Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zevina
27. bře 2007

vy jste teda psavci 😀 chvilku jsem tu nebyla a nestačím dočítat 😉

ten mangold jsem zmiňovala já, doma ho pěstujeme už roky, vypadá trochu jako řepné listy, ale složením se podobá špenátu, ale na rozdíl od něj nevyrůstá do květu a listy se sklízí postupně, z jednoho řádku se vystačí na celou sezónu, má habakuka vitamínů a oproti špenátu neobsahuje kyselinu šťavelovou, prostě zázrak 😀 😀

jita2
27. bře 2007

zevi,
takže klasika, koupit semínka a vyrostlé rostlinky zasadit ven...kdy se vysazuje ven, až v květnu po zmrzlíkách nebo jako špenát, klidně už teď, snese ještě ranní mrazíky?

dashak
27. bře 2007

no jo, jiťo, však všichni dobře víme, že doktoři nám akorát motají hlavy 😀
To vepřové je ale myslím, kvůli vysokému obsahu bílkovin, něco jak kravské mlíko.

Dneska jsem se definitivně rozhodla objednat osávačku do nosa na vysavač. Malá se samozřejmě ode mě nakazila a tou obyč ji prd odsaju, zaprvé sotva dýchám, natož abych z ní něco vytáhla a jednak toho řevu a většina tam stejně zůstane 😝

jita2
27. bře 2007

Ta obyč. odsavačka je fakt naprd, mě to musí sát manža, když je doma a musíme ten nosík trochu přitisknout, abychom nesáli zbytečně falešný vzduch...no žádná sláva a nepříjemný je to jako hrom 😒

zevina
27. bře 2007

jiťo, může se rychlit v květináči a ven asi tak v dubnu, ale fajnovka to není 😉 naší mamině díky mírné zimě na zahrádce pár rostlin pěkně vegetilo, tak chodím loupit 😀

a ten rajčatový protlak je i ve skleničkách 5+ tak nevím co si o tom myslet a úplně mě dostaly přesnídávky s tvarohem nebo smetanou, čert aby se v tom vyznal ☹

dashak, to je patálie ☹ ☹ držím palečky ať jste obě brzo fit i fík 😉 taky chrmcu jak starý hrnec a jen doufám, že to prcek nechytne 😕 zázraky z lékárny mně nepomohly, pro maminy je výběr víc než mizerný, tak zkouším všemožné i nemožné babské recepty 😅

raculka
27. bře 2007

ijetko- my kojíme dle potřeby,minim 4-5x a ještě i po jídle mu nabídnu nebo když je mrzutej,ale naštěstí to noční ucucávání jako máte vy,to neznáme 😀 . Ale dneska jsme vstávali dokonce v půl 5, to byl zase horor.Sice se mi ho po půl hodině v polospánku povedlo uspat,ale stejně to vydržel asi 1,5h a vstávali jsme zase ještě před 7,to nebyl hlad,ale touha po objevování 😠 😀

raculka
27. bře 2007

jita2- s tím vepřovým má dashak pravdu,ono se nedoporučuje zrovna ani dospělým,je tučnější.Ale každý si to dělá jak chce,že ano 😀 . V menší míře to určitě neuškodí.Já hlavně když čtu co je v přesnídávce,tak masa je tam minimum.Kolik G masa dáváte na porci,když doma vaříte?? Prý asi kolem 30-35 g na porci by mělo být-kolem toho 8.měsíce ?!
A hovězí jsem zase četla,že se může...já ho tedy občas dávám. 😉
S těma svačinama teda nevím.DR mi říkaly dokonce dvě,že mám začít dávat ovoce a večer kaši(a oběd samozřejmě tu zelen+maso).Když juknu někam do letáku,tak třeba u těch Hipp atd,tam snad píšou už v 7.měs svačiny obě,tak já už se opravdu nevyznám v tom,co mám dělat 🙄

Dotaz tedy i na ostatní,ty svačiny a přesnídávky jste zaváděly kdy? A to vám řekli v poradně,jak přesně máte začít? Nebo si to prostě děláte podle sebe a doktory neposloucháte? 😅

carodkaa
27. bře 2007

Ahoj holky to je desny ja k vam ted vubec nemuzu manza je nemocnej,ma antibiotika 😅 ,chudinka,a je doma a s kamaradem hraje on-line fotbal,zasedl mi pc a nehodla me na net pustit 😠 😖 😨

jita2
28. bře 2007

raculka,
já ti ještě napíšu, co mi říkala doktorka 😉
Kaše na noc je absolutně zbytečná, pokud dítko v noci dobře spí...tak proč mu ji vlastně dávat, stejně je ta kaše kalorická bomba, to víme 😅 , takže se podává jen na zasycení, když se dítko v noci častěji budí...ale stejně to prý málo komu pomáhá ☹

A takovej ten standard s těma svačinama je opravdu jen první měsíc oběd maso-zeleninový, a další měsíc ovocené dopolední svačinky, ale hlavně si zjisti, to je pro tebe nejdůležitější, kolik potřebuje tvoje mimi v jeho věku mlíčka, protože to potřebuje dostat v určitém množství, tak abys mu ho díky té další svačince neubrala...nemusíš si z toho přece dělat těžkou hlavu, když budeš dávat malýmu dvě svačinky a zbytek mlíčka, budeš mu dávat to nejlepší, to přec holky potvrdí 😉 , tak taky čekám, co ti napíšou 😅 😉

jita2
28. bře 2007

carodkaa,
tak to je teda hrozný...tak mu vysvětli, že máš tady s náma na pilno 😀 😉

dashak
28. bře 2007

carodkaa, nažeň chlapa do postele ať se kurýruje a neokupuje ti kompa 😀

ijetka
28. bře 2007

ahoj kozenky 😀
co a jak s náma se dočtete v sezení 😉

Tak jsem si řekla, že zečnu všeho s mírou prdím na názory co a jak (stejně se liší) 😝
Hovězí budu vařit zavářet zítra, budu dělat i kuře, tak to budu střídat a vepřové jsme měli taky to jsem koupila ve skleničce 😅 jediný co dodržím je že mu nebudu papů ochucovat 😅

Jinakl pořád nechce moc papat 😔

anavka
28. bře 2007

Raculka, tak my jsme kaši dávali asi 3 nebo 4 dni, stejně se mi po ní budila, takže jsme jí dávat přestali. Měli jsme asi nějakou krizi, protože teď malá spinká jako dřív, tj. většinou nejdřív těch 6 hodin v kuse, pak nakojim a dál spinká tak 4 hodiny, potom už se pravidelně budí v 7 hod ráno. Jinak si troufám říct, že už těm příkrmům přišla na chuť, ale musim to zaklepat, nechci to zakřiknout. Už sní většinou půl skleničky, někdy i třičtvrtě a to už jsem nemusela ani dokojit 🙂 Už jsme měli i květák, brokolici a kukuřici a všechno O.K., tak jsem ráda 😎 Jo a jinak mně MUDRa řekla, že v 7 měsících by mělo být vynechané dopolední a polední kojení, takže ta svačina odpo asi ne, ale každý tvrdí a radí něco jiného 😖

jita2
28. bře 2007

ijetka,
máš pravdu, to věpřové jsem zavařila, ale budu ho dávat opatrně..tak 1x týdně, páč já neměla zrovna nic na skladě, tak jsem musla udělat narychlo to vepřové ☹

carodkaa
28. bře 2007

Tak holky slavime uspech,Tada dnes poprve v zivote snedl celou Frutapuru!! 😎 Hip hip hurrá 😀

jita2
28. bře 2007

carodkaa,
super, vidíš, vzpomínáš jak jsi se bála, tak to přišlo a začlo mu chutnat 😀 , to nás těší 😉

raculka
28. bře 2007

carodkaa-tak nevím,jestli jsi větší chudák ty nebo manža 😅 . Nastydlej chlap,to je teda něco 😀
anavka- tak to je fajn,že už si malá na příkrmy zvyká 😉
jita2- díky za rady 😉
Kaše nám poslední dobou opravdu stejně nepománá.Spí sice v noci většinou pořád (včera se teda vzbudil,ale myslím,že spíš zoubky trápí),akorát se ráno brzy budí,ale to tím hladem asi nebude.Takže dám na vaše rady a budu dávat dopol ovocnou svačinku a oběd jako vždy.Pak už jen mlíčko.Napíšu pak,jak jsme dopadli.
Ještě k těm kaším-když se kouknu do knížky nebo časáku,tak tam DR tu kaši vždycky radí.Nejen kvůli spaní,ale dávat i přes den jako svačinu.Ale prostě je doporučují.Já dávám rýžovou krupici+mléko,takže sladké to není.Nebo doporučují ty obilné kaše.Ale tu zase nechci zatím kvůli tomu lepku. 😕

carodkaa
28. bře 2007

Raculka-no ja myslim ze chudaci jsme oba,jen jemu to musim neustale opakovat jakej je chudacek 😅 ne delam si srandu je docela statecnej,teda na to ze je to chlap 😀
Koukam,ze resis kase,me prijde ze fakt vubec nezabiraj,davam mu 140ml vody a do toho asi 4 lzice ty kase a pak jeste vydatne zapije z obou prsou a stejne je vzhuru v pul 3 a ma hlad,dneska jsem ho hodinu zkousela premlouvat aby spal,ale pak jsem to vzdala,hltal jak divej chudinka 😕

carodkaa
28. bře 2007

Jita2-no kdybys me videla jakou jsem z toho mela radost a jak jsem ho chvalila,tyy jo kez by to tak uz zustalo,zabrala frutapura jablko,banan 🙂

jita2
29. bře 2007

raculka,
já to s kašema dělám tak, že je dávám jako dopolední svačinku třeba jednou za týden, prostě pro zpestření, ať pozná víc chutí, ale ne kvůli nějakým vitamínům nebo tak, že by to měla jíst, na to mám názor, že to opravdu k životu zatím nepotřebuje 😉

ijetka
29. bře 2007

Ahojky konečně mám kousek času tak vám písnu 🙂

Kaši na noc dávám ale budí se okolo 22.30-23h kojím, potom kolem 2h a pak k ránu tak že fakt nezabírá 😠

jita
momentálně tu v kuchyni pářím páč vařím a budu zaváře (syslit) 😀 , dělám hovězí a opět kuřecí a přemýšlím jestli mám prubnout rýži 😲 😕

carodkaa
super, že malej příchází na chutě přesnídávkám 😉

Malej pořád baští málo, a dělá hrozný caviky u obídku 😠 kraviny dělá celá rodina a trvá to něž to do něj nacpem 😒

carodkaa
29. bře 2007

Ijet-v tech 23h rozhodne hlad mit nemuze v kolik mu davas tu kasi?

zevina
29. bře 2007

Holky, já vím, že už se to tady probíralo, ale jak si vaše děti zvykaly na čajík?
U nás je to tak, že jsem na pytlíkový rezignovala, protože ho tak 95% vylívám, myslím že cukry v granulovaném v našem případě vůbec nemusím řešit, protože Jirka má na 72cm nějakých 7,5kg možná o nějaké deko víc 😉 a z něčeho tu energii musí brát, ne? a hlavně ho udělám množství které spotřebujem.
Jen zatím nějak nemůžem dojít na způsob, jak ho podávat ☹ lahvičku žmoulá v koutku pusy, okusuje a řechtá se tomu, hrníček s pítkem by si nejraděj držel sám a vytopil tím celé okolí a hrníček, co nevytéká, ten ho dostal... strašně rád ho ohryzává, ta násoska tak hezky vrže na dásničkách 😀 ale jak z něj pít, na to ještě nepřišel, takže lžičkujeme, to otvírá pusinku líp než na jídlo 😅
Máte na to nějaký grif, nebo vám to šlo samo a jen my jsme takoví antitalenti 😉 ??

raculka
29. bře 2007

ijetka- a jak si myslíš,že vypadá krmení u nás? 😅 Nejdřív hysterická scéna s nandáním bryndáku(máte teď ten plastovej -zachytí víc,ale jemu se nelíbí),pak ho chvíli jídlem uklidním,po pár lžičkách se začne kroutit a škubat sebou,občas něco vyprskne a nakonec ho musím bavit všelijakýma zvukama a ksichtíma(to u mně není problém) 😀 . Takže si už opravdu občas připadám jako cvok 😅

Tak dneska jsme spali do půl 7- vůbec jsem tomu ráno nevěřila.Tak uvidíme,jestli to byla jen příjemná vyjímka nebo už se zase zklidnil a nechá mě ráno žít 😵

raculka
29. bře 2007

carodkaa-gratuluju k přesnídávce,už jsem tu frutapuru kvůli vám taky musela koupit,tak jsem zvědavá,jak nám bude šmakovat 🙂
jita2- tak ty kaše asi zřejmě doporučujou hlavně z těch komerčních důvodů,jinak nevím 😠
zevina - zrovna nedávno jsem tady psala,jak mi nechce pít z pítka od Aventu.Ale už se nám povedlo ho to naučit,takže snad už to bude dobrý.Je potřeba hodně nasát a tak jsme napřed taky jenom kousali.To je taky těma zubama,že do všeho teď děsně hryžou.
Jinak na začátek nám pil nejlépe z hrnečku od firmy (myslím) Sava -The first yars.V tom pítku je jen malá dirka,takže to teče mírně,i když to otočí.Takže ten ti můžu doporučit.Ale nevím,jestli se všude prodávají. 😒
Neboj,nejste antitalenti.On na to přijde,až bude mít velkou žízeň. 😵
Já si říkám,že stejně je zatím pro ně hlavní MM.Ale jak víc přikrmujeme,tak má občas žízeň.Kupovidu se mi povedlo ho naučit na ty sáčkové čaje nebo kojeneckou vodu,tak jsem ráda.Možná je lepší počkat pár pokusů,třeba když nebude na výběr,tak si na ty sladké ani nemusí zvyknout,když je nepozná 😉

ijetka
29. bře 2007

carodkaa
kaši dáváme okolo 19ti h tak já už nevím ☹

zevina
zkoušky s čajem jsem už zabalila, ani 14 dní nezabralo, prostě ho nechce tak mu ředím šťávu a ta mu jede 😠 sosá z hrnečku páč nenávidí flašu 😝

Holky už 4 den v 6.30 mi mladej štípe tváře,nos .... a leze z pelíšku, v 9 začne zmoulat, jdeme ven párkrát ho povozim po dvoře a chrní 😠 marně vysvětluju, ať spí ráno dýl 🙄

carodkaa
29. bře 2007

Jita2-no jeste k tem kasim,ja kdybych malyho jen nakojila tak je vzhuru tak ve 22-23hod a kdyz mu dam kasi tak se budi v pul 4,(teda nekdy i driv ale vetsinou takhle) tak myslim ze u nas to docela zabira 😉

jita2
29. bře 2007

carodkaa,
však já vím, že to je u každého jinde, já jen, že to tady spoustě nezabírá, ale jsem ráda, že u vás jo, že vám to pomůže... 😉 , holt každá si to musíme vyzkoušet, abysme zjistily, co a jak 😉

ijet, raculka,
tak pošlete ty vaše prcky nejedlíky k nám na čumendu, jak si malá dává do nosu...třeba jim taky začne chutnat 🙂 😉

ijetka,
Kubík se zřejmě budí brzo, že už je prostě vyspanej, už mu to stačí a když se třeba budí v noci, tak je to hlavně o zvyku...takže ani by to ta kaše nemusela vyřešit ☹ 😉

raculka
29. bře 2007

jita2- nechceš založit kampaň proti kaším ?? 😀
ijet- já jsem za těch 6,30 šťastná... 😎 takový lození po půl 6 po bytě, to je jinší kafe 😠
To snad neva,že malej pije ty šťávičky? Vždyť tam je ovoce,když to hodně ředíš,tak myslím,že to je v poho. 😉
Já zatím dávám ty čaje jak jsem psala,ale taky mu asi někdy pro zpestření tu šťávu koupím a naředím,ať z toho dietního kojeneckýho života taky něco má 😵

ijetka
29. bře 2007

ráčku
vy spíte v noci oki???? No ale je to docela síla ty šťávičky furt kupovat 😒 takhle koupíš čajdu třea za 40kč a máš klid na jak dlouho, asi se naštvu a koupím mu klasickou litrovku 😅

Taky si myslím že to má malej ze zvyku, ale mě to nebaví ☹ co s tím 😝 ?