Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ivana2301
13. črc 2010

@petronelas dakujem..A ty akú značku kupuješ príkrmami?A čo má Adamko najradšej??Lebo ja mám teraz asi otvorené 4 kupované fľaštičky od hami a od hippu...ale noo nechutí jej ani jedno...A teraz varím mrazenú zeleninku.Čo myslíš ked mi o 11.00 nechcela...len 2 lyž.Mám jej dať ešte teraz poobede ked sa zobudí doma robený príkrm,alebo to nechať až na zajtra... 😕

luciferova
13. črc 2010

ahojte, vcera sme skusali prvy raz kasu od Alnatura. uz bol asi dost unaveny, tak bola vsade inde, len nie tam, kde mala byt. preto by som mu ju rada dala cez flasku. poradte mi, aku konzistenciu (kolko lyzic na ake mnozstvo, aby to aj zasytilo a v noci nebol xkrat hore) mam spravit a ako to prepchat cez stupel flase 😉 vdaka 🙂

@ivana2301 mala ma recht, ze nechce kupovanu stravu 😉 pozor na tie otvorene flasticky, dlho to nevydrzi. lepsia je cerstva zelenina (nie mrazena), podla mna je chutovo lepsia a aj vitaminovo 😉 ja by som jej dnes este skusila dat, mozno sa jej uz chcelo spat a nemala naladu na krmenie 😉 uvidis, ako sa princezna vyspinkala 🙂

petronelas
13. črc 2010

@ivana2301 ja kupujem hipp alebo hami,alebo babylove z Dm.Začala jsem ale mkvičkou,brokolicí,květákem,pastynákem,prostě jednodruhovu zeleninu.Potom jsem přidala s bramborem,mrkev a brambor,cuketa a brambor,a všechno co jsem vyzkoušela jednodruhové,tak k tomu jsem dala brambor.
Po dalším měsíci jsem přidala masičko a ted začnu přidávat ovoce.
Nejradči měl Cuketu s bramborem,špenát s bramborem a ted i masičkové papání..Dnes jsem zkusila dát hovězí ,zelenina,brambor od hami...a moc mu to nešmakovalo.Tak asi jak má náladu.
No a s těma lahvičkama dávej bacha!!!!! jedna sklenička se musí spotřebovat do 24 hodin od otevření.

petronelas
13. črc 2010

@ivana2301 já bych ji ještě zkusila dát....já jsem to včera taky tak udělala a až se vyspal,tak to zbaštil.Jinak oběd můžeš dát od 11hod-15hod.
Tak třeba ji bude vyhovovat jiný čas papání a ne v 11hod.

ajkaag
13. črc 2010

@ivana2301 my uz mame skoro 8 a velmi sa papanim od Vas nelisime, na obed tak max. 10-12 lyz. maskovo-zeleninkoveho a poobede tu malu stoveckovu ovocnu presnidavku aj to poslednu tretinu papame na ukecavanie 😅 ale mliecko by cuckal kazde dve hodky, teraz ked su tie horka, tak to aj beriem, treba mu od smädu a no kedze viac pocucka, menej popapa, ale poooomalinky sa to zlepsuje, takze treba len trpezlivost 😉
@gabika7706 presne taky problem so zlozenim poharikov mam aj ja, obdivujem bolonske spagety od 6 mesiacov od Hipp a pod, takze na dovolenke budeme pekne krasne varit 😎

ivana2301
13. črc 2010

Dakujem za odpovede ....mamicky....poskusam a dam vediet,ci sa rozpapa ci nie.....

zevina
13. črc 2010

@ivana2301 ještě můžeš zkusit ty kupované skleničky víc naředit, některé bývají hodně husté a prckové s i s tím neví rady, aspoň naši malou to nadavuje
držím palce a přeju hodně trpělivosti, chce to čas a uvidíš že se to bude zlepšovat 🙂

luciferova
13. črc 2010

halooooooo poradte s tou kasooooou 😉

latvia
13. črc 2010

@luciferova nekriiiiiiiiiiic 😀 boli ma ucho 😀
ja som robila takto : na 180ml vody som dala 4 odmerky umeleho mlieka a 2 odmerky kase ( odmerkou z umeleho mlieka). popripade 3:3, podla toho ako budes chciet.
pokial mas tie cislovane flase a dudliky tak asi tu s najvacsou dierou, ak mas len obycko, tak na hustejsiu kasu musis rozsirit dierku (nahriat ihlu nad plamen a prepichnut vacsi otvor) alebo dat riedsiu kasu 😉

latvia
13. črc 2010

aby som to upresnila, davala som viac odmerok mlieka nez kase, pripadne pol na pol, ale stale som dodrzala pocet odmerok na ml vody

luciferova
13. črc 2010

@latvia prepaaaaaaac 😀 😀

mam avent cumle stvorku. co s tym? ok ci rozparat?

luciferova
13. črc 2010

ja dam materske mlieko, uz sa rozmrazuje. tak dam asi 2 lyzice (odmerku od umeleho nemam 😕 )

latvia
13. črc 2010

@luciferova 😀 kedze nemam take flase tak nevieeeeem 😀 vyskusaj, ked bude mala tak zvacsi 😉

latvia
13. črc 2010

odmerka od umeleho je mensia nez polievkova lyzica, skusila by som 2 cajove lyzicky, zamiesaj, skus cucnut a ked chces hustejsiu tak daj este jednu.radsej menej nez viac ,nech z toho nemas kamen 🙂

luciferova
13. črc 2010

vidim to na uciaci poharik.. len sa musi najprv naucit 😅

latvia
13. črc 2010

kup jemnu kasu a urco to pojde aj cez tu aventku, vyskusaj

luciferova
13. črc 2010

kupila som alnatura kase

johanka.
13. črc 2010

zdravim zas po case, skusali ste niektora vyrabat doma vyzivy pre deticky? Svokra mi ponuka cierne ribezle, ze maju nejaku velku urodu, ci by som to nevedela malej spracovat na nejake vyzivy, ked su tie cierne ribezle tak strasne zdrave. Ked ovocie sa asi konzervuje cukrom, vsak, a to neviem, ci sa mi chce nejak skoro jej zavadzat cukor. Alebo sa to da urobit inak? Ja ani neviem, ci nieco take deticky jedia, ked to ma taku dost vyraznu chut, tie ribezle.

majdula
13. črc 2010

@johanka. Na rybiz, konkretne cerny, pozor, je to dost silny alergen! Rozhodne do roku bych ho nedavala, mozna ani do dvou let ne...
Muj bracha je alergik a projevilo se mu to prave po cernem rybizu. Coz samozrejme muze byt individualni a jinemu to neudela nic, ale u tak malicke holcicky bych to neriskovala. Vem si jen, jak je aromatickej...

Jinak zavarovat se da i bez cukru, loni nase mamka delala pro deti takhle hrusky, davala jsem je pak jako prvni ovocne prikrmy, kdyz nebyly jeste cerstve...
Na cukr ma mala taky jeste cas...

latvia
13. črc 2010

@johanka. s ribezlami by som tiez pockala, cca do 10.mesiaca aspon, su dost kysle, nemusia sadnut babatku.

@majdula ako sa da zavarat bez cukru?

johanka.
13. črc 2010

@majdula vdaka sa upozornenie. Je fakt, ze nikde som cierne ribezle nevidela ako odporucane pre babatka, ale to som nevedela, ze preco. Tiez by ma to zaujimalo, ako konzervovat bez cukru - to sa da hocijake ovocie? Viem, ze slivkovy lekvar sa robi bez cukru a je to v pohode, ale to som myslela, ze je to taky specialny pripad.

majdula
13. črc 2010

@latvia Normalne 🙂 proste bez cukru, no 🙂
Zitra se zeptam mamky na presny postup. Ale kuk sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marmelad...

latvia
13. črc 2010

@majdula rozvarenie ovocia beriem
agar fuj
hroznova stava,fruktoza - to je rovnake ako cukor 😝

majdula
13. črc 2010

Mam dojem, ze to jen nastrouhala na jemnoucko, rozvarila a zavarila. Nic vic, zadna fruktoza, zadna sul 😝 proste to delala vylozene pro miminka.
Ale zitra zjistim vic.
Ty hrusky byly super, sladoucky samy o sobe, urco tam nepridavala ani vodu. Spotrebovali jsme to tak po pul roce a zkazene nebylo nic. Fakt super. Ale nevim jak s jinym ovocem...

latvia
13. črc 2010

@majdula jj,urco to takto ide pri niektorom ovoci,ale neviem ci pri kazdom 😅

briketa
14. črc 2010

Na zavaranie netreba dodavat vobec nic, len tak vo vlastnej stave je to uplne OK.
Das si tam ovocie, alebo teda som davala pyre, pri nakladani som vzdy klepla dno parkrat o utierku aby to dobre sadlo a neboli vzduchove bubliny. Flase do zavaracieho hrnca na mriezku (ono sa to da robit aj v rure), ulozit tak aby sa nedotykali a zaliat do 3/4 vodou. Potom zavarat podla receptu. Dlzka sterilizacie je odlisna.

zuziatko
14. črc 2010

Ahojte

začali sme prikrmovať, lebo dcérke nestačí mliečko. Začali sme od ukončeného 4. mesiace. Začali sme zemiakom s mliekom. Pekne papká z lyžičky. Vyzerá, že bude riadny papkoš.

Chcem sa opýtať na jednu vec. Ny nete som našla nejaké zoznamy čo môžeme jesť.
Vhodné prvé potraviny:
Zelenina: zemiak, mrkva, cuketa, tekvica, zelená fazuľka, brokolica, kaleráb, petržlen, karfiol, ryža, špenát, kel
Ovocie: jablko, hruška, marhuľa, broskyňa, banán
Kaše bezlepkové – ryžová a kukuričná

Je ešte nejaká zelenina, ovocie ktoré by ste tu pridali ??
Zatiaľ máme len obedy - zeleninku.

Ešte sa chcem opýtať ako mám pripaviť polievočku, alebo vývar. Polievku mám mixovať ??
Ja faaakt neviem. Prosím o rady. Dííík 🙂 🙂

zuziatko
14. črc 2010

jááj a sme na UM 😉 😉

latvia
14. črc 2010

@zuziatko na zaciatok vam toto co pises uplne staci 😉 polievky neviem co konkretne myslis, staci uvarena zeleninka jemne popucena alebo ked ju chces dat flasou pit tak mixnuta uplne na hladko a riedka (voda, zelenina + odmerka,dve, UM)

zuziatko
14. črc 2010

@latvia dííík. A ešte špenát normálne mrazený ten drvený, či aký to je , alebo listový ??
Hej polievku som tak myslela. A vývar sa zvykne dať piť, alebo nie ??