Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

blumka
28. črc 2010

@lenocka84 no v podstate je monzo jedno cim zacnes ci ovocim alebo zeleninou, akurat vraj po ovoci deti velmi nechcu zeleninu, lebo si zvyknu na sladku chut...takze to uz je na tebe..
co sa tyka zahustovania...marina keksy a vsetky ostatne keksy obsahuju lepok, cukor a vajce, takze na toto je moja odpoved nezahustovat nicim..aj tak enviem naco zahustovat..sak tekutejsie sa mu lepsie bude papat, ne?
a jednu vec davaj 3 dni potom pridaj dalsiu...a len raz do dna..ked budete skusenejsiu alebo ked nahradis jednu davku mliecka mozes prejst na druhy prikrm

lenocka84
28. črc 2010

@blumka ale jablkom nemozem nahradit jeho 180ml mlieka, to by ho musel zjest pol kg, nie?

pia22
28. črc 2010

@lenocka84 piskoty, keksy a pod. urcite nie!! Zahustuj ryzovou kasou, ta je lahko stravitelna a nealergizujuca. Na zaciatok mrkva, jablcko, ryz. kasa a pod. a co sa tyka mnozstva, prikrm ma uplne odlisnu energeticku hodnotu ako UM, takze sa to hmotnostne vobec neda porovnavat.

blumka
28. črc 2010

@lenocka84 😀 to musis zistit sama kedy bude malemu stacit..ja davam juli zeleninu a ked spapa okolo 180ml tak ma dost a uz nechce mliecko...urob mu jedno jablcko mensie a uvidis ci este ptoom bude pytat jest aleob nie...ale to postupne, prve dni ti urcite nezje tolko zeby uz nechcel mliecko

pia22
28. črc 2010

@lenocka84 inak som dost prekvapena, ze ti pediater tak skoro odporucil prikrmy. Prikrmy ako nahrada casti mliecnej davky su diskutabilne, my mame prikrmy 2x denne uz 3 mesiace a stale pijeme UM kazde 3 hod. 1200 ml denne a chcelo by sa aj viac, ale uz sme na maxime.

pia22
28. črc 2010

Vlastne sme na prikrmoch uz 4 mesiace🙂

lenocka84
28. črc 2010

@blumka tak to takto vyskusam, uvidim co bude ci bude este pytat, ale teraz este urcite ano

lenocka84
28. črc 2010

@pia22 to som bola aj ja, ale tolko UM vraj tiez nie je dobre
ale hlavne je stale mlieko, len mu dopomahame, malicko
lebo vypit 180ml a za 2hodky byt uz zase hladny, nie je vyhra

sussanah
28. črc 2010

@tygrous a jaky davas kvasek? Prece to nemas jen vodu amouku, ne? Diky, ze jsi si vzpomnela 😉

tygrous
28. črc 2010

@sussanah Davam susene kvasnice😉 Takovy ten bily pytlik s modrou vlastovkou😉 1-1,5 lzicky, dale 1 lzicka soli, 1 lzicka cukru a 1 lzicka kminu. Kvasek jsem zkousela udelat jednou a moc mi to nechutnalo, ale chci zkusit suseny kvasek, pry ho maji v DM. Zrovna se tam chystam pro kase, tak na nej taky kouknu, dik za pripomenuti😉

sussanah
28. črc 2010

@tygrous diky moc za info 🙂 Kdyz tak dej potom vedet, jestli to maji v dm. Chci prave delat nas chleba i kvuli malemu. Precejen clovek tak uplne nevi, co je v beznem pecivu, ze ano 😉

tygrous
28. črc 2010

@sussanah Spousta receptu je na www.recepty.cz, pod Domaci pekarna. jestli nemas pekarnu, nevadi. u nasich jsem pekla tenhle chleba normalne v troube, jen to chtelo dat o trochu vic vody a byla to trochu makacka to zadelat. A pred pecenim jsem ho potrela slanou vodou a posypala kminem.
Jo, jinak na ta mnozstvi, co jsem psala vyse, tak davam 300-320ml vody (pokud bys to zadelavala sama v mise, tak to chce tak 340-350ml, ale zalezi hodne na tom, jakou mas mouku).

sussanah
28. črc 2010

@tygrous diky moc 😵 Pekarnu mame, ale prave poradnou smes nemuzu nikde sehnat 😉

latvia
28. črc 2010

@lenocka84 a urcite je hladny? s vahou to mate ako? kolko pribera? prikrmovat pred 4.mesiacom nieje velka vyhra 😒 ja som mala dojem, ze maly je tiez furt hladny,ale nakoniec to boli koliky...

maryanna
28. črc 2010

@lenocka84 nehnevaj sa ale začínať s príkrmami tak skoro nieje vhodné, môžeš malému ublížiť!! zarobiť mu naneskoršie problémy....môj malý je mliečkar a vo vvašom veku pil liter a pol mlieka denne pretože obdobie 3mesiacov je obdobím rastového špurtu ale ani vo sne by ma nenapadlo dať mu niečo iné jesť! piškóty??? kde je lepok , celé vajce kde bielok je alergén:? ako nič v zlom ale koleduješ si o problémy ktoré ho môžu postihnúť neskôr...veď sa ešte napapá za celý život habadej , má tri mesiace jeho trakt je nezrelý na takúto záťaž.....no ale to len môj názor...

pia22
28. črc 2010

@lenocka84 a sytiace mlieka ste skusali?

sussanah
28. črc 2010

@lenocka84 ja teda souhlasim s maryanna, davat ve 3 mesicich prikrm, to si podle me docela koledujes a dr opravdu neni na svem miste, kdyz vam tohle doporucila 😖 Ja sice kojim, takze neporadim s UM, ale urco holky tady neco poradi. Pokud opravdu chces dat na doktorku a zacit prikrmovat, tak rozhodne ne piskoty a cerste jablko. Radeji teda zacni mrkvickou na obed nebo mlecnou kasi, ale proste vecma urcenyma pro prvni prikrmy. Ale asi bych jeste zkusila dat mimcu alepsom mesic casu, je to fakt jeste mrnous ☹

maryanna
28. črc 2010

@lenocka84 ako vravím mi doteraz pijeme liter mlieka denne, na tom nič nieje zlé, skús keď tak sýtiace mlieko ako bolo písané, ale veď keď je každé dve hoďky hladný to nieje až také strašné my sme tak na tom boli tiež......resp ak tak vymeň jedno mlieko za kašu nejakú ryžovú.....

lenocka84
28. črc 2010

na veceru dostal vylucne ryzovu kasicku, a nic ine
a toho jablka nezjedol kilo ani pol, ale dokopy asi 3lyzicky, detske,

wandeirra
28. črc 2010

@lenocka84 podla mna je to tiez strasne skoro, my sme boli tiez na UM ako vy,ale ziadne prikrmy sme tak skoro nepapali,ani lyzicku,ani viac...prikrmy najskor od ukonceneho 4.mesiaca ryzovu kasu,piskoty vobec nie kvoli vajciam,lepku.

sunea
28. črc 2010

@lenocka84 Ja som sice ciastocne kojila, ale s prikrmami sme zacali az po ukoncenom 6. mesiaci. Nie je sa kde ponahlat...

tammika
28. črc 2010

lenocka, nasa mala od narodenia papala kazde dve a pol hodiny a neprislo mi, ze je hladna. Aj ked doteraz kojime, takze neviem kolko toho vypila. Teraz ma 5 a pol mesiaca a pyta si kazde dve hodiny, ale s prikrmami chceme zacat az po ukonceni siesteho mesiaca. Nasa lekarka nam to odobrila. Podla mna ked pribera v norme, tak nie je dovod na prikrmy. A na piskotky je fakt velmi skoro. Ale to je moj nazor.

helik007
28. črc 2010

@lenocka84 A co dáváš za UM??

petronelas
28. črc 2010

CHtěla jsem se zeptat,kdy dáváte večer kašičky?V kolik hodin a jeslti po tom ještě dokojujete,nebo už nedokojíte.A jestli těsně před spaním a nebo nějakou hodku prřed spaním. 😢

gabika7706
28. črc 2010

@petronelas kasa by sa mala dat aspon 1,5 hod pred spanim aby netazila brusko, no a pred spanim kojenie.

sunea
28. črc 2010

@petronelas ja kasu na vecer vobec nedavam, bolo mu to tazke na zaludok. Takze na veceru je presnidavka a potom este tesne pred spanim len mliecko.

latvia
28. črc 2010

vecer davam kasu pravidelne, za tym len vodu napit, od smadu(my nepijeme vobec mlieko). a davam cca 30-60min.pred spanim,ale nieje to pravidlo, niekedy aj tesne pred spanim

zuzkat1
29. črc 2010

@lenocka84 ahoj no ja sa pripajam k babam co ti pisu ze hrozne skoro zacinas...moja mala skoro 5 mesiacov ked som sa pytala dr ci mozem dat prikrmy a ta ma dobreze nezabila ze je to skoro... my sa sice kojime,ale ani pri UM sa neodporuca skor ako 4mesacnemu babu dat prikrm... no ty vies co robis,len bacha aby potom malicky nemal z toho problemy bola by to skoda.. a ked uz musis davat nieco tak ho aspon usetri alergenov ako je lepok..napr aj v tych marina keksoch, nechces mu predsa zarobit na celiakiu... inak nie hanba ani zmenit pediatra... my sme tak urobili ked mi daval blbe rady🙂

susanne5
29. črc 2010

ahojte mozem sa pripojit? my tiez skusame prikrm.. mrkvovu kasicku uz druhy den ale maly vobec nechce, ma 5 mesiacov a 2 tyzdne, doktorka vravela ze tak po ukoncenom 5. mesiaci mozno zacat.. maly je plne kojeny. neviem , ci je este skoro, ale chcem aby si zvykol papat preto som zacala s casovou rezervou aby to do toho ukon. 6. mesiaca stihol no zatial 0 bodov :(

ewwe
29. črc 2010

@petronelas ja davam nemliec. kasu, riedku do flase, tesne pred spanim, potom dam zapit vodou, ziadne problemy, mala spi celu noc