Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zzuzca
14. kvě 2010

ja tam preklep nemam, proste nepič 😀 😀 malo pije 🙂

luthien.k
14. kvě 2010

H-lky, kravske mlek- neny pr- dety nyc pr-spesneh-, vapnyk v nem je spatne vstrebatelny, -bsahuje h-dne f-sf-ru, c-z zatezuje ledvyny atd.. Mn-h- zdr-ju rady, kdyz uz, davat nejdryve -d -smnacty mesycu. Je nebudu davat nykdy, ale je my jasne, ze pr- vas vsechny zvalc-vane marketyngem mlekarskych fyrem, ze kravske mlek- je nec- nenahradytelneh-, t- bude asy sylna kava 😉

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html

Je t- syce tr-chu -db-rnejsy, ale pr-sym prectete sy t-, je tam h-dne zajymavych ynf-rmacy - kravskem mleku.

s-rry za t- psany, blbne my klavesnyce (a n-vy p-cytac taky 😖 )

latvia
14. kvě 2010

😀 😀 😀 ahaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 ste nepiči 😀 😀 😀

latvia
14. kvě 2010

ja ked som bola mala, tak som inac mlieko ako z flase nevypila 😝

luthien.k
14. kvě 2010

m-myn, nykd- se Ty nesnazyl namluvyt, ze t- ma z mleka, byla t- jedna z varyant prycyny vznyku ekzemu/vyrazky. Je t- u dety, c- d-stan-u kravske mlek- brzy, casty jev, ze na nej zareagujy alergyck-u reakcy ve f-rme ekzemu, nyc vyc, nyc myn 😒

latvia
14. kvě 2010

luthien, ziadna nema nazor ze kravske mlieko je nenahraditelne. a trosku ma uraza ak mi niekto povie ze som zvlacovana bud farmaceutickymi alebo dokonca mliekarenskymi firmami a ich marketingom 😠 to, ze nechces dat mlieko svojmu dietatu je tvoja vec, a mozes tu dat svoj nazor, ale oznacit niektore matky ako zvlacovane marketingom mliekarenskych firiem je trosku silne kafe, nemyslis? 🙄

kocicinka
14. kvě 2010

Článek jsem sice zatím nečetla, ale já kravské mléko ani výrobky z něj Jonášovi zatím nedávám. Bude dlouho kojený a to děti prý jiné mléko nepotřebují do tří let. Ale co třeba kozí mléko? Prý je nejpodobnější mateřskému?
Jinak jsem se chtěla zeptat na toto. Od roku, což bude za cca měsíc, bych chtěla dát Jonášovi jednou týdně nejaké maso, ale mám problém, že nevím, jak ho upravit. Sama jím maso minimálně, takže zvládnu jenom upéct kuře a rybu. V Albertu prodávali nějaké králičí filety, takové tyčinky. Poradíte, jak to mám upravit? Upéct? Nebo jenom dát do vody a uvařit...?
Dík

kocicinka
14. kvě 2010

Já myslím, že jsme všichni obecně docela zválcovaní reklamama atd., sebe nevyjímaje 🙂
Luthien to nemyslela zle 🙂

latvia
14. kvě 2010

koci, ja maso varim, ci uz kuracie, telacie, morku alebo rybu. od roka uz mozes aj piect, cokolvek.takze je len na tebe ako to urobis 😉

latvia
14. kvě 2010

ja zvalcovana reklamami niesom.reklamy si precitam, pozriem, zhodnotim a rohodnem sa podla seba. bezhlavo teda nedavam nic

kocicinka
14. kvě 2010

Aha... takže jenom vybalím, opláchnu a dám to do vody? Do vroucí, nebo studené? A jak poznám, že už je to hotový?
Omlouvám se za blbý dotazy, ale nemám s masem zkušenosti... 🙂

latvia
14. kvě 2010

ja cerstve maso len narezem na mensie kusky,aby sa rychlejsie uvarilo,umyjem, dam do studenej vody a necham varit aspon 30 minut, skusam ci je makke. varim casto spolu so zeleninou.inac to mozes aj len na oleji a cibulke orestovat, oprazit, trosku posolit a zeleninu alebo ryzu,zemiaky k tomu, podla toho ci ti uz Jonasek papa kusky. ak nie, tak najemno nasekat, zeleninu rozpucit. ale kludne mozes dat maso aj do vriacej, je to uplne jedno.

luthien.k
14. kvě 2010

latvya, -dvazne tvrzeny 😉 T- muzu treba tvrdyt na, pr-t-ze nemame televyzy, tak fakt na reklamy nedam 😉 😀

Ne vazne, nejdryv sy zkuste vyc d- hl-ubky nec- - mleku zjystyt a pas se samy muzete r-zh-dn-ut, jestly jste neb- nejste prevalc-vany reklam-u (kdyz treba mate pul lednyce zabrane j-gurty, syry, kefyrem, mlekem atd, 😉 )

luthien.k
14. kvě 2010

K-cy, mas- je d-bre y na pare, na mensy k-usky (tak centymetr-ve) nakrajet, vzyt sy paracek na knedlyky a na nem d- mekka varyt mas- v pare. Ja h- tak delam y se zelenyn-u d-hr-mady.

latvia
14. kvě 2010

luthien, to ze si reklamy pozriem, neznamena ze sa s nimi stotoznujem. ty ak nechces mliecne vyrobky lebo su plne toxickych latok, tak to ti neberiem. ja som si vedoma ze tieto vyrobky niesu len z prirodnych vynikajucich latok, viem kolko je vsade alergenov, chemikalii, napriek tomu sa tomu nebudem vyhybat a mliecne vyrobky davat a jest budem.

latvia
14. kvě 2010

btw, aj na internete mas reklamy, takze tvoju absenciu telky neuznavam 🙂 televizor nemam ani ja

zzuzca
14. kvě 2010

no ja prave myslim ze vacsina mamin, nemyslim nikoho konkretne, kt. su zvalcovane reklamami su prave tie kt. su rzhodnute davat UM do 3 r 🙂

este som teda nevidela reklamu ze kupte si nase tesco plnotucne mlieko pre svoje dieta, usetrite a mozte ho davat uz od roka 😀 😀

ja som UM nikdy nedavala, nebolo treba, donedavna bol kojeny a potom som sa rozhodla pre plnotucne...a to na zaklade nazorov odbornikov na www.porodnice.cz. v pohode odporucaju KM po roku aj na pitie ak nie je nejaky problem 😉 no ale nikomu tento nazor nevnucujem. iba odporucam 😉

na ten napad davat rovno KM som narazila tu na konikovi, inak by ma to vo sne nenapadlo, lebo fakt z kazdeho rohu pocut UM do 3 r...tak som si cosi precitala, zvazila a davam 🙂

luthien.k
14. kvě 2010

Chtela jsem sam-zrejme napsat v 12:34, ze t- muzu tvrdyt JA 😅

Jynak kdyz se da mas- d- studene v-dy, dela se tak vyvar, kdyz d- h-rke, tak se lepe udrzy ta stava a vse uvnytr masa (mas- se zatahne).

luthien.k
14. kvě 2010

Jeste k-cy, k-zy mlek- je velmy p-d-bne kravskemu, c- se tyce jeh- sch-pn-sty alergyz-vat...

latvia
14. kvě 2010

ano, ja sa tiez pridrziavam lekarskych tvrdeni a odporucaniami europskych odbornikov na vyzivu....

latvia
14. kvě 2010

a kozie mlieko je vyborne na imunitu 🙂

luthien.k
14. kvě 2010

UM je na r-zdyl -d KM upravene tak, aby byl- pr- dety lepe stravytelne (bez t-h- f-sf-ru treba), kdyz uz, c-z d-sty h-v-ry pr- jeh- pr-spech, alesp-n pr- me. Ja -d r-ka budu p-malu davat mleka r-stlynna v by- kvalyte, napryklad ryz-ve neb- -vesne, c-z sam-zrejme nechcy nyk-mu vnuc-vat, jen aby se - tet- alternatyve vedel- 😉

latvia
14. kvě 2010

nieje bio ako bio 🙂 casto pada tak kysly dazd plny toxickych latok, ze i bio potraviny niesu zdravsie nez tie nebio

latvia
14. kvě 2010

a UM je urobene z KM, takze maximalne sa vyhnes fosfatom, ale alergii nie....

editah222
14. kvě 2010

To se má dětem dávat UM až do 3 let? Já si myslela, že je to jen propagace výrobů. Těm musí prachy téct proudem 🙂 Malé taky začnu v roce dávat kr.mléko, teda pokud ho bude chtít, protože teď nechce ani UM 🙂
Alergii u nás nemá nikdo na nic.

leelo
14. kvě 2010

a vyrobcom kravskeho mlieka netecu prachy prudom? 😀

luthien.k
14. kvě 2010

Davame allergy care na d-krmeny, t- je s r-zstepen-u mlecn-u bylk-vyn-u = nealergyzuje.

R-zh-dnuty je na kazde z nas 😉 Tak asp-n juknete na ty clanky, ja mam taky d-p-ruceny WH- nastud-vane 😉

editah222
14. kvě 2010

No, vzhledem k tomu kolik stoji litr kravského a kolik UM tak to nebude tak horké 😉 😀

luthien.k
14. kvě 2010

Pr-ducenty KM t- nazen-u na d-tacych, ktere sy vzdy vybrecy a vystavkujy 😉

ichbinich
14. kvě 2010

Vcera som malemu skusala prvy krat dat mrkvu... teda pokusal sa manzel 😉
Az take ksichty ako pri feniklovom caji sice maly nenahodil, ale teda tie cca 2 lyzicky, co boli v ustach, uspesne vyplul zase na plienku, ktoru mal ako podbradnik. A nepomohlo ani, ze som pridala trochu mm...
Dnes skusim viac mm a spravim to redsie, aby to mohol takmer pit. S kasou si jednoznacne este nevie poradit. Dva krat to este skusim, inak pockam par dni. Teoreticky ma este cas, ale vsak uvidime. Mlieka mam dost, tak hadam stihnem zaviest este aj lepok a kravske mlieko pred odkojenim (nemam ale ziadne ciele, ked bude chciet rok, tak rok...). Nakupila som uz v akcii aj nemliecne kase, budem ich robit s mm. Uz som zvedava...
Inak nemliecne a nesladene kase fakt treba hladat. Vyber ma DM-ko, este ze ho mam za rohom 🙂
Maly zatial nemal reakciu na nic, co som zjedla ja, a to jem vsetko, od mlieka, cez mexicke az po hamburger (samo, ze len vynimka 2x zatial). Tak dufam, ze sa potvrdi ta jedna teoria, ze dieta pozna chute cez mm, tak potom lepsie prijima nove chute. Ja truba som ale varenu mrkvu nejedla 😉 Asi preto mi robil tie ksichty, hihi.