Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

carodkaa
15. bře 2007

Ahoj holky 😉
tak vcera jsem dala slavnostne malymu ten jogurt s rozmackanym babanem,tak co myslite??...No vzal si 3 lzicky a vyprd se mi na to!!Ja jsem uz zoufala no on zkratka ty svaci bojkotuje.Nevim co s nim kdyz jsem to rikala Dr.,tak mi rekla,ze kdyby vedela proc deti nejedi to co maji jist dostala by Nobellovu cenu,no to mi fakt poradila ☹

ijetka
15. bře 2007

carodkaa
já ti taky neporadím, třeba se to časem srovná 😕 a co papká nejraděj?

dashak
ať se nám neuženeš 😅 ty brďo za chvilku 2000 😲 no smekám 😀

Ještě, že tu máme Jíťu to je taková naše zavařovací mamina 😀 to je hospodyňka 😉

Anavka
já dávám Kubíkovi na noc kaši už 2 měsíce, často se mi budil, nemá to vůbec vliv jestli mu ji dám nebo ne, budí se stejně často ☹ já mu totiž dělám dudlík

Jo jinak jsem se pobavila nad tím cecíkem, jito 😀 😀 a je fakt že na schovku hrajeme 😀

carodkaa
15. bře 2007

Ijetka-zeleninku s masem i kasi ma hodne rad 😉 s tim problem neni jen uz fakt nevim co mu mam davat na tu svacu..nevim nevim jestli se to srovna me prijde,ze uz to trva nak dlouho 😕
a vy uz jste zkouseli jogurt?

ijetka
15. bře 2007

JOgurtík teprve příjde, aaž pojedu do města tak mu nějakej dobrej vyberu, jsem zvědavá 😕
My máme jídla taky rozházený, nevychází nám to přesně a obídky poslední dobou moc nechce, tak mu ho dávám na dvakrát 😒 a pořád dokojujem. Podle mě to ví, že když nebude baštit dostane cecík a je to 😠

Jak to u vás probíhá s jídlem od rána?

carodkaa
15. bře 2007

no my to mame taky docela divoky,kdyz byl jen kojenej tak papkal po 2 hodinach a je na to zvyklej tak to probiha nasledovne 😉

Rano asi v pul 7 ho kojim,to jeste vetsinou usne,kolem 9 snidane-kojeni,v 11 jdeme ven a spat-kojeni,budi se kolem 1-pul 2 dostane zeleninku s masem,zapiji to vodou,ve 4 kojeni jdeme ven,spi,vzbudi se v 6 a nasleduje nase tragicka svaca jogurt,ovoce,zapiji to vodou,kolem 8 koupeme,v pul 9 dostava kasi a jeste ho dokojim a jde spat a budi se v noci kolem pul 4 a to kojime...ufff to byla fuska 😀

ijetka
15. bře 2007

No tak žádná sláva co? 😒
No už ráno v půl 7 strašíme, já dospávám v obýváku,ale nic moc 😖
On už nechce ani tu hruškovou přesnídávku??? Teda nevím co poradit ☹

dashak
15. bře 2007

carodkaa, dávej mu to ovoce a jogurty v 9h místo kojení. V začátcích by mělo být ovoce dopoledne.

U nás je zas problém s obědama 😠 Asi budu muset zas všechno mixovat, naše drahá dáma je uražená, že to musí asi kousat, tak sní pár lžiček a pak dělá scény 😠

carodkaa
15. bře 2007

ne hruskovou uz vubec ne vezme si jedine trosku jablecny 😒
a jak to mate vy pres den?

ijetka
15. bře 2007

zdarec rekordmanko 😀 malá je teda prudič co? Neboj zvykne si 🙂

tak u nás
ráno v těch 6.30 kojíme (já doufám, že usne, ale nehrozí to 😠 ) dopoledne většinou šťávy, nebo ovoce ale to jsem nedávala dlouho, nebo si trochu cucne, kolem 12ti oběd, ten poslední dobou moc nechce 😠 tak že dokojím a jedeme ven. Kolem 15ti sváča ovoce, to slupne jak malinu, potom kojíme, koupeme, po Ulici dáme kaši a do hajan jde okolo 20-20.30
Někdy mu dám ovoce na svačinu dřív a pak mu musím dát ještě přesnídávku to zase později a už v tom lítáme a nesedí nám to 😠
To jsem zase vyplodila blud 😒 doufám, že jsi z toho aspoň trošku moudrá 😕

carodkaa
15. bře 2007

Dashak-ja mu to tak za mesic zacnu davat,v tech 9 misto snidane,ve tech 11 co jedeme ven to zatim nejde protoze on jde spinkat a pred spanim chce jenom mlickooo 😀

ijetka
15. bře 2007

Jo a taky mu dávám ucucávat 😀 když je protivnej, nebo tak. Takže si upije a někdy nechce, ta cecina ho svý způsobem uklidní, no někdy se teda nedá 😠

carodkaa
15. bře 2007

ijetka-to ja radsi uz nedelam,stacilo kdyz se jen na chvilinku prisal a delalo se mi hrozne moc mlika a pak jsem z toho mela ty zanety,proto mu taky davam po jidle zapijet vodou aby to bylo v poho 😒

ijetka
15. bře 2007

Někdo má málo mlíka a ty más na rozdávání, jak jste na tom s tím kojením 😕

jita2
15. bře 2007

Ahooj,
tak jsem si početla, měla jsem tu kamarádku s mimčem a pak jsme jeli do města, tak celkem zas jednou za čas pestrej den 😀

Carodkaa,
Tadeášek bude asi prostě mlíkovej, že mu dělá problém přechod z mlíčka na přesnídávky, taky nevím, co poradit, snad jen opravdu trpělivost, naše ještě nedávno přesnídávkám taky moc nedala, ale nějak se to rozjelo, i u vás se to rozjede, určitě, jen vyčkej a nedělej si z toho těžkou hlavu... 😉

ijetka,
že bych napsala nějakou knihu o zavařování pro miminka? 😀 😀

jinak v jídle máme docela režim,
7.00 mlíčko
10.00 ovocná přesnídávka
13.00 maso-zelenina
16.00 mlíčko
20.00 mlíčko

časy jsou plus mínus půl hodinka, někdy mezi posledními dvěma mlíčky, když je delší pauza a má hlad, dám jí něco na zub 😉

ijetka
15. bře 2007

No Jíťo vy jste vzorem, pro naše prcky 😀 😕
Myslím že tvoje knížka by šla na dračku 😉 zauvažuj o tom 😎

Zítra trandím do města, tak udělám zásobu přesnídávek a koupím mu nějakej jogurtík a nějaký ty sušenky 😅

jita2
15. bře 2007

no to bude zítra u vás mňamka!!! 😀

carodkaa
15. bře 2007

tyyy jo Jito tak to zavidim mate super rezim!! 😎

dashak
15. bře 2007

Holky, Ivanka dneska konečně poprvé bez udušení snědla sama sušenku 😀
První jsem jí držela a jen dávala ukousnout a druhou jsem ji zkusila dát do ručky. Čuměla jsem 😎 Celou dobu si ji držela v řučce a vždycky si kousek ukousla a pak v pusině mlaskala, dojedla, dala si zase sušenku k puse a zase ukousla. Bylo to strašně srandovní 😀 Poprvé co se nedusila a jsem celkem překvapená, že ji vydržela celou dobu držet, že ji někam nezahodila 😀

jita2
15. bře 2007

dashak,
gratuluji k sušence 😀 , jste šikulky!!
carodkaa,
naše malá je veliký hladovec a někdy to dá práce ji k večeru udržet do toho posledního jídla...tak se už těším, až si sama bude kousat jablko a tak..

Je tady ještě některá mamina na umělém mlíčku? Dashak, ty myslím jo, že? Chtěla jsem se zeptat, ale jen pro zajímavost, kolik vypije vaše dítko v jedné porcičce mlíčka? 😉

dashak
15. bře 2007

Jiťo, 😲 díky za gratulaci 😅 Já ji dělám něco málo přes 210, ale většinou mi něco nechá 10-20ml. Ona už pak nechce a dopere se čajem, ten může 😎 Jak vidí flašku, tak úplně poskakuje 😀

Holky a psala jsem vám, jakou máme doma rokerku? 😀 😀 😀 Když ji pustíme hudbu, ideálně něco tvrdšího, tak začne vykřikovat a poskakovat - záleží jestli stojí - tak se tak zhoupává do dřepu, když klečí tak si sedá na paty a zase se vyhoupne nahoru a když je na čtyrech tak se houpe dopředu a dozadu jako pejsek. A u toho všeho mele hlavou doleva doprava 😀 😀 Většinou se ale zamotá a vybulí se 😀 😀 😀 Tak zase zaujme pozici a paří dál. Škoda, že se nedá dát na koňa aj video, to byste se pobavili 😅

Jo a dneska sama stála 😲 😲 Ale celkem dlouho - tak 10 vteřin, to je zatím rekord, měla boty, tak se jí určitě lépe drží rovnováha než boso

jita2
16. bře 2007

dashak,
teď už to začíná být prča s těma dětma, vlní se podle hudby a tak, užijete si jistě s ní moc srandy..to je dobře 😉 , už nemáte daleko k chození, když už tak pěkně stojí, že? 😉

Mě do smíchu dnes není, mám bloklou krční páteř, tak se nehýbu, jak udělám špatný pohyb hlavou nebo rukou, tak mě vystřelí šílená bolest, dr. mi dala ibalgin krém, tak ať už je to pryč 😠

anavka
16. bře 2007

Ahoj holky,
tak včera jsem dávala poprvý mrkvičku a řekla bych, že to dopadlo vcelku dobře, i když se malá šklebila 😠 Ale dneska jí nechtěla, tahala mi za lžičku, vyplivávala to z pusinky a pak si ručičkama šáhla na tu pusinu a všude to rozmazala, takže nic moc 😠 Včera jsme jí večer dávali zase jen pár lžiček kaše na zkoušku, ale budila se úplně stejně jako bez kaše. Jinak nevim proč nám doktorka "nakázala" dávat kaši ze lžičky, asi aby si nezvykali na tu flašku, nevim, ale každopádně já jí to asi do tý flašky frknu, protože večer, když už je ospalá a protivná, bojovat ještě se lžičkou, to fakt ne 😒
Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, kolik toho musí sníst, abych už jí nemusela potom kojit. Vim, že to bude třeba až za pár dnů, spíš týdnů, ale má to být ta menší sklenička nebo ta větší?

carodkaa
16. bře 2007

Anavka-plna davka jidla abys pak uz nemusela dokojit je tak 150-250g zalezi na tom jakyho mas jedlika 😀 ze zacatku jsem ho vzdycky dokojila,ale ted uz sni tak 180g a uz ani nechce 😉

carodkaa
16. bře 2007

Anavka-jinak kasi jsem taky chtela davat v lahvi,ale pak jsem si to rozmyslela, a davam mu ji lzickou a je to uplne v pohode ma ji moc rad a tak i kdyz uz je fakt unavenej,vzdycky se premuze a pekne ji spapa 😎

jita2
16. bře 2007

anavka,
taky jsem se ptala tenkrát kamarádky, kolik toho má malá sníst, abych už nemusela dávat mlíčko, a ona mi říkala, že se neřídí žádnými tabulkami a gramy, že sní, co si řekne a když už nechce, tak prostě zavře pusu...to je sice hezký, ale v tom 4. měsíci si ještě nějak nedokázala říct, kolik jí stačí, ale zhruba za ten měsíc, nejpozději měsíc a půl si už normálně říkala, kdy má dost.. 😉

ijetka
16. bře 2007

ahoj kukačky 😀

dashak
Ivanka vám ještě ukáže 😕 🙂

Holky já jsem dneska malýmu taky dala sušenku, koupila jsem mu sunarky a čuměla 😕 jsem jak péro z gauče na ty ceny, to nežeru fakt 😠
No Kubík si jí držel sám a ani jednou se nazakuckal, no mám holt šikulu 😅

anavka
16. bře 2007

Tak dnes jsme opět dávali kašičku, ale dělám jí toho malinko, půlku z dávky pro 4. měsíce a ještě o trochu slabší a ona to stejně nesní, pak ji samozřejmě musim dokojit. Bojim se toho, že i když jí pak dám celou tu dávku, tak stejně bude chtít kojit. Jak to bylo u vás?

jita2
16. bře 2007

ijetka,
tak to teda jo.. 😉 , my máme od Nestlé, nevím, kolik stály, ale pohybuje se to zhruba stejně, ale zas mi hodně dlouho vydrží, páč jí nedávám každej den, někdy v pohodě, ale někdy se zakucká, páč je nanajedlá a neumí jíst pomalu 😠 😉

anavka,
no my jsme nekojili, a já dávala kaši jen párkrát místo dopoledního ovoce, jen tak na zkoušku, a to jí stačilo jako místo přesnídávky, ale že by po kaši byla déle zasycená, to teda nebyla 😒 😉

ijetka
16. bře 2007

Anavka
kolik je mimi? Já dávám kaši na noc, ale na nebuzení to nemá vliv, dělám mu v noci dudlík, pocucá a zase spí.

jita
co jim šmakuje, to se můžou strhnout, co? 😉

anavka
16. bře 2007

Ijetka,
malý je 6 a půl měsíce, jenže v noci se mi budí čím dál víc, teda budí se po 3 hodinách, ale já na to nejsem zvyklá 😒 Podezřívám ji, že se nebudí hlady, ale už je to asi trochu závisláček a jak píšeš, chce si pocucat 😀 A přitom přes den vydrží někdy i 5 hodin a ještě se u to směje, tak já to fakt nechápu 🙂 Takže když dáš kaši, už nekojíš, ale i po ní se ti malej budí? Tak já tedy nevim jestli to má vůbec cenu tu kaši dávat ☹