Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

many
2. pro 2008

tak zatím mám do zásoby nakoupený skleničky od Hami 🙂 no jen do 6 měsíce,ale 😉

kacka.va
2. pro 2008

siss: aha, tak to já četla něco jiného 🙂 no asi je to jako se vším, co člověk to názor. my teda kousíčky už papáme a malá to dásničkama opravdu mele

many
2. pro 2008

sisstin - tak snad časem,ke mně taky chodila sestřenka,když jsem byla těhotná a to malá vlastně neměla ani rok a dávala jí piškoty a každou chvíli jí ho vytahovala z pusy,se jí nadavovalo

kacka.va
2. pro 2008

tak klasický piškoty bych nedala, my máme sušenky a i když si půlku strčí do pusy, jako třeba zrovna před chvílí, tak se jí to hned rozpustí.

sisstin
2. pro 2008

kacka.va: on to sní, ale fakt vidim, že to polyká a nežmoulá 😕 a taky pak ty kusy zas celý kadí 😅 jako celou kukuřici, hrášek atd. 😅 já je taky dávám...ale prostě chleba nebo tak..to vůbec nechce 😅

many: no tak piškoty bych tak nějak nedávala vůbec..jsem ráda, že to nevyžaduje... 😕 páč to je fakt jenom na tlouštku..ale nedává to nic 😕

kacka.va
2. pro 2008

siss: tak to ještě na kousky není připravený, to chce ještě počkat, ono se to prý i pozná, jestli je dítě připravené na "další stupeň" stravy

sisstin
2. pro 2008

kacka.va:no..akorát, kdy bude připravenej..ve třech letech? 😕 😅 😅 😅 😅 😅 ale jako jí to bez keců, ty skleničky s kouskama a chutnaj mu 😉

many
2. pro 2008

no jo,v piškotech je taky cukr 😉 jsou dobrý ty dlouhý,ale to taky budu dávat až později,ať nemám obézní dítě 😀 v dnešní době to moc jede ☹

kacka.va
2. pro 2008

siss: 😀 no do maturity to určitě zvládne 😉.

radka.m.
2. pro 2008

kacka-to jsi nečetla něco jiného,děti opravdu se učí na kousky,že nekousají,ale rozmělní si jídlo dásněmi.jde o to jim třeba ten chleba nabízet,dokud si nezvyknou.jinak siss,ta kukuřice a hrášek se tráví celá i u dospělého člověka.

sisstin
2. pro 2008

many: no ono i hubený děti jedí fakt až moc sladkýho a tak..rozhodně nejsem ta, co dítěti bude chtít zakázat Mekáče a čokoládu do smrti...ale jako zatim má fakt času dost a dost 😅

many
2. pro 2008

holky děkuju vám za pokec 🙂 přišla mi mamka a malej už se vzbudil,tak povalíme na procházku,tak se mějte pěkně 🙂 zatím pa a já se tu zase ukážu 🙂

sisstin
2. pro 2008

radka.m: no občas to zkoušim, ale okamžitě si to vyndá z pusy 😅

mobina
2. pro 2008

siss a co zkusit takový ty kukuřičný nebo rýžový křupky (hovínka)? to se taky rozpatlá, takže vdechnutí drobku nehrozí.

kacka.va
2. pro 2008

a ty křupky se prodávají nějaké dětské nebo myslíte ty normální kukuřičný, protože ty mi přijdou šílený a hrozně se lepí. to bych si moc netroufla malé dát

sisstin
2. pro 2008

mobina: to samý jak sušenky..on prostě něco držet a dobrovolně to jíst nebude 😅 😅 ..a nejhorší je, že ono se to rozpatlá až za chvilku..a to on bud už polyká..nebo si to právě vyndá 😅

andy80
2. pro 2008

sisstin: já jsem ročník 1980 a rozhodně za nás zeleninové skleničky nebyli. Jediné co bylo, tak byli přesnídávky. A nebyl takový výběr jako dneska. Já nikomu skleničky neberu a nevymlouvám, jen jsem napsala svůj názor zrovna tak, jako píšete vy ten svůj. Já bych taky dávala skleničky, ale když to malé nechutná a dokonce mi po nich zvracela, tak to do ní cpát nebudu. Je v tom asi něco přidaného, co jí nesedí. Taky bych jí nedala guláš s knedlíkem, ale rozhodně to nepřeháním. A promiň, ale roční dítě by si už s chlebem poradit mělo.

muminek
2. pro 2008

Našemu malýmu jsem zkusila dát to kuře se zeleninou a vůbec to nechtěl tak dva dny nic nejedl kromě mlíka. Dneska dostel mrkev a hltal tak nato ještě není asi nachystanej co myslíte? Asi budem pokračovat v mrkvi

sisstin
2. pro 2008

andy: vždyt já na tebe neútočim 😲 prostě za mě skleničky už byly, jasně, že nebyl takovej výběr..ale fakt byly..a mně rodiče prostě takový věci jako krupici a tak nedávali 😉 ..jinak já vim, že by si poradit mělo..a co mám jako dělat, když nemá zuby a dusí se tim? 😅

muminek
2. pro 2008

Siss vy ještě nemáte zoubky vůbec nebo jen málo? 🙂

sisstin
2. pro 2008

muminek: teprve před pár dny jsem si všimla, že mu leze první zub..je vidět ta krajka..a je mu třináct měsíců 😅 prostě on není moc typ na jídlo..když mu dám, tak to sní...ale není ten typ dítěte, který jíst musí a dožaduje se ho 😉 a chleba a podobný věci prostě nechce, navaluje mu z toho a vytahuje si to z pusy..já vim, že jiný děcka už si drží a jedí..on prostě ne..a jako co s tim mam dělat, fakt nevim 😅 a zatim mě to teda nějak netrápí 😅

muminek
2. pro 2008

On vše dožene. Nám je šest měsíců a zuby máme dva. Já myslím že to jídlo u vás ale souvisí stím že ty zuby ještě nemá, nebo se pletu? 🙂

sisstin
2. pro 2008

muminek: no nikdy jedlík nebyl...mlíko přimo nesnašel..jak řikam, když mu dám to jídlo, tak to sní..ale že by někdy brečel hlady, nebo chtěl jíst, to co máme my..to prostě ne..jednou se stalo, že jsem prostě nějak zapomněla, že už je čas jíst..a nejedl 8hodin a vůbec ho to netankovalo 😅 takže u nás se řídí podle hodinek ručiček a ne podle toho, že on si řekne 😅

muminek
2. pro 2008

ty jseš úplně krkavčí matka 😀 to si samo dělám srandu. Ale takové případy znám že dítě nejí pokut mu nedají a nenutí je ale to se časem podá uvidíš jako u ostatních asi ne dnes ani zítra, ale taky bych to moc neřešila pokud pěkně prospívá. 🙂

sisstin
2. pro 2008

muminek: tak od narození je furt na 10.percentilu...ale lepší už to nebude 😅

kijonkova.k
2. pro 2008

sisstin:taky nemáme jedlíka,malá jí špatně od té doby,co jsme začali s příkrmy.jsou dny,kdy jí krásně,ale teď zrovna je to hrůza.Co já musím vymýšlet u oběda,abych do ní něco dostala,maras.A že ten Tvůj nejí chleba?No a?Každé dítě je jiné,tak mu ho přece nebudeš nutit,když je mu z toho zle,ne 😉

muminek
2. pro 2008

Siss na čem je od narození asi neznam výraz 😒

sisstin
2. pro 2008

muminek: percentil..když je na 10.tým percentilu, tak to znamená, že od narození 90% dětí jeho věku váží víc než on 😉

kijonkova: já si jako nestěžuju, co mu dám opravdu sní, někdy s větší chutí, někdy s menší..ale jde to 😉 ale prostě jen skleničky, kaše , jogurty..v poslední době vzal na milost naškrabanej banán na lžičku 😉 ale prostě abych mu dala do ruky křupku, chleba nebo sušenku..a on to jedl..to si fakt neumim představit, on to hodí na zem, nebo si s tím hraje..ale nejí to 😅

muminek
2. pro 2008

To o té váze vým jen jsem neznale ten výraz. 🙂

kijonkova.k
2. pro 2008

Však on to pak v pubertě dožene,to nebudeš stíhat chystat jídlo 😀