Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

svoma
2. črc 2008

Monik kojíš nebo UM?Mohla bys jí do té zeleninky ze začátku přidávat trošku mlíčka.Já to taky tak dělala,ale jen do domácí,kupovanou mi jedla vpohodě hned poprvé.

monik76
2. črc 2008

kojím, taky jsem to zkusila a nechtěla to. no musíme vydržet, asi ji to bude fakt dýl trvat než si zvykne.

svoma
2. črc 2008

neboj,určitě si zvykne,chce to jen čas. 🙂

gabcos
2. črc 2008

ahojky, prosím o radu..🙂

včera jsem poprvé začala s příkrmy, mrkvička první lžička...mám dávat po jídle ještě Nutrilon( případně kolik)??? Nebo až tak za 2 hodinky po jídle??
MOC děkuji, jsem velký začátečník !!! 🙂

lenkazdenek
2. črc 2008

gabcos,klidně dej po jídle nutráč,já dávala dokud nesnědla tak 150g příkrmu 😉

svoma
2. črc 2008

Ahoj Gabcos,měla bys jí dát Nutrilon,když teprve začínáš s příkrmama,má dostat jen pár lžiček zeleninky,měla by hlad,udělej jí normální dávku Nutrilonu jako normálně a uvidíš,kolik ti vypije,podle toho jí budeš dělat. 🙂

gabcos
2. črc 2008

Holky díky moc za rady!! 🙂 Nutrilon jsem dala asi za 45 minutek po mrkvicce a vyžahla 120 ml...🙂 🙂

svoma
2. črc 2008

Gabcos no vidíš a až ti bude jíst víc zeleninky,tak bude bez Nutrilonu. 🙂

gilotek
4. črc 2008

Holky prosím o radu, mám skoro půlročního prcka, kterej má skoro 8 kg, plně kojím, ale ted v noci se mi začal více budit a vyžaduje kojení, myslím, že už i ode mě má asi málo mlíčka... Chtěla bych už postupně zkusit dát v poledne mrkev - první lžičku. Dávali jste ji před kojením? Nebo až po kojení? A kolik vám prckové snědli napoprvé? Na té lahvičce - je to myslím HAMI - je napsáno, že se má ohřát ve vodní lázni... Já myslela, že se to dává neohřáté 😅 Já jsem fakt nějaká ze všeho zmatená 😀 A prý se ta lahvička s mrkví má spotřebovat do 48hodin po otevření, ale nesmí se znovu použít již ohřátá..... Takže mi prcek sní třeba 2 lžičky a pak to půjde vyhodit??? 😕 Díky za zkušenosti. Opravdu teprve začínáme a jsem tak nějak mimo

minea
4. črc 2008

Gilotek, klid, mám čtyři týdny náskok, tak teď budu dělat chytrou 🙂 . Já taky teď kojím častějc, i ráno se na kojení budí o pár hodin dřív, je to tím vedrem, jednoznačně. Přikrmovat ale už klidně začni. Laktační liga říká, že je úplně jedno, jestli dáš příkrm před kojením nebo po kojení, takže podle citu. Já většinou nakrmím a pak dokojím. K tomu ohřívání: Vezmu nerezovou mističku, dám do ní příkrm (ty dej napoprvé třeba jenom 5 lžiček) a mističku položím do talíře, do kterého jsem nalila vařící vodu. Mistička chvíli "plave", já míchám a ohřáté je to za pár minut. Skleničku s neohřátým zbytkem zase zavři a dej do ledničky. Krmila jsem jenom chviličku, nechtěla jsem jí to znechutit, takže když se začala ošívat, ukončila jsem to.

gilotek
4. črc 2008

díky 😉

ivulinda
5. črc 2008

Ahojky tak my jsme v pondělí zkoušeli kuřecí masíčko s bramborkem a přesnidávkou a moc to Adušce chutnalo 🙂 tak jsem rááda 😀

lenkazdenek
5. črc 2008

Ahoj ivi,tak to gratuluju,my zkoušely včera 2 lžičky jogurtu do přesnídávky a olizovala se až za ušima,takže asi od uk.8 měsíce začnu dopoledne jogurty . Jo a změnily jsme mlíčko z Nutrilonu na Hami 😉

lu777
5. črc 2008

ahoj spolupříkrmářky 😎

můžu se zeptat, dávala jste některá salátovou okurku, jako tu hadovku? 😕 jsem přemýšlela jakou zeleninu bych ještě mohla vařit, tak mě napadl fenykl a pak okurka, ale tu by asi měl syrovou, tu bych asi nevařila 😅
jen že nikde nevidím okurku v seznamech zeleniny.. 😕 ale závadného na ní pro kojence nic není, že? 😕

máte někdo zkušenost?

jo a ten fenykl, vařil jste ho někdo? já dávala ze skleničky, kde to je mix s dýní a bramborem a to mu šmakovalo..

janinininka
5. črc 2008

holky my se chystáme za 2 měsíce, už teda máme částečně umělý mlíčko, ale zatím to nebudu hrotit a jsem na to zvědavá!! v pátek jsem jedla jogurt a dala jsem na špičku lžičky trochu a strčila to Kačence do pusinky, začla vyplazovat jazýček tam a zpátky, a ušklíbla se a nesnědla to .. já se musela smát. jak se naučí děti, aby to papaly, co když nepochopí, že to má z té lžičky sebrat?

lenkazdenek
5. črc 2008

Lu,já taky dávala jen fenykl ze skleničky,okurka jsem teda ještě nezkoušela 😕 ale třeba kamarádky 9 měsíční dcera papá syrovou papriku,takže okurka by asi ublížit asi neměla

ivulinda
5. črc 2008

Díky.leni tak to je super,že malé jogurt chutná a jaký si ji dala?a jaké je to Hami mlíko?my jsme ma Sunaru 😀

lenkazdenek
5. črc 2008

Ivi,no dala jsem jí aktivii 😅 Hami je v pohodě,hodně podobná nutráči,ale daleko daleko levnější 😉

jandalinka
6. črc 2008

lenkazdenek:A kdo ti doporučil přejít z Nutrilonu na Hami?!A neměla malá nějaké bolení na přechod na jiné mlíčko?!
A když zkouším poprvé jogurt,tak zasytí to malou nebo dát ještě něco jiného k tomu?!My chceme začít cca za 14dní.

lenkazdenek
6. črc 2008

JAndalinka,kamarádky přešly s Nutrilonu na Hami,jendak malý víc chutná ,někdy ho vypije víc a taky je levnější( i když kdyby jí nechutnal nebo by po něm měla problémy tak samo jdem zpět na nutráč 😉 ) Problémy žádný,oboje vyrábí Nutricia takže jsou si docela podobný.
Já jogurt jen zkusila,2 lžičky do celý skleničky přesnídávky,takže asi tak,za 14 dní bych jím chtěla začít zčásti nahrazovat dopolední mlíčko

melliska
7. črc 2008

holky, začínáme s příkrmy a chci zavést večerní kaši (zatím jen kojíme a v poledne mámez zeleninu), je vhodná rýžová nemléčná kaše? máme doma nutrilon2 tak bych ho udělala s ním. A jaký je rozdíl mezi mléčnou a nemléčnou kaší? díky

lenkazdenek
7. črc 2008

Melliska,pokud můžeš tak jí udělej tu nemléčnou s MM ,rozdil: mléčná už obsahuje můéko takže jen přidáš vodu,nemléčná-přidáš buď MM nebo UM a to jak normální tak třeba HA 😉 jinak rýžová je prý nejvhodnější 😉

melliska
7. črc 2008

lenkazdenek, díky, zkusím spíše s UM, nejde mi moc odsávat ani nemám odsávačku, tak to snad nebude vadit, že bude mít UM skoro v 8 měsících 😉

lenkazdenek
7. črc 2008

melliska ,já myslím,že nevadí 😉

marcim
7. črc 2008

Lu777-já jsem sice salátovku nezkoušela,ale třeba vařim s bramborem cukýnu...to nám moc chutnalo a kamarádka dávala třeba i salát. ....pár listů salátu dala k např. bramborám až ke konci vaření a pak lehce mixla.Taky to nemusí být špatný.Říkala jsem si,že bych vyzkoušela třeba i lilek.
Fenykl dávám taky ze skleničky,ale myslím,že se to jen oloupe,nakrájí a uvaří.U nás je problém,že je to moc velké a nikdo jiný,než malý to nebude jíst 😅 ,takže sklenička je optimální množství.Nevím,co by to udělalo po zamrazení..

lenkazdenek
7. črc 2008

JO holky,cuketa fakt dobrá ,naí chutí snad nejvíc,lilek jsme taky zkoušely a pak taky kedlubna dobrá,jinak taková ta klasika,mrkev,brambora,květák,brokolice,půrek,petržel,hrášek,kukuřice,fazolky)

lu777
8. črc 2008

holky, dík..
no cuketu mám už taky koupenou, dneska jsem koupila i ten fenykl

jinak s tím mrazením: ono když se to mixne, tak toho pak není moc.. u nás teda byl jeden květák na 3 obědy 😅 zvlášť proto,že všechny ty nekvětový části musí člověk dost odřezat, že..
takže já mám tak 3 porce, jednu sní ten den a dvě má v lednici.. a zkusím zamrazit, zatím bylo všechno ok, kromě brambor teda.. tak uvidím jak pak bude ten fenykl vypadat až to rozmrazím 😅 dám pak infoš 😉

jo a lilek, no vidíš, Marcim! jasnačka, to bych taky mohla prubnout..

kedlubna, fazole to si nemůžu lajstnout s jeho žaloudečkem.. tak snad jedině pak ještě zkusit trošinku hrášku do něčeho, to by snad mohl 😨

jandalinka
8. črc 2008

lenkazdenek:díky.Už mi také začíná vadit,že je Nutroš docela drahý. 😉
My začali dnes s cuketou (ze zahrádky)a malé doooost šmakovala.Jen bych chtěla zkusti i nějak omáčky,jako je rajská(rajčátka se zahrádky),ale nevím,jak to zahustit,ochutit.Nemá někdo tip?!Dělá už někdo malým omáčky?? 😲

lu777
8. črc 2008

já myslela, že rajčata se do jednoho roku moc neodporučujou? nebo je to do 9 měsíců? 😕

jandalinka
8. črc 2008

lu77:tak to mě nenapadlo,že rajče nesmíme.Nikde to nemůžu vyčíst.Ale říkala jsem si,že je to jen zelenina a nic agresivního.hm. 😕