Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

raculka
4. dub 2007

ijetka- tak to gratulace k úspěchu 😉
My jsme dneska taky kupodivu zbaštili pěknou porci domácího papu bez scény 😎

Holky já jsem z těch sušenek na vážkách.Jak mám u něj držet tu H.A. dietu preventivně,je to těžký😒 .V sušenkách je mléko,med,cukr(takže jelikož jsem alergik,tak pro něj potenciální alergeny)...I s kašema nic moc,nemléčných je jen málo druhů. 😖 Asi se na to vykašlu,nemůžu to dělat asi tak přesně,to by jinak nemohl vůbec nic.Co mi říkala moje DR,tak mi to přišlo až moc přísný,když on třeba alergik vůbec po mně být nemusí.To bych byla fakt ráda.😉
verrunecka- dřív to bylo normální,že nám mamky cpaly příkrmy od 3 měsíců,dokonce i krupičku 😝 . Dneska je to všechno úplně jiný.Naopak se všichni divili,že náš prcek neměl ještě 6.měsících ani čaj,jen moje mlíčko.Někteří skoro nevěřili,že to dítě vůbec může přibejvat. 😀

zevina
4. dub 2007

raculka, kdyby jen dřív ☹ moje kamarádka malou krmila ve 3 měsících pudinkem, ve 4 pribináčkem s piškotem a vůbec si nedělá těžkou hlavu z alergií, lepku, kravských bílkovin, nebo že malé přetěžuje trávení 😠
myslím, že v dnešní době jsou děti hodně ohrožené alergiema a vůbec to nemusí být dědičného původu, tak nevím, proč to ještě podporovat nevhodnou stravou, za celý život se těch nezdravých věcí naši ještě prckové nabaští 😉

zkus ty křupky, jsou vážně fajn, nejdříve jsme měli jak píše Jíťa, asi třícenťákové, teď se mi podařilo objevit takové obří, asi jak ukazováček (velké i tlusté) tak se mu parádně drží, chutnají a my mu je taky pomáháme ujídat 😔 je to slovenský výrobek 100% kukuřičná krupice a žádná sůl 🙂

ijetka
5. dub 2007

Ahojda 🙂
dneska odpo razíme do města tak doufám, že seženu ty křupky

vilca
5. dub 2007

Raculko, já jsem taky alergička a astmatička, tak jsem od začátku malé dávala H.A. mlíčko. Ale moje alergoložka mi řekla, že ho mám dávat jen do 6. měsíce, takže teď už dávám normální Nutrilon a mléčnou kašičku. Zatím nemáme problém, takže se k H.A. mlíčku už vracet nebudu 🙂

carodkaa
5. dub 2007

Holky co je to za krupky??

zevina
5. dub 2007

čarodkaa, kukuřičné křupky, bezlepkové, bez příchuti, prodávají se v takových velkých pytlíkách a pro prcky ideální, pěkně se rozpouští v pusině 🙂

vilca
5. dub 2007

zevina, můžu je dát půlročnímu mimískovi, když ještě nemá zuby? 😅

ijetka
5. dub 2007

no teda vilco, neprovokuj 😀 😀 my taky nemáme tesáčky a koupím je malýmu 😅 , takže určitě můžeš holky píšou že se rozpouštějí, tak to zmáknem i my bezzubáčci 😀

carodkaa
5. dub 2007

A da se to koupit v normalnim obchode nebo jen ve zdrave vyzive??

nicollka
5. dub 2007

ahoj holky ... jak se jmenují ty křupky? jo a o mlíčku že bych měla dávat HA když jsem alergička jsem vůbec nevěděla ... :(

isacek
5. dub 2007

Jita2,
děkuju udělá to jako ty 🙂 ..
Minulý týden mi kamarádka přivezla velikánskej pytel těch křupek takže máme na pár dní zásobu 😀

zevina
5. dub 2007

já myslím, že by je měli mít snad všude, když je vedou i v našem vesnickém minikrámku 😉 a určitě je dělá víc výrobců, jen pozor na složení, některé mají přídavek mouky a soli, sice minimální, ale přece je pro prcky lepší nesolené a 100% kukuřičné

vilca
5. dub 2007

Nicollko, to H.A. mlíčko je jen takový preventivní opatření. Jestli ti to doktor nedoporučil, tak u tebe asi není takový riziko. Kdybych nebyla astmatička, tak bych ho taky nedávala 😉
Ijetko, to jsi mě uklidnila... Všichni kolem nás už zoubky mají, tak už jsem se lekla, že jsme nějaký divný 😀 Už se klubou, ale ještě to nějaký týden asi potrvá 😉

nicollka
5. dub 2007

vilca díky 🙂 no a neboj my nemáme ani malinkej náznak zoubků 🙂

vilca
5. dub 2007

😵

jita2
5. dub 2007

zevi,
taky ujídám 😀

carodkaa,
já je sháním ve zdravé výživě, jinak nevím, kde by se daly koupit 🙂

nicollka,
jmenují se jen Kukuřičné křupky, když se podíváš na obsah, musí obsahovat pouze kukuřičnou krupici a vodu 😉 , totiž ty samé se dělají s různýma příchutěma, je to psané na tom sáčku,ale tyhle jsou prostě jen tak, přírodní..

raculka
5. dub 2007

Ahoj holčiny,koukám,že jsem rozjela díky jítě2 pěknou kukuřičnou debatu 😀
Možná,že tyhle křupky už se jedly dost i za našich mladých let,jestli si je dobře vybavuju... ??😅 . Zkusím se po nich podívat.Včera jsem sondovala v biobchodě,ale tyhle jsem tam neobjevila.Připadá mi tam všechno tak strašně drahý 😒 . Ty dětské výživy tam stojí třeba 50,- a kaše z pohanky nebo kukuřice asi 110,- , přitom je to stejné množství jako těch běžných kaší 😠 .
zevina- to je pravda,že taky znám pár holek,které jídlo u dětí vůbec neřeší,no je to jejich věc 😝 . Dokonce mi nedávno naznačila švagrová,že to moc přeháním,když jsem se jí ptala,co a kdy dávala dětem.Tak už se jí radši ptát nebudu 😠 . A tchýně, ta z mojí opatrnosti úplně pučí 😀 😝
vilča-asi záleží na DR a taky na tvém zdravotním stavu.Já sice teď jsem v poho,ale musím pořád brát léky na astma,takže toho se ona bojí.Měla jsem problémy už jako dítě,jenže blbá dětská mě trvdila,že to nic není.Takže jsem se s tím trápila pěkně dlouho 😕 . A když můžu pro prcka něco udělat,tak holt do toho roku budu opatrnější.Jemu je myslím jedno,jestli zatím nedostane rajče nebo jahodu,když to zatím ani nepoznal 😉 .
niccolka- naše dětská mě o H.A. mléku taky neříkala, na to mě by tě spíš měl upozornit tvůj alergolog,ale třeba jsi v poho 😉

ijetka
6. dub 2007

Holky já na vás nemám vůbec čas večer 😢 ☹ 😀

isacek
moje skleroza je hrozná 😠 včera jsem ti chtěla napsat o žloutku....já uvařív vejce na tvrdo a ten žloutek rozčvachtám do jídla, minule mu moc nejel tak uvidím dneska 😲

Včera jsme byli v hypernově a křupínky nemám, úplně jsem na ně zapoměla, jak něco nemám napsaný.... 😝

Koupila jsem tam malýmu bio jogurt a ty výrobky jsou fakt hrozně drahý, jinak mě bio moc nebere....ani bych se nedivila kdyby udělali zase rozbor a zjistili že i tohle obsahuje různý svinstva 😠 člověk už dneska neví.

jita2
6. dub 2007

raculko,
já jsem v tom bioobchodě kupovala pohankovou kaši, instantní, takže pouze zředit vodou a hotovo, za 25,- kč, jednu krabici, a ty křupky ten celej balík taky stojí kolem dvacky, takže tady jsou ceny vcelku dobrý 😉
Máš pravdu, že je Kubíkovi stejně jedno, co mu dáš a co ne...nemá naučený chuťový buňky, my ho to učíme, podle toho, co mu dáme, tak ho radši chraň před alergizujícími potravinami, o nic ho určitě neochudíš 🙂

ijetka,
a co ty takhle děláš po večerech, že není čas?? 😀 😀
Já taky nekupuju bio, došla nám teď bohužel domácí mrkev z minulýho roku, budu muset holt dávat kupovanou, než mi vyroste zas na zahradě ☹

jita2
6. dub 2007

AHOJ HOLKY,
VYZVEDŇETE SI NAŠE PŘÁNI K VELIKONOCUM V MÉM FOTOALBU
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

raculka
6. dub 2007

Tak jsem si dneska v obchodě při placení všimla v regálu těch křupek a popis seděl,tak jsem je ještě rychle vzala.Jenže přinesu je domu a koukám,že jsou solené.😠 Píšou tam 99% kukuř mouky a sůl,nic víc.Tak nevím,asi mu je radši nedávat? 😢
jita2- tak to je dobrá cena za tu pohankovou kaši,zkusím to tam podrobně prozkoumat.Já koukala na regál s kašema a výživama,ale byla to nějaká drahá značka.A chutná Marušce ta pohanka??
Já v bio kupuju občas mrkev,protože tady je to samej hypermarket a ta zelenina mi tam připadá hrozná.Ale už jsem koukala,že už začíná vypadat teď na jaře zase k světu 😉

ijetka
6. dub 2007

Dneska jsem opět kuchtíkovala, včera v tý hypernově jsem mu koupila krůtí, tak jsem ho dnes zdělala, dopoledne ho moc necpu a obídek baští (půl až třičtvrtě skleničky)
Taky dodržuje pitný režim, vysosá za den hrníček a dneska ještě o kosek víc, ale šťávu čaj pořád nic 😒
Holky já až seženu křupky, tak to snad vyhlásim do světa 😲

jita2
6. dub 2007

raculka,
víš, co je největší sranda? Že jsem ji koupila Marušce a ještě jsem jí ji nedala, páč se tím živím sama, musím shodit pár kil, tak když mám chuť na krupici, tak si místo toho udělám pohanku...jsem to ale matka, co? 😀 😀
Ty křupky se solí určitě nedávej, je jich moc druhů, na tom sáčku jsou napsaný, že jsou paprikový atd., chce to jen opravdu složení kukuřičná krupice a sůl...zítra ti je zkusím nafotit, ten obal a dám ho do albíčka jo???? Jestli to sedí s těma, co mám já 😉

ijet,
já ti ty křupky pošlu poštou, jestli chceš? 🙂

isacek
6. dub 2007

mě už taky napadlo, že ijetce ty křupky pošlu poštou 🙂

jita2
6. dub 2007

isacek,
to je dobře, víš jak bude ráda, že jich bude mít tolik? 😀 Jsme to ale hodný holky, no ne? 😀 😀 😉

isacek
6. dub 2007

To bude mít konečně zásobu.Já nevím v jakým balení je kupuješ ty, ale já je dostávám od kamarádky a je to asi metrovem pytel o průměru cca 30cm, takže jich tam je fakt hodně 🙂 ..Rády se podělíme 🙂

jita2
6. dub 2007

isacek,
tak to my máme takový větší pytlík 60 g, kolik jí toho dáváš třeba najednou?

raculka,
ty kuřpky by měli být NATURAL 😉

isacek
6. dub 2007

No vzhledem k tomu, že je fakt miluje tak je to někdy boj 🙂 .Už ví kde je krabička a tak tam třeba pořád kouká dokud jí nedám a pak řve, že chce další a další 😀 .Někdy jich sní za den deset a někdy ji nedám třeba vůbec.Ale jsou různé velikosti a my máme ty větší.

ijetka
7. dub 2007

Jé holky vy jste hodný, že mi je pošlete??? 😅 😅 😅

Písněte cenu a adresu a já po velikonocích skáknu na poštu poslat penízky slóžou jů???? 😉 IP 🙂

jita2
7. dub 2007

ijetka, nevím, jestli se příští týden ale pro ně dostanu, není to u nás, ale ve městě, ale můžu tam poslat manžu, ať je koupí, nebo tam sjedu autem, já jen, že to nebude třeba hned, ale příští týden bych je opatřila, ale být tebou, vezmu jen jeden balík, co kdyby mu nechutnali?? Nebo chceš víc? 😉