Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ivulinda
15. čer 2008

jani tak to trošku víc do ní cpu a ona pak tu pusinu otevře.Někdy se brání zuby nehty.a strčí mi tam jazyk,ale já se nedám a bojuju 🙂 😀 .a pak ustoupí,takže pusinu mi otevře nakonec

ammalka
16. čer 2008

holky, už dáváte kašičky?? Malej se nebudil a teď se začal v noci budit,chtěla bych začít dávat na noc kašičku, nevím jak, jestli do flašky a nebo lžičkou??? Každý říká něco jiného! 😲

nensy
16. čer 2008

já jo od ukončeného 4 měsíce.no tak já ji nikdy kaši do flašky nedala jenom ze lžičky

ammalka
16. čer 2008

zatím jsem dávala na lžičku mrkev s brambůrkou, ale nic moc 😉

nensy
16. čer 2008

já od ukončeného 4 všechno i příkrmy a přesnídavky.

ammalka
16. čer 2008

a jaké byly začátky???Nensy, ale malej váží necelých 9 kg, tak mám strach, aby po kaši nepřibýval??? Chci mu ji ale dávat až večer. Jakou máš zn.?? Já mám koupenou od Hipp první kaše pro kojence.

svoma
16. čer 2008

Já zkoušela kaši na lžičku,ale vypije mi jí jen z flašky,koupila jsem dudlík z větším otvorem a nechápu to,protože přesnídávky,zeleninu i polívky mi jí normálně lžičkou a hezky otvírá pusinku.Akorát jsme jí v pátek koupili kaši s jogurtem a lesním ovocem a tu mi nechtěla,tak jsem to zkusila lžičkou a to jí snědla,ale stejně se netvářila naddšeně,asi jí nechutná.Jinak já na noc kaši nedávám,měli jsme s ní problémy,dávám jí ráno nebo místo dopolední svačiny.

reruna
16. čer 2008

ammalko my jedině ze lžičky, začni rýžovou nebo rýžovo kukuřičnou, ta od hippu je dobrá. Ale možná se bude budit i po kašičce, na některé děti to nezabírá. Jinak po kaši se určitě přibývá víc, je v nich hodně energie a skoro ve všech je i cukr, jedině nestle jsou bez přidaného cukru, takže uvidíš, s tím my jsme ale problém neměli, já je začala dávat právě proto, aby malej přibral, má 9 měsíců a nemá ještě ani 8 kilo.

jankax
16. čer 2008

Ahoj, me by zajimalo (urcite se to tu uz resilo ale nemam cas cist celych 88 stran diskuze 🙂 ) :
zijeme v zahranici a bezne jsem tady videla ze sklenicky s prikrmem, treba uz s hotovou kasickou atd., obsahuji mleko 😕 A na etikete je od 4. mesicu 😕 😕
Protoze i tady se nedoporucuje davat mleko az do jednoho roku, tak ted nevim jestli to v tech presnidavkach nevadi? jestli je jako nejak zpracovane a muze se davat uz takhle brzy?
Nemate s tim nekdo zkusenost??

ivulinda
16. čer 2008

jankax s mlékem určitě ne,ale ve skleničkách mužeš koupit příkrm

lu777
16. čer 2008

jj, taky jsem ty příkrmy viděla

mě teda vůbec zaráží některé věci a kombinace co jsou v těch skleničkách.. jako brokolice a je tam jablko.. nebo v nich je celer a ten se prý do roka nemá 😕
a smetana v příkrmech pro děti od 4. měsíce, to jsem teda zírala 🤐

Ammalka: dej kaši bez příchuti a cukru 😉 nebude tak přibývat..
jsou čisté rýžové, kukuřičné nebo jahelné..
a určo bych to dala ze lžičky, když váží dost, tak ať se snaží 😉 já to teda dělám stejně

jinak mně se po kaši budil naprosto stejně, pomohlo mlíčko Hami Hajaja 2 a pevné nervy několik dní v noci.. prostě v noci nekrmit, pár nocí se možná moc nevyspíte, ale za pár dní pochopí a konečně si dáš osm hodin v kuse 😵 a i jemu bude líp, když bude spát v kuse.. nejvíc se přibírá po jídle v noci 😉

lu777
16. čer 2008

jsem to teda napsala jak stupid 😅 😅 pardon

vlastně jsem se chtěla zeptat: když má mimčo potíže s trávením od malička (nadýmání, citlivý žaludek, musí mít max. dávku Sabu pořád a bere Probian Mimi denně.. teď máme mimojiné potíže s přechodem na pokračovací mlíčko).. ale nechce jíst moc zeleninu.. můžu mu zkusit dát maso? nebo myslíte, že na ten žaludek by to bylo horší? já o tom špekuluju, protože zelenina mu moc nesedla ani na žaludek, ani jíst moc nechce.. tak třeba mu mu chutnalo maso.. ale nevím, abych mu nepřihoršila, nechci nikam spěchat, jenže už ho nemůžu na mlílku udržet a to máme Nutrilon Extra 😝

nevím jestli je na žaludek horší zelenina, která je pak v žaludku kyselá a nebo maso, které se zas tráví dýl..
jaké máte zkušenosti kdo máte mimča s citlivým žaludkem? 😕

lu777
16. čer 2008

jo a ještě jeden dotaz: ohříváte vždycky příkrm? 😕 Matýsek moc nechce ještě jíst, malilinko líp reaguje, když je to teplé..
akorát nevím jak to dělat, když někam potřebuju v době oběda jít.. myslím třeba někam kde to nemám fakt kde ohřát.. ohřála bych to napřed a dala do termoobalu, ale nemyslím, že je to dobrý nápad..

jak krmíte mimča třeba když jste v lese? 😅 😅 jestli jí ok, tak to asi nevadí, že je to studené.. ale přece jen, třeba v zimě na procházce, to se pak vždycky musí udělat tak, aby byla poblíž třeba restaurace a tam si pak musím dát něco k jídlu, aby mi ohřáli lahvičku v mikrovlnce? 😕
jak to řešíte?

i když teda dokud nezačne jíst trošku normálně, tak asi ven v době oběda stejně nemůžeme.. je to všude, krmím polonahá a dítě je v plastikovém bryndáku s rukávy 😝 😅

svoma
16. čer 2008

Ahoj Lu,já si myslím,že pokud to nemáš,kde ohřát a malej ti to bude jíst,tak se nic nestane,když to není teplé.Já už to taky dala v pokojové teplotě a bylo to vpohodě.

A k těm kaším před spaním,mě dětská dr. řekla,že ty kaše nezasytí víc než mlíko a je fakt,že mě malá po kaši jí kolikrát i dřív než po Sunaru.

jankax
16. čer 2008

Takze ty s tim mlikem teda nemam radsi davat? A proc to teda vyrabi? nechapu.......... 😅

jaku
16. čer 2008

Lu, no my jsme ti "přecitlivělí" žaludkáři, prdíci... 😀 . Musím koukat na každou etiketu pozorně a studovat zda tam není hrášek, květák mě ani nenapadl zkoušet, pozor dost se přidávají od 5.m fazole, brokolici hooodně opatrně a spíš v kombinaci s bramborem. Zeleninka našemu prckovi dost chutná, maso to mu jede ještě líp, ale fakt musím dávat pozor co mu dám. Docela se mi osvědčila cuketa s bramborem, dýně, do všeho cpu oliv. olej. Z kupovaných příkrmů ho dost často bolí břicho po Hami, nejlíp tráví příkrmy z DM. Jo a zjistila jsem, že ihned po jídle nesmí pít!!!!-to se naředí žal. šťávy a to je pak katastrofa-blinkání, bolesti bříška. Prostě buď trochu před jídlem nebo při něm, ale když po tak půl hoďky po něm nejdřív. Někdy to je těžký, má žízeň, ale líp fakt před jídlem tak 20min. Mě totiž nepije po troškách, ale třeba jednou za 1,5h 40ml naráz.
Když jdem ven, tak vím kde si např. v rest. můžu jídlo ohřát a nebo když jdem do přírody tak raději vezmu mlíko a zeleninku až pak nebo předtím doma.

lu777
16. čer 2008

Jankax: ty vyrábějí takovejch věcí co by se neměli jíst 😀 😀 bohužel i pro děti 😝

já bych teda nezačínala těma mléčenýma, no.. zvlášť pokud je ještě malej a nebo kojíš, myslím, že je zbytečný to do něj ládovat.. ale je to každýho volba.. já teda na to jdu pomalu, i když znám děti co už na začátku třetího měsíce jí maso, ovoce, no na co si vzpomenete.. já teda myslím, že je to na to dítě zátěž no 😕

Jaku 😀 no jo, když on mě zatím nechce ani brambor, ani mrkev, fakt je to boj 😝 a olivový olej ho taky nenadchl, asi bude gurmán po tatíkovi, máslíčko se mu zachtělo 😀

díky za ten tip s tím pitím, to je asi fakt, safra, to mě netrklo 😕 ono pak blinká ještě víc.. ale vypije teda tak 10-20 ml, na vodu a čaj se taky teprve učí..

takže třeba dáte zeleninu ne místo oběda, ale místo svačiny? a nemá z toho pak hokej? nevadí mu to nějak? 😕
nebo by se ještě dala vzít horká voda do termosky a miska a ohřát to tak, že 😕

jaku
16. čer 2008

No on v tom hokej nemá, protože se mu to posune třeba o 2hodinky, takže to jde, prostě prohodím jedno mlíko se zeleninou. Dělám to tak, když jsme v terénu - u dr. nebo po výletech, není to každý den, někdy to tak má i když třeba spí jinak než obvykle - nespí přes den úplně pravidelně. Spíš já musím pořád přemýšlet kdy to jak zorganizovat, kdy bude jíst a spát a zkombinovat to se školou a kroužky starší dcery, to je někdy dost složitý 😒

jankax
17. čer 2008

Tak ja na to teda prdim a davat mu to nebudu 🙂 na mliko ma fakt jeste casu dost.

Jinak teda taky planuju, ze jak zacnu poradne s prikrmama , tak to taky budu muset obcas uzpusobit situaci, tzn. ze nekdy dam zeleninku misto obeda a nekdy az treba odpoledne...az uz bude tak na dvou trech plnych davkach tak se budu snazit zachovat nejaky rezim...do te doby myslim ze to az tak neva!

svoma
17. čer 2008

Jankax,taky nedávám zeleninku úplně přesně,někdy jí má v půl dvanácté a někdy třeba až v jednu,mám to závislé na tom,kdy jedla svačinu,nemá úplně přesně režim,ona se mi budí na jídlo i v noci a to taky různě a někdy jen jednou,někdy dvakrát a dnes dokonce třikrát.

lu777
17. čer 2008

no jo, to je asi fakt, že na začátku se mi tu možná dá prohodit.. uvidíme, až se malinko rozjí, zatím mu teda nechutnalo naprosto nic.. prostě chce mlíko z flašky, jedno jaká značka, ale mlíko 😅

janicka.ziv
17. čer 2008

Lu s tím hokejem v jídle si myslím,že to nebude tak horký.alespon ze začátku 😉 Když jsem malou učila na lžičku, tak měla zeleninu dokonce 2x denně, aby tu lžičku pochopila. a i tak jí to trvalo 14 dnů. Té zeleniny moc nesnědla, ale potřebovali jsme trénovat tu lžíci. ted už ji má jen v poledne a odpolko ovoce.

Co mám holky dávat potom-když malá jí cca 150-180g masozeleniny a na odpoledne má cca 100g ovoce? Asi dopolední sváču že? A myslíte že jogurt anebo zase nějakou ovocnou přesnídávku? Anebo kaši?

lu777
17. čer 2008

Janicka: jj, to je fakt, trénovat potřebujou.. my máme kaši 3 týdny, tu docela jí.. zeleninu eee.. až dneska, překvapil, měl potřetí brokolici a konečně nebrečel 😕 !
byla stejná jako předtím, dala jsem mu tam hodně mlíčka a nějaké máslo.. dneska měl zájem, ale neotvíral pusu.. sál to ze lžičky najednou, koukala jsem na co to přišel 😅 😅

za jak dlouho po zelenině se má začít s masem? nacházím různé info, někdo říká tak za 14 dní, někdo čekat do konce 6. m? 😕

leninn
18. čer 2008

my začali s příkrmy až po 6. měsíci, takže Ti asi neporadím, ale maso jsme dávali hned 3.týden...
první týden jeden druh zeleniny, druhý týden k tomu další druh a pak jsme měli dát maso...

svoma
19. čer 2008

Ahoj,každý říká něco jiného,ale maso se má začít dávat zhruba měsíc po zelenině. 🙂

lenkazdenek
19. čer 2008

Ahoj to maso je fakt na tobě,já začla třeba dřív dávat ovoce,protože jsem z masa měla strach,takže v uk. 5 jsem přidala odpo trošku ovoce a před uk 6 jsem dala maso 😉

svoma
19. čer 2008

já dala maso taky tak nějak v necelých šesti měsících. 🙂

lu777
19. čer 2008

ok, diky 🙂

lu777
19. čer 2008

jinak ještě musím pochválit Matýska 😵 najednou je obrat a začal vnímat, že jí lžičkou.. k obědu snědl malou skleničku špenátu s bramborem.. a večer poprvé jedl kaši bez brečení nebo kroucení, dokonce se usmíval a začal mi brát lžičku z ruky
tak snad už to teď bude lepší a budeme moct i vyřadit mlíčko v poledne, to bude i lepší pro žaludek, ono ty kombinace trochu špenátu a mlíko apod. jsou na to jeho bříško děs 😖

ještě se zeptám: jaká je normální porce zeleniny? on totiž když pak začne jíst, tak neví kde je konec, totéž máme s mlíkem, musím to určit já 😅
bude teď mít 5 měsíců, tak já nevím, je ta malá sklenička zeleniny dost? 😕 asi ne, co? možná s masem pak, ale teď by asi nebyl zasycený.. 😕

já jen na jaké množství mám koukat.. zítra budu vařit bramboru a kousek květáku, tak kolik toho vlastně udělat.. já to fakt nepoznám, on někdy protestuje hned na začátku, ale pak to stejně sní celé 😅

svoma
19. čer 2008

Ahoj Lu,nevím,jaké je množství,mě malá jedla tu malou skleničku ještě nedávno,teď už mi jí 200.Ale jestli ti přijde,že má ještě hlad,tak mu dej víc,musíš to zkusit a uvidíš.