Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evikuu
13. únor 2009

Děkuju za pochvalu, do starší jsem vživotě skleničku nedostala-ale to nebyl takový výběr a asi ani chuť úlně to vidím jak jsem jí to dala-ona udělala fůůůů a byla jsem nahozená já a všechno okolo a Kačka vysmátá-pak už jen domácí a to jí šlo.Verča je mlsoun-hladovec a zatím jí nic nevadí.
Ale zaráží mě ta petržel, loupila jsem 4skleničky různé od HAMI a ve dvouch je petržel 😒 a vše je od 4m. tak jak to je?? Mám to zkusit?? Nebo proč to tam vlastně cpou??

jaannaa
13. únor 2009

jitrulka...tak to uspávání zkusím tkatez ze ne pojidle .... !!! 😅

pavlina05
13. únor 2009

jo, to zní báječně 😉
TAké nevím jak to praktikovat. No my vcelku režim máme, ale ty noci.... 😝 😝 😝 😅 😅 😅

jitrulka
13. únor 2009

jani... máme stejný režim. až na pár nočních kojení víc (1x-4x)

pavlina05
13. únor 2009

jj, také jsme museli nechávat přímo vyřvat, pochopil a už je klid 🙂

evi, petrželka je ok, sladká. No problem 😉

pavlina05
13. únor 2009

jj, režim přes den ok, noční koj 4 😝

jaannaa
13. únor 2009

takto asi budu muset byt přísnejší 😅 a začnu s tím conevidet! ........ jednou se mi stalo (asi tak 3 týdny zpet) co se lucka v noci probudila na kojení kolem 3 hodiny, nabaštila se, a začala se strasne smát a chtela si hrát, já byla zrovna tu noc tak šíleně ospalá, že jsem si ji vzala do postele, dala jsme k ní par plyšaku...aona si hrala sama (měla jsem rozenou lampičku) samozrejme jsem ji ignorovala... 5 hodin jsem se nastvala, dala jsem ji znova napit a usnula a spala do 8 hodin 😀

evikuu
13. únor 2009

Tak to asi myslí petržel-petrželku 😀
A já nekojící nemůžu moc radit ale pokud se Vám zdá že se budí jen kvůli muchlinkování a né hladu co vrazit čajík??

pavlina05
13. únor 2009

evi, ale to je prašť jak uhoď. to se bude budit na čaj?? Já chci aby se nebudil vůbec!!
To chci asi moc, že? 😅

jaa, no tak to se u nás stává také. Ája se probudí ve 2 hod a chce si hrát. TAk ho ignoruju, on si hraje třeba 2 hod...a já dělám, že spím (no nespím, jak také, že), pak konečně buchne hlavou a spí.

jitrulka
13. únor 2009

...taky jsem přemýšlela, ale i na ten si můžou tvrdě zvyknout a v noci ho vyžadovat. Je těžké jestli potlačovat jejich potřeby nebo jim vycházet vstříc... 😨

evikuu
13. únor 2009

Právě že se na čaj pak už budit nebude-pokud to nedělá z hladu ale z "touhy" PO MAMINCE 😀

pavlina05
13. únor 2009

je to prostě věda 😀

pavlina05
13. únor 2009

evi, tak já to vyzkouším 😉 , mě už asi nic jiného nezbývá 😅

jaannaa
13. únor 2009

to jo, hlavně každě miminko je originál 😀

pavlina05
13. únor 2009

evi, nechci otravovat.....koukám, že jsi z Rychnova n.K., prosím, prosím, chci v létě někam do ...někam tam, nemáš tip na Adršpašsko-teplické skály - nějaký rodinný penzion. vím, sem se to nehodí, ale když tě tady máme 🙂

pavlina05
13. únor 2009

😝 😝 😝 tak už je zase vzhůru 😠

jitrulka
13. únor 2009

pavli... a nepomůže ji jen třeba pochovat, nebo hladit? se ti budí fakt brzy. já bych své malé ted napít nedala. jasný... tvoje věc... ale že miminka by měli mít první spací fázi delší. to už je asi fakt jen o zvyku, ne??

pavlina05
13. únor 2009

jitulko, je to kluk....mazel!! Jasně nedám mu napít za nic!! Až po 4 hod!! TAkže má smůlu 😅
Tak kouká a hraje si...no paráda a to jsem chtěla jít spát

evikuu
13. únor 2009

Tak to bohužel nevím 😖 tak se jezdíme hoodně málo bohužel jen na otočku mrknout ☹ .Ale jinak pronajímáme chalupu jako rekreační ubytování, ale je to tady u nás 😎
Právě, čajíkem nemáš co pokazit, přinejhorším bude chtít mlíčko a na tebe koukat jak na blázna 😀

jitrulka
13. únor 2009

jééé sorry, kluk 😅 jsou to rošťáci...

jitrulka
13. únor 2009

evikuu, moje známá mi právě radila čajík za mlíko raději neměnit. malej si na to tak zvykl, že se budil na čas úplně stejně jako na kojení a to ještě do jánevim kolikati let 😒

jitrulka
13. únor 2009

na čaj

pavlina05
13. únor 2009

evi přesto díky 😉
jj, rošťák 😝 který mě brzy odrovná...

jitrulka
13. únor 2009

ale zas je to individuální...

evikuu
13. únor 2009

A hlavně že jsou zdraví!!! A u nás čaj pomohl, ale každej je unikát, a právě pro to se může čajem odradit a když ne tak stejně budete tam kde jste 😀

bolk
13. únor 2009

Tak já jsem si četla ten denní režim a u nás to prostě nejde. Malá je vždycky po hodině a půl až dvou hodinách bdění🙂hodně unavená a musí si lehnout. Spí tak 20 min. Ona je totž hodně aktivní, už začala lézt. No a udržet jí před nočním spánkem 3-4 hodiny jak se doporučuje se mi vůbec nedaří. Už jsem zjistila, že neumí spát jak déle než 2-3 hodiny v kuse. Vzbudí se a brečí. Má zavřené oči, takže asi ještě trochu spí a chce napít. Takže si nejsem jistá, jestli by to ten čaj spravil, i když už o něm taky přemýšlím. Dneska jsem jedno kojení "ukecala" dudláskem🙂)). Většinou mi to ale nezbaští a uklidní se, až když dostane napít.☹
Mám pocit, že je to takový zvyk.
Ale Pavli těch 8 měsíců mě teda děsí 😝

pavlina05
14. únor 2009

Ahoj!!!
bolk ☹ já se snažím už od nějakého 4 m, co nás netrápí prdíky, to nějak změnit, zlepšit, ale nedaří se ☹ A čas neúprosně letí, že i mě samotnou to děsí!!!

flor1
14. únor 2009

Ahojky, tak jsem tady zase zabrousila pro radu...Už měsíc dávám zeleninku na oběd, teď řeším, kdy dávat ovoce..dopo nebo odpo? Jde taky o to, že budeme chodit dopoledne na plavčo, malého neposazuju, čekám až na to dojde sám 😉 takže nevím, v čem bych ho na plavču nakrmila..autosedačku sebou tahat přece nebudu 😨
A ještě mě zajímají intervaly...Kojím v 7, 9 (pak spí od půl 10), zelenina 11:45, 14 kojení (pak spíme),16 :15 a 18 :45 pak spánek...Mám ty intervaly natáhnout? Prý kojím často..myslím, že by i malý vydržel..ale pak se zase naruší spánek?! ☹

flor1
14. únor 2009

Jo a ještě mě napadlo...začnu jablíčkem..mám ho podusit nebo jen nastrouhat?

pavlina05
14. únor 2009

flor1
s ovocem jsem začínala také v 7 měsíci. je zřejmě jedno kdy jej dáš, jestli dopo nebo odpoledne. Já jej dávám až odpoledne, protože dopoledne se unás dlouho spí a připadá mi, že by těch jídel měl moc.
takže jej klidně začni dávat odpoledne 😉
Já dělala jablíčko i hrušku a vše jsem vždy podusila. No tedy nic moc.....dávám od Hami přesnídávky.

Flor, já myslím, že ty intervaly kojení jsou ok. Já to také mám tak Možná kojím často, ale dělám to proto, že chci aby se mi stále tvořilo mlíčko, aby měl dostatek tekutin (nedávám nic jiného, sem tam hrníček s vodou) Za další je po kojení klidnější, mazlí se...Stejně časem si sám řekne že už nechce. Třeba dnes odpoledne před vycházkou už kojit nechtě. Byl evidentně napapaný.