těch se snad i děti musí budit v noci žízní.

jajka81
20. bře 2012

@victoriad Skusala si napríklad piskotky s jablkovou stavou? To u nás malo úspech. Ale jedine ak už je bábätko navyknute na lepok

jajka81
20. bře 2012

@mimit Caj nedávam, len cistu vodicku. Roztek dostal raz a sa s ním výborne zahral, poozuzlaval - ale nedá sa povedať, že by ho zjedol🙂 ako hračka výborne 🙂

perca
20. bře 2012

@mimit čaj dávám asi necelých 14 dní, protože malej kašlal a dostal fakt hnusný kapky. tak abych mu tím nezprotivila mlíko, tak jsem mu je podávala s čajem.

zzzzuuuuzzzziiii
20. bře 2012

Ahoj holky, chci se zeptat. Nasi Viky jsou dneska 4 mesice a kdyz vidi lzicku doslova se po ni sape a otevira pusinku. Plne ji kojim, ted jsem zacala pridavat hermankovy cajik. Chtela bych ji ale zacit davat prikrmy, ale moje doktorka mi to doporucuje az od pul roku. Ja nevim, je na tom neco spatneho, kdyz bych ji zacala varit uz ted? Vsechno mame domaci, takze bych varila, vim co v tom je a chtela bych ji zatim aspon ten obed treba nahradit zeleninkou... neznam ale recepty, ani mnozstvi.
Neporadite mi?

katka.stran
20. bře 2012

@beruska24.9. Ahoj, jsi dávala malýmu rohlík už od 6měsíců? a jako žužlat? nebo jsi ho namáčela do mlíka?

prettybaby
20. bře 2012

@zzzzuuuuzzzziiii aj nasa doktorka , ze az od pol roka, zacali sme dnes mrkvickou, aj ked uz ma to davno pokusalo.

jajka81
20. bře 2012

@zzzzuuuuzzzziiii Ja by som ti poradila počkať ešte do 6 mesiacov. Keď ju kojis, davas jej tu najlepšiu potravu na svete, zbytočne jej zatazovat organizmus normalnou stravou....

beruska24.9.
20. bře 2012

@katka.stran - do ručky, tak půlku rohlíku nebo kousek housky (rohlík je lepší), tak 2 dny starý - nenadýmá a jakoby se rozpadá, lépe drobí 😀
na rohlík nemusí mít dítě zuby (obě tedy měly 2 dole), protože dítě ho stejně ožužlá, rozmočí slinami a rozdrobí a rozpatlá naprosto všude 😀 😝
obě holky si ho hned po prvním ochutnání zamilovaly 😵 😀
zkoušela jsem i nadrobit do mléka (rozmočit), ale ani jedna tuhle mňamku 😝 nechtěla. jo a u starší jsem kdysi drobila rohlík do dětské přesnídávky, že ji to lépe nasytilo, když samotná přesnídávka nestačila.

beruska24.9.
20. bře 2012

@zzzzuuuuzzzziiii - podle nových studií se uvádí i u plně kojených dětí začít s příkrmy nejdříve mezi 4-6m. ségra plně kojila a dr. ji doporučila příkrmy od 5m. sama jsem kojila obě děti jen ´´chvíli´´ a také jsem začínala u obou od 5m. od těch 4m. mi to připadá hodně brzy. být tebou, tak bych počkala min. do 5m. a pak se poradila s dr. když ji svěříš dítě do péče, tak ji jistě důvěřuješ a přijde mi to ´´divné´´ ji takhle úplně obejít. takže spíš to s ní za měsíc probrat, říct svůj názor a uvidíš, co ti na to řekne.....

jezurinek
20. bře 2012

Potřebovala bych poradit. Dnes mi doktorka řekla že bychom mohli začít s příkrmy a dnes nám jsou 4 měsíce, ale co tak koukám, tak je lepší začít až od ukončeného 4 měsíce. Takže asi ten měsíc počkám. Ale nevím jestli mám malýmu příkrmy vařit nebo kupovat už hotové ve sklinkách. Děkuji moc za odpověd

beruska24.9.
20. bře 2012

@jezurinek - někdo vaří, někdo jen skleničkuje, někdo kombinuje - vaří a skleničky jen při nestíhačce nebo na cestách. takže záleží na tobě 😉
jsou děti, které si zvyknou na skleničky a pak nechtějí doma vařené a jiné, které plynule přecházejí z jednoho do druhého.
osobně vařím (skleničkám moc nedůvěřuji 😎 ), na cestách (když už jedeme na celý den) využívám dětské (miminkovské) přesnídávky. dělala jsem to tak i u starší a nestěžovala si 😀

pelenka
20. bře 2012

@jezurinek Jestli jste dnes oslavili 4 měsíce, tak máte ukončený 4. měsíc🙂

sarunatko
20. bře 2012

@jezurinek Pokud kojíš, tak bych s příkrmama nespěchala, není důvod. Já taky skleničkám moc nevěřím, vařím si sama, doma mám pořád v ledničce jednu skleničku, kdyby náhodou něco.... Vyplatilo se mi to, když jsme potřebovali někam rychle odjet nebo tak. Já vždycky říkám, že my kupované polotovary taky nejíme, tak proč to cpát dítěti.

jezurinek
20. bře 2012

a kupujete zeleninu normálně v obchodech, nebo někde ve zdravé výžive? Mi jsme jen na umělé

jezurinek
20. bře 2012

@pelenka no spíš ukončený 3 měsíc ne? narodil se v listopadu

pelenka
20. bře 2012

@jezurinek Tak počítej: Do prosince 1, do ledna 2, do února 3, do března 4. Jsou v tom hodně zmatky, přece když oslaví 4. narozneniny, tak taky nebude mít ukončený 3. rok, ale 4. 🙂