Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

editah222
10. kvě 2010

Já mám ten nejlacinější ponorný mixér na trhu a mixuje naprosto na kaši 🙂 Přijde mi to moc, takže od začátku půlku mixuju a druhou půlku mačkam vidličkou. Ted už jen mačkám vidličkou.

jitutuli
10. kvě 2010

Holky potřebovala bych poradit. Připadáte mi takové zkušené... 😉
Asi před třemi týdny jsem začala přikrmovat naše Koťátko. Ze začátku nebyl problém. Byla zvědavá co jíme my a na lžičku byla
taky zvyklá, tak když jsem začala s mrkví a bramborem, pěkně to papala. Pak jsem k tomu přidala rýži a pak jsem zkusila brokolici. No, občas snědla víc a někdy míň. Tak jsem ji dokojila. Teď je to asi necelý týden a nechce!
Zatne pusinku a mrčí. Když se mi podaří lstí do ní něco dostat, tak se dáví a pak so samozřejmě pamatuje, že ji mamka přechytračila a dá si velký pozor, aby tu pusinku neotevřela... Někdy se u toho přímo nešťasně rozpláče.
Ani sladký banán nechce. Ten jsme taky už dřív zkusily a jedla ho pěkně.
Tak nevím... ☹ Jěště, že mám to mlíčko a můžu kojit 😅

sunea
10. kvě 2010

Jiti, tak si daj napar dni az tyzden pauzu a potom skus prikrmovat odznovu. Hlavne nenutit, necpat lyzicku do pusinky nasilim. To sa casom podda, uvidis. Nieco o zavadzani prkrmov tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...
😉

zabka4
10. kvě 2010

viete mi niekto poradit..ci mozem davat dcerke do mliecka kasu kazdy termin ked papa alebo len pred spanim?papa nutrilon alergy care so sinlacom.

latvia
10. kvě 2010

jitu, nevadiii, klarinka je kojenec, mozno sa jej niekde hlboko derie zubok vonku a nechce tuhu stavu, to je normalka, nenut, ked bude chciet tak sama natiahne ruky k tebe ked budes jest, ze chce aj ona 🙂 skusaj pred nou jest, mozno dostane chut.ked bude hladna tak si sama vypyta nejak 🙂 ma este cas na seriozne papanie 🙂

latvia
10. kvě 2010

zabka, rpilis zahustovane mlieko jej moze urobit zapchu, tak len kvoli tomu aby ju nezapekalo tak by som nedavala....skor by som cez den pridavala nejaky prikrm po trosicke....alebo prihustit mliecko 2x denne, ale nie vzdy

zabka4
10. kvě 2010

dobre dakujem...lebo mala mala problem na vecer papat tu kasicku kvoli chuti...a dnes ked som jej dala 3x do 200 ml 2 naberacky kasicky tak vecer mi to pekne spapkala. tak ja jej to obmedzim..dufam ze si pamata chut....a ako sa postupuje pri prikrmoch? najskor mrkva potom zemiak a co dalej a po kolkych dnoch to mam striedat?

latvia
10. kvě 2010

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

tu mas uplne vsetko o prikrmovani. je jedno cim zacnes, zaklad je davat minimalne 2-3 dni jednu vec, aby si mala casu zistit i je na dany druh dieta alergicke.

zabka4
10. kvě 2010

a alergia sa prejavi vacsinou osypanim, alebo aj niecim inym?
😒

rimmel
10. kvě 2010

zabka moze sa vseliako, aj grckanim..

latvia
10. kvě 2010

len treba odlisit grckanie od vypluvania 🙂

jitutuli
10. kvě 2010

Díky za rady, tak uvidíme. Trochu mám strach, jestli jsem si to i nezavinila sama...
Dávala jsem jí večer kašičku od Nutrilonu(je ale docela sladká!). Myslela jsem, že třeba bude líp spát, protože se budí asi po 2-3 hodinách. Vždycky ji nakojím a spinká dál, ale někdy je to trochu náročné... Ale stejně to nepomáhá! Po 19h papá a kolem 19.30 usíná. Poprvé se budí už ve 23. Ale tohle patří do jiné diskuze, že? 🙂
Teď mě trápí, že nechce papat

latvia
10. kvě 2010

🙂 nevadiiiiiii, pokial pribera a chce aspon mliecko tak je to ok 😉 a u kojenych deti sa po polroku casto objavuje aj castejsie budenie v noci, tak sa priprav na to ze ti bude mozno aj horsie spavat 😉 😉 tie cca 2 roky si to proste musime uzit, potom to uz bude ovela lepsie 🙂

jitutuli
10. kvě 2010

jj, ale jinak je sladká a k zulíbání 😀 ale to každé mimi 😉

katkabg
11. kvě 2010

TAK A PRECO POTOM PREDAVAJU DECKE VYZIVY OD 4 MESIACOV???MY.....9;00 MLIECKO,12;00 OVOCNU VUZIVU,15;00 MLIECNU KASU BANANIKOVU ABO JABLCKOVU NA CHUT,18;00MLIECKO,21;00MLIECKO S RYZOVOU KASOU....VSETKO BEZ LEPKU CI GLUTENU.JA ZIJEM V BULHARSKU U TU DETI UZ OD 2 MESIACA UCIA PIT MRKVOVO-JABL.STAVU...JA SOM AZ TAKY EXTREM NEROBILI...ALE TAKTO AKO SOM PISALA PAPAME OD ZACIATKU 4MESIACA A PRIBERAME 900-1000GRAMOV NA MESIAC...ALE VELA RASTIEME AJ DO VYSKY

zabka4
11. kvě 2010

ja to nechapem....minule noci mi po kasi spala dobre a vcera som jej dala vecer 200ml mlieka a necele tri naberacky kase a ona sa mi zobudila o pol 3 a potom o pol 6 ale to preto lebo mala precikanu plienku...sa z toho zblaznim 😖

latvia
11. kvě 2010

zabi 😅 ty chces aby ti v 5 mesiacoch spala ako dospelak? 😉 bud rada ze nevstavas do roka kazde 2 hodinky v noci ako vela mamiciek 😉 babatko sa nebudi iba na hlad...niekedy chce proste pomojkat 😉 a tam ziadna kasa nepomoze 🙂

janulabj
11. kvě 2010

baby a ovsené vločky dávate? nemám zemiak,rýžu mal už 2 dni,rozmýšľam čo dať...od kedy sa možu vločky? ďakujem vám

latvia
11. kvě 2010

od 7m

latvia
11. kvě 2010

a moze este pohanku, kukuricnu kasu ako prilohu, cestoviny bezvajecne

janulabj
11. kvě 2010

jééj ďakujem,si zlatá 😉 díky

zabka4
11. kvě 2010

Tak ona sa pomojkava dost cez den..v noci mi krasne spava az na poslednych par dni...ale mas pravdu som rada ze sa mi budi tak malo 🙂

brusinka.pusinka
11. kvě 2010

A jěště jsou dobré rýžové nudle třeba jen tak s petrželkou a červenou řepou.a i Jáhly a kroupy do polívky jsou dobré, nebo strouhané těsto 😉

brusinka.pusinka
11. kvě 2010

žabka jěště je malá na to aby se nebudila v noci, a zkusila jsi dát jen napít čajíku třeba má žízeň 😉

latvia
11. kvě 2010

😀 😀 😀 aaaaa, zabudla som dodat tieto dalsie suroviny 😀 brusi, hod par receptikova na tieto jahly, myslim ze malokto ich pouziva 🙂 ja som ich kupila este doma a parkrat len rozvarila vo vode a primiesala do zeleniny 😅

zabka4
11. kvě 2010

ona praveze bola hladna ale zaujimave ze predvcerom zjedla necelu stovku a spala do 4 a vcera 200 a spala do pol 3...je zazrak ked mi prespi od vecera do rana..ale aj to sa mi uz stalo...normalne som si myslela ci som sa v noci nezobudila..ale nic nebolo pocut..ked si len zívne uz som hore 😀

latvia
11. kvě 2010

zabi 🙂 ja som tiez bola dost zufalko ked mi maly nespal...od narodenia cca kazdu 1,5h kojit, no mala som dost 😝 a spat cez noc sa naucil az v 8.mesiaci, aj to len vdaka tomu ze sme rozvarili cumlik z flase a nevedel pit z ineho 😅 tak radsej v noci nepil 😕 😅

brusinka.pusinka
11. kvě 2010

jáhlovou polívku uvaříš zeleninku a kyž je měkká přidáš jáhlové vločky nebo uvařené jáhly a chvilku povaříš, pak zašleháš žloutek 😉
jáhly s rybkou a červenou řepou nebo špenátem
jáhlová sladká kaše s banánem a jablíčkem 🙂

wewe4
11. kvě 2010

ahojte, takže už aj my sme od soboty začali s mrkvičkou a celkom to ide 🙂
chcem sa spýtať na zemiaky..majú byť radšej nové alebo staré (samozrejme že bez klíčkov)?
a brokolicu..čerstvú alebo mrazenú? a len ružičky?..či to platí len pre karfiol?

latvia
11. kvě 2010

zemiaky, je jedno, jasne ze cim cerstvejsie tym lepsie, ale ani starymi nic neskazis.brokolica zase, podla toho aku mas, moze byt mrazena aj cerstva, a tiez len ruzicky, stopky su naduvacie...tak uvidis ako, ak neni problem tak mozes aj stonky