Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

stvura
11. srp 2011

@jankadudova myslis na pecenie? Hej, ako pises, na pecenie je najlepsia. Ak myslis ovocie, cervenu alebo zltu dynu, tak tu nemusis dusit, moja mala je od 6teho mesiaca male kusocky, nemixujem a nema s tym problem.

jankadudova
11. srp 2011

Ne ne. Holky doporucovaly treba do brokolice nebo mrkve jako prvni prikrmy, takze by se to asi melo povarit. Jen nemam s dyni vubec zkusenost.

lubinka26
11. srp 2011

ahojte. buduci tyzden ideme na dovolenu a od dalsieho pondelka by som chcela zacat prikrmovat malu. chcem si pozistovat vsetko uz teraz, nech mozem po dovolenke nabehnut na to 🙂 kedze som doma a nemam v podstate inu robotu 🙂 chcela by som jej vsetko varit a "sklenicky" kupovat, len ked niekam pojdeme. chcela by som vediet vsetko 😀 viem, ze by som mala zacat mrkvou. zaujimalo by ma, ci ju mam dat do vody z vodovodu alebo do dojcenskej, kolko mrkvi, kolko vody 😀 atd.
dakujem pekne za infosky 🙂

a este by ma zaujimali kase. prisiel mi balicek od hami a tam som v brozurke nasla aj rieditelne vodou aj mliekom. ak kojim, treba take nieco malej?

knedluska
11. srp 2011

@jankadudova - já bych to udělala tak, jak píšeš. A dýni myslím dýni, takovou tu klasickou žlutou, jak jich je všude plno na helowena. Ani nevím, že je jiná. Tak jestli jí seženeš, dej vědět, já jí zatím nikde neviděla. 😉

imzadi
11. srp 2011

@jankadudova jojo, presne jak pises, dat jen tu duzninu, ne ty seminka a to kolem...

@lubinka26 ja pouzivam vodu z kohoutku, ale my mame kvalitni vodu, takze zalezi...no a davam od oka, na poprve jsem si navazila cca 100 g mrkve, nakrajela a zalila dostatkem vody, aby se nevyvarila a prikapla trosku olivoveho oleje...pak jsem si vyvar slila a pri mixovani prilevala dle potreby, aby vzniklo pyre...bez vody to nejde mixovat🙂)

a kase, pokud kojis, tak davej ty reditelne vodou a je to misto davky kojeni...nebo muzes odstrikat a do odstrikaneho mleka rozdelej tu kasi, co je reditelna mlekem...

lavazza
11. srp 2011

@knedluska je dýně hokaido,má ji tchýně,je z ní dobrá polévka

Co dáváte dětem k večeři?Jenom kaše a mlíčka s kaší?Mě to příjde takové divně jen kaše.A tak si říkám,že by to chtělo změnu.

jankadudova
12. srp 2011

@lubinka26 Ahoj, nase dr doporucuje kasi na noc kdyz je dite hladove. Pokud je v pohode po kojeni, tak bych zacala klasicky zeleninou. My ted mame teprve druhy tyden prikrmy, ale kase jeste nedavam. Musi se opatrne na to brisko. Pozvolna🙂

andelka
12. srp 2011

@lavazza my máme pořád jen kaši na večeři, od 9měsíce - malej si zatím nestěžuje 😀 ale je fakt, že má každý den jinou 🙂
@lubinka26 s kašema pospíchat absolutně netřeba. Jsou na žaludek dost těžké. Doporučují se pro děti, co blbě spí, ale často to vůbec efekt nemá. Takže pokud je malé spokojené při kojení, tak to nech tak. Ideálně by kaše měla být až jako třetí nebo čtvrtý příkrm.

imzadi
12. srp 2011

my treba davame trochu kase do vecerniho mlika, zatim nedavam na lzicku, zkouseli jsme a bylo pak pekne boleni bricha v noci...

jinak holky dotaz, malej se desne krouti v zidlicce pri tom jezeni, zadne zpusobne sezeni a otevirani pusinky, porad sebou sije, zveda nohy, mlati rukama, otaci hlavou sem a tam a pusinku zrovna taky nejak extra neotvira...jako sni to, dneska cca 160 g dyne s bramborem, ale ten cirkus kolem, vsechno zaspinene i ja...co s tim? v jednu chvili ho chytne totalni vztek a zacne rvat, vetsinou tak v jedne tretine jidla ale ja jsem docela neustupna, proste ho nevyndam ze zidlicky, utru mu pusu, dam mu napit, zacnu zpivat, po chvili se uklidni a dojime to, ale zase proste v tom neklidu...jak ho naucit jist klidne? a jak ho naucit poradne otevrit pusinku? musim se vzdycky strefovat do takove pidi direcky mezi rtiky, ikdyz mu ukazuju, jak ji ma otevrit a hubu mam dokoran on nic...diky za rady!

jankadudova
12. srp 2011

@imzadi Trochu kase, to znamena ze to tam trochu nasýpes od oka? Maly pije cca 130ml mlika. Kdybych chtela trochu prihustit kasi, muzu tedy nasypat "trochu"? Netreba jen podle navodu? Dekuju🙂

imzadi
12. srp 2011

@jankadudova jo jo, od oka, tak aby to bylo trochu hustsi, ale porad dobre teklo 🙂) no my vypijeme pred spanim 270 😀 zahustene kasi, do tehle davky jsou to cca 3 lzice od Hami ... a spime do jedne, max dvou 😀 a nebo delam rovnou min hustou kasi do flasky, nutrilon je idealni, ale to tech lzic do tech 270 ml musim dat mnohem mnohem vic...no snad me tady nikdo neukamenuje, ze davam kasi takhle, ale kdyz Kubik ma pak hlad a vzteka se, ze z te lzicky to jde pomalu, atd... 😎

imzadi
12. srp 2011

@jankadudova jinak koukam, kolik vam je, my prvni kasi zkouseli tez v 4M, ale ihned zkoncili, byla z toho totalni zacpa, malej pak hrozne plakal pri tlaceni a ja s nim...pockali jsme mesic a pul a uz to je v pohode, tak bacha 😉

jankadudova
12. srp 2011

@imzadi Jasne, diky🙂 my zaciname se zeleninou, ale tu uz vis podle mych otazek🙂 kase pocka, spis pro informaci se ptam. Mame s briskem celkove problem kvuli alergii, tak musim opatrne a hlavne pomalu.

alenv
12. srp 2011

ahoj děvčata.. prosím o radu.. začneme pomalu s příkrmem na lžičku zaítm jen dopoledne zeleninku a mám mu potom dát ještě mlíčko? Nebo jen čajík na zapití

jankadudova
12. srp 2011

@alenv Urcite bude chtit mlicko. Ty prvni pokusy to budou dve tri lzicky, takze bude mit hlad. Mame prikrm tyden a pokazde - i kdyz se davky zvysuji - davam mliko. Ne treba hned, ale az se prihlasi, nekdy za hodinu nekdy driv.

alenv
12. srp 2011

@jankadudova děkuju moc ján si to myslela 🙂

diabliq6666
12. srp 2011

@helik ahojky...ja som zacinala najskor s mrkvickovou stavickou...tu som davala asi tyzden,potom som pridala jablckovu stavicku...samozrejme doma vytlacenu cerstvu..potom som presla na zeleninku...vacsinou ju nemiesam s mlieckom,ale stane sa,ze obcas musim🙂ak velmi mala vymysla,primiesam jej k zeleninke trochu jablckovej vyzivky a nie je problem...ja som ju na lyzicku naucila vyzivkami,takze ked uz vidi lyzicku,pekne mi otvara pusinku..niekedy jej sice musim ukazat,ze ta zeleninka,co ma na lyzicke je neskutocne chutna(brrrr...je uplne nechutna🙂)),ale inak nemame problem...dokonca uz mame za sebou aj kuracie masko najemno nakrajane v rozmixovanej zeleninke a aj to chutilo...niekde som citala,ze prikrmy vlastne niesu o chuti,ale o tom ako tento novy pohyb dietatko zvladne..neviem,ci zeleninku len roztlacis alebo pomixujes,ale mixovana sa mi osvedcila viac

lubinka26
12. srp 2011

no ja mam asi stastie, ale mala mi prespi od 2. mesiaca skoro kazdu noc celu, niekedy sa budi na kojenie nad ranom a ked je spln tak aj 2x 🙂 som zvedava, dokedy to takto bude 🙂

baby, uvarim mrkvu do makka a potom co s nou? mam ju pretlacit vidlickou? treba pridat aj vodu? v parnom hrnci sa nesmie pripravovat? dakujem

sova33
12. srp 2011

@lubinka26 Já ji uvařím a rozmixuju s trochou vody, ve které se vařila. Ze začátku jsem zkoušela mačkat, ale malý to moc nechtěl, tak zatím mixujeme.
S tím parním hrnecem nevím, jestli se to může nebo ne, ale už jsem mu tam vařila.

jankadudova
13. srp 2011

@sova33 Muze🙂 Naopak se to i doporucuje, je to zdravejsi nez vareni. Vzdycky k tomu pak muzes prilit trochu kojenecke vody nebo mlika 🙂

apollo11
13. srp 2011

Co je to za ujetý název?! 😕 Nevím, kdo to vymýšlí, ale za každou cenu změnit výstižný názvev diskuze na syntaktickou slátaninu je krok zpět..

imzadi
13. srp 2011

@apollo11 to jo, nikdo uz jsem nebude psat 😀

dotaz, zkouseli jste neco s bataty? dnes jsem koupila a nejak nevim co, asi zkusim s brokolici? 😕

andelka
13. srp 2011

@imzadi batáty loupu a vařím na kostky, stejně jako brambory a kombinuju s čímkoliv skoro, i s brokolicí.

ivkaj
13. srp 2011

@andelka @imzadi holky, v kterém obchodě nebo kde jste batáty koupily?

andelka
13. srp 2011

@ivkaj já v globusu

li_la
13. srp 2011

A ja som ten batat nevedela nikde nájsť...

andelka
13. srp 2011

v globusu ho mají u zeleniny, ale v chladicí skříni, jak mají různé spešl džusy a takové zajímavé potraviny, měl by být i v tescu.

erinbrock
13. srp 2011

@apollo11
souhlasim s tebou!!!!!!!!!!!!

imzadi
13. srp 2011

@ivkaj ja v kauflandu ... jsou dost velke a pry se daji mrazit, takze toho udelam zitra vic a zamrazim si 🙂)

@andelka dekuju 😉

jinak holky dotaz, malej se desne krouti v zidlicce pri tom jezeni, zadne zpusobne sezeni a otevirani pusinky, porad sebou sije, zveda nohy, mlati rukama, otaci hlavou sem a tam a pusinku zrovna taky nejak extra neotvira...jako sni to, dneska cca 160 g zahradni zeleniny od Alantury, ale ten cirkus kolem, vsechno zaspinene i ja...co s tim? v jednu chvili ho chytne totalni vztek a zacne rvat, vetsinou tak v jedne tretine jidla ale ja jsem docela neustupna, proste ho nevyndam ze zidlicky, utru mu pusu, dam mu napit, zacnu zpivat, po chvili se uklidni a dojime to, ale zase proste v tom neklidu...jak ho naucit jist klidne? a jak ho naucit poradne otevrit pusinku? musim se vzdycky strefovat do takove pidi direcky mezi rtiky, ikdyz mu ukazuju, jak ji ma otevrit a hubu mam dokoran on nic...diky za rady!
😵

michamicha
13. srp 2011

@imzadi náš to má stejně, akorát on vždycky sní skoro všechno a tyhle výstupy si nechá na posledních 5 lžiček 😠 teď už asi 3 dny zkouším jinou taktiku, prostě ho chvíli nechám a dělám jako že už jsme skončili a začnu se zvedat ze židle a on najednou začne otevírat pusinku, že ještě chce 😀 nebo naberu na lžičku a vezmu ho za ručku, aby se nakrmil jako sám, většinou stačí když si dá sám (s mojí pomocí) jednu lžičku do pusiny a pak už se nechá zase krmit ode mě 😉