Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

werunka21
7. bře 2011

@lio @gumimaci já jsem právě vždycky viděla ten s tou smetanou a ta se mi fakt nelíbila. Budu muset více zapátrat 😀

saska.t
7. bře 2011

@julienka ako pises moze to byt z lepku ( je agresivny) ale aj zo zubkov, ak to nie je extrem a nepretrvava to viac ako 3 dni je to v poriadku, ak su to zubky, hnacka sa bude opakovat, bohuzial to k zubkom patri ako aj zvysena teplota 😉

nada.hope
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
julienka
7. bře 2011

@saska.t dakujem. ved prave ma zaskocilo to, ze tu hnacku sprevadzala aj teplotka do 38... a pri reakcii na lepok pochybujem, ze by bola aj teplota...

saska.t
7. bře 2011

@julienka tak to su urcite zubky, poznam to velmi dobre, moja mala mavala take hnacky aj 2-3 tyz. s teplotou, no drzim palce, nech to coskoro prejde, u nas to trvalo do 2 rokov, kym vsetky neboli vonku 😠

julienka
7. bře 2011

@saska.t juuj, takze tie hnacky mozu byt teda zo zubkov a mozu trvat dlhsie a pritom sa zubok este ani neukazal?

lio
7. bře 2011

@werunka21 Dm obnovilo zásoby a když jsem razila včera tak měli všeho na výběr, tak to zkus tam, je to čiště jen špenát a brambor.

lio
7. bře 2011

@andelka super dík za odpověd s tím lepkem.
tak až vyzkoušíme pár druhů ovoce, tak mu do toho trochu přimíchám té kaše, než s nimi začnu na véču jako takovou.
a jak dlouho po obědě dáváš ovo svačinku?
nám to ted vychází za 3-3,5hod ale určo se to ještě 100x změní.

lucinka02
7. bře 2011

@lublana1 ahoj, ja som svojim čiste jogurtove ani nedavala. ked som prikrmovala, tak som dala radsej ovocne ovko s jogurtom, aby to bolo lahsie a chutovo pestrejsie :DDD ked tak vyskusaj, ci zachuti :D ja s tym mam velmi dobru skusenost :D a zachutilo to aj mne, a ja som jogurty nikdy nemusela :D

janulka21
7. bře 2011

Ahojky, kupujete mraženou zeleninu? jakou?

gabika7706
7. bře 2011

@janulka21 kupujeme, findus (neochutene) a bonduelle

saska.t
7. bře 2011

@julienka ano moze, hnacky su z toho ze sa tlacia zubky von a nemusia sa ukazat aj mesiac, najhorsie su ocaky a stolicky ☹ ale samozrejme aj pri ostatnych zubkoch su taketo reakcie 😠

julienka
7. bře 2011

@saska.t no to je naozaj zvlastne... ze telicko takto reaguje. Ja som sa aj zlakla, ci to nie je reakcia na lepok, lebo prave ten sme zacali min. tyzden zavadzat a hned ju chytili hnacky :-/ ale aj teplotky. No ked tak zdravo uvazujem, asi pri alergii na lepok teplota by nevyskocila... uvidime, ako to pojde dalej. Duuuufam, ze su to ozaj "len" zubky 😉
a dakujem za radu!

andelka
7. bře 2011

@lio oběd má v 11.30 a svačinu v 15 - 15.30, večeři v 18h.

@janulka21 taky kupuju, buď Bonduelle, nebo v globusu bio, název už nevím. Findus je krásná, ale často mají ochucenou máslem, solí, pepřem, tak bacha.

andelka
7. bře 2011

@werunka21 ještě jsem si vzpomněla ad špenát - Hamánek má docela dobré složení skleničky špenát s králíkem a bramborem.

Jo a dobré skleničky bio mají Babydream v Rossmannu. Já tam moc nechodím, s kočárem se tam nedostanu, nemají žádný klub, body, nic, tak jen když mají ty věci vyloženě v akci, tak koupím, mají fajn ovocné výživy, v zeleninových mají často přidané různé bylinky, tak tomoc nechci, ale vybrat se dá. 🙂

sussanah
7. bře 2011

@andelka jj souhlas, hamanek spenat je uz dlouho nase oblibena sklenicka 🙂

andelka
7. bře 2011

@sussanah ono se nakonec vybrat dá, ještěže je tolik firem 🙂

ija1
7. bře 2011

@julienka - taky to resim, maly uz dva mesice vylezaji 4 zoubky, pres mesic je takova nesva........... zkouseli jsme lepek, - nejdriv ve forme susenek, kase........ to bylo v pohode, a tedka jsem dvakrat dala kousek rohliku ........ a mela prujem ten den, ale i treba druhy den.........tak resim jestli jsou to zoubky nebo ne............... neprisla jsem na to..............

julinkaz
7. bře 2011

ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť? môj synček má 4 mesiace a 1 týždeň. od narodenia je na UM takže s príkrmami by sme chceli už začať. detská lekárka nám to odobrila, ale povedala, že najprv mu máme skúsiť dávať šťavy a to mrkvovú a potom jablkovú. mrkvovú šťavičku si maličký obľúbil a jablková je zatiaľ na začiatku (dnes prvýkrát). medzi to by sme mu mali dávať už zeleninku, prípadne kašičky. ako to mám celé dať dokopy, aj šťavy, aj zeleninku aj mlieko a kašičky. myslíte, že tie šťavy môžeme vynechať? a kašičku by sme mohli dávať, len ak maličký nebude v noci dobre spinkať, však? (zatiaľ nám spinká od 22.00 hod do 06.00 hod. a to od 1. mesiaca 🙂 🙂 🙂 🙂
Ďakujem Vám. julka

gumimaci
7. bře 2011

@julinkaz Ahoj,
urcite nedavaj na zaciatok viac prikrmov denne. Zbytocne mu zatazis zaludok.. vyber si s cim chces zacat, ci zeleninkou, ovocim, alebo kasou. Kase davaju maminy vecer, zeleninku / ovocie na obed. Ale ak si uz zacala so stavami tak na tvojom mieste by som v tom pokracovala, len miesto stavy, normalne uvar mrkvu a rozmixuj a zried s trochou vody (pripadne kup uz hotovku...) na zaciatok staci par lyziciek, potom normalne das zapit mlieckom. postupne pridavas viac druhov a mnozstvo zeleniny a znizis mnozstvo UM, az kym UM vynechate uplne a na pitie bude stacit voda, alebo caj. Ked nahradis jednu davku UM na obed mozes zacat s dalsim prikrmom... my sme teraz asi po 6 tyzdnoch presli na olovran na ovocie, ratam o dalsich 6 tyzdnov dame na veceru kasu 😉

vivien6
7. bře 2011

baby kolko by malo rocne dieta vypit mlieka cez den?je nejaky limit? my pijeme aj 4 krat niekedy cez noc (pred spanim,2 x v noci a rano). je to oukej ci vela? a k tomu papame jogurt este aj..

sussanah
7. bře 2011

@vivien6 chapu spravne, ze kojis, kdyz neuviadis presne kolik ml vypije? Pokud kojis, tak to vuuuuubec neres, 4x za den u rocniho je tak normalne. Ja v te dobe kojila rano, po spanku, vecer + 1-2 v noci. Ono si ditko vezme, co potrebuje, takze se neboj, ze by toho mela moc nebo malo 😉

vivien6
7. bře 2011

@sussanah nie nekojim,som sa zle vyjadrila 🙂 mala pje UM a zakazdym 260 ml,pije 4 krat,nie je to vela?

vivien6
7. bře 2011

@sussanah cez den mlieko nepije.. len predspanim,v noci,a rano

sussanah
7. bře 2011

@vivien6 takze cca litr um denne? To bych asi brala jako hranicni, spis si rikam, kde na to bere zaludek 😅 Pokud ti normalne ji pres den, tak bych to asi jako zasadni problem nevidela. Mozna bych zkusila vice um redit, hlavne ty nocni davky. Ranni a vecerni davka je normalni az temer do 3let co vim, v noci bych zbytecne radeji nezatezovala zaludek, nehlede na to, ze pro zoubky to taky neni uplne to prave orechove. Pokud to mate pres den s jidlem hodne spatne, tak to muze byt taky duvod, proc chce v noci vice UM, proste si to vynahrazuje a bylo by potreba snizit nocni um ve prospech dennich prikrmu.
Tot ale muj nazor kojici matky, uvidime co povi ostatni, pokud maji zkusenosti 🙂

vivien6
7. bře 2011

@sussanah denne papa si myslim dobre..jogurt na ranajky,obed sa napraska poriadne,poobede papa z manzelom,co navarim,vecer este troska chlebika,popri tom este aj detske keksy papa stale,ovocie,takze dost..mlieko dostane o tej 20.00,niekedy trosku neskor..chodi spavat okolo 22.00,to jej urobim mlieko este ci vypije,vypije stale..v noci potom este 1 x,niekedy aj 2 x.. takze by som jej nemala davat 260 ml ale menej hej?

sussanah
7. bře 2011

@vivien6 ja osobne bych klidne nechala ty 2 davky normos na rano a na vecer, ale ty nocni bych vice redila a delala mensi. Ono kdyz to ma ve flasce a pokud je to takovy kvalitni jedlik, tak proste vypije, co ji das a neznamena to, ze by ji mene nestacilo. Hlavne u tech nocnich davek si myslim, ze to neni uplne idealni i proto, ze si zaludek v noci potrebuje odpocinout, co pri traveni dalsich obcas i pul litru UM tak uplne nejde. Taky uz musim brat v uvahu to, ze buzeni ted na UM uz je podle me i hodne o zvyku, ne az tak moc o hladu a v roce se to precejen lepe odnauci nez treba za pul roku nebo za rok. Tot muj nazor 🙂
Pokud vim, tak byva standardni v tomto veku prave 2 davky mleka za den, ale ne kazde dite je standardni 😉

julinkaz
7. bře 2011

@gumimaci
ďakujem veľmi pekne, skúsim to takto a uvidíme 🙂 🙂 🙂

vivien6
7. bře 2011

@sussanah ano to som pocula a citala tiez,preto som sa aj tu opytala.tiez si bohuzia myslim,ze uz to neni o hlade,ale o zvyku,ale neviem co mam s nou robit..zasa keby som jej nedala a nechala ju plakat nech si zvykne,tak by ma muz ukrizoval 😀 niekedy sa pokusim dat jej flasku z vodou,(vody sa vie tiez napit,denne aj 2 litre stahne) aby zaspala,ako tak sa to podari a o pol hodku znova place,dostane mieko a zaspi hned,takze neviem. a to riedenie mlieka ako by si odporucala? na krabici je znazorene napriklad..170 ml a 5 lyzciek mlieka,alebo 210 ml a 6 lyziciek mlieka..

julienka
8. bře 2011

@ija1 no rovnako je to u nás... a som teda na pochybách, či je to zo zúbkov, alebo nebodaj z lepku... uvidíme teda časom 😉