Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jita2
26. led 2007

Holky, dávali jste některá mimískovi kukuřičné křupky?? Zajímalo by mě od kdy...dnes jsem jí jednu zkusila dát, (má téměř 7 měsíců), ale četla jsem, že obsahují sůl, tak radši počkám...

ijetka
26. led 2007

Tak holky za chvilku jdu na to: malýmu jsem už uvařila HA sunar ( je hnusnej a divně smrdí) a dám mu tam tu kaši. Tak jsem zvědavá 😉

helik
autor
26. led 2007

ijetka
tak to jsme taky zvědaví 😀
Ta tvá kaše je od 6-ti měsíců? A jaká značka? Hodně štěstí.

Já šla dnes do lékárny, že vyzvednu objednaný Hami Hajánek - to je mlíko zahuštěný rýžovou moučkou - no ale popletla jsem název, takže nemám nic. Jmenuje se to totiž Hami Hajaja ☹

jita2
my jsme ještě malincí, no kukuřičný křupky bych malýmu nedala, bála bych se že mu to zaskočí a vůbec, ani mně moc nechutnají. 😉 Moje mamka taky chce dát Davídkovi všechno olíznout - třeba sušenku v čokoládě, to vždycky rostu 😖 😅

ijetka
26. led 2007

no tak jsem tady 😠 😢

kašička byla Hami rýžová a banány a je od ukončenýho 4měs.

Tak co myslíte??????

Nebudu napínat:nic

Já jsem jí chutnala a je moc dobrá ikdyž je v tom hnusným mlíčku. A Kubina???
Hned po první lžičce jsem myslela že mě ohodí ani na poblinkání to nevypadalo, spíš na hodně velkej blint 😠 . Když jsem ho viděla, tak jsem se divila, že to v sobě udržel. Tak já nevím jak to do něj nacpu, ani finta DUDLÍK nepomohla.
Tak jsem to vzdala a opět mi vysosal hrudník.

jita2
26. led 2007

helik,
já nemám strach, že malé křupka zaskočí....tyhle jsou dlouhý, cucají se a perfektně se rozpouští na jazyku, musím ji držet v sedě a dávat na ni pozor, jinak bych jí je určitě nedávala...no a mě chutnají...ale i kdyby nechutnali..nebudu dávat malé jen to, co chutná mě..ty křupky jsou pro starší děti zdravé, nemají žádné kalorie a jsou moc fajn..budu ráda, když si na ně zvykne už odmala..teda ne od teď, budeme je papat asi za 2 měsíce...je to daleko lepší než ty dětské sušenky, které jsou sice dobré, ale podstatně kaloričtější...

ijetka,
tak to tě lituju, že malýmu nic nechutná...chápu, že je docela závislej na mlíčko z prsa...to tak většinou bývá...ale je to taky to nejlepší, co mu můžeš dopřát, snad si malý postupně zvykne...

macejka
26. led 2007

ijetka

tak to se divim,že malýmu nejede sladká kaše,to už je co říct.Já měla za to,že sladký děti mají rádi.
Já malýmu dneska koupila šťávu banán a jablko tak mu to zítra dám a pak kdyžtak zkusim i jiné šťávičky.
Dneska jsem mu dala mrkev s bramborou(nejdřív na dudlík 😀 )a papal,že mi málem utrhl ruku jak chtěl další do pusy,jsem ráda,je to vtipný,jen má všechno zapatlaný 🙂

holky,teď odbočuju od tématu jen se zeptám,vypadli vašim dětičkám první vlásky?Našemu malýmu zatim nic,tak si řikám,že asi nevypadaj.Naopak mu stále rostou.

jita2
26. led 2007

macejka,
vypadaly jen málinko, teď rostou stále víc...ale naše malá má vzadu srandovní plešku, která se jí vytvořila asi v 2 měsíci, má to vydřený ležením, tak čekám, kdy to zaroste 🙂

macejka
26. led 2007

jita2

ta pleška je fakt srandovní,Filip jí má taky,vždycky spozoruju,že mu tam rostou malinko vlásky a za chvíli jsou zase pryč 😀

carodkaa
27. led 2007

ahoj tak Táďa se mi včera na tu kaši taky pěkně vyprd..tak sem jí snědla sama 😀 a on se vrhnul po prsu..my se asi klidný noci nedočkáme,má hrozný prdy a kapičky nepomáhaj,nemáte nákej typ co na to?

ijetka
27. led 2007

Ahojky, nám vlásky vypadaly trošku a plešku taky máme.
S tou kaší, nevím a docela mě to štve, včera jsme furt někde lítali, málo jsem pila a v noci jsem kojila po 2hoďkách, jsem hotová 😠

carodkaa
my bereme na prdy sab simplex co jsme doma z porodnice. Bralo nás do 2měsíců, teď zatím máme trochu klid.

Ještě mě napadlo zkusit mu dát do tý kaše trochu přesnídávky,

helik
autor
27. led 2007

jita2

s tou křupkou to máš dobře vymyšlený, já si hned představila takovou tu malou arašidovou 😝

Jinak s vláskama je to u nás všelijaký. Měli jsme málinko černejch vlásků, ty nám trochu vypadali a zase narostli, no a teď se pod nima objevuje takový blond chmýříčko, tak pořád nevím, jestli budeme černovlasí nebo blonďáčci. (taťka má černý vlasy a já blond)

ijetka, carodkaa
bylo by to asi moc jednoduchý, kdyby nám děti papaly tak jak si to přejeme. ☹

dashak
27. led 2007

Ijetka, to nedělej, přesnídávku jsem minule s kaší smíchala, bylo to už sice z krupicí, ale malá zvracela až do jedné ráno. Navíc přesnídávka na noc to není dobrý nápad, je to kyselé a na žaludek moc nedobré.

Jinak, vlasy ty jsme neměli a stále nemáme a za chvíli už bude mít rok 😀 Teď už má aspoň náušnice, tak mi ji nechválí, že máme pěkného chlapečka 😉

carodkaa
27. led 2007

Na vlasky vypadaly uplne na plesku v 6.ti tydnech 😕 ale uz dorostly a ma jich tak 3x tolik nez mel

ijetka
27. led 2007

dashak
díky za varování, já bych to zkusila.

Jinak mám pocit že brzy dokojím. Tím jak přikrmuju tak často nepřikládám k prsu a myslím, že se mi tvoří míň mlíčka 😢

dashak
27. led 2007

Jo, tak záleží, jestli chceš pokračovat a nebo by ti nevadilo, kdybys už nekojila. Já bych dala nevím co za to, kdybych mohla kojit. Aspoň týýýýden ☹

ijetka
27. led 2007

NO právě že bych kojila a ráda. Já doma říkám, že se mi po tom bude stýskat tak ho klidně budu mítdo 18 let 😀
Jenže nevím jak to udělat, s příkrmy skončit nechci 😒

dashak
27. led 2007

A co kdybys vždycky mlíko odstříkala, ať dodržíš ten pravidelný rytmus, tak aby se prostě prsa co 3 hoďky vyprázdnily.

ijetka
27. led 2007

Hm....
Měla jsem kolem 3měsíce laktační krizi. Trvalo to 14dní, než jsem ji překonala a bylo to na hlavu, hrozně stresující

Asi to vyzkouším, holt když to nepomůže.....můžu být ráda za 6,5měsíce

Kamarádka zase měla opačný problém, malej už kozinu nechtěl a jí se mlíko pořád dělalo, klika 🙂

dashak
27. led 2007

Hm, to já jsem měla asi laktační krizi hned po porodu 😀 A to mě akorát tak ještě víc stresovalo, že jsem se z ní už nevyhrabala. Ale myslím si, že je to i celkem proti přírodě, když jde člověk v sedmém měsíci na císaře a v těle vlastně neprobíhá žádný proces podobající se porodu.

ijetka
27. led 2007

NO asi máš pravdu, ale je to smutný, viď
Já si to nedovadu představit a měla bych strach i u druhého prcka ☹

dashak
27. led 2007

Však já taky mám strach. Každý den si vzpomenu na to, jak ležím na sále a to jsem si ráno ještě pošmakovala na snídaňce. Klistýr jsem samo nedostala, protože v akutních případech se nedává. A manžel ten už vymýšlí, že budeme mít druhé mimi. Ale já ještě nechci. Chci si Ivanku užít a navíc je s ní hodně práce, musíme furt cvičit a jezdit po vyšetřeních. A doktoři mi neumí říct, jestli se to bude u druhého těhotenství zase opakovat, tak jsem z toho celkem nervní. Málem jsem totiž natáhla paprč a nerada bych riskovala znova. Manža je ale až nechutně pozitivní a jeho hlášky typu "to se musí risknout" mě totálně dožírají. Nevím jestli by tak mluvil, kdyby byl v ohrožení on. A když to člověk přežije, tak chodí potom kukat na mimi do inkubátoru a modlí se, aby to dobře dopadlo. Jednou mi to celkem stačilo.
A mazec je, že preeklampsie se objevuje až po 6. měsíci, takže se budu celou tu dobu pěkně třepat. A pak je člověk na to mimi i dost natěšený a představa, že o něho přijdeš je děsná.
Fuj to jsem se rozepsala, doufám, že se nezlobíš 😉

ijetka
27. led 2007

Ne nezlobím se ale nám s tebe hóó´dně velkou husí kůži. brrrr bere mě pořádná úzkost ta bláho

To máte teda pěkný starosti, co? Až je mi to teď blbý že furt trojčím s ekzémem, člověk asi musí slyšet něco horšího, aby uznal, že jeho problém je prtkotina
O preeklampsii jsem slšela ale že je to sž takle? To jsem netušila

Já bych to asi nezvládala se koukat na pidi miminko v inkubátoru, když jsem ti koukala do alba, bála bych se na malou i sáhnout, ale je hezoučká.

Já plánuju druhý asi za 4roky, chci si užít pinďouse a pak udělat ségru

dashak
27. led 2007

Ijetko, zvládla bys to, protože nic jiného nezbývá. A člověk musí být statečný a myslet pozitivně a aspoň na oko před miminkem být v pohodě. Oni to vycítí a myslím, že Ivanku to hodně podrželo, protože začátky měla těžké.
Taky bych chtěla mít druhé tak za 3-4 roky. Šla bych na chvíli do práce, aby se neřeklo a pak bych zas do toho praštila. Do té doby už to snad nebude takové horké a přestanu na to myslet.
A co ten váš ekzém? Zmizne to po těch mastičkách napořád nebo už budete muset furt něčím mazat?

ijetka
27. led 2007

Stejně si myslím, že jsi statečná mamina 😀

No a ten hnusnej ekzém 😠
je to jak na houpačce....Máme "zázračný" masti, zabírají krásně, bodeť ne je to kortikoidní svinstvo 😠
Teď máme mazat 3dny a potom jen promašťovat krémem, ale máme období klidu, takže tou "zázračnou" ho mažu třeba jen 1x týdně. Jinak ho mažu indulonou

Mám strach jako mapris, aby to nebyl atop. Dr říkala, že může a nemusí, děti prý mívají kožní problémy třeba do 3 let. A hodně známejch a kamarádek to taky měli, tak uvidíme
Taždopádně si připadám oproti tobě...... Ty to máš rozhodně těžší.
Držím palečky ať je vše oki 😀

macejka
27. led 2007

Tak nevím jestli jsem měla preeklampsii,dost jsem o tom četla a doktor v gynek.poradně měl docele nahnáno,když jsem tam přišla,byla jsem oteklá(nohy,ruce)a za týden jsem přibrala 5 kg(to ta voda v těle s těch otoků) a tlak mi opakovaně sestřička naměřila 145/95. To se jim jaksi nelíbilo.Poslali mě na internu,brala jsem vasokardin na ten tlak a porodila v 38.týdnu.Ale to asi nebylo tím,mimču se už asi chtělo nebo cítil,že musí.Ovšem 38.týden se bere jako norma takže to jen tak píšu k té preeklampsii,je to sviňa 😖

Holky
teď mám ještě prosbu.Dneska jsem malýmu zase dala mrkvičku s bramborem a teď večer než jsme šli koupat jsem si všimla,že má malinký pupínky na hrudníčku,bříšku a trochu na loktech a kolínkách.Tak nevim co to je,jestli to fakt neni po tom příkrmu,co myslíte?
Máte některá zkušenost s alergií na potraviny u mimísků.Jestli to bude ono tak mě to bude hóóóódně mrzet ☹
Teď nevim jestli se mám na příkrmy vykašlat,za asi deset dní půjdem na očkování tak bych čekala co řekne doktor a nebo zkusit dát třeba tu brokolici a sledovat jestli se to taky objeví? Ach jo 😨

carodkaa
27. led 2007

Ijetka:to ze ti ubylo to mlicko je tim ze ste rychle zavedli vic prikrmu najednou 😔 to me mrzi.. my mame opacnej problem chce kojit narozeni pres den po 2 hod..a i prikrm si zapije,takze ja ho mam zas u prsa skoro furt 😒

ijetka
27. led 2007

carodkaa
to má někdo kliku 😠 😀
Ale na druhou stranu, jsme nepřekračili dobu nekojení 6hod. A kolikrát po příkrmu taky sosánkoval 😉
No uvidíme jak bude, koukala jsem na netu a může to být i růstem tak jako kolem 3měsíce.

macejko
Nemám zkušenost a touhle alergií, uvidíš co napíše dashak. Nemůžou to být ty potníčky? Zkus vyměnit druh zeleniny a sleduj to. Informuj nás a držím palečky 😉

ijetka
27. led 2007

macejko

jak to že jste nás předběhli se zoubkem??? Já móóóc závidím 😉
Každý den zkouším a nic ☹ ☹ každopádně veliká gratulace

carodkaa
27. led 2007

no my mely v 6 ten spurt hroznej,tak treba je to tim??..chtel furt pit,ja prsa uplne prazdny, bylo to desny trvalo to asi 4 dny 😖

ijetka
27. led 2007

No já měla, jak jsem psala krizi ve 3měs. Dřív jsem měla prsa pěkně nacpaný, tak bylo poznat ze kterýho pil a teď mám pocit že tam nic nemám mám je měkký 😖
On chudáček vždycky táhne jak divej a pak je vzteklej 😠