Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
29. zář 2009

Vigantol jsem taky dávala pravidelně (ovšem stávalo se mi, že jsem tak 1x - 2x týdně zapomněla 😅 ) až do roka. Berenika - nezáleží přece na tom, jestli sluníčko svítí, takhle malého kojence na sluníčko nedáváš, nebo jo? A v zimě teda slunko moc nesvítí 😉
Dávala jsem ho napřed do dokrmu UM, pak přímo do pusinky, později do příkrmů (na lžičku).

Dolda - napsala jsi to drsně, ale pravdivě... 🙂

berenika39
29. zář 2009

😉 😉 , já jo, já pétu opékala, co je na tom špatného? nahatý na sluníčku celé dny byl, aby měl dost vitamínu D.

(budu vám tu dělat gabri. je tu nuda)

Stačí, když byl první tři měsíce venku, ne na přímém slunci, to je jasnočka. Po 3.měsíci ta dávka vigantolu je pro tělo naprosto zanedbatelná, pokud ji nemají,je výsledek stejný. Od pátéhé měsíce měl UM , tam vitamíny tohoto typu jsou.Někde jsem si o tom hodně zajímavýho našla, ale nedokážu najít kde, dala bych ti to přečíst. Prostě - zjednodušeně - aby měl vig význam, muselo by ho být x-násobně víc. Je to pozůsatek z dřívějška,pořád je to v nějakých oficiálních doporučeních a tak se doporučuje a dává.

Jinak - samozřejmě že je ok kanavit i vigantol dávat, pravidelně a podlle doporučení lékaře, to je normální. Nenormální jsem v některých ohledech já, ale to nepředělám.
Ted mi mudra už zase sypala do tašky stoh letáků - multivitamínů pro děti.

lenka00
29. zář 2009

ja jsem se dnes rozhodla poprve dat mrkvicku, protoze maly mi kaka i 6x denne a mrkvicka pry trosku zastavuje, tak jsem to chtela zkusit...malemu je 5,5 mesice,tak doufam, ze zase tak moc brzy nezacinam...posledni dobou kojim skoro co 1,5 hod. myslim, ze uz mu mlicko nestaci...

shaula
29. zář 2009

Berenika - tak nevím, ale DDD je stejná až do 50 let 😉
http://www.maminkam.cz/doporucene-denni-davky-v...
A aby si tělo vytvořilo vitamín D samo, tak musí být vystaveno přímo slunečnímu záření, a opakuju, to u malého kojence není... Pokud je ovšem dítě na UM, tak tam nějaký vitamín D obsažen je, to máš pravdu, ale nevím, jestli v dostatečném množství... Ale snad ano.

keckemet
29. zář 2009

Ahojky holky, tak jsem pripravila nemlecnou, ryzovou kasi Hipp Bio a Mikulas ani rána........Tak 2 dny pauza, tentokrate jsem ryzi rozvarila a hadejte???? 2 lzicky....pak zamkl pusu a bylo to!!!!! Ale kdyz mu dam oliznout banan tak mu chutna. Asi protoze je sladky....no ale prece mu nemuzu do vseho matlat banan nebo mu vsechno sladit...pak nesni nic............. Co myslite? Vy zkusene..... Shaula, Evinka a spol....

shaula
29. zář 2009

Keckemet, promiň, nevzpomínám si, ty už jsi něčím přikrmovala nebo jste tou kaší začali? Jestli začali, tak je to normálka, já do kluků víc jak dvě lžičky nenacpala asi měsíc 😉

keckemet
29. zář 2009

Nee, on je zatim plne kojeny.........takze uplny zacatek....Ale zrejme hladny neni, pac kojim stale ve stejnych intervalech a po vecernim kojeni v 08:00 mi spi do 06:00 do rana. Ja jsem tu kasi i zkousela a je to uplne bez chuti....vim, ze miminka to nepoznaji, ale MM je prece taky prirozene sladke............Nebo ho mam nechat tak jen na kojeni a az bude opravdu hladny tak kasi sni? Ja nevim.......

keckemet
29. zář 2009

Opet korekce kojeni v 20:00 a spi do 06:00 hod 🙂

evinkaa
29. zář 2009

keckemet: Teprve jste začali kašičkou přikrmovat, ono to chce čas. Zkoušej lžičku, dvě, pokud si dá víc, dej mu jich víc... Některým dětem opravdu trvá i několik týdnů, než si zvyknou na jiný způsob podávání jídla. 😉 Pokud byste s kašičkou neuspěli, zkus třeba trošičku zeleniny, však není kam spěchat. Já nemám s nemléčnýma kašema zkušenosti, od pátého měsíce jsme na UM, takže já jsem začala s kaší asi před 14-ti dny, rovnou mléčnou a ta Natálce hrozně chutná. Kupuji teda kaše Nutrilon, zatím...

aponchie
29. zář 2009

tin..spurt je myslim kolem 3a6mesice..ted zacala paty mesic..ja uvidim proste ju vecer nakojim a zkusiom ji dat mam 90ml sklenicku hotove mlicko beba jestli si da kdyz ne necham to bejt..udajne by mel byt prirustek vyssi..popravde nechci michat lahvicky sem unavena a leniva na to a ted mam chripku tak mi neni koser este s tou starsi 😝 a annag je kdo??

jabera
29. zář 2009

ahojte, prosim, potrebovala by som poradit. predpokladam, ze sa to tu uz pisalo, ale nestiham si vsetko citat..
prikrmujeme 2. den, mrkvou na obed. celkom mu to chuti, ajked musi byt uplne pomixovana, ale co uz...
neviem, kedy mui mam zacat davat papat aj na veceru.. je to nejak nacasovane, alebo proste podla mojho odhadu? neviem sa ot niekde docitat.. a kasu mu mozem kedy zacat davat? som z toho uplny magor...

shaula
29. zář 2009

Jabera - pročti si http://www.kojeni.net/prikrmy.php nebo http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901
Druhý příkrm se zařazuje měsíc po prvním. Záleží na tobě, co dáš, jestli ovoce nebo kaši. Obvykle maminky začínají zeleninou na oběd, po měsíci zařadi druhý příkrm - ovoce na svačinu, po dalším měsíci třetí příkrm - večerní kaši. Ale není to dogma.
A že musíš mixovat je úplně normální, čemu se divíš? 😕 Dosud to dítě nemělo v puse nic jiného než tekuté mléko, tak mu nemůžeš hned nacpat krajíc chleba 😀 😀 😀

tin007
29. zář 2009

aponchie ano, spurt je zvacsa v 3 a 6 mesiaci, ale nie vzdy. pozor na prikrmovanie z flase, to tecie lahko, ona ho urcite vypije, mozno bude potom grckat, lebo info o tom, ze zaludok je plny pride neskor. annag je velmi skusena mamina, radi v teme Dakujeme Annag, podla mna by ti mohla posudit kojenie.

dm1
29. zář 2009

dolda - ja som si tiez myslela ze budem len kojit min.6 m ale bohuzial maly malo priberal a doktor kazal zacat prikrmovat... aj po porade s myslim si velkou odbornickou na kojenie - annag sme zacali prikrmovat. Hovorim za seba ze ja som si nevymyslela ze teraz zacnem prikrmovat v 4,5m lebo chcem a bavi ma to ale preto ze musim...

Papame vecer nemliecnu kasu uz 3t /jeden den 80ml druhy ledva 20ml..../ a teraz sa pokusame papat mrkvu. Na rozmixovanu sa nejak netvaril ale dnes som skusila dat len odstavenu a pekne spapal 30ml. Viac som mu uz nechcela na prvy krat dat. Zajtra skusim viac. Po par dnoch dam aj zmixovane a dufam ze bude chutit.

pajinka23
29. zář 2009

babule ktory druz zeleninky ma dobry zmekcujuci vplyv na stolicu???Z mrkvy sme strasne zapeceny 😔 😔

aponchie
29. zář 2009

tin nechce z flasky ani nahodou a to ma cumel od narozeni..proste to nesaje necha to jen tect a nechce to ja si rikala jak to vycucne hned a prdlacky..ted vecer se ani nenapila z prsu jen se furt tocila vrtela porad mlela nemela sem na to nervy dala sem ju spat a je tuha ve vterine..ja sem prvni kojila 8mesicu a pak sem ji vecer po kojeni davala flasku avent s nutrosem na dorazeni tak tech120si jeste dala a byl klid sice nespala nejak ukazkove,ale pribirala lepe..nicmene marus neveme lautr nic smeje se jak obrazek..ja to asi zitra nahraju ty nase pokusy a zkusim to hodit na video na youtube

zkusim ji napsat dikes

btw dala jsem ji ted po tom lehkem kojeni tu hotovou bebu v te sklenicce a vycucala 40ml a to za 20min hraje si s tim saha na flasku prost epakarna si rikam kdyby mela preci hlad tak po tom skoci,ale na druhou stranu kdyz ma hlad a nema kozu vydrzi nejist..urcite bych ji nedala zadne prikrmy maximalne mi LP rikala pridat vecer mlicko nebo mlicko s kasickou

dm1
29. zář 2009

aponchie ja som tiez nechcela davat zeleninu hned to mi prislo ako velmi velky skos z MM. Tak som zacala davat kasu s mojim mlieckom a teraz uz aj mrkovu stavicku pomaly. Podla mna urcite lepsie ako v tomto veku davat drobcovi jednu davku UM. Moja sestra tak raz dala a malu si odstavila. MM uz jej nechcela ani z flase...

aponchie
29. zář 2009

jo to presne rikala LP prej mlicko s kacikcou naredit a jake delas a jak?

dm1
29. zář 2009

a mam kupovanu ryzovu kasu od Hami - nie je ani ochutena a ani tam nie je nic pridane okrem ryze + moje mliecko ostriekane.

aponchie
29. zář 2009

je to ta v tom zlutem sacku ?nestoji prilis mnoho sem s edivala

aponchie
29. zář 2009

ty jo odtrikavas jeste?me to vubec ale vube cnejde... 😝 rucne to boli a dlachmam prso treba pul hodky a mam 20ml a odsavackou ani tuk sama laktacni rikala,ze ted uz mi to tolik nepujde a hodinu sem odsavala z obou prsou a nic 😝

petra1985
29. zář 2009

ahojte chcem sa opytat z coho robite detsku krupicku? Pouzivate tie UM alebo normalne mlieko (uz aj o tom som pocula) alebo materske mlieko? Ja z materskeho mlieka nemam sancu urobit kedze tolko mliecka neodsajem..

dm1
29. zář 2009

aponchie je v zltej krabici. Stalo tusim okolo 50,-Sk. Predtym som mala od Nestle moja prva ryzova kasa a to stalo tusim okolo 100,- az a bola tam pridana vanilka - tak ju uz nedavam.

ja este odstriekam ale nie tak lahko ako predtym. Odstriekavam vzdycky tesne predtym ako ma papat kasicku takze to ma akoby sa isiel dojcit + potom este normalne kojim lebo kase papa este len tak 60ml podla nalady.
Inak ja odstiekam dost lebo moj pribera malo hlavne preto ze mam mlieka vela a pije viac predneho. Preto odstriekavam teraz len tolko aby mal na kasu - do zasoby nic.

dm1
29. zář 2009

petra1985 - ja materske... ked uz nebudem mat tolko MM aj na odstriekanie tak budem kupovat mliecne kase. To uz bude hadam vacsi a nebude to tak vadit.

shaula
29. zář 2009

Petra - klasickou krupici zatím nedávám (je prý příliš těžká na trávení), ale kdybych dávala, tak z UM, obzvlášť pro tak malé dítě, jako máš ty 😉

monika77
29. zář 2009

maminy poradte mi ... používame sunar značku, ale teraz som dostala vzorku Hami (nie však iba jednorázovu vzorku, celú krabičku) mohla by som mu začas dávať mliečko aj z Hami, prejsť na inú značku a potom sa vrátiť k našej? nemôže mu to nejak uškodiť?

petra1985
29. zář 2009

shaula no ja este nechcem tu kasu davat ale o taky mesiac uz vraj sa moze tak si zistujem dopredu lebo vela ludi co som pocula ju normalne robia aj z obycajneho mlieka co som ostala zaskocena..

dm1 no ved aj do tych mliecnych kasi ide nejake to mlieko ci nie? 😉 ja uz neviem...

dolda
29. zář 2009

dm1: jasně, však jsem psala, že když dítě dobře prospívá, pokud ne tak to pochopím,ale nechápu ty co jim dítě prospívá a zbytečně do něho rvou kde co 😉

aponchie
29. zář 2009

tak sem psala te annag toz uvidim co napise..malicka mi prijde ,ze usina u kojeni v noci prakticky u toho chrape a pije napul takze mozna i proto pije casto po malejch davkach

dm1
29. zář 2009

petra1985 - mliecna kasa sa zaraba s vodou lebo ta uz obsahuje UM.