Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kijonkova.k
9. led 2009

andy,v ovoc.přesnídávkách Hamé Hamánek je přidaný klasický cukr,je to ve složení.V Hami jsou jen přírozeně se vyskytující cukry 🙂 😉

andy80
9. led 2009

No já hamé kupuju jen pro syna, jsou mu 4, vím, že v nich je i obyč. cukr, jsem to blbě napsala, chtěla jsem, že cukr v nich je převážně přírodní.

andy80
9. led 2009

jo a hamé jsou i bez cukru, jsou pro diabetiky, jednou jsem koupila meruňkovou a byla kyselá jako šťovík, ale malá to statečně zbodla.

kijonkova.k
9. led 2009

Jo,ty Hamé bez cukru jsou kyselé všechny,my je dávali v práci diabetikům ke svačině.No,nic moc 😉

kijonkova.k
9. led 2009

A jsou dražší než ty s cukrem.Někdy fakt nechápu 😕

katula
9. led 2009

no prave, s tim hame jsem si toho dneska vsimla. me nastvali, jsem chtela delat ksefty nasi firme, ikdyz vlastnik uz taky neni cesky, ale ty cukry v presnidavkach me dostaly 😝

jitrulka
11. led 2009

Holky, začala jste některá s příkrmy dřív jak v 6. měsíce u kojeného miminka? Teda nemyslím přímo příkrmy, ale takové to "ochutnávání". Na malé je vidět že by si už něco dala a hladově na nás kouká, tak bych ráda něco zkusila.

kijonkova.k
11. led 2009

jitrulka,já bych nic nedávala,Verunka je ještě malá.pokud přibírá,tak ještě raději měsíc počkej 😉

martimarti
11. led 2009

Jitrulka, na to zapomeň 😉 Oni jsou někdy jako hladoví pejsci a bude to čím vál veselejší, neboj, papání a patlání si ještě užiješ, ale tvoje Verunka je fakt ještě malinká. 🙂 🙂 🙂

motylek
11. led 2009

Tak my máme hamánek ovocný a píšou pouze přírodně se vyskytující cukry, tak já nevím 😨 😨 😨

martimarti
11. led 2009

Tím asi myslí, že v každém ovoci je cukr, ne? Chtělo by to Andy, ta by věděla.

motylek
11. led 2009

No jasně, ale tady holky psaly, že tam přidávají cukr normální, že je to psaný ve složení.

dnada
11. led 2009

já začala malému dávat ochutnávat asi v 5,5 měsíci,tj před 14ti dny,cumlat banán,na lžičku sem vymačkala měsíček mandarinky nebo trochu šťávy z jablíčka... to když koukal hladově co to mamka baští .... včera dostal poprvé kašičku a s klasickými příkrmy ještě chvilku počkám,zatím pořád přibírá krásně 😎 a hlavně se mi nějak nechce vzdávat kojení a malej je na tom stejně 😀

martimarti
11. led 2009

Když koupíš ovoce v první lžičce od 4.měsíců, tak tam by tedy cukr určitě přidaný být neměl. Teď jsem byla v DMku nakupovat skleničky, tak jsem to tam studovala skleničku po skleničce a všechno ovoce, co jsem nakoupila od 4.měsíce je bez přidaného cukru. Ale vzala jsem tam do ruky Hamánek s ovocem, a tam cukr už byl, ten už ale byl od 6.měsíce. Každopádně to fakt chce studovat to složení, je to piplačka, píší to mikropísmem, ale co naděláš?

kijonkova.k
11. led 2009

Motylek:a nemáte Hami?V Hamánku od Hamé je určitě ve složení cukr,100% fakt.Ale v Hami jsou jen ty přírodně se vyskytující,tzn,že tam není žádný přidaný 😉

kijonkova.k
11. led 2009

Teda,jestli nemáš Hamánka od Hamé bez cukru.To je taky,ale není moc dobrý,je to kyselé i na mě,natož pro prcky 😉

deni
12. led 2009

ahojky holky,
na dotaz jitrulky: Sice ještě nemáme půl roku, ale začala jsem přikrmovat. Došlo k tomu tak, že asi v 19 týdnech malej začal nepravidelně kakat, třeba týden nic. Moje doktorka měla dovolenou, tak jsem z toho začala jančit, i moje babička - bývalá sestra v dětském domově mě vyjuchala, že to není normální, střeva se musí vyprazdňovat daleko častěji, prý ať začnu s příkrmy, že už mu to moje mléko prostě nestačí. Do té doby byl plně kojený. No tak jsme nakoupili kašičku Nutrilon, plno Hami přesnídávek první lžička - mrkev, květák, mrkev s bramborem, brokolice... taky jablíčko. No ale asi po 3 týdnech jsem se dozvěděla a ujistila přes infolinku, že jsem udělala zbytečně unáhlený krok. To je normální, že mimča třeba i víc jak týden nekakají. A že teď už s příkrmy nemám skončit ale dále pokračovat. No škoda. ☹ Každopádně příkrmy moc nepomohly, v noci se mi stále budí po 2-3hod na kojení, taky moc nenabírá normálka - teď má v 5 měsících 5,70kg a navíc kaká stále tak 1x za 5dní. A to celej uplakanej a rudej v obličeji... Moje doktorka mi na to opět doporučila vývar z ovesných vloček, ale ten obsahuje lepek a ten se smí taky až od 6.měsíce, stejně tak jablíčko.Tak mu asi podám šťávu z meruněk - naše domácí zavařeniny, zředěné s kojeneckou vodou.

Najdu tu taky nějakou spřízněnou duši, která začala takhle brzo přikrmovat plně kojené mimčo? Ráda bych si o tom dále popovídala, co kupovat, vařit.. na papku a čajíčky?

díky moc 😉

motylek
12. led 2009

Deni, zkus švestky, hipp má skleničku od 4. měsíců

kijonkova.k
12. led 2009

Jj,švestková šťávička je dobrá na kakání 🙂 Naše malá taky kadila tak jednou za 4-6 dní,je to proto,že to MM všechno spotřebují a není z toho žádný odpad 😉

martimarti
12. led 2009

Milá deni, já mám mami bývalou dětskou sestru, dělávala u novorozeňátek a kojenců v nemocnici, jenže v dobách, kdy se dětem dával černý čaj s cukrem a krmilo se striktně po 3 hodinách, takže většina dětí hladověla. Takže až ti babička zase bude v dobré víře radit, tak ji vyslechni a pak si přijď pro rady sem do Koníka, protože tady odpověď vždy získáš. 😉 😉 Fakt si to uspěchala, ale pozdě bycha honit, to bude dobrý, kamarádka má teď mimčo a k němu 16tiletou dceru a když mi vyprávěla, jak jí v půlroce krmili svíčkovou se třemi, prostě jí to mixli a malá měla boule za ušima a jaká je to dnes pěkná holka. 😉 😉 😉

evikuu
12. led 2009

holky jak se jmenují ty přesnídávky z DM od 4m?? Já tam musím poslat manžela když je na cestách,tady DM nemáme a musím mu to UPŘESNIT znáte taťky 😀 .... děkuju

kijonkova.k
12. led 2009

evikuu:není to Alnatura?Ale jistá si nejsem,já jsem párkrát kupovala v DM dýni od Alnatury. 😉

evikuu
12. led 2009

Já právě taky nevím, kupujeme plínky BABYLOVE ale jestli mají i pod tím názvem přesnídávky to nevím-dost i je chválí složením atd... zatím mám připravenou "první lžičku" myslím že toho zezačátku moc nesní ale může překvapit 😀

radka.m.
12. led 2009

eviku-ty přesnídávky z DM jsou od Alnatury 🙂

swead
12. led 2009

ahojky, dneska jsem koupila poprvý dýni a jsem trochu jelen jak ji mám upravit, jak se tepelně upraví, abych ji mohla dát jako oběd pro 7měsíční mimčo (povařit? ....)

deni
12. led 2009

holky, díky 🙂

kijonkova.k
13. led 2009

swead:určitě bych ji povařila a pak rozmixovala,pak už to udělej,jak si zvyklá.Já jsem kupoval dýni ve skleničce od Alnatury v DM.Přidávala jsem ji k zelenince nebo masu.

nadik
13. led 2009

Holky jak velký kousek masa dáváte když vaříte mimču? Myslím tak 8měsíčnímu.....

andy80
13. led 2009

Nadik já dávám velikostně asi jako polévková lžíce

kijonkova.k
13. led 2009

Já kolem 30g -syrového 😉