Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
10. čer 2010

ja davam ochuteny, len ho nemiesam uplne, len scasti, aby mal nadych ovocia a nebol sladky

latvia
10. čer 2010

ale kludne mozes aj ovo, bud cerstve alebo vyzivku

sambucca
11. čer 2010

holky bacha, tohle dneska jsem dneska nasla na netu http://www.novinky.cz/ekonomika/203013-detska-k...

datkova
11. čer 2010

sunarku naštastie nekupujem, ale to už je fakt sila...
@sambucca diky za upozornenie 🙂 🙂

bufina
11. čer 2010

Tak to je drsný, hlavně že sou ty kaše některý drahý jako hrom a dávají do toho jedy.

latvia
11. čer 2010

ono tie aflatoxiny nedodavaju sami 😉 aj v ryzi a ovsenych vlockach su vo zvysenom mnozstve, len o tom malokto vie, lebo sa o to nezaujimame 😉

http://www.toxi.szm.com/Rf2003/072_Golian.pdf

bufina
11. čer 2010

To je mně jasný že to tam nedali schválně 😀 Ale že to asi tak důkladně nekontrolují.

latvia
11. čer 2010

tiez by ma zaujimalo ako na to prisli...a ze len v tychto kasiach

k.jolanka
13. čer 2010

ahoj holky, již jsem sem jednou o radu psala ohledně kašičky, teď by mě jen zajímalo, zda je tu někdo, kdo začal dávat příkrmy před ukončeným 6.měsícem a v rodině-přímo u rodičky byla alergie, astma a ekzémy...jde o to, že malý má 5měsíců a chceme začít s příkrmy, jelikož je veliký jedlík, ale jde mi o to, že mám alergie -nikoli na potraviny, ale prach, pyl peří, roztoči..atd..a astma a jako malá jsem měla i ekzém...malý je zatím ok, vím že takovýmto matkám se doporučuje kojit až do ukončeného 6.měsíce a i déle, myslíte, že když začnu už teď, že tím něco "pokazím" respektive máte s tím nějaká zkušenost, začali jste jako alergičky dříve a vaše děti i přesto jsou v pohodě, bez ekzémů, alerfie a tak? děkuju za vaše názory a mějte se🙂

latvia
13. čer 2010

nieje to moj pripad ale ak maly stale place ze je hladny a nepribera tak by som zacala prikrmovat, ale velmi opatrne.ono alergie na prach pel a ostatne su v skrizenej alergii s potravinami....ked uz, tak by som zacala zeleninou....ale skus este potiahnut kojenie do toho cca 5.5 mesiaca ak to pojde

erikasadek
13. čer 2010

@k.jolanka za seba ti odpoviem moj starsi zacal od4 mesiaca kedze bol strasne hladny.. a aj ked sme obaja alergici s muzom patrick bude mat 6rokov. Nema alergie...
Zcali sme pomaly karotka zemiaky zelena fzulka..... Spenat do 6 mesiaca po 6 mesiaci banan jablko hruska. Marhula....
Po8 mesiaci sme pomalipridali masko u neho...
Do 2 rokov mal zakaz jahody a do 3 rokov vsetko tropicke ovocie....
A
Takze ziadne potravinove alergie ani pelove....

uankab
14. čer 2010

@k.jolanka ja by som asi tiez potiahla do 6teho mesiaca ak sa ti bude dat.. a ked nie, tak zacni naozaj velmi opatrne, po troske, kazdu potravinu testuj 4dni.. nas pripad je presne opacny.. my s manzelom nemame absolutne ziadne alergie, a Magdalenka reaguje fakt na vsetko, este aj cez materske mliecko 😖 .. takze tazko povedat, mozno Alesek nebude mat ziadne reakcie... kazdopadne sa v takomto pripade odporuca kojit co najdlsie a s prikrmami pockat...

k.jolanka
14. čer 2010

holky, děkuji za odpovědi 😉

anawi
14. čer 2010

ahojte, vcera sme zacali s prvym prikrmom mrkvickou. Chcem sa opytat baby ako to robite, date zeleninku a hned dokrmite mliekom alebo mam pockat taku polhodinku a potom jej dat mliecko. 😒 Neviem si totiz predstavit zeby som ja hned za zeleninou vypila mlieko 😅

nnell25
14. čer 2010

ahoj anawi aj my sme vcera zacali s mrkvickou sice zatial neuspesne, napinalo ho vypluval to triaslo ho to ale dnes ma mozno v sebe take dve lyzicky male a mne doktorka hovorila ze dat za tym mlieko takze potom sa normalne napapal mliecka tak myslim ze nemusis cakat ved nastane cas ked uz potom to mlieko potrebovat nebude 😅

nnell25
14. čer 2010

teraz som pozerala papier co mi dala doktorka a az po ovoci treba pockat taku pol hodinku a dat mu potom mliecko

erikasadek
14. čer 2010

@anawi jednoducho das jednu lyzicku mrkvy do flase mlieka dieta si lahsie a pomaly zvyka na novu chut a kazdy den zvysujes davku mrkve a menej mliek aza tyzden mozes rovno lyzickou; nebude problem.; 😉

maryanna
14. čer 2010

@anawi za zeleninkou kľudne daj hneď mlieko, ale nemusíš vôbec ísť že prvý deň jedna lyžička druhý deň dve lyžičky....niekto spapá na prvýkrát polku sklenky, niekto len jednu lyžičku...netreba sa riadiť tabuľkami, daj toľko koľko spapá a bábo ti samo dá najavo či chce alebo nechce mlieko za tým.....a začínala by som lyžičkou , nie že zeleninka do fľaše, je to nemliečny príkrm teda, je to ničo iné ako mlieko ktoré sa je cez fľašu , dieťa sa to musí naučiť že zelenina alebo niečo sa je lyžičkou....kým je bábo také maličké nieje podstatné aby hneď pekne jedlo ale aby si zvyklo že papá novým štýlom teda lyžičkou......aby sa to naučilo, lebo potom to už ide ťažko.....aa deti sa na lyžičku naučia veľmi rýchlo, môj teo za dva dni.......

hanka10
14. čer 2010

Ahoj, tak Kubik dneska po 16 dnech pokusu spapal 5 velkych lzicek prikrmu mrkev s bramborou (asi 40 ml, kupuji ty male HIPP). Poprve krasne oteviral pusinku a dokonce se po lzicce natahoval. 😉 Mela jsem z toho takovu radost, ze jsem ani nevydrzela cekat tu pul hodinu s dokojenim. Jeste par dni vydrzime jenom s mrkvi a bramborou a pak zkusime neco dalsiho. Jenom doufam, ze to nezakriknu. Dneska nebo zitra jedeme pro jidelni zidlicku. Myslela jsem si, ze dokud nesedi, tak ho budu krmit v autosedacce, ale ta mrkev je uplne vsude a hlavne vubec nepousti. Take se pokousi z te autosedacky vystoupit.

anawi
14. čer 2010

dakujem 🙂 vcera som len skusala dve lyzicky a chutilo jej a dnes by zjedla hadam aj celu davku 😀 sama si strkala do pusy lyzicku, ale viac som nemala tak som ju teda dokrmila mlieckom 😉

maryanna
14. čer 2010

anawi ak zje celú kľudne daj, mne teo zjedol celú na tretí či štvrtý deň ale ešte bol zvyknutý že sapapá mlieko takže aj za plnou dávkou pýtal asi dva dni mlieko ale potom sa naučil že proste je sa zelenina a mlieko bude neskôr na ďalšie papanie, ale sú deti čo za každou plnou dávkou pýtajú mlieko.....treba im to dopriať mlieko je aj o zvyku a upokojení, mne teo ak zje zeleninu niekedy nemôôže zaspať na obed tak mu dám trošku mlieka a hneď zaspí ako dudok..D:

susisus
14. čer 2010

Pre maminky co im male papaju len flasky :
Na madaroch chodi relacia o babatkach a mamka mi prekladala. No a tam bola pediatricka, ktora vravela, ze proste su take deticky, ktore domacu stravu jednoducho odmietaju a zjedia len flasticky. Ale ze si mamicky nemaju robit vycitky a dokonca ani nutit dieta jest domacu, pripadne len davat ochutnavat ci si to nerozmysli, ze to vobec nieje zle ak jedia len tie flasticky, ze je to uplne v poriadku a babatko dostava vsetko co ma. Tak som kludnejsia 🙂

latvia
14. čer 2010

@hanka10 na mrkvove skvrny je dobre tusim zlcove mydlo 🙂

latvia
14. čer 2010

@susisus ja v tom tiez nevidim problem, je to len drahsie nez domaca strava, ale maju v tom vsetko co aj v domacej strave 😉

susisus
14. čer 2010

@latvia ja som si dlho robila vycitky, ze za to mozem ja, ze som jej mala davat od zaciatku varene, ale teraz uz na to dlabem 🙂

latvia
14. čer 2010

@susisus 🙂 ja som zatial vycitky nemala 😀 naco? maly je zdravy stastny, nemam dovod stresovat 😉

maryanna
14. čer 2010

hm na mrkvové škvrny žlčové nezaberá:D akurát vraj ariel gel.....a ešte prípravky čo pred praním sa nastrieka na škvrnu a tak....
ja síce varím dvakrát som dala sklenku, neviem jednak je to drahšie, keďže môj je "žrút" potrebuje na obed dve malé sklenky125 ml, to by som sa nedoplatila, aa keď varím viem čo mu dávam, a bude naučený na varené, ja proste neverím tomu že niektoré deti sú len na sklenky alebo len na varené, strava je pre každé bábo nová vec a ide o to ako ich my naučíme a vychováme...napr veď aj ja radšej si uvarím ako polotovar jesť ale zas niekto je zvyknutý na polotovary a chutí mu to viac ako normálne jedlo takže je to o zvyku, ja nemám problém dávať sklenky ale napr mala som jednu hippku a chutilo to ako no fuj....aj malý sa troska ohrnal ale zjedol...naopak mala som alnaturu a tu spraskal....takze aj preto radsej varim....ale jasne ja na tom nevidím nič zlé keď niekto len sklenky kupuje, ale mňa variť pre neho baví tak preto aj varím:D

hanka10
14. čer 2010

Skleničky dávám na doporučení mojí sestry. Říkala, že než bude domácí zelenina, tak jsou lepší konzervičky, protože tam je lepší zelenina než jakou bych koupila v obchodě. Brambory máme domáci, takže ty vařím.

hanka10
14. čer 2010

Na mrkev jsem zkoušela vanish a vyvářku a nic.