Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sisstin
2. pro 2008

muminek: já si právě myslim, že na tu svoji váhu toho sní jako i docela dost 😕 ráno 150kaše, oběd 200-250masozeleniny, sváča 200ovoce, pak 100ovoce..a k večeři bud 150jogurtu, nebo 200kaše..když ji nemá k snídani 😉 2xtýdně mu dám Lipánka..to sní ten maxi..a ještě by pokračoval 🙂 jako jde to..ale prostě sám to jídlo nevyžaduje...a nezvládá nic s kusama no 😕 max. ty skleničkový kousky 😅

muminek
2. pro 2008

To si myslím že to ho sní fakt dost to snad nesním ani já 😀

sisstin
2. pro 2008

muminek: no..ale některý děti zbagrujou tohle..a ještě mezitim jedí křupky a piškoty a žebraj dospělým z talíře 😅 😅 😅 😅 a taky pijou mlíko..on vůbec 😕 je to prostě takovej střízlík no 😝

muminek
2. pro 2008

To jo to máš pravdu taky bych nechtěla malýmu nic dávat jako ty křupky aspoň do roku

sisstin
2. pro 2008

muminek: no tak to já snahu měla..aspon třeba tu dětskou sušu...ale fakt to nechce 😅 jsme byli v dětský kavárně..a byly tam různé děti od půl až nad rok...a jedna mamča tam rozdávala ty kukuřičný hady..a všechny děcka se mohly urvat, aby taky dostaly 😅 a pak to nabídla nám..tak říkám: ne děkujeme, že to nemá rád 😅 tak si asi myslela, že dělám Dášu..a vrzla mu to do ruky..načež Tygr to elegantně odhodil obloukem ven..a už si toho nevšímal 😅

muminek
2. pro 2008

Tak na to asi fakt není. Zatím se měj dítě mě žádá tak zas někdy. 🙂 🙂 🙂

mobina
2. pro 2008

Já bych to s tím nejezením z ruky taky nějak nehrotila. Ondra o to taky dvakrát nestojí. Trochu to požužlá prozatím a pak to honí po pokoji 😀 ale třeba k snídani, když mu dělám kousky rohlíku s lučinou nebo žervé, tak to si dá rád.
Já bych mu to prostě sem tam bídla, jestli se situace nezměnila, ale nějak výazně bych mu to nenutila. To by mělo spíš opačný efekt 😒

sisstin
2. pro 2008

mobina: no minule se tvářil, že to jako i jíst bude..ale udělala se mu obří chlebová boule nahoře na patře..a pak se brutálně zeblil 😕

mobina
2. pro 2008

siss to bych se zeblila taky 😀 a co jen kůrku bez toho středu na ocucání?

sisstin
2. pro 2008

mobina: myslíš? 😕 ale čim to bude kousat? 😕 on je hrozně netpělivej na tohle...hned všechno polyká..jen tak dvakrát žmoulne.. 😕

mobina
2. pro 2008

siss Ondra má zubů asi 8, ale ke kousání jídla je nepoužívá, taky nevím, čím to rozžvýká, asi dásněma, zkus to 😉

sisstin
2. pro 2008

mobina: no znám děcka, co rozžvýkaj všechno i bez zubů..ale on fakt ne 😕 prostě to hned polyká..a nevim, jak mám ročnímu vysvětlit, že má žvejkat 😅 😅 😅 😅 😅 jestli mu to mám názorně ukázat..nebo jak 😅

mobina
2. pro 2008

siss já bych mu zkoušela ten chleba dávat nejdřív po kouskách do pusy a pak podle toho, jak si s tím poradí mu vrazit kus kůrky do ruky, chce to zkoušet, zkoušet a zase zkoušet 😉
mě zase ten můj padouch přestal jíst masozeleninu, dá pár lžiček a prd, zato jogurtu, ovoce a kaše zbouchá hromadu, tak nevím, jestli ho nechat hladovět a nabízet mu MZ dokud to nezdlábne. Vede tenhle postup vůbec někam? Má někdo ozkoušeno?

sisstin
2. pro 2008

mobina: no ty kousky do pusy jsem zkoušela..to se tvářil docela dobře..akorát, jak se ten chleba lepí, tak to měl furt na tom patře..a pak ta blitka 😝 ale zkoušet to budu dál...ale s tou kůrkou zatim nevim..to asi nemá cenu 😅

jinak s tim masem nevim..on jí pořád stejný věci..zatim se mu nic od těch 4m nezprotivilo 😅

mobina
2. pro 2008

no třeba by ho ta tužší kůrka vyprovokovala k nějaký ústní činnosti 😉

sisstin
2. pro 2008

mobina:když on si to hned z tý pusy vytahuje, co se mu nezdá 😅 minule cedil i jahody z jogurtu 😅

kijonkova.k
2. pro 2008

mobina:a co mu takhle dát maso a zeleninku do kaše?Samozřejmě ne do ovocné 🙂 😉 Já to tak taky dělám,když malá nechce oběd 🙂

sisstin
2. pro 2008

mobina:jj..a Sunarka má tušim dvě maso-zeleninové kaše 😉

mobina
2. pro 2008

Holky díky. Vyzkouším 🙂

kijonkova.k
2. pro 2008

Sunarka má myslím jen zeleninové 2.Ale já stejně dělám kaši ze Sunaru,nejčastěji kukuřičnou a rýžovou a dochutím ji podle nálady,masem,zeleninou,ovocem,sušenkou a jogurtem jsem taky zkoušela 🙂

marmazel
3. pro 2008

Používáte normální rýži, když z ní děláte příkrm? nebo je nějaká speciální pro děti? a kdy jste začali dávat těstoviny? udělat třeba zeleninu s těstovinama?

berenika39
3. pro 2008

sisstin, mobina: ahoj, já chtěla mrknout do tématu, protože můj drobek se pustil do skleniček od Hippu už ted ve čtvrtém měsíci - jen pár lžiček Švestka, Jablíčko - kvůli kakání. A zatím se tu řežu smíchy, tečou mi slzy, jak popisujete ty vaše velký děti a jejich pokusy. Super, jen tak dál, hned je život veselejší....

sisstin
3. pro 2008

marmazel: já nepoužívám nic, páč vůbec nevařim 😝 ale myslim, že tam dávají normál rejžu 😉 těstoviny se můžou od půl roku, ale nejdřív bezvaječné(hipp), má je i hami...ale ten má vaječné...ale já jsem to nějak neřešila nikdy..dávala jsem i ty vaječný 😕 ..ale pokud chceš vařit, tak kup nejdřív ty bezvaječný..taky záleží, jestli máš kojenátko nebo na UM...děcka na UM zpravidla začínají už v těch 4m....kojenáčci mají vše o 2m déle 😉

berenika: no někdy to je sranda 🙂 ja mám holt skleničáka..a tekutáka 😅 kdy začne jíst s náma netušim..navíc se u nás vůbec nevaří 😅 max. o víkendu...takže mně to zatim vyhovuje 😅

marmazel
3. pro 2008

jak často dáváte mrkev, v kupovaných příkrmech je skoro ve všem takže jí máme denně? nemůže to malý nějak uškodit?

sisstin
3. pro 2008

marmazel: no ze začátku je fakt denně...my jsme byli žlutý jak čínani 😅 😅 😅 😅 ale pak už je větší výběr a možnosti...ale stejně mi furt přijde nažloutlej 😅

marmazel
3. pro 2008

sisstin: tp máš pravdu, sme celí žlutý. ona mi taky jídla, kde není mrkev moc nechce, třeba špenát s bramborem, brokolici s bramborem.

sisstin
3. pro 2008

marmazel: jí to asi nejede, pže mrkev je sladká..a špenát je hořkej docela 😕 jemu ten špenát s bramborama jel taky 2xmín, než mrkev..ale jak je pak k tomu už maso...tak dlabe o 106 🙂

mobina
3. pro 2008

Dneska jsem mu uvařila do skleničky mrkev-brambor žloudek a nesnědl ani 100g 🙄 Jo Bereniko a kdyby si to ještě viděla na živo a mě, co dělám za opičky, abych do něj kousek tý zeleniny dostala.... 😀
Rýži vařím normální, nechávám jí spíš rozvařit, těstoviny ani nevím, že se dětský dělají 😅 vařím mu normální vřetena bazvaječný. S těmi jsme začali kolem 8. měsíce.
Já když nevím, co mu kdy dát, tak číhnu na skleničku. Jako 100% to taky není, ale jako orientační bod celkem dobrý.
Dáváte ryby (filé třeba)?

mobina
3. pro 2008

Mrkev máme taky skoro denně. Jediný, co je ochotný sníst bez mrkve je špenát-brambor. Třeba brokolici a květák mu musím míchat do mrkve, jinak by to nepozřel.

sisstin
3. pro 2008

mobina: tak Tygr by mě v 9m s tímhle poslal asi někam 😅 ale to jsou ty zhýčkánci ze skleniček..miliony chutí 😅 já ryby dávám od toho 8m(tunák)..od 10. je mořská ryba...ale je to alergen...takže bacha 😕 jinak já právě dávám jen ty skleničky...a řídím se těma čísílkama 😅 ale prej tam píšou bludy...takže nevim no 😅 já to fakt neřešim 😅