Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

momin
15. pro 2009

emanka proc kupujes vodu? 😕 ja sem nikdy nekupovala!!!!

kessiee
15. pro 2009

marooshka dakujem ti 😉 myslela som si to, len pre istotu som sa spytala, aby som nieco nepoplietla. napadlo ma to, lebo v tych mliecnych kasickach napr. nestle je pravdepodobne UM beba, v hami kasickach mliecko hami... ked si to teda spravne vysvetlujem 😅 moj malinky papa france leit a v tejto znacke ziadne kasicky nie su, aspon som o ziadnych nepocula.

momin mliecka striedat mozes, ale len postupne, teda zo zaciatku by si mala do povodneho mliecka dat trosku toho noveho, ktore chces davat a jeho davku v tom povodnom tak postupne zvysovat, pokial ho uplne nahradi. teda aspon tak som to citala, ja som este mliecko nemenila.

emanka
15. pro 2009

momin, to vážne? Dávala si jej z vodovodu? My sme od narodenia na UM a vtedy sa ešte nemá dávať voda z vodovodu, jednou z vecí je, že obsahuje dusičnany a na tie môže byť dieťa alergické a môže sa udusiť...takže už jej môžem dávať normál z vodovodu?

rimmel
15. pro 2009

aj ja davam z vodovodu..

lamarika
15. pro 2009

emanka já od půl roku už taky dávám z vodovodu. Někde jsem četla, že od půl roku to už nevadí, ale jen pokud máte kvalitní vodu 😉

emanka
15. pro 2009

lamarika, kvalitnú vodu máme...teraz jej idem dávať kašičku, hneď jej môžem dať plnú dávku tej vody, nemá sa to nejak postupne? 😒

rimmel
15. pro 2009

😀 😀 nie emanka 😉

lamarika
15. pro 2009

emanka: kdepak dej klidně plnou dávku 😉

aponchie
15. pro 2009

u prvni sem kupovala vodu balenou a ted beru prevarenou z vodovodu je kvalitnejsi nez z plastu 😎

emanka
15. pro 2009

no este som jej dala lucku, musím ju minúť...z vodovodu mám prevárať? lebo lucku iba zohrievam

rimmel
15. pro 2009

nemusis prevarat 🙂

emanka
15. pro 2009

ok, dík...ale keď sa jej niečo stane, máte ju na svedomí 😎 😀 😎

momin
15. pro 2009

emanka neboj se! 😀 ja sem prevarovala asi 4 mesice.... taky sme na UM. Ted uz ani neprevaruju... 😉 Kliiiiiid.... 😉

lamarika
15. pro 2009

emanka: já převářím pro klid duše 😉

emanka
15. pro 2009

no teraz som povedala priateľovi, že ešte minieme tú lucku a už budeme dávať z vodovodu a ten zas, že on jej bude kupovať až do roka! Ale ja mu to vysvetlím, minieme ešte tie 2 fľašky a potom už vodovod 🙂
Dakujem za rady a za povzbudenia 😝

xkolie
15. pro 2009

Ahoj mám otázku, kdy jste začaly dávat Pribináčky, apod? Doktorka nám řekla, že už je občas můžeme dávat, protože malá je s vývinem dost napřed, už začala sama chodit, a prý kvůli vápníku, aby se jí pořádně zpevnili kosti, když už běhá. Malá má tedy kachní žaludek, je schopná sníst cokoliv a nic jí není (hlavně když vidí někoho jíst, hned je u něj s otevřenou pusou a čeká 🙂). Ale ty Pribináčky mi přijdou ještě moc brzo a hlavně jsou dost sladký. Tak nevím jestli poslechnout doktorku nebo počkat.

emanka
15. pro 2009

xkolie, to je malá dobrá, keď už chodí 🙂 super!!! Ja by som asi poslúchla doktorku, aj keď pribináčiky sa môžu tuším až od roka...o jednu-dve strany späť to tu niekto spomínal, tak skús pozrieť 🙂

aponchie
15. pro 2009

v 7mesicih bych to nikdy nedala.mozna v roce ,ale spis pozdeji.neprijde mi to zdrave

aponchie
15. pro 2009

tam neni toliko hodne vapniku nez v jogurtech a mlece,lekarka je zrejme starsiho data ci vyznani ,ale pokud jeji denni strava obsahuje min.500ml mleka +mlecne vyrobky jako jogurty kase tak ma vapniku habadej a propo kde je souvislost v tomto chozeni=pribinacek? 😀

ockovelasky
16. pro 2009

Ahojte, chcem sa vás opýtať, kedy ste drobcom začali dávať prvé mliečne kaše, myslím koľko mali drobci mesiacov a kedy cez deň je to najvhodnejšie, aby som mu hneď zo začiatku nezaťažila žalúdok? Máme od HIPPka - Prvá kaša pre dojčatá, od ukončeného 4. mesiaca..

ďakujem.. 😉 😉

momin
16. pro 2009

Ja sem nekde cetla ze ta kase by nemela byt posledni jidlo-pred spanim. ze je to fakt dost tezke.... takze kasi a potom tesne pred spani jeste mlicko....
my davame teda kasi jako posledni jidlo ale musim ji delat fakt ridkou jinak mi Danik spatne spi a krouti se mi v noci...

marooshka
16. pro 2009

já kaši dávám asi od 6. nebo 7. měsíce. Dávám ji na noc a spí mi krásně celou noc až skoro do 7. To jsem ani nevěděla že by se neměla dávat těsně před spanim...
A lipánek mu taky občas dám, moc mu chutná a doktorka říkala že můžu. Dávám mu i activii bílou nebo tvarohovou. Ale ne moc často.

momin
16. pro 2009

joo nekomu ta kase nic nedla.. 😉
jinak my jeste porad jime v noci.... 😀

saska.t
16. pro 2009

momin ja mam raz take stare dieta ako ty a v noci tiez este je aj ked nie pravidelne takych deti je vela 😉

momin
16. pro 2009

pomooooooooooooooooc..... ja porad doufam ze to kazdou chvili prejde... 😎

ockovelasky
16. pro 2009

ďakujem za rady.. 😀 😀 Tiež som si myslela, že to vyskúšam s olovrantom a pred spaním mliečko, no ale uvidíme, príkrm - mrkvičku aj keď s mliečkom ešte stále nechce, ale to sme vyskúšali ešte len štyri dni, takže ešte si dávam nádej.. 😀 😀 dnes mu do toho chcem už aj zemiak dať, tak som zvedavá..

Momin, môj malý má síce len 5 mesiacov, ale papá tak medzi 4 - 5 v noci..

aponchie
16. pro 2009

ocko nam kase udelala takovej sajgon s briskem ,ze sme skoncili na pohotovosti po 4hodinach sileneho nonstop revu az daveni takze tim dnem co jsme se na kase vyprdli je zase klid..

ockovelasky
16. pro 2009

wow, to ste mali koliku alebo ako vám poškodila kaša? akú kašu ste dávali?

momin
16. pro 2009

urcite tu kasi ze zacatku zkus ridsi ne je na tom obalu napsane... 😉
aponchie to cumim teda... 😕

cestovatelkaandrea
16. pro 2009

no tak mne doktorka povedala, ze babo kase nemusi ked nechce. Hlavne nie tie instantne. Vraj je tam kopec prebytocnych cukrov a veci ktore ani babo nepotrebuje. ked tak tak mu mam radsej doma urobit, ci uz zemiakovu, ryzovu .... tie su vraj zdravsie. alebo zahustit mliecko ryzovymi lupienkami.
Nas drobec tie instantne kase nakoniec nechcel, tak som mu ich ani nerobila.