Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

luciferova
11. črc 2010

Ariel profesional myslis? Tym to nejde ☹ a mne sa tvoj jedalnicek maryanna paci 😉 ja som odporca cukru (piskoty) a inych vymyslov (parky, husia pasteka pre polrocne dieta a pod) a radsej striedmo.

Latvia skor sme asi porusili pravidlo Nepis do fora co patri do ip, ale to je fuk, mas recht. A vymaz aj tie ostatne nezmysli 😀

luciferova
11. črc 2010

@latvia dik 😉

maryanna
11. črc 2010

@luciferova hm tak neviem potom, mne vraveli že im to zišlo s tým...ale ja čo mám od mrkvy tak už asi natrvalo..neva, len pár body:D
no hej jedálniček, veď načo pchať deťom všetko odkedy môžu už papať....veď sa najedia toho za život habadej.....a ja nechcem niečo prepísknuť lebo potom keď bude mať dva roky ako vysvetlím že on nemôže keksíky a iné deti áno? môj bude papať všetko asi až v dvoch troch rokoch:D

bibione
11. črc 2010

@luciferova tak,keby nieco hod do IP 😉 inak ktym skvrnam...ani mne to nejde dat dole,uz som sa stym zmierila...su to len plienky a pouzivam uz ich len na krmenie a sliny krpca,tak uz si z toho nerobim vrasky

@maryanna to si si pekne zaumienila...len clovek mieni a panboh meni 😀

luciferova
11. črc 2010

@maryanna uplny suhlas s tebou 😉

my sme praveze zakydkali aj bodicka, co sme nechceli... a nedalo sa to okamzite zaprat :( co uz... nejde mi to ani zlcovym ani arielom ani vanisom - no jednoducho nicim.... a nech, ked bude druhy krpec, aspon bude dovod nakupovat 😀

danielaviki
11. črc 2010

Ahojte.Tak my sme dnes skusili druhy krat mrkvu a nic. Tentokrat mam pocit, ze mu nechutila. Ake mate skusenosti?Chutia detom viac varena cerstva mrkva alebo kupovana vyziva - mrkvicka?Ako dlho mam podla vas skusat tu varenu mrkvu?Dakujem.

sunea
11. črc 2010

@danielaviki Musis este vydrzat, nam trvalo tak mesiac, kym zjedol aspon 50 g zeleniny 🙂 Prve dva tyzdne zjedol tak 2-3 lyzicky. Ked nechcel, nenutila som ho. Teraz je velmi dobry papkac 🙂

danielaviki
11. črc 2010

@sunea , budem skusat pomalicky dalej, len neviem, ci mam skusit aj kupovanu mrkvu .mal by papat skor vsetko cerstve kvoli PKU /Fenylketonuria/. Dnes sa mi pritom zabaval, plul, smial sa 🙂

sussanah
11. črc 2010

@luciferova nam se podarilo fleku zbavit pridanim obyc sody na prani a potom sup na slunicko a vyprala jsem i fleky od kapek zeleza a to teda mrkev hadra, to ti povim..
@danielaviki u nas vede domaci mrkev, uplne nejvic mu chutna, kdyz mu ji najemno nastrouham, podusim na masle s jemne nasekanou petrzelou. Po tom se muze utlouct 🙂 A jinak dej tomu cas, nas taky tak dobre 14 dni skoro nic a pak to zacalo a nestiham varit 😀

luciferova
11. črc 2010

ja kupujem v Bille Biomrkvu. je sladsia ako nebio a tym padom mu veeelmi chuti 🙂 s mrkvou pozor - zapeka 🙂

maryanna
11. črc 2010

@danielaviki ahoj, skús dať mrkvu so zemiakom...u nás dva dni mrkva síce nevedel veľmi ešte papať ale asi mu to ani až tak nechutilo, a keď som dala so zemiakom zjedol 200 ml...:D na tretí deň takže neboj len skúšaj..

briketa
11. črc 2010

maryanna - ked detom nebudes dosledne davat nic umelo presladene (sladkosti, kolace) neskor mu ten keksik kludne mozes dat ochutnat, nebude mu chutit, lebo jeho chutove kanaliky budu preferovat ine chute ;)
mam to odskusane, syn bude mat coskoro pat a sladkosti vobec nema rad. preferuje kyselkavo-sladke veci ako jahody, broskyne, pomaranc..
ja som prestala takmer uplne solit jedla, najpr to bolo strasne divne ale teraz po par rokoch uz nezjeme nic co je solene...
cesta k dobrej vyzive je pomala ale ista 🙂

maryanna
11. črc 2010

@briketa hm máš pravdu naozaj, pretože ja ako malá som papala veeľa zeleniny a ovocia a sladkosti mi mamka do 2-3 rokov veľmi nedávala, skôr banán a také....a vážne ja teraz nemám rada sladkosti ale ovocia zjem na kiláá, hlavne pomaranče, to možno aj preto že som stále pila čerstvú šťavu z pomaranča čo nám so sestrou mamka každé ráno tlačila.....takže je na tom niečo pravdy naozaj....hm ja by som rada nejakú strednú cestu aby zas nebol že len sladkosti alebo len ovocie zelenina ale niečo medzi.......musím pouvažovať ako na to:D ale ďakujemm 😉

briketa
11. črc 2010

je vela receptov na dezerty ktore su sladke a pritom obsahuju aj vitaminy, ked trosku budes patrat uvidis , ze tvoja hladana stredna cesta nie je problem. sladit mozes mrazenymi ovocnymi koncentratmi, steviou, agave nektarom, medom, melasou, javorovym sirupom...atd dnes uz dostat vela veci

maryanna
11. črc 2010

@briketa jeej ďakujem......určite pátrať budem len teraz máme len polrok takže je ešte skoro ale určite budem ísť nejakou takou cestou akou si písala...hh melasu mám doma celú fľašu len mne to nechutí tak nič z nej:D

matula1194
12. črc 2010

ahojte maminy,ja zacinam svoju dcerku uz 2den prikrmovat mrkvickou ale moc jej to nesmakuje..skor ju napina z toho..cim to je?bojim sa,ze mi nebude chciet papkat..inak plne kojim..viete poradit,ci mam pridat zemiak alebo skusit jej dat vyzivu alebo neviem..?dakujem

aannggiie
12. črc 2010

ahoj holky
jdu se k vám taky nafařit
Dneska jsem dala poprvé mrkev a taky nám to moc nejede.Co ale chutná bezlepkový piškoty a kukuřičný křupky

aannggiie
12. črc 2010

@matula1194 myslím,že to je stejné jako u nás.Taky kojím tak si radši vezme kozu 😅
Dr mi řikala,že první týden mám dát jenom mrkev,aby jsme viděli co to udělá,další týden přidat bramboru a další týden třeba hrášek a maso.Jo a druhý týden taky jabko nebo banán.Takže já dám jabko s piškotama

matula1194
12. črc 2010

@aannggiie dakujem,skusim teda zohnat nejaku sladsiu mrkvu,aby jej to nejako zachutilo a uvidime snad sa nejako prebojujeme 🙂 a buduci tyz skusim zemiak a ovocie..inak co vravite na detsku vyzivu odporuca sa ci ani nie??

aladinko121
12. črc 2010

Ahoj, ako casto cez den mozem davat ovocie?Mam dodrziavat presne ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera alebo jej mozem dat aj nieco medzitym?Lebo ona zobka nieco skoro stale, staci , ze vidi ako jem a hned chce aj ona.

gabika7706
12. črc 2010

@aladinko121 mate 6 mes a 1 tyzden, ako dlho uz prikrmujes? V takom veku sme my boli este cisto kojeni 😉
Malo by sa zacat obedom, cca po 3 - 4 tyzdnoch pridat desiatu, neskor olovrant ...
Zobkat vzdy nieco medzi jedlami nie je dobry zvyk, pre dospelych ani pre deti 😉

gabika7706
12. črc 2010

@matula1194 aku vyzivu mas na mysli? Ako pohotovostna vec, ked sa ide na vylet, alebo narychlo ked nie je nic doma, je to fajn, ale treba citat zlozenie...v niektorych je viac ryzovej mucky a podobnych veci ako ovocia.

@aannggiie mne sa zda na piskoty skoro, obsahuju cele vajcia a bielok je velky alergen....

aannggiie
12. črc 2010

@gabika7706 -koupila jsem v lékárně bezlepkové

sussanah
12. črc 2010

@aladinko121 Maly by taky porad chtel, takze jsem to vyresila tak, ze planuju nase jidla tak, abychom jedl vzdy s nim. Mu se navic mooooc libi, kdyz vsichni stolujeme spolu. Stejne jako Gabika si myslim, ze je lepsi obecne (i pro dospele) drzet se danych jidel a pauzy mezi tim. Samo ze obcas taky neco dam (krupinku, kousnout ovoce, kdyz mam, ale nic velkeho). Jinak ve vasem veku bych asi vic jak 2 jidla nedalavala.

aannggiie
12. črc 2010

jinak dávat přes den navíc jídlo je zlozvyk,ale to by malej musel být pořád se mnou.Takhle ať si taky užije tatínek.Dám do kelímku 3 kukuřičný křupky natural , 2 piškoty a vodu v hrníčku a můžou jet na 3-4 hodinový výlet

aannggiie
12. črc 2010

@gabika7706 já nemůžu dávat ani bezlepkový piškoty??

latvia
12. črc 2010

@aannggiie ked su bezlepkove a bezvajecne tak mozes 😉

gabika7706
12. črc 2010

@latvia take existuju? 🙂 Vazne sa pytam, lebo Katke som piskoty nedavala vobec (okrem toho, ze je alergicka, nevidim vobec ziaden prinos pre dieta) a Martinovi tiez neplanujem davat, ale ked take existuju, dam si ja 🙂

aannggiie
12. črc 2010

@latvia jdu se znova na to podívat