Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

majka07
28. srp 2007

raculka, jenže já nekojím a Maju mlíko odmítá, vůbec jí nechutná 😒 za den vypije tak 510 ml a ještě ji do toho musím nutit někdy to jsou vyjímečný dny vypije 580. Chtěla jsem začít až přesně od 4 měsíce jak se uvádí, ale, už se to nedá vydržet 😒

majka07
28. srp 2007

racul omlouvám se, blbě jsem si to přečetla, takže sorry za ty první slova"jenže já nekojím"
zatím jsem jí zkusila dát banánek jak mi poradila před tím.

Právě v příručkách píšou zkusit tři lžičky a zase až druhý den, ale mudr říkala, ať jí dám tolik, kolik bude chtít, no uvidíme jak se to vyvrbí.

tiki
28. srp 2007

Mapris - to je smula, clovek si jednou mysli, ze ma genialni napad, a pak zjisti, ze je okoli uplne stejne genialni, tudiz vlastne genius neni 😀 🙄 😨 😀 .

Poupe - ja jsem zacala asi 10 dnu pred ukoncenim pul roku. Odhodlavala jsem se k tomu skoro mesic, Zdise sice kojeni stacilo, ale hnala se po jidle takovym zpusobem, ze mi ji bylo lito a prislo mi to docela neprirozene odmitat ditku dat do pusy cokoli jedleho, kdyz uz se vyvojove citi na to, ze by se do toho pustilo 😉 .

Jinak holky, dneska jsem navelko krmila cervenou repou (teda s mrkvi a cuketou), ditko tu slichtu snedlo bez namitek, ale vypadalo pak jak obet domaciho nasili 😀

Jeste jsem se chtela zeptat, jak je to s rybim masem. Nekde jsem cetla, ze rybu detem ROZHODNE NE, zatimco dneska mi pani doktorka rekla, ze mam Zdise davat morske ryby. Tak jsem z toho jelen, pes aby se v tom vyznal, on kazdy rika neco uplne jineho ☹

dashak
28. srp 2007

ahoj kočky, jen jsem nakoukla, tak ani nevím co se tu už řeší. 😅
Tiki, ryby můžou děti až od roka, stejně jako vepřové maso. Pak se dává ryba jednou týdně - nejlépe treska, kvůli jódu.

tiki
28. srp 2007

Daso, diky, mne prijde, ze ta doktorka je fakt nekdy dost divna. Rikala, ze klidne muzu davat jahody i pomerance, jen ze zacatku opatrne, do sesteho mesice mi zakazovala dat diteti i oliznout mrkev, zatimco uderem pul roka uz doporucuje davat rovnou tri jidla denne, tak ja fakt nevim 😒

dashak
28. srp 2007

wow, tiki, citrusy nee, jahody jsme jedli letos teda protože už jí bylo přes rok, ale nejdřív jen pár kousků na zkoušku.
Hodím sem opět link o zavádění příkrmů. Je tam super tabulka od kdy se co může jíst, jaké množství...

dashak
28. srp 2007

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls
co dávat, od kdy, jaké množství...

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc
jak postupovat při zavádění příkrmů

majka07
28. srp 2007

Dashak díky za odkazy 😉

tiki
28. srp 2007

Daso, diky, mrknu na to...

poupe
29. srp 2007

Zlepsilo se nekomu nocni spani s prikrmem,napr s kasi?

jita2
29. srp 2007

Mě ne, mě se budí, ale je to vždycky o zvyku 😉

kamhajek
29. srp 2007

Poupe:Mě kaše zabrala na výbornou, spinkáme od osmi do šesti až sedmi.

poupe
29. srp 2007

zkusim kasi za par tydnu,tak jsem zvedava,mi mame nocni spani nic moc

kamhajek
29. srp 2007

Poupe: začli jsme někdy v pěti a půl měsících potom, co se začal často budit hlady. Dávali jsme nemléčnou rýžovou od Sunaru.

makelka
29. srp 2007

poupe: u nás se to nějak neprojevilo a to už papkáme dva měsíce 😒

makelka
29. srp 2007

majak07 - pokud vím, tak se s příkrmama u nekojených dětí začíná kolem 4.měsíce, takže zkus ještě vyčkat až bude mít malá aspoň ty 4 a zatím bych zkusila do mlíka přidávat kaši - tak která je mléčná a vhodná od 4.měsíce, třeba to malou víc zasytí 🙂 ale pokud začneš s příkrmem, tak po snězení takové trošku ještě dám mlíčko, to by bylo málo 🙂 jinak přeju moc a moc dobré papáníčko a ať se to zlepší 😉

kupinka
29. srp 2007

Maly Kubik mel nedavno 4mesice,dneska jsem mu poprve v poledne dala mrkvicku s troskou nutrilonu dvojkou a tou koj vodou,ve ktere jsem tu mrkev varila. Docela ho natahovalo,protoze to neumel spolknout,nevedel co s tim.Dala jsem mu to zapit cajickem a vesele papal. Lzicka mu vubec nevadila. Pockam par dnu a pridam mu tam brambor,tak pak uvidim. Podotykam,ze uz je asi 2mesice na UM,svoje mliko jsem ztratila. Ale po tom papani jsem mu dala i mliko,sice min,ale vyzadoval ho.

tiki
30. srp 2007

Holky, jak moc ma byt ditko najedene, kdyz mu davate prikrm. Protoze totalne prejedenemu nic davat nema cenu, ale ja tedka davala asi hodku a ctvrt po kojeni, Zdisa odmitla jist a po ctvrte lzicce zacala rvat, tak jsem ji zase nakojila, myslela jsem,ze mne celou sezere 😠 ... Takze hladovemu diteti to taky nema cenu ☹

A jeste - kdyz jste nekde na cestach a davate nejakou presnidavku z lahvicky, davate to studene, nebo mate nejake vychytavky na ohrati 😲

kupinka
30. srp 2007

Ja malemu dam dopoledne tak v 10h mlicko,kolem 12.30 prikrm a asi po pul hodce jeste trosku mlicka,protoze by bez toho neusnul,pak spokojene spinka.Ale je na UM,tak je to mozna jine

majka07
30. srp 2007

makelka díky, už jsme něco zkusili a vypadá to, že se to možná zlepší 😉

lenchita
30. srp 2007

tiki, to je Zdíša hladová už hodinu a čtvrt po kojení? Tyjo 😕 Já jsem se ze začátku snažila o rozumný střed, tak asi dvě hodiny po kojení, aby byla přiměřeně hladová, ale ještě neumírala 😀 Teď zase řeším to, že Julka před obědem spí (klidně tři hodiny), takže je po probuzení a) hladová, ale taky b) rozespalá...takže ji musím nejdřív probrat a přivést do dobré nálady (abych ji pak tu náladu zeleninkou zase zkazila 😝 )

Když jsem na cestách, tak jdeme třeba někam na kafe a já si to nechám ohřát, nebo už jsem zkoušela jí to dát i studené a tvářila se na to zhruba stejně nevraživě jako na teplý... 😎

tiki
30. srp 2007

No, já kojím normálně po půldruhé hodině, někdy i po hodince. Proto jsem se do těch příkrmů tak hnala 😉 . Veceri jsem dneska dala asi trictvrte hodinky po kojeni a jeste jsem musela pridelavat dalsi varku kase 🙂

aknela
31. srp 2007

Ahoj, mam dotaz na ovocne stavy. Zda ditku davate a od kdy? Nevim, jestli se ovocne stavy redi? Diky.L.

akcul
31. srp 2007

aknelo:
Já jsem malé začala dávat šťávičky až zároveň s příkrmy. Dávala jsem jí hlavně švestkovou, aby při té změně jídelníčku neměla zácpu, ale po pravdě ona mi je moc nepila. A teď, když jsem začala dávat ovocné přesnídávky, tak jsem zjistila, že celkově ovoce jako takové jí moc nejede. Má radši zeleninku. Jinak ty šťávičky jsem ředila, samotné jsou dost sladké.

poupe
2. zář 2007

ahoj,mam dotaz,zacla jsem s prikrmy Hami,to bylo v pohode,ale rekla jsem si ze zkusim udelat neco doma,uvarila jsem brokolici a docela problem,mala ji spatne stravila,kakala kousky,mate nekdo stejnou zkusenost(samozrejme,ze to bylo pyre)

lenchita
2. zář 2007

poupe, když jsme s příkrmy začínali, bylo to u nás stejné: já jsem doma uvařila mrkev - ale nerozmixovala jsem ji, jen rozhňahňala vidličkou a to byl asi problém - jednak to nechtěla, jednak kakala kousky... tak jsem zkusila kupovanou a to bylo lepší. A když jsem pak vařila něco doma, rozmixovala jsem to s vodou, aby to bylo tekutější a podobné konzistence jako ty kupované příkrmy.

tiki
3. zář 2007

Ja to taky vsecko mixuju, nemame jeste ani zub, takze bych to do Zdisi musela cpat jak do husy 😉

myval
3. zář 2007

Holky prosím vás poraďte, jak se vlastně počítá ukončený 2., 3. atd. měsíc.
Je to vlastně konec 2 měsíce, takže dejme tomu dítě narozené 1.1.2007, tak ukončený první měsíc je 1.2.2007 ne? nebo 1.3.2007. Jsem z toho jelen. Motá mě to, že se říká stáří, "má 1 měsíc, ale vlastně pro příkrmy je to ukončený 1. měsíc, ne? Díky za radu

terezkaaa
3. zář 2007

Myval:příkrmy(pro nekojené děti)většinou jsou od UKONČENÉHO 4. měsíce, a tzn. podávat po ukončeném 4. měsíci života dítětě neboli počínající 5. měsíc.

androna
3. zář 2007

myval ano je to tak narod.1.1 tak 1.2 je ukonceny 1mes.