Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bubelko
19. srp 2010

@blumka skus zacat odznova a vynechat vsetko co nafukuje - karfiol, brokolica, kalerab. zacni trebars zemiakom a sleduj, co sa bude diat a potom zacni pridavat. ale vzdy len jedno k tomu. t.j. zemiak-cuketa, zemiak-tekvica, zemiak-mrkva a sleduj. pripadne ak neznesie zemiak, skus ine, ale postup pridavania zachovaj. jedine tak zistis, z coho jej bolo nedobre. ja ale tipujem ten karfiol 😉

monikapalo
19. srp 2010

@luciferova - ja mu varim domacu stravu, ale chcela som skusit aj kupovane, ci mu to nahodou nebude chutit viac, no mylila som sa. Buduci tyzden ideme do poradne, tak uvidime, co mi poradia tam . 🙂

monikapalo
19. srp 2010

@leelo -tiez ma to napadlo, no zeby mu nechutilo nic hustejsie okrem kase 🙂 , tak to mi akosi nepasuje. No uvidime, mozno to casom prejde.

martinaho1
19. srp 2010

Holky, jsem tady opet s dotazem, jak odstranujete stredy u mrkve? Ja s tim bojuju po uvareni a vubec mi to nejde...

katkas1
19. srp 2010

ja neodstranujem, preco by sa to malo?

beruska24.9.
19. srp 2010

Kvůli dusitanům, jsou nejvíce u středu mrkve.
Také neodstraňuji 😉

betelgeuzz
19. srp 2010

@martinaho1 Ze začátku jsem to dělala, ale odkrajovala jsem to před vařením. Mrkev jsem si rozřízla podélně na 4 díly a za každého dílu seřízneš ten střed.

martinaho1
19. srp 2010

@betelgeuzz diky moc za typ, ja se s tim piplam prave po uvareni a to moc nejde...

jijitka
19. srp 2010

O té mrkvi tady čtu poprvé. Taky jsem dosud nedělala. Ale, když už to budu odstraňovat, mělo se by před vařením, ne? Po uvaření už to - podle mě - nemá smysl, to už všechno pronikne do celé mrkve.

ivkaivka
19. srp 2010

ja som to nikdy neodstranovala a nemali sme ziadnen problém

bubelko
19. srp 2010

@leelo tak som nasla grecky 9%, vyskusam. dik za tip 😉

leelo
19. srp 2010

@bubelko niet za co 🙂 tak vyskusate a uvidite. u nas ho jeme aj my - dospelaci, teda dojedame po malom. velmi je chutny.

bubelko
19. srp 2010

@leelo ja som ho pouzila zatial 2x do kolaca a po pravde som nesledovala, aky ma obsah tuku, ale isla spom podla receptu a tam stalo grecky 😀 no ved skusime a uvidime, ale ak je jonas ako lukas, tak zje vsetko, co nezje jeho 🙂

orionka1
19. srp 2010

babenky kedy ste pridali do stravy lepok????????????

latvia
19. srp 2010

7mesiac tusim

gabika7706
19. srp 2010

@orionka1 8,5 mes

bubelko
19. srp 2010

@orionka1 asi od 6 mesiacov

orionka1
19. srp 2010

@gabika7706 DAKUJEM , lebo vsade pisu inak , takze to mame este viac ako mesiac cas , dnes som citala clanok ze ked matka koji a planuje kojit tak nech sa zaradi lepok co neskor lenze ja idem buduci mesiac do prace a nie som si ista ci sa bude dat este kojit malu ☹ a to bude mat 8mesiacikov tak preto neviem kedy dat

orionka1
19. srp 2010

jeminenku Vy kazda inak pisete 😒

latvia
19. srp 2010

@orionka1 lepok by sa nemal oneskorit s podavanim asppon tak to hovoria najnovsie studie, ze nie neskor nez v 7.mesiaci....a samozrejme najidealnejsie popri kojeni, v malych davkach.....starsi pediatri ale radia este cca mesiac pockat...

gabika7706
19. srp 2010

@latvia , @orionka1 tak asi v tomto jedinom suhlasim so starsimi pediatrami 🙂

orionka1
19. srp 2010

@latvia moja Lily ma uz viac ako 7mes , 2x som jej dala lyzickou ovsenych vlociek zahustila som jej brokolicu ale segra ma zdrbala ze je skoro , tak som viac nedala (takze zatial mala 2 lyzicky ovsennych vlociek v brokolici ) a dnes som o tom citala a vsade pisu inak , pisu nieco v tom zmysle ze ak kojis tak co naajneskor ale ak si myslis ze coskoro prestanes tak zarad lepok este pred tym ako prestanes kojit 😖

orionka1
19. srp 2010

babenky tak co myslite mam uz dat alebo este pockat aspon do konca 8mesiaca? 😖

latvia
19. srp 2010

@gabika7706 tiez som verila viac nasej dr., preto som zacala fakt velmi malinkym mnozstvom, aby sa nepovedalo 😀

@orionka1 tak ohladne ovsu sa da polemizovat ci je vobec lepkovy 😉 ale ak planujes prestat kojit,tak by si uz mala s lepkom zacat

bubelko
19. srp 2010

@orionka1 ja by som dala. ja som dala jonasovi zut chlebove korky a to iste bolo ja pri starsom synovi. dokonca keksy, ktore kupujem su pre deti od 4 mesiacov, pretoze sa rozpustaju slinami, a su tiez s lepkom. 😉

latvia
19. srp 2010

@orionka1 malym mnozstvom uz mozes zacat

lenocka23
19. srp 2010

@orionka1 lepok uz mozes aj teraz... po ukoncenom 7 sa moze davat, idealne je zaviest ho ked este kojis.. (aby bolo dietko este "pod ochranou" materskeho mlieka..)

orionka1
19. srp 2010

vieete ja som mala problemy s kojenim ale som bojovala a vyhrala a este rada by som malu pokojila nejaky cas , teraz je to take lahke najma rano ked Lily vstane o 6.00 h 😀 ale mozno kvoli praci sa to nebude dat skbit ale budem sa snazit aby sme aspon nejaky mesiacik dva pokojili , proste neviem kedy prestanem tak preto sa pytam

gabika7706
19. srp 2010

@orionka1 ved aj ked budes chodit do prace, ranne a vecerne kojenie (prip. nocne) vam moze zostat 😉

orionka1
19. srp 2010

@gabika7706 ja neviem ako budem este robit , moj partner sa snazi vymenit sichtu v praci aby robil ranne a ja by som robila len vecer asi tak od 19.00h tak by sa dalo kojit bez problemov ale ak nevimeni tak neviem , alebo jej zmenim hormonogram na den aby stale tu didku tam mala , aj ked by mala na vecer veceru a za tym uz nie didi , ja nieco vymyslim 😀 som sa netrapila mesiace s kojenim aby som to teraz vzdala 😉