Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
6. kvě 2010

ja som zacala okolo 8m.

rimmel
6. kvě 2010

saza lepsie to chuti orestovane na cibulke 😉 😀 ved vela oleja ci masla sa nepouzije..kludne tak rob.

saza007
6. kvě 2010

no ja som mu zajtra chcela spravit zemiak s troskou poru, tak ten por som chcela orestovat 😅

latvia
6. kvě 2010

rimmel, aj cibulku? 😕 sa mi nezdas 😀 ja povazujem varenie za lepsi sposob pripravy nez restovanie...pre 8m dieta. a jednak smazeny tuk je uz nieco ine ako nesmazeny

monkula
6. kvě 2010

nety, si am predbehla...
Ja som jej do tých mliečnych príkrmov napísala "perličku!

rimmel
6. kvě 2010

latvia jasne varenie jelepsie, dokonca nad parou uplnenaj 😉 ale raz za cas osmazena cibulka na lyzicke oleja ci masle nazaskodi a doda to vsetkemu velmi dobru chut 😉 a ono zase dlho to nesmazis..

latvia
7. kvě 2010

mne je cibulka 8m decku tazka, por budiz.. a tu dobru chut okostuje o par mesiacov neskor 😉 ono nevie co je to dobra chut,,, a dlho smazit nemusis, ale uz ten rozpaleny olej nieje to prave orechove ako studeny

rimmel
7. kvě 2010

my sme nemali s cibulou problem, ved jej nedas vela..ale sak je to na kazdom 😉 latvia a ze tabulkova som haaaa?! 😀

latvia
7. kvě 2010

niesom tabulkova, cibula je takza na travenie, nevidim dovod ju pridavat tak skoro, to je vsetko....este aj odborne clanky ju zaraduju medzi potraviny ktore sa maju pridavat ku koncu roka 🙂

Okolo prvého roka už môžeme po troške pridať do varenia na ochutenie cesnak, cibuľu, zelené bylinky, zaradiť môžeme čerešne, zeler, kyslú kapustu, papriku, višne, ríbezle, maliny.

z tak zenami oblubenej stranky http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p... 😝

rimmel
7. kvě 2010

no vidis. z mojich info je to myslim 8m 😝 😀 ta cibula a paprika 10m detto maliny a ceresne.

latvia
7. kvě 2010

a ked si vezmem, ze cesnak a cibula su hlavne veci ktore sa nedavaju pri pankreatickej a zlcnikovej diete, tak asi taka skvela pre dieta nebude 😝

rimmel
7. kvě 2010

moj syn si nestazoval 😀 😀

latvia
7. kvě 2010

mna udivuje, ked sa matky zhrozia, ked napisem ze davam ochuteny jogurt, ale cibulku poprazenu na masielku v pohode dietatu daju (viem ze v malom mnozstve, ale pre dieta je to velke mnzostvo vzhladom na porciu) 😝 cibula neobsahuje nic specialne co by nemala ina zelenina, je to len na dochutenie....a ked uz niekto baziruje na ochucovani tak by cibula nemala byt vynimka 😝 (pisem v globale, nie konkretne 😉 )

latvia
7. kvě 2010

tvoj syn by sa nestazoval ani pri vysmazanom rezni a hranolkach 😀 nejde o to, ci dietatu nieco chuti, ide o to ,ci je to potrebne

rimmel
7. kvě 2010

tak samozrejme, ale hovoris ze je tazka na zaludok..pri synovi sa mi nezdalo ze by mal problemy ci bolesti 😉 a myslim si ze ked nakrajas cibulu na mini kusky a das mu z toho 7ks tak to je nic, zato osladeny jogurt, to mnozstvo cukru v nom je vyssie

rimmel
7. kvě 2010

resp mozno aj menej ako 7ks, ked sizoberem ze ty porciu ma na dvakrat niekedy podla toho CO varim 😉

latvia
7. kvě 2010

ok rimmel 😉 vies dobre ze toto nikam nevedie 😉 je mi jasne kam narazas. okrem toho si myslim, ze cukry detom treba, v roznych formach.v tom mnozstve, co je v jogurte, ked si ho poriadne nepremiesas, fakt nevidim ziadnu hrozbu. skor by ma trapili tuky v preprazenom masle....od narodenia sa zacina formovat ateroskleroza, nielen v dospelosti

briketa
7. kvě 2010

U nas mi najnovsie u pediatra povedali, ze na predidenie alergiam maso az od dvoch rokov. Idem to skusit. Sym mal maso uz ako jeden a pol rocny.
Mala ma osem mesiacov a s papanim sme este len raz za den najjednoduchsie prikmy, ostatne vsetko mlieko, takze do tych dvoch rokov to asi ani nebude problem.

latvia
7. kvě 2010

😕 maso??? kvoli ktorym alergiam?

latvia
7. kvě 2010

my maso papame uz od 5.mesiaca....maso by som teda urcite nevynechala ani do roka, nieto do 2!

briketa
7. kvě 2010

Vo vseobecnosti, v sucasnej dobe su rozsirene alergie v zvysenych mnozstvach. Najviac alergii v tele sposobuju zivocisne bielkoviny, tak preto. Na to je potom navaznost na ekzemy, astmu atd, atd....tak isto po roku namiesto kravskeho mlieka prejst na alternativy - kozie, ryzove, neskor mandlove, konopne...
Starsieho som sice kojila do dvoch rokov, ale teraz urcite tolko nebudem.

latvia
7. kvě 2010

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/07/prikrm...

mna by teda zaujimalo vysvetlenie tvojho pediatra, ze ked uz po mase su alergie, tak po zelenine a tropickom ovoci niesu? alebo mas do 2 rokov veky davat len 10 veci? 😕 lebo nechapem aky jedalnicek teda mate mat

latvia
7. kvě 2010

no dobre, tak teda maso je alergen

latvia
7. kvě 2010

okrem toho, hlavny dovod kvoli kotremu sa kravske mlieko nema pit do 1.roku nieje alergia ,ale zelezo, ktoreho vyuzitie je male

briketa
7. kvě 2010

Zelenina a ovocie sa zavadzaju postupne v poradi aby sa tym alergiam predoslo.
Co jes ked nie maso? No vsetko "ostatne" 🙂.
Ovocie, zeleninu, zrna, semena a produkty z nich, urcite ryby samozrejme zase zavadzane v poradi urcenom pre male deti.
Ja nie som vegetarian, ale maso jedavam tiez len asi dvakrat za mesiac.
U nas sa vela veci v beznej kuchyni nevyuziva, hlavne koli tradicii a dostupnosti, ale je milion kadejakych jedal kde maso nie je vobec zastupene a su po vyzivovej aj kalorickej stranke plnohodnotne.

momin
7. kvě 2010

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 neverim vlastnim ocim. my maso vynechame tak jeden den v tydnu-a maly to same...

briketa
7. kvě 2010

ja zas jem vsetko ine, maso az na uplne poslednom mieste. masove vyrobky u nas doma neexistuju vobec.
ako si kto navykne, tak vari. hovorila som ,z e velku rolu zohrava tradicia nasich kuchyn. ja radsej tak netradicne 🙂

briketa
7. kvě 2010

ALe inak my tu nehovorime o vegetarianstve ale o zavedeni masa az po druhom roku.

latvia
7. kvě 2010

mna zarazila informacia ze maso je alergen

moravanka
7. kvě 2010

briketa, v ktere zemi zijete?