Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
7. únor 2011

@karolina969 ja jsem kupovala tyto http://www.countrylife.cz/kase Davala jsem i pohankovou, nevim, proc by v tom mel byt problem. Prave pohanka, jahly a ryze jsou dobre pro zacatek, jsou bezlepkove. Pozdeji jsem pridala 6-tizrnou, tu zboznoval.
Jako prilohu jsou pouzivala pohankove, jahlove a ryzove vlocky (jen se zalejou hrokou vodou), dobre to potom klouzalo malemu do krku 🙂

karolina969
7. únor 2011

@cicimon
@evak99
@sussanah Moc děkuji, určitě nějakou kašičku vyzkoušíme. Ty kaše Nomina jsem zkoušela já a chutnaly mně.

cicimon
7. únor 2011

@sussanah mozu sa davat nemliecne krabicove kase aj s vodou? dostala som 2 a ked som to skusala robit s mrazenym MM, tak to divne smrdelo, ani mala to nechcela jest.... ci to moze byt tym, ze to mlieko nie je prave cerstve?
a UM jej davat nejdem/nechcem

evak99
8. únor 2011

@cicimon někdy se stane, že rozmražené MM smrdí....nevím, čím to je, ale já i moje kamarádky máme stejnou zkušenost.

sussanah
8. únor 2011

@cicimon moje mm taky po rozmrazeni smrdelo, ale nekde jsem vycetla, ze se to nekdy stava a pokud bylo vse hygienicky zachovano, tak je to prote slozenim. kazdopadne muj to taky s MM nechtel. Tvoje uz ma dost, klidne bych udelala s vodou a pridala lzici jogurtu a mas to s mlecnou davkou 😉 Ale ty stejne jeste dost kojis, ne? Takze klidne i do vody

andelka
8. únor 2011

@cicimon tak u nás bude velký den zítra, začnem zkoušet kaše na večeři. A budu dávat taky nemléčné do vody. stejně pak cca za hodinu budu kojit.
@karolina969 já mám koupené od Nestlé rýžovou a kukuřičnou krupičku (ale dají se rýžové vločky a klasická kukuřičná kaše ze zdravé výživy, no měla jsem cestu dřív do drogerky než tam, až je spotřebujem koupím tyhle), pak od Natury pohankovou instantní kaši, tu dávám jednou za týden místo přílohy do masozeleninového příkrmu, pak mám jáhlové vločky (Natura)a jáhlovou kaši (Babylove) a z lepkových 3zrnnou Babylove a 8zrnnou Nestlé. Ještě mám omylem koupené Hami a Sunarku ale v těch je cukr, takže si na ně Dany ještě počká a budu je spíš přidávat k neslazeným než že bych dělala plnou dávku z nich.

cicimon
8. únor 2011

@sussanah hej, kojim dost, len som chcela nejako vyuzit to mlieko... mozno take, co by bolo zmrazene len par dni by nesmrdelo.... ale neva, dam to s vodou, nech tie krabice miniem a potom sa vratim k tym sackovym obilninovym
@andelka ja mojej davam kase okolo 17-17.30, spat chodi 19.30...predtym este kojim, ale nemam dojem, zeby to pomohlo pri spani

andelka
8. únor 2011

@cicimon no já uvidím. Před pár dny nepotřeboval kojit mezi svačinou v 16h a před spaním v 19.15. Teď musím kojit ještě v 18h, aby spal od té 20h aspoň do půlnoci. Takže bych chtěla to kojení v 18h vyměnit za kaši.

sussanah
8. únor 2011

@cicimon ja to svoje mm nakone spotrebovala do zeleniny, treba do br kase pro maleho apod. Tam byl ochoten to snist. Nakonec jsem vylivala asi 3x200ml, takze to docela slo (mela jsem namrazene skoro 3l 😀

prahaxx
8. únor 2011

mozem zmrazit zeleninovu polievocku s vajickom? som sa nejako rozsupla a je jej vela - zemiak, mrkva, zltko, bojim sa, aby malej mrazeny zltok nerobil sarapatu, aj tak mame dost problem s kadenim. dakujem za odpoved

evlyn
8. únor 2011

@cicimon a jak dlouho je dáváš? Ono to prý chvilku trvá než se to jakoby "usadí."

karolina969
8. únor 2011

@andelka Díky za tipy. Já mám právě taky od Nestle rýžovou a 8zrnnou, ale jen ta ŕýžová je do vody, ta 8zrnná do mléka, a to dávat nechci. Ještě mám Nutrilon do HA mléka a to mi blinkal a víckrát jsem to nezkoušela,tak chci raději nějaké kaše do vody. Koupila jsem Sinlac kaši a tu dávám místo příloy, např.do rýže atd.

karolina969
8. únor 2011

No ne do rýže,ale např. do mrkve,brokolice atd. 😝

cicimon
8. únor 2011

@evlyn co myslis? krabicovu kasu s MM som dala vcera prvy raz, predtym som davala normalne obilninove s vodou

andelka
8. únor 2011

@karolina969 každou nemléčnou kaši můžeš udělat do vody, ne? Tak i tu 8zrnnou 😉 Jo jo, Sinlac mi doktorka taky doporučovala (a při druhé návštěvě zas Nutrilon 😀 ), ale přijde mi to trochu drahé a je spousta jiných možností, navíc Dany dosud žádné problémy neměl, tak nemusíme dávat jen kaše apod. pro potenciální alergiky.

karolina969
8. únor 2011

@andelka Pokud nemáte žádný problém tak určitě ne. Náš malý má od narození osypanou pusinku a je to nejspíš z jídla,ale zatím jsme nepřišli na příčinu ☹ Já držele bezmléčnou i bezvaječnou dietu a žádné zlepšení,tak pátráme dál...Nechci dávat mléko ani jiné alergeny, sama jsem alergická na prach,peří a roztoče,tak jsem taky opatrná, co mu dám k jídlu.

andelka
8. únor 2011

@karolina969 Dany má občas taky osypanou pusu, teda její okolí, ale vypadá to, že je to za a) z toho že je mu teplo nebo b) z toho že furt strká ruce do pusy a věci, takže si to dráždí slinama. Že by to bylo z jídla mi nepřijde.
Já jsem taky alergická na prach, peří a roztoče a pyl trav. A mám na rukou nějaký projev dermatitidy, vždycky jsem měla kožní problémy, ale atopák nikdy nikdo nediagnostikoval. Opatrná u malého jsem tak akorát, asi zlatá střední.
Nějaké potíže v rodině jsou, ale nic zásadního, takže postupuju tak rozumně a zatím vše v pořádku, lepek i jogurt snáší bez problémů. Nové věci zkouším opatrně. Ale UM mu dávat nechci když je kojený.

karolina969
8. únor 2011

@andelka Tak to jsme na tom skoro stejně. Já mám taky kožní problémy odmala, ale AE ne, jen se mi teď objevil na prsou (prý z kojení),tak nevím... Malému byla diagnostikována seboreická dermatitida, je to vlastně lehčí forma AE. Ale kožařka mi řekla,že stejně nikdy příčinu nenajdu,že se to může projevit z čehokoli a reagovat může na cokoli,jak růst zoubků, viroza, slintání,teplo,atd. Jsem z toho smutná,ale jsou horší nemoci,ne?
Taky nechci dávat UM,jen jsem zkoušela HA mléko do té kaše, a když jsem musela k doktorovi a malého hlídal tatínek. Odstříkat mléko mi,bohužel moc nejde. ☹

andelka
8. únor 2011

@karolina969 tak to jsme na tom úplně stejně, akorát Dany teda nic nemá kromě té olezlé pusy, ale to jen sem tam a z jídla to nebude. Odstříkat mi taky nejde, a flašku Dany nikdy nechtěl, tak teď akorát se učí pít čaj z kouzelného hrnečku. Ani dudlík nechtěl.
Mně se to na rukou občas zhorší, občas zlepší, už jsem měla dlouho klid, ale pak jsem dělala na arechelogickém průzkumu, vrtala se v hlíně z 15století a strašně jsem si dorasovala ruce. Od té doby to mám, asi 4 roky. Ve stresu se to zhoršuje a jinak různě.

evlyn
8. únor 2011

@cicimon myslím kaše celkově, už jsem tu párkrát zahlídla, že nezačaly fungovat na zasycení v noci hned, ale tak v horizontu dvou až tří týdnů...

cicimon
8. únor 2011

@evlyn kase dava asi 2mes, ale okolo 17-`17,30, pred spanim ma este MM

andelka
8. únor 2011

@evlyn tak to jsem zvědavá jestli to bude mít časem efekt či li nic 😅 jo a když tě tu vidím, došla ti ode mně IP?

evlyn
8. únor 2011

@andelka jj došla, jenom si musim sednout a dopočítat kolik mi to strhli - já se polepším 😉

evlyn
8. únor 2011

@cicimon aha, u nás je to taky tak - kolem páté šesté kaše a v sedm ještě kojení, a až tak po dvou týdnech mi začal v noci připadat sytější a teď se pár dní budí na kojení až ráno....

kaselka
8. únor 2011

@erikasadek ahoj, ako čítam tak máš doma babycook asi od Beaba. Mám ho tiež a som s ním veľmi spokojná je to super vecička. Chcela by som Ťa však poprosiť o radu ak máš aj ten nadstavec na ryžu. Skúšala som ju totiž v tom variť a ani po 20+20 min. nebola mäkká, tak som ju nakoniec dovarila vo vode na sporáku. Kde môžem robiť chybu? Alebo je to druhom ryže? V návode s receptami bola písaná nejaká špeciálna. Ja som použila Bask od Vitany. Vopred dík za typ.

fatima30
8. únor 2011

@evak99
ahoj aj mne to mlieko smrdelo a aj inak chutilo,bolo vytiahnute z mrazaku kde bolo len mesiac.To je ako pokazene?

fatima30
8. únor 2011

baby neviete mi poradit nahodou,kde by som nasla dojcenske recepty ako postupne varit,napr najpr mrkvu,potom.....a tak dalej kde by to bolo dobre rozpisane a aj receptiky.dakujem

akdarka
8. únor 2011

@fatima30 postupnost je tu nacrtnuta http://www.kojeni.net/prikrmy.php

andelka
8. únor 2011

@evlyn díky, já jsem se jen lekla co to. Tak v pohodě, pak dej vědět 🙂 No, jsem fakt zvědavá jestli to bude mít nějaký efekt. I kdyby se to zlepšilo třeba na jedno buzení za noc, byla bych nadšená 😅

erikasadek
8. únor 2011

@kaselka teraz si ma dostala ja pouzivam len basmati ryzu.... 😉 ale skus aj iny typ.. pravdu ti poviem nemala som ten problem s ryzou... 😕

prinajhorsiom, rob zeleninku masko a ryzu uz uvarenu napriklad len pridej na konci ... na mix. 😉 neviem ako inak poradit.. 😵