Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evikuu
14. únor 2009

Krásné valdové odpoledne 😀
jen hlásím kdo perete v lovele že je v TEŤE akce-více téma prášek 😀

flor1
14. únor 2009

Pavli díky..a dokojuješ po ovoci?

pavlina05
14. únor 2009

evi, díky 😉

flor...já jsem asi trochu pako 😅 , já dokojuji po obídku i po ovoci. Prostě pořád, ikdyž vím, že účelem příkrmů je snížit frekvenci kojení. Ale jak už jsem psal víše....
No, dr. mi říkala, že po obědě ať už nekojím. tak se tedy snažím.
Právě tento týden se mi zdá, že Ája ani už nechce kojit, že už jí větší množství + maso a sám je asi přepapaný, takže si to už určuje sám.

evikuu
14. únor 2009

Není zač 🙂. Hele holky, myslíte že jí mám přestat dávat dopol ovoce-místo toho jen mlíčko a zkusit jí udžet do poledne do zeleninky a ovoce pak po pátém měsíci?? To je věda, jen kdybych si pamatovala jak o bylo před devíti lety 😝

pavlina05
14. únor 2009

Evi,kojíš?? já bych s tím vším nikam nespěchala. Vše pomalu....tedy toť můj názor.

Mě holky zase udivuje, že má mít dítko maso 6 x v týdnu. to nemám ani já!!!

evikuu
14. únor 2009

Nekojím-bohužel.Máme lahvovce už tři měsíce 😀
A stím masem máš pravdu-luxus ale nemůže být vše tak jak píšou 😀

jiskrina
14. únor 2009

Ahoj holky, já ještě s příkrmama nezačínám, ale jen jsem jukla, abych věděla, jak pak na to.
Pavlina: jsi mi moc sympatická, jde z teteb takový klídek a to se mi líbí. 🙂 K tobě si budu chodit pro rady. 😉

pavlina05
14. únor 2009

jiskrina 😀 😀 😀 děkuji...to jsem nečekala. 😵 Já se bála, abych spíš nevypadala jako chytrolínka...
Koukám, že máš 2 děti. Abych si nechodila pro rady já 😎 jsem přeci jen začátečnice.....
Jiskri, budu se těšit 🙂

jitrulka
15. únor 2009

Ahojte holky...chci se zpetat... mám doma od bio hami mrkev s rýží, je od ukonč. 4 m., ale nevím od kdy jí můžu skutečně dát... v "bibli" se píše že rýže se může dát až od 8. m. Od kdy jste dávali nebo budete dávat podobné směsy?

evikuu
15. únor 2009

Já bych se toho nebála-vždyť veškeré kaše jsou rýžové mléčné i nemléčné a mrkev se řešit nemusí.Určitě je rozemletá, asi myslí od 8m celou 😀

lucinecka
15. únor 2009

Jitrulko,taky jsem dnes malýmu dala dýni s rýží a kuřetem od 4.m a nebála bych se toho 🙂

lucinecka
15. únor 2009

Pavli, taky myslím že 6x týdně maso je zbytečně moc, my taky pořád nemáme masovej oběd, tak já to u nás vidím tak na 4x, myslím že je to dostačující 😉

pavlina05
15. únor 2009

Jitrulko, myslím, že rýže je v pohodě. Já ji dávám. Ta kombinace je myslím dost dobrá. Především na stolici.Myslím, že ji dát můžeš 😉

lucinecka 😉 😉 😉 přesně. A především, já tak často maso tedy nemusím...bléé, také bych to viděla max. 5x týdně 😉

andy80
15. únor 2009

Holky, taky jsem slyšela, že maso má být 6x v týdnu a 1x žloutek. Já dávám maso 5x v týdnu, 1x žloutek a 1x jen zeleninu s rýží (bramborem, těstovinama... atd.). Maso prcci opravdu potřebují, je v něm obsaženo mnoho živin, které dítě potřebuje ke správnému vývoji (bílkoviny, tuky, vápník, železo... atd.). U nás se taky nejí maso každý den, nejsme masová rodina (jíme jen krůtí, kuřecí a hovězí), ale malé kupuji skleničky, ve kterých je i maso vepřové, jehněčí, telecí... atd. právě kvůli tomu, aby měla všechny druhy masa, protože každý druh obsahuje jiné důležité živiny a proto by se to u dětí mělo střídat.

jitrulka
16. únor 2009

Holky, kryž ta příkrmy pak zapíjíte, tak čím? zkoušíme s malou pít z pítka ale vždy to nasaje a vyplivne... jak ji naučit to polknout? zkoušela jsem čaj a obyč. vodu.

andy80
16. únor 2009

Jitrulka, malá mi nechce pít nic jiného než ovocné šťávy ředěné vodou. Dřív mi pila všechno. Čaje, vodu, ale teď mi čaj i vodu plive, tak jí dávám tu šťávu, aby měla alespoň nějaké tekutiny. Teď jsem jí koupila alespoň od Hippu čaj s červeným ovocem (už hotový ve skleničce). Ředím jí to tak půl na půl a denně mi vypije 200ml hrneček (někdy i dva). Když jí udělám čaj, tak za den vypije max. 50ml. Tak jí radši dávám ty šťávy. Lepší něco než nic.

jitrulka
16. únor 2009

my teprve začínáme, ale nějak nepoznám, jestli něco polkne nebo ne. nevím jestli ji to nechutná nebo to neumí. Ale asi ji zkusím namíchat i něco jinýho...

kijonkova.k
16. únor 2009

jitrulka,chce to trpělivost.Ona se to naučí.nejlepší je obyč.tekoucí hrníček pro začátek a pak přejít na netekoucí třeba.Zkoušej raději tu vodu a nesl.čaj.Pro začátek stačí pár loků za den. 😉

millist
16. únor 2009

Jitrulka, moje malá nepije nic z flašky (ani mlíko, myslela jsem, že jí nejede, ale je to tou flaškou). Na čaj jsem jí koupila pítko, ale ani z toho nepije, všechno to vyplivne ven. Já jí dávám všechno po lžičce, čaj a teď ji to mlíko. Je to blbý, ale jinak to do ní nedostanu, doufám, že se to naučí aspoň z toho pítka.
Teď jsem jí objednala od Medely takovej plastovej pohárek s takovou násoskou, tak jsem zvědavá, jak z toho bude pít.
U nás třeba šťávičky zatím nějak neuspěly, dávám čajík a ten jí jede.

pavlina05
16. únor 2009

andy80..já to budu dělt tak jako ty 😉

jitrulka já dávám převař. koj. vodu. ZAčala jsem min. týden, tedy spíš si s hrnečkem hraje...ale jelikož stále dost kojím, tak si myslím, že tekutin má dost.
JJ, já mám ten obyč. tekoucí hrneček Nuk. od Aventu nechce nic!!!

jitrulka
16. únor 2009

my máme tekoucí, ale ona to z něj dostane... problém je že když má vodu v puse tak neví co s ní. ale asi máte pravdu, chce to trpělivost. Budu to zkoušet i lžičkou at si zvykne na jinou chut i hrníčkem aby se naučila pít. Díky 🙂

jitrulka
16. únor 2009

pardon... netekoucí...

pavlina05
16. únor 2009

Jitru, to se naučí. 😉 Koukám, že jsem opozdilec...furt kojím a chudáka nenechám ani pít z hrnečku!!! 😅 Musím se začít víc snažit!!!

jiskrina
16. únor 2009

Holky a jaký je rozdíl mezi tekoucím a netekoucím hrnečkem? Malé jsem dávala pítko, ale nějak hodně pozdě a neuměla z něho dlouho pít.

jitrulka
16. únor 2009

no bud je tekoucí pítko... jde jim to líp, ale můžou být dost zlití, nebo netekoucí pítko... ale a to jim může dát problém ten čaj vysát... u toho je lepší gumové pítko než tvrdé. asi... 🙂

mallorry
16. únor 2009

jiskrina netekouci je takove, ktere kdyz obratis hrnek, tak nic nevytece, takze dite je suche, ale jak pise jitrulka, nemusi dlouho pochopit, ze z neho neco tece, takze se to s nim hur uci...
tekouci ma normalni dirky a kdyz otocis hrnek tak to proste tece jak sfina a mimino je cely mokry, ale zas aspon pochopi, ze neco tece a dojde mu (snad😀), ze z toho ma pit...
urcite je lepsi pitko gumove nebo silikonove pro deti od sesti mesicu, ktere se uci...z tech tvrdych neumi pit a spis to hryzou...
ja sem dnes koupila hrnecek NUBY, hodne ho doporucuji, tak sem zvedava, jestli se osvedci...jinak je tady diskuze hrnecek s pitkem, tam je par informaci a rad maminek 😉

jitrulka
16. únor 2009

Hholky... koupila jsem ted malé kaši od Hami na dobrou noc a koukala jsem že ve 100g je 40g čistýho cukru. Nechci nějak plašit ale není to moc? Máte zkušenost se složením jiných značek? Díky

mallorry
16. únor 2009

jitrulka, ja koupila vcera kasi nutrilon prvni kase... a tam je 38,2 cukry na 100 g, ale zas tam pisou ze ten cukr neni pridany, ze je to ten prirozene obsazeny...prirozene se vyskytujici cukry...to mi prijde v klidu

jitrulka
16. únor 2009

no, tak snad je to stejné... je to s banánem tak ten tomu asi taky přidá... díky

mallorry
16. únor 2009

jitru jinak druhy pokus s podanim kase nevysel...nechce to