Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
20. dub 2010

erin to ze vodu nechce nebude kojenim, ale zvykom, ja stale kojim, casto a vodicku pije, vydrz nauci sa 😉

erinbrock
20. dub 2010

rimmel - jj 🙂 ja odpovidala janulke, nijak si nestezuju, beru to tak jak to je - vse chce cas...jen jsme obcas netrpelivi... 😀 je pravda, ze bych uz byla rada, kdyby byl pres den bez mlicka, rikam to narovinu a nechci tu zavadet zadne diskuze o pro a proti, ale uz bych byla rada, kdyby sel nekam na prazdniny 😀 😀 😀 ale co se da delat... 🙂 😝

rimmel
20. dub 2010

to ja by som skor bola rada kebyze ja a muz ideme na prazdniny a onho nech sa stara co ja viem babicka 😝 😀

erinbrock
20. dub 2010

u nas uz se nemuze dockat jeho teta...ale kdyz je maly porad zavislak, tak to nejde...😀😀

beruska24.9.
21. dub 2010

Jsem v šoku!!! Mně snad vyměnili dítě 😀 Dopoledne zblajzla kelímek přesnídávky hodinu po UM!!! Kolem poledne si dala UM a před půl hodinou snědla všechno, co jsem jí uvařila (a to jsem si říkala, že jsem toho přes veškerou snahu zase uvařila hodně) a jako přídavek si dala půl skleničky jablečné přesnídávky. Buď měla takový hlad, nebo se jí líbilo, že se může krmit ´´sama´´ 😀 Tedy s ´´malou´´ pomocí maminky - já nabírala a koordinovala pohyb, malá se krmila 😉 Opravdu zážitek - přilepili jsme se k sobě přesnídávkou 😝 😀

erinbrock
21. dub 2010

no vidis a ze nebude jist - proste individualistka co se krmi sama a mama na to neprisla 😀 😀 😀 to je fajn...🙂

beruska24.9.
21. dub 2010

Jen, aby jí to vydrželo 😉 Teď vyžahla 200 ml mlíčka a protože mě uviděla s rohlíkem, tak mi ujídá 😀

ceja
21. dub 2010

aky spenat davate? myslim znacku.. mne sa podarilo zohnat v skle jedine spenat so zemiakom (povodne som chcela cisty), ale teda velky vyber nebol... co som sa potesila, tak neverila som, ze zozeniem oranzovu tekvicu, tak tiez som chcela aspon sklenu a alnatura ma.. som zvedava co na to povie princezna 😉

latvia
21. dub 2010

spenat mrazeny 😀 akejkolvek znacky 😉 zvacsa drahsi, pravdepodobne kvalitnejsi 🙂

datkova
21. dub 2010

no vidíš beruska 😝 možno ked ide papat moc vyhladovana, je nervozna a nevie sa sustredit... asi bude lepšie, ked vždy bude jedavet taká ,,akurát,, 😀 😀

susisus
21. dub 2010

ceja - no tak moja na tu tekvicu povedala to ze ju striaslo od hnusu a potom naplo a vygrckala sa 😀 ale inym detom to vraj chuti... ehm... 😲

susisus
25. dub 2010

Baby potrebujem HELP
Chcem dať malej pečenú rybu, ale netuším akú jej mám dať 😨 Kúpila som lososa a pražmu, ale to len tak... PORAĎTE PROSÍM 🙂

jasminet
25. dub 2010

susi - ja by som este s rybou na tvojom mieste pockala... preco jej ju chces dat?

alexandrah
25. dub 2010

ahojte susi, jasminet, pamatate si ma? susi, sme rozmyslali, ako sa bude mala volat, a napokon je z nej sarinka!! 😀
kocky, ja tiez zACINAm prikrmy, maly je na UM uz teraz, tak uz mozem, ako ste zacinali?? ja som kupila poharik mrkvicky, a jablcka, tak skusim asi dnes tu mrkvicku? este som zatial nic nechystala sama ...som dost zvedava ... dam mu to asi akoze na obed ... alebo tak ...

jasminet
25. dub 2010

hej hej, z antolskej 😀
jasne, zacni mrkvou... s jablkom este pockaj 😉

alexandrah
25. dub 2010

jasne, caves!!! cize normalne zohriat, a na lyzicku mrkvu, a to mam davat ze tyzden to iste? ci mu obmienat, aby nemal furt rovnake? alebo aj zemiacik?

jasminet
25. dub 2010

3-4 dni mrkvu, potom pridaj zemiak, zas 3-4 dni mrkva+ zemiak, potom das napr. cuketu... ja som davala vzdy uz vyskusanu zeleninu + novu.

susisus
25. dub 2010

jasminet - co ja viem, lebo je zdrave a je to lahke maso... ked ona mi zje len telacie a jahnacie na striedacku od hipp... som zufala, musim daco skusit. Zeleninu ani za nic, to co navarim tiez, tak preto som myslela ryby...

alexandrah - jasneeee ze pamatam ! Ani som nevedela, gratulujem a dala si kraaaasne meno 😀 😀 😀

jasminet
25. dub 2010

no, neviem, je to na tebe, ja ryby este dlho neplanujem davat. zas take zdrave nie su (hlavne tie morske). skus radsej kralika, morku. inak, moja to telacie a jahnacie od hipp miluje, ale je v tom mlieko a mala je z neho cela vyhadzana, takze u nas hotove kase a mliecne kase uz nehrozia...

rimmel
25. dub 2010

sususis ryby vseobecne az od roka 😉

lily1983
25. dub 2010

ahojte, baby ja sa bojim dat mojej nieco nove, nic nechce, a teraz som ju uz ani nenutial, isli nam zubky, a bolo to dost namahave, ale chcem zase vyskusat, uz aj davat kusky, nemixovat, no naposledy, ked som to skusila, zrazu odmietala aj to mixovane..myslite, ze mam počkat, kym jej vylezu uplne tie horne dva, a potom zacat davat take ako hrasok, a kukurica, a sosovica, neche to, ju napina s tych šupiek.

alexandrah
25. dub 2010

ahojte, susisuss, diky moc!!! jak nam to rychlo ubehlo, ze? to bolo skoro pred rokom, sme este boli kinderka, a teraz uz mame docela velke babatka, to je tak uuuzasneee!!! ani som si to nevedela predstavit, ake skvele to bude, risulka by som nevymenila za nic na svete, vsetko stalo za to!!! 😀 aj vy to tak citite, ze? moj je maly objavitel, aj cajik mi vypil neochuteny, tak som taaka zvedava, aky bude na prikrmoch, co mu bude chutit, a tak!!! co nevidiet uz budem vyvarat!!
jasmin - tak skusim tu mrkvicku, a potom zemiacik, a tak postupne ...uz sa neviem dockat ...ani neviem, kolko toho mam davat, asi kolko (ci vobec ...) spapa ... inak mam obrovskeho papkacika doma, spapa mi na jedno posedenie niekedy aj 300 ml mlieka!!! a rastie ako z vody, uz ma 68 cm!! 😎 😀

jasminet
25. dub 2010

hej hej, kolko toho spapa, zo zaciatku pravdepodobne par lyziciek, vobec si nerob hlavu s tym, ak zje 1 lyzicku, musi si zvyknut na novu chut aj konzistenciu aj lyzicku samotnu. hlavne nemaj prehnane ocakavania 😀
jaj, co by som dala niekedy za to, keby som este vyvarat nemusela, keby malej mlieko stacilo, nemusela premyslat, co jej zas uvarit aby nemala stale to iste atd atd 😀

latvia
25. dub 2010

rybu davam raz mesacne, trosku...
lily, ak bude mala hladna, urcite spapa, ked chces dat hrasok alebo kukuricu, tak po uvareni ich skus prepasirovat cez sitko, aby ti supky ostali v sitku...

prettybaby
25. dub 2010

ahojte kocky, pridam sa k vam, v utorok mame 6 mesiacov a planujeme zacat s prikrmami. Maly je na UM, aj moje este dostava ale velmi malo uz. Poradite ako zacat? 🙂 dakujem krasne, je tu vela stran aby som to vsetko precitala.

nika
25. dub 2010

pretty tak to máme podobné, jen jsem začali před 3 týdny, zeleninkou v době oběda 🙂 nejdříve mrkev, pak jsem přidala brambor, cuketu, dýni, pastiňák.
postupně zkoušet, prvně stačí pár lžiček, dokojit(dokrmit UM) postupně po 2-4 týdnech nahradit obědní porci mlíka příkrmem.

mně hodně pomohly stranky .kojeni.net jsou tam tabulky a postupy, paráda 🙂

prettybaby
26. dub 2010

nika, veeelmi pekne dakujem🙂 vecer to nastudujem🙂 cez den sa neda pri malom🙂
a na noc davas uz kasu?ryzovu ci aku?

prettybaby
26. dub 2010

jeeej a tvoje dievcatko sa narodilo, ked sa mal moj maly narodit🙂 no prenasala som🙂

nika
26. dub 2010

pretty nedávám večer má už jen nutrilon a spí v pohodě do 4, 5 ráno tak není proč. kaše bude později, zatím máme zeleninku, už jsem zkusili maso, a těď 4 dny i ovoce 🙂

januarova
26. dub 2010

ja tiez zacinam prikrmy davat nasej bobulke. 29-teho bude mat 6 mes. uz tyzden jej davam, zatial mala saMOtny zemiak, potom mrkvu a dnes som jej uz dala spolu zemia&k s mrkvou. zatial spapa len par lyziciek, ale celkom dobre jej to ide. baby, mixujete to detom? lebo ja nie, iba to roztlacam a zmiesam s MM.