Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jasminet
10. dub 2010

madlena - no, nasa mala vzdy taku redsiu stolicu, az asi posledny mesiac dva kaka take tvrde placky, ci ako to nazvat. nebola to hnacka, ani cista voda, ale bolo to riedke. iba teda po hruske ju prezenie, to vtedy nestiham prebalovat 😀
ty tu cuketu nelupes?

caterine
10. dub 2010

jasminet no ved prave aj ja si myslim že si musi len zvyknut, po tom tyždni čo to skušame už posledne dva dni aj niečo spapala tak som rada hadam sa to rozbehne..... datkova dakujem za tip nedavat tam vela vody dobre vediet, krmim ju v autosedačke, v stoličke moc zatial nechce byt na autosedačku je asi viacej zvyknuta, ved prave aj moja robi strašny cirkus niekedy ked papa mlieko tak preto som začala s prikrmami..... skusime teda tu brokolicu dneska hadam nebude nafukovat, zatial sme nemali problemy tak uvidime

jasminet
10. dub 2010

maloktore dieta na prvy sup sa pusti do zeleniny a zje celu davku hned v prvy tyzden, aj nasa prve 2 tyzdne ledva 5 lyziciek zjedla. aj ked sem urcite nejaka super mama napise, ze jej babo to dokazalo - bez urazky 😀

caterine
10. dub 2010

jasminet presne to si ani ja neviem predstavit, ved predsa len nove chute a plus naučit sa papat s lyžičkou aj to niečo trva, ale určite sa najdu aj super mamy so super detičkami 😀 😀

rimmel
10. dub 2010

jasminet moj to dokazal a co? preco pises ze super mama? maleho som zacala krmit ked dosiahol 6m a jedlo si zacal pytat sam 😉

rimmel
10. dub 2010

a este, naco skusat a skusat ked to aj tak papat zacne mozno o dva tyzdne? ja osobne by som urcite pockala do 6m kedy je zaludok babatka na ine ako mieko pripraveny. 😔

madlena
10. dub 2010

Tak tomu dát ještě čas. Malá měla docela problém s trávením, cca před měsícem jí přetalo bolet bříško, do tý doby to bylo děsný. Asi to bude i tim. Na druhou stranu díky tomu, že jsem jí od malička dávala na lžíčce Sab, později měla do sladký vody kapičky železa taky na lžičce, tak s jídlem nená vůbec problém. Napoprvé snědla půlku skleničky a ještě chtěla další. 🙂 Tím teda nechci říct, že jsem super matka se super dítětem, jen se tim trochu vykompenzovalo naše trápení s bříškem

rimmel
10. dub 2010

si ozaj neviem predstavit furt mu nukat jedlo, ked vidim ze to nechce...hlavne pred 6m a dnes uz aj deti na um mozu pockat do 6m s prikrmami,mlieka su uplne ine ake byvali 30rokov dozadu.

jasminet
10. dub 2010

rimmel, vies, ze si bola jedna z adeptiek na to, ze sa ozves? 😀 ale vravim, bez urazky...to super tam mozno nemuselo byt, uznavam.
ja som moju zacala prikrmovat v 5,5mesiaci. po nasom jedle sa zacala sapat, vsetko jedlo chcela a ked zrazu prislo na to, ze jest lyzickou, prezuvat, prehltat nieco ine nez mlieko uz to zrazu nebolo take lakave, trebalo si zvyknut na inu konzistenciu, formu a to chce cas. a preco skusat, ked o 2 tyzdne mozno zacne jest? a co ked nie? co ked o mesiac zacne? o 2? dokedy cakat? ked je na umelom mlieku...a hlavne ked je to s doporucenim lekara...
je ine ked zena koji, ako napr. ty. keby som kojila tak tiez cakam do 6 mesiaca, bohuzial po 2 mesiacoch trapenia nas oboch som zacala dokrmovat a postupne bolo hotovo.

datkova
10. dub 2010

aj moja malá dokázala na prvýkrat spapat skoro celu davku, neviem kolko to bolo presne, ale nepovažujem sa preto za super mamu, aj ked super dieta mám a pre nu som určite najsuper mama na svte 😀 😀 😀

jasminet
10. dub 2010

dobre dobre, vsetkym sa opravedlnujem za to slovo super 😀 za plnu davku povazujem 150-200ml

madlena
10. dub 2010

😀 😀 😀

tinnka9
10. dub 2010

Caterine, my sme na tom boli presne tak isto - maly mi na zaciatku zjedol max.5lyziciek, potom spustil rev. Ale stale sme skusali, aj ked kazdy den zjedol len to malicko. Jednoducho si musel zvyknut na nieco nove. Po asi 3tyzdnoch zacal pekne papat. A este cosi - vyskusali sme aj viacero druhov lyziciek, ale najlepsie sa mu papa z tej makkej silikonovej. Teraz zje podla toho, co to je (napriklad mrkvu moc nema rad) a aku ma naladu 😉 cca 180ml.

moravanka
10. dub 2010

my mame skoro rok a plnou davku ani nahodou. sni max 100 g, dopijet mlekem se nechce. ☹

jasmia
10. dub 2010

Nesouhlasím s tím, že když dítě nechce příkrm, není na něj zralé a mělo by se čekat. Kdybych se měla podle toho řídit, tak moje 11ti letá dcera je stále na UM 😀 , protože ta nic nechtěla a pokračuje to doteď. Myslím si, že dětičky si opravdu musí zvyknout na nové chutě a jiný způsob krmení.

bibione
10. dub 2010

ja sice este neprikrmujem,este tomu dam cas tak cca mesiac,ale neda mi nereagovat....odkedy je kukurica alergen? teda,aspon ja som v zivote nepocula,ze by bol niekto na kukuricu alergicky...citrusove plody,arasidy,to beriem...mam kamosku co ja na basr co alergicka,ale to je uz extrem...
dalsia vec...stym co jest a nejest v tehotenstve...ja som jedla vsetko...teda,ked sa dalo 😝 ....vascinou mi bolo spatne...mozno si niekto povie,ze som naivna,ale zda sa mi,ze niektore mamicky riadne vysiluju kvoli jedlam...co ano...co nie...a preco...lebo dr povedal,jeden tak a druhy inak,tak sa riadim podla dr...lebo co ked treti povie zas ine a ja ztoho zosaliem 😅
dobry to napisala jedna kocka...nemat internet,tak sme vsetci v haji...alebo nikto by neriesil ci dat dietatu prikrm v 4 mes alebo V 6mes...ci mu ubiuzi brokolica atd...mam kopec kamosiek co im dr vravela,ze: no mamicka,mozte zacat s prikrmami...a tie mamicky nezavesili na nos dr,ze : moja...my uz davno 😀 a nikomu nic nieje

rimmel
10. dub 2010

bibione to ze je nieco alergen, neznamena ze budeme na TO alergicky ale je to spustac alrergii..teda aspon ja to tak chapem, ak sa mylim tak sorry 😅

no jo, niekto nic neriesi, niekto ano, niekomu nieje jedno ze aj ked je riziko male, stale tam je!!! ja sa na stastie nespolieham a beriem ho do vlastnych ruk.

latvia
10. dub 2010

😀 rimmel, ty sa uz v tom motas 😉 ked je nieco spustac alergii tak je to alergen 😉

rimmel
10. dub 2010

no sak to som povedala nie? ze kukurica je alergen nie? ci? ja uz neviiiiim 😀

latvia
10. dub 2010

teda, uz sa motam aj ja 😀 takze odznovaaaaaaa

latvia
10. dub 2010

alergen spusta alergiu, bud na dany alergen alebo na skrizenu alergiu 🙂 aaaaale, nikde som nenasla kukuricu ako alergen, ani v skrizenych...okrem toho, pele, a tych je neurekom vonku, su spustace aj skrizenych alergii....takze tak ci tak dieta neochranime 😉

rimmel
10. dub 2010

no ja uz som tu tusim posielala link ze kukurica je alergen....tak nevim 😀 😕

latvia
10. dub 2010

jj, takzvany UK alergen 😀 😉 len si robim prcu 😉

rimmel
10. dub 2010

latvia 😝 to bola americka stranka 😉

latvia
10. dub 2010

no este lepsie 😀 tak cornflaksy by mali stiahnut z obchodov 😀 😉

rimmel
10. dub 2010

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200...

Allergens/Function:

Allergens:
Zea m 14, a 9 kDa Lipid Transfer Protein (isolated from corn flour). (Pastorello 2000 ref.4265 1) (Midoro-Horiuti 2001 ref.5021 0) (Pantoja-Uceda 2001 ref.7280 3) (Diaz-Perales 2002 ref.6865 4) (Asero 2002 ref.6858 2) (Heiss 1996 ref.2428 1) (Scheurer 2001 ref.4187 3)

A chitinase has been isolated from Zea mays seeds. (Verburg 1992 ref.7279 5) (The allergenicity of this chitinase was not evaluated. Ed.)

A 22 kDa protein from maize seeds with a 52% homology with the sweet protein thaumatin and 99% homology with the 22 kDa trypsin/alpha-amylase inhibitor has been isolated. (Huynh 1992 ref. 7281 4). (The allergenicity of this protein has not been evaluated. Ed.)

Sera from 19 (86%) of the 22 patients with systemic symptoms after maize ingestion and positive skin prick test responses and serum-specific IgE antibodies to maize recognized a 9-kd protein, thus confirming this as the maize major allergen. (Pastorello 2000 ref.4265 1) A 16 kDa allergen, recognized by 36% of patients, was also isolated and shown to be the maize inhibitor of trypsin. This protein cross-reacts completely with grass, wheat, barley, and rice trypsin inhibitors. (Pastorello 2000 ref.4265 1)

A 50 kDa allergen, belonging to the Reduced Soluble Protein fraction (RSP), has been isolated and shown to be stable to heat and digestion. In a study of 16 patients with specific IgE to maize, only 6 patients were symptomatic. These 6 patients were DBPCFC-positive on challenges, and skin specific IgE with the purified RSP fraction was positive for all of the 6 DBPCFC-positive patients. (Pasini 2002 ref.5660 1)

In an individual with corn dust-induced occupational asthma and rhinitis, 10 IgE-binding components (9 to 140 kD) were detected within the corn dust extracts. (Park 1997 ref.2384 3)

Anaphylaxis in 2 nurses to cornstarch glove powder is described. Both exhibited positive prick skin tests to cornstarch powder in water, with resultant anaphylaxis in one and negative prick skin tests and RAST to corn. Analysis of the powder revealed only glucose and inorganic salts. The authors state that they suspect that cornstarch is the responsible allergen. (Seggev 1990 ref.7598 1)

Normal corn contains about 7-13% protein that can be fractionated into various solubility classes. The salt-extractable fraction (albumins and globulins) mainly comprise proteins with metabolic functions. Extraction with aqueous alcohol isolates the prolamin fraction that contains the storage proteins of the seed. These constitute around 60-70% of the corn endosperm proteins and are called zeins. Thse are various polypeptides and classified as alpha, beta, delta and gamma zeins. The Reduced Soluble Proteins are alcohol extractable and soluble in water. Also present is an alcohol-insoluble glutelin fraction. (Pasini 2002 ref.5660 3)

zdroj http://www.allallergy.net/fapaidfind.cfm?cdeoc=907

dalej

http://www.helpfoodallergy.com/CornFoodAllergy/...

slovenska stranka

http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...

rimmel
10. dub 2010

Název: Re: Kukuřice
- od: machovka datum: 2006-09-18
Ahoj, kukuřice je poměrně častý alergen. Skoč si na alergo na testy, to je nejistější. Nemáš alergii třeba na pyly? Pylový alergici mají často tzv. zkřížené alergie(laicky napsáno), kromě pylů jsou alergičtí i na určitá jídla, např. i na kukuřici. Já mám jarní pyly a nemůžu třeba jablka, obzvlášť Goldeny 🙂. Typické je to např. u pylu břízy, vetšinou vadí i jablka, celer, mrkev, lískové ořechy.

rimmel
10. dub 2010

cize ano, kukurica JE alergen 😝

rimmel
10. dub 2010

ci to ja cele zle chapem? 😅 😀

ewwe
10. dub 2010

rimmel neries tolko kukuricu, kto chce nech da, kto nie neda
co ty vlastne davas malemu jest?? ked vsetko moze byt spustacom alergii 🙂