Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lin18
3. črc 2010

@latvia
No on fakt jí hrozně moc...zeleninu, ovoce a za den klidně i litr mlíka. Ty už máš dítko starší...tobě to vyběhá...ale Kubovi to jde všechno do faldů 😀

@grenadinka
Meloun dávám úplně v pohodě už celkem dlouho...je tam hlavně voda. Dokonce ho jí sám...ukrojím kus, dám mu ho do ruky a je chvilku klid....pak je teda jako prase ale co už. Jo...jenom bacha na semínka....

latvia
3. črc 2010

@lin18 moj maly mlieko odmieta uz 3 mesiace mlieko...takze fungujeme na vode a cajoch...200ml denne

luciferova
3. črc 2010

kocky ta ryba je tot z potoka chytena, zdrava (pstruh v spinavej vode neprezije), ziadne umelo krmene ryby... ja zvazujem, ci mu ju raz za tyzden nedat...

marketa137
3. črc 2010

Ráda bych začla vařit za cca 1-2m. Kolik krabiček máte na jídlo. když toho uvařim víc tak si chci koupit kelímky a nevim jestli od fisher price že bych jich koupila 2 balení, takže celkem 6ks nebo od Aventu 10ks? Určitě bych to dělala tak abych měla i zásobu v mrazáku ale nevim jestli 6 kelímků stačí 😉

maryanna
4. črc 2010

@marketa137 ahoj, no ja som si kúpila Avent 4ks tie menšie (180ml) a 4 ks večšie (250) ml síce som už mrazila ale len pár porcií ale myslím si že 6 ti stačiť nebude ak si to chceš mraziť vo veľkom, moja teta má plnú mrazničku avent pohárikov (asi 20), že si narobila porcie že keď nebude stíhať variť.......ja zatiaľ mrazím mesko, prípadne v chladničke nejaká porcia do ďalšieho dňa plus papáme z nich ovocie a zeleninu.......ale plánujem ešte dokúpiť, skôr tých väčších, keďže môj je papoš..tie malé mám len na ovocie...

grenadinka
4. črc 2010

@lin18 mi vrav som jej vcera dala melon a bola cela zalepena. ale vyhrala sa 😉

hathor1231
4. črc 2010

@latvia tak u nas je mliecko stale vzacne a mala si ho vazi 😀 uz mam povolene jej dat 400ml denne, tak jej dam aj pred obednajsim spankom 150ml a ta sa pri cuckani hladka a uspava 😵 po mliecku mi vzdy krasne zapi 😵 kojim ju uz len rano a ked si spomeniem alebo mala chce,popri tych prikrmoch mi to akosi vyfuci z hlavy 😅 a inak vody ma minimalne 300ml denne, dodrzuje pitny rezim lepsie ako mama 😀

vcera som dala malej ochutnat mandarinku 😀 trochu ju striaslo a to boli este sladucke a potom kukala,ze aby som este dala 😀

hathor1231
4. črc 2010

@lin18 ja som nejedavala maso roky, cez 10r... prosto som bezala na wc a vracala ked som ho zjedla... takze som nebola ten,co chcel byt len in a okrem toho,som mala cca 10rokov,takze som bola este decko... mala som potom zdrav,problemy ale nech som robila co sa dalo,nedostala som do seba ziadne. vadil mi pach a chut masa... nakoniec sa moje telo umudrilo a mohla som kuracie prsicka-nemaju tu chut,ani pach co mi vadla. takze aspon raz mesacne som zjedla. inak som jedla ryby,tia mi nevadili vobec... ked vidim "veganov a vegetarianov",co robia hysak,ze ak by im niekto dal do chaldnicky maso,tak zosaleju atd... a o tyzden mastia ako naozaj,tak mi je zle 😝 vela maldych chce byt len in, aby mohli povedat,ze su nieco ine ako ostatok... a okrem toho,vegetarian musi zjest vacsiu porciu,lebo maso zasiti viacej ako len zemiaky. takze vela babeniek,co nejedia maso aby nepribrali ma smolu 😀
chodila som na prednasky ludi co sa vyznaju v bio,makrobiotike atd... ti halsaju,ze ak zjes maso (dospelacka porcia),tak ti to v zaludku hnije este par dni a zastavuje to travenie potravin,co si zjedla za tym... potom sa z toho pos...es a to uz mas v sebe dalsi davku masa... takze max. raz tyzdenne,niektori zastavaju veganstvo...
ked som ostala tehu,tak sa mi stratila aj alergia na laktozu a raz mm jedol opecenu slaninku a ked som to zacitila,tak som si prosto musela dat 😅 prosto tehu 😀 ked som bola tehu,tak som zjedla aj trochu pork,beef,ale fakt len torchu,stale mi to vadilo ale nevracala som... po tehu zase len kura,ale slaninka stale vedie 😅
ani na chvilu som nezapochybovala,ci malej dat maso. vegani a vegetariani su mimo normalneho stravovania,nie vsezravci...
takze maso raz tyzdenne si dam. mala ma 4x (ale to je len cca 10g),tej davam aj beef, turkey a chicken. jednine co by som jej nedala,je lamb... a raz tyzdenne ma rybku... nebudem jej nicit zdravie hned od narodenia....

beruska24.9.
4. črc 2010

lin - rohlík dávám min. den starý (čerstvý malou nadýmá). Začala jsem dávat v půl roce a od té doby je rohlík prostě to nej 😀
Sušenky a piškoty nedávám vůbec - obsahují cukr a i v sušenkách je mlíko.
Švestkovou přesnídávku nedávám vůbec, ta malou totálně zacpala 😠

beruska24.9.
4. črc 2010

lin - ten vaječný žloutek - pro začátek jen půlku!!!

aladinko121
4. črc 2010

Ahojte, ako je to s bananom?Bolo mi povedane, ze naco davam malej banan, ze obsahuje velmi vela alergenov.Mala vsak na neho ziadnu reakciu nema. Mozem jej ho davat dalej?Aky je vas nazor?

latvia
4. črc 2010

@aladinko121 kludne ho davaj. kazda potravina je urcity alergen, banan patri k tym najmenej alergo potravinam, a ak mala nema ziadnu reakciu tak je to v poho.80 percent matiek dava ako prve banan a jablko 😉

erikasadek
5. črc 2010

@aladinko121 ak nema reakciu tak davaj neboj sa;. , ale s vlastnej skusensti ti mozem povedat ze mozes davat nieco aj rok, a nebude reakcia a v jedne den bum , bude alergicka reakcia.. ☹
takze ak teraz nie je ziadna nie je dovod aby si nedavala.. 😉

skoro vsetko je alergen 😉 takze sa netrap. co mozes co nie vsetko s mierou a rozumne,a halvne kontrolovat vsetko.. 😉

PS my sme papali jablko a banam pekne apo necelom roku dostal strasnu alergiu na tieto dve banan jablko .. no kata;. a po 6 mesacnom vyluceni so stravy znova moze pekne papat bez reakcie , niekedy sa stava; 😉

ewwe
5. črc 2010

ahoj
ako casto sa ma davat jogurt? kazdy den asi nie? mala je kojena

leelo
5. črc 2010

@ewwe ahoj, neni dovod, preco by sa nemohol davat hoci i kazdy den. ked malinkej chuti... 😉

andreaka11
5. črc 2010

@lin18 mna vobec nenapadlo, zeby som mohla dat uz aj melon. ja mam taku konzultantku, ze jedna radost 😠 takze vobec nevieme, co deti mozu a co nie. tak kupujeme jedla pre deti... ziadne homemade ☹

andreaka11
5. črc 2010

@latvia @exupery ja som tento tyzden dala mojim ratolestiam rybu - lososa. a celkom im chutil ;)

luciferova
5. črc 2010

@andreaka11 kasli na konzultantku, riad sa vlastnym rozumom 😉

@ewwe mne bolo povedane, ze kojene dieta aj do roka jogurt nepotrebuje... este sme ho neskusali.

moravanka
5. črc 2010

my zijeme v rakousku a tady se do roka zadne mlecne vyrobky nedavaji, ani jogurty. kdyz jsem u doktorky rekla, ze davam od 9 mesice, tak z toho byla v soku nejen ona, ale i pritomne maminky. ze proc detatko zatezuji mlecnym produktem, vzdyt prece kojenci dostavaji um nebo mm, tak na co detatku cpat jogurt. ja ale davala, male to stejne moc nelezlo, ale ted ji smetanovy recky, co jsem nedavno objevila v bille. a ten ji chutna.

leelo
5. črc 2010

my sme v nemecku a prave teraz zacinam davat grecky smotanovy 😉 ja sa riadim studiami, ktore odporucaju zavadzat prikrmy popri dojceni. cize neodkladam nic zbytocne po roku, lebo co ak uz nebudem dojcit.
okrem toho nehodlam prejst vobec, ani po odstaveni kedykolvek, na umele mlieko, takze ml.vyrobky v strave mojho maleho iste budu mat svoje miesto. tak ho pomaly, postupne zacinam s nimi zoznamovat...

erikasadek
5. črc 2010

@moravanka a co tak detske jogurty s detkeho teda kojenecekheo mlieka; 😉 je to to iste mlieko , ako vo flasiach.. 😉

mirka907
5. črc 2010

u nas je to tak nejak podobne ako u leelo... Jogurt papame cca od ukonceneho 9teho mesiaca a pomaly zacinam zavadzat aj kravske mliecko. Velmi pomaly v malych davkach a prevarene. Zatial mala max 90 ml a zacala som minuly tyzden. Odsuhlasila som to s doktorkou. Uz kojim len rano a vecer a mala mi zatial toleruje vsetko. Ked bude mat cca rok planujem s kojenim uplne prestat. Mala to aj tak uz velmi nepreziva, taha tak minutu az dve a hlavne vecer ma rada kuse. A kedze neplanujem vobec prejst na umele ale rovno na kravske, tak uz teraz si mala zvyka a musim povedat ze jej velmi chuti

ewwe
5. črc 2010

diky za odpovede 🙂

aladinko121
5. črc 2010

@latvia Aj som si myslela, ze je to o.k. ale radsej si to overujem. Ako je to s lepkom?Od kedy sa moze davat u dojcenych deti?

latvia
5. črc 2010

od 7.mesiaca. dojcene a nedojcene , u mna to je jedna skupina 😉

andreaka11
5. črc 2010

ja zijem v holandsku a tu sa dava chlieb uz od 6 mesiaca. ale skor mi to bolo vysvetlene tak, ze aby sa deti naucili prezuvat............ ale ja ho zacnem az od siedmeho mesiaca... ozaj a je nejaky specialny chlieb, alebo????

latvia
5. črc 2010

klasicky biely

nikush4
6. črc 2010

Ahoj maminy. poradite mi.. prosim nejake stranky kde su rozpisane ktore potraviny v ktorych mesiaacoch uz mozu babatka? ja som vela toho nenasla tak ak mate nieco posli te mi . dakujem 🙂

maryanna
6. črc 2010

@nikush4 www.kojeni.net v sekcii príkrmy....

kasyma
6. črc 2010

ahoj holky,jdu pro radu 🙂 pozvolna začínáme s přikrmováním. Dnes jsme začali mrkvičkou,koupila jsem 3 skleničky od každého druhu (Hami mrkev,brokolice,hruška) chci se vás zeptat malá dnes snědla jen asi čtvrt skleničky a zbytek je mi líto vyhodit co myslíte když to nechám v ledničce do druhého dne nestane se nic když jí to dám zítra nebo jak to hned nezpracuju už jí to dávat nemám? Jo taky jsem se chtěla zeptat jsme na UM dávám jí cca za 2,5 hodiny vždycky 120 ml Nutrilonu a tu mrkvičku jsme dávali cca hodinu před mlíčkem bojim se abych jí třeba nějak nezacpala nebo tak,poraďte mi jaký rozestupy mám dávat nebo jak jste to dělali vy? Malej je 5 měsíců,předem moc díky za rady 🙂