Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
1. led 2010

jsou mene kvalitni nejsou tak dobre..to mas jak caj v sacku z kaufu za 6kc 20ks co myslis ,ze to je??sesypanej bordel prasek prach a ja nevim co ..kvalitni potravina zakonit emusi stat vic penez ..promin,ze to tak rikam,ale jsem profesional s manzelem a treba na pizzu bereme mouku primo z Italie a rozdil poznas to mi ver..jestli mas parmazan nebo eidam..pro me je hrich si dat na testoviny strouhanej eidam..brr nezlob s ena me,ale co se tyce jidla mam v tom dost velkej prehled..a jestli mas doma Spectrum koukej nekdy na Jamieho Olivera kureci farma tam vysvetluji rozdil mezi chovem levnych a drahych trebas

momin
1. led 2010

Dobra.. ja vim ze s tebou se debatovat neda takze mas pravdu.... 😀 😉

aponchie
1. led 2010

to neni o tom to je o tom,ze ty nechces nic menit tak to nehaz na me🙂

arteph
1. led 2010

Holky, chci se zeptat na vaše zkušenosti. Zavádím teprve třetí den půl roční holčičce příkrm, začínáme mrkvičkou, rozvařenou a rozmačkanou vidličkou na malé kousky, papá celkem solidně, s mlíčkem jí to jede líp,ale překvapila mě stolice a nevím, jeslti je to normální - obsahuje veškerou mrkev téměř nestrávenou? Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je tady nějaká maminka s mimčem alergickým na bílkovinu kravského mléka a má zkušenosti s pokračováním s příkrmy , jestli by mi neporadila co a jak dál zkoušet? díky

momin
1. led 2010

arteph ze zacatku je to uplne normalni. 😉 taky sme to tak meli. Je dobre pridavat trosku tuku-olej nebo maslo-ono je to pak lip stravitelne.... 🙂

aponchie
1. led 2010

arteph me to taky sokovalo ta mrkev vypadal jako primo ze sklenicky.ten olej taky doporucuji ,ale extra pan.olivac..trosicku do jidla mala lzicka

jajka12
1. led 2010

haj babenky,

vtrhla som vám sem a mám otázku - cca ako dlho vám trvalo, kým sa mimča na tuhú stravu na obed naučili? Skúšali sme mrkvičku, jablčko a banan a úspech mal len banán, no aj to len obsahovo malé množstvo. Spomínam si že syn zjedol na prvý krát jablčko a šmakovalo mu hneď všetko 😀 .

a ano viem, že sa odporúča začať zeleninkou, ale keď nešmakovala mrkva ani jablčko (ovocie) - tak som skúsila ten banán 😕

vopred ďakujem za odpovede 🙂

emanka
1. led 2010

jajka, naša si zvykla hneď...na prvý krát zjedla pol pohárika mrkvy a keby som jej dala, tak asi aj celý...a chutí jej úplne všetko, okrem jabĺčka, to musí mať aj s banánom....to je individuálne 😉

jajka12
1. led 2010

emanka, ďakujem za odpoveď - verím že mi poradí niekto, komu to nešlo takto ako tebe - ako po masle 🙂 . Ako som spomínala, syn bol rovnaký ako píšeš ty. Ale Laurinka 😨

takže kočky, hlavne tie, ktorým to išlo ako v lete na saniach 😝 popište mi prosím ako ste to zvládli a ako dlho vám to trvalo, teda miminkam 😅

kessiee
1. led 2010

jajka mojmu malemu tiez chuti vsetko, ale prikrmujeme uz takmer mesiac a stale si ten obedik musi zapijat mlieckom, tak neviem, co s tym, uz by mal tu mliecnu davku na obed nahradit len prikrm, ale ako... spapka si kolko chce, ale potom sa zacne hnevat, dam mu mliecko a uz je dobre. skusala som mu miesto mlieka dat cajik, ale nic som tym nevyriesila...
nemali ste niektora podobny problem? ako docielit, aby po prikrme uz mliecko nepytal?

jajka12
1. led 2010

kessiee, a prečo chceš mliečko úplne vynechať?? veď je super, že pekne papá, a ak sa chce ešte dopapkať mliečkom - prečo nie??? ja si už nepamätám ako to bolo pri synovi, ale zo začiatku mal tiež po tuhej strave ešte aj materské mliečko...

iinuska
1. led 2010

kessiee, mozno je len smadny

emanka
1. led 2010

kessiee, ty to nijak nevyriešiš, až keď Alex spapá toľko, aby ho to zasýtilo, tak nebudeš musieť už dávať mliečko...skús zvyšovať dávky, aj keď len každý deň o lyžičku 😉
a ako hovorí iinuska, možno je len smädný a tvoje mliečko mu viac šmakuje ako čajík 😉

kessiee
1. led 2010

neviem baby, neviem... keby bol smädny, tak by mu ten cajik stacil, cajiky mu chutia, rovnako ako tie babatkovske dzusiky. emanka, moje mliecko mu velmi chutilo, ale take uz nepapa dva mesiace, je na UM, mne sa zial podarilo kojit len do 3mes 😔 no a davky sa mu snazim zvysovat, ale nenutim ho na silu samozrejme - tak spapa kolko chce no a potom ma chut este na mliecko... jajka, ked je na UM, tak ta jedna konkretna davka prikrmu by mala do dvoch-troch tyzdnov mliecko nahradit...

kvjetecko
2. led 2010

ahojte, ako mam naucit moju lucku prehltat? ma 6 mesiacov, uz tyzden davam ako prirkm mrkvu/zemiak, ale ak sa jej podari nieco prehltnut je to zazrak. Ked jej dam na lyzicke do pusy mrkvu, tak ma otvorene usta, vyplazi trosku jazyk, na ktorom je vsetka mrvka a ani za svet prehlnut?
vsade pisu ze sa ma dietatko naucit nove pohyby ust, ale o prehltani sa nikde nic nevravi.....

jajka12
2. led 2010

kessiee, som nevedela, ja s UM skúsenosti zatiaľ nemám, tak dík za info 🙂

no a to tu nie je nikto, komu mimčo začínalo papať tak-tak všelijak??? 😀 - kto to prekonal a poradí mi ako na to 😕 ?

momin
2. led 2010

jajka12 ja myslim ze to chce jenom cas. 😀 dobra rada ze?! Danik to zvladl asi za mesic...mozna trosku dyl. Mixujes na uplne jemnou kasicku?

katy2
2. led 2010

jajka, ja som zacinala tak ako ty, ked mala mala asi 4,5 mesiaca. A nic moc, nechcela ani usta otvorit, niekedy som jej davala doslova nasilu. Potom som s tym prestala, neskor vymenila lyzicku a raz mi s nou papala, tak som sa potesila. Ale tym to aj skoncilo. Rozpapala sa mi asi az koncom siesteho mesiaca. Teraz papa celkom pekne. To chce jednoducho cas. Vydrz, este ma cas, ona si povie, kedy.... Len skusaj, ale podla mna ani nemusis kazdy den. Daj jej napr. tyzden pauzu a skus znovu. Inak ja mixujem doteraz.... Tak jej to chuti lepsie a co som zistila, davam jej aj zapijat cajik, vtedy je to pre nu lepsie.... Drzim palce a prajem vela trpezlivosti. Neboj, nebude az do stuzkovej len na mliecku 😉

jajka12
2. led 2010

momin, katy, nechcem mixovať, len pučím vidličkou - aby som nemala problémy neskôr (neterka dlllho predlho jedla len mixované a nevedeli ju od toho odnaučiť). Syn to takto zvládol. Mám pocit že laurinke skôr tie nové chute nešmakujú...

a katy, viem že mám čas, ale ja mám dôvod, prečo by som potrebovala obed nahradiť normálnou papinou už teraz - 😔 voľakedy mimča papali polievku po šestonedelí 😀 a som zvedavá aké trendy budú, keď bude mať laura svoje deti...

dnes skúsim zemiačik som sa rozhodla a skúsim do neho dať trolinku môjho mliečka 😵

icejane
2. led 2010

ahojte..mi mame problem s papanim vacsich kusokov..uz by som mu hadam mala len pucit zeleninku ale jeho az napina tak to nevie prehltnut tak mu to este mixujem ale bojim sa aby si na to nezvykol, ked citam ze aj o dva mesiace mladsim uz nemixujete. len pucite vydlickou...hm..ako ho to naucit zuvat..ked on len hlta??

momin
2. led 2010

Holky ja nevim ted a stema kouskama. ja sem mixovala uplne vsechno asi do 8 mesicu.. A ted zacal kousat tak mu nechavam vetsi kousky. ono to kousani prijde vazne samo od sebe. nezalezi na tom jestli papa kasicky nebo ne.. Ale jasne ze to zalezi na kazdem... 😉

icejane ono to je u kazdeho mimca jinak. podle me muzes jeste v klidu tak mesic mixovat. 😉 -muj nazor....

icejane
2. led 2010

ja si tiez myslim, ze ho nebudem trapit, ked vidim, ze ho napina a nevie to prehltnut...ved este aj tak nema zuby ktorymi by to zuval 😀

icejane
2. led 2010

mamicky a odkedy sa moze krupica, lebo som si kupila knihu s receptami pre deticky a tam su od 7 mesiacov aj recepty s krupicou a mliekom ... tak ja neviem mozem tu krupicu aj do UM ??

momin
2. led 2010

icejane ja tak delam Danikovi veceri. Mu ty normalni kase nejak nesedly tak sem zkusila krupici do UM a to mu chutna a neboli ho brisko. delam to tak od 6 mesicu. Ale delam ji hodne ridkou....

icejane
2. led 2010

momin spravis mu to ako normalne UM a do toho klasicky krupicku hej?? asi to skusim aj ja lebo sice papka aj kupene ale troska zmena aby stale nejedol to iste...

momin
2. led 2010

Ano presne tak. Delam ji jenom tak hustou aby se to dalo nabirat na lzicku a uplne to neteklo. Aby ho zase nebolelo brisko....

jajka12
2. led 2010

no babenky, tak ja som dnes skúsila ten popučený zemiak s pridaním môjho mliečka a 🙂 😉 😵 ...verím že i zajtra jej bude tak chutiť...

momn, icejane, keby malá hltať popučené nevedela, tak by som sa s ňou chvilinku trápila ale ak nee, tak by som to nehrotila... no a ak sú vaš naučené na mix, tak to je to čomu som sa chcela vyhnúť a po dnešnej skúsenosti s laurinkou sa mi tomu asi vyhnúť podarí - ale chcem povedať, že určite im to nebudete mixovať do 15-tky 😀 , ono nastane n správny čas a naučia sa papať aj nemixované.

a myslím si, že či dieťa papa mix alebo pučené nemá nič spoloné so zubkami, tie sú potrebné až keď budú kukať samé a to mix ani pučené netreba....laurinka má 4,5 mesiaca a prvý zpbok som našla teraz 24. 12 a druhý 26.12. Dnes ten zemiačik papala naozaj pekne 🙂 - zubky určite nepoužívala.

rimmel
2. led 2010

jajka a mozem sa spytat neviem ci si to tu uz hovorila nevidela som ale preco takto skoro si sa rozhodla? ked mas babatko kojene? nepribera ti?

jajka12
2. led 2010

priberá krásne, ale od apría nastupujem do práce, bude sa mi o malú stara jedna slečna u mňa doma, mliečko by som jej rada odstriekavala a bola by som rada, keby obed zvládla už bez mliečka. Ja budem z práce o 14,00 doma, takže ak sa mi to podarí, rada by som kojila i naďalej...
a sama mudra mi povedala, že je teraz naväčšou novinkou už po 4 mesiaci skúšať - opakujem skúšať rôzne jedlá a to na odporúčanie alergologov, že je to nalepšie obdobie ... vraj. No a moje prvé dieťa som kojila 9 mesiacov a od 4 bolo učené tiež na tuhú stravu a bolo to oki.
V tej druhej téme som ti písala do IP, lebo som nemala chuť sa zapájať priamo do debaty, ktorá sa mi javí pod úroveň. Sa čudujem, že ju ešte neblokli 😝

rimmel
2. led 2010

aha no to pocujem teda po prvykrat ze sa odporuca uz takto skoro, praveze novinkou je ze od 6m sa ma vobec cokolvek dat babatku lebo iba od 6m je jeho brusko pripravene 😔 tvoje doktorka ti to cim odovodnila? resp nieco bilizsie k tej novinke ze od 4m