Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

annag
8. únor 2010

luthien.k

nedostatok železa u malých detí je normálny, súvisí s ich rýchlym rastom ako i prechodom na tuhé príkrmy.
Ideálne je dopĺňať železo mäsom, lebo železo z neho dokáže organizmus podstatne lepšie využiť než železo, ktoré pochádza z rastlinnej potravy.

tu píšem o anémii zapríčinenej nedostatkom železa viac:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

neviem, či si zástanca mäsa alebo nie 😀, ak nie, tak pri rastlinnej výžive treba hľadať ich vhodnú kombináciu, aby bábo dokázalo železo dobre resorbovať.

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/07/prikrm...

a treba sa vyvarovať akýchkoľvek čajov, lebo môžu znižovať dostupnosť železa pre bábetko

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

má 8 mesiacov, to je väčšinou magický vek, kedy sa bábo zrazu viac rozpapá, len trpezlivosť 😅

lily1983
8. únor 2010

ahojte, tak annag ma pravdu, ze je to asi magicky vek,lebo nasa zacala tak velmi papat, ze sa az bojim aby sme znova nevracali, ale tak pyta, co jej nedam? 😀
malo mliecka mi pila, a trva to asi tri dni, že začala tak vela papat..tak sa velmi tesim..len nech pekne pribera, lebo sme tak akurat na spodnej hranici.
a uz nam aj z toho maska pekne spala celu noc, a potom sa nieco pokazilo, a zvracala..mala dietku, a tak sme sa vratili do starych kolaji, a budi sa raz za noc 😉

achina
8. únor 2010

Tak ja jsem zacala davat kasi od uk.4 mesice, takze brzy, naridila nam to doktorka kvuli prujmu. Tem vasim par lzickam, abyste ditko neprekrmovaly, se docela "smeju" ☹ . To ten muj maly uz musi mit chudak uplne pretizeny travici ustroji. On od zacatku vyžahne 120 ml kase (davam z flasky) a na to jeste placne 60 ml mleka...On je proste otesanek 😕

Jinak prosim poradte, kdo davate ryzi a jahly. Uz jsem se tu ptala, ale nikdo nenapsal. Z obou potravin mi vznikne tuha kase, mixovani nepomuze, nakonec z toho musim udelat skoro polevku, aby to maly snedl a nedavil se a neplakal u toho. Mam to jeste vice povarit, pomuze to? diky za rady !!

tymothy
8. únor 2010

Achino, ty jáhly i rýže ti jídlo přirizeně zahustí, takže musíš dát víc vody.... 😉

achina
8. únor 2010

Jo, davam vic vody, ale i tak se po tom to dite davi, asi tema kouskama nebo nevim, proste mu to nechutna. Musim u toho delat silene divadlo, opičky, jinak by mi snedl tak 2 lzicky a konec. Pokud udelam "mixku" z brambor, zblajzne toho mraky ani nemrkne...Ja mela radost, jaky pestry jidelnicek bude mit a takhle jsem skoncila..

moravanka
9. únor 2010

mate nekdo zkusenosti s nastrouhanou mrkvickou? chci to dat male s jablickem, ale nevim, jestli ta syrova mrkev neni tezka na zaludek.

tymothy
9. únor 2010

Achina - jestli mu to nechutná, tak bych ho do toho nenutila a zkusila to třeba za čas.

Moravanka - nastrouhanou mrkvičku s jablíčkem normálně dávám a žádné problémy jsme nikdy neměli. 😉

luthien.k
9. únor 2010

moravanka, pokud nejste zatíženi alergiemi, tak bych to klidně dala, ale u nás, vzhledem k tomu, že já bych se po takové kombinaci nejspíš udusila, tak bych to malému v žádném případě nedala 😒

moravanka
9. únor 2010

luthien, ja jsem takovou kombinaci dostavala jako decko a kdyz jsem byla vetsi, tak i s piskoty.
alergie u nas nikdo nema, ale mrkev a jablko prece neni alergen, aspon si to teda myslim.
uz jsem to male chtela dat driv, ale mela jsem strach, aby ji z toho nebolelo brisko nebo nemela zacpu. ale nekdo tu psal, ze zacpa je jen z varene mrkve, ze syrove ne. no ted jsi me teda znejistela, tak nevim, jestli ji to teda dam. ona ovoce moc nemusi, tak jsem ji to chtela zkusit dat s tou mrkvi.

lily1983
9. únor 2010

Ahojte,

achina, nedavala som este ryzu do jedla, ale davala som ju malej, ked mala problemy a zvracala, uvarila som jej ryzovy odvar, a ta ryža v tom bola uplne rozvarena, ale varila som to asi dve hodiny a potom som jej davala aj kašičku z tej ryže, a bola fajn, dokonca mi to mala same, neochutené zjedla..a ak budem davar tyzu, tak to urobim asi takto, ze ju uvarim samu, a pridam potom do jedla..inak pomer je 4dcl vody a jedla lyžička ryže.ta ryza sa tak napuči, ale kludne daj viac...

maminky, ktore davate kašičky, kukuričné, pšeničné a iné..poradte kde to kupujete, a ako sa volaju..idem vyskusať..a už možem malej take davat, nie? dakujem pekne za rady.. 😉

rimmel
9. únor 2010

lily je kupujem z boots maju organicke, bez cukru a dokonca aj mix ryzova a psenicna..len to zalejes teplou vodou a mas. 😉 niekedy kupim tiez hipp.

tymothy
9. únor 2010

Lily, já kupuju jen krupičky - pšeničnou seženeš v normálním obchodě, kukuřičné, rýžové a jiné spíš v obchodech se zdravou výživou a možná i v DM. Hotové instantní kaše jsem nikdy nekupovala. Ale asi bych je hledala někde v hypermarketech u kojeneckých výživ, možná by je mohly mít i v lékárně.

iluss
9. únor 2010

lily: já kupuju kaše od Hami nebo Nestlé a mají je v lékárně a drogerii.

iluss
9. únor 2010

jinak nejvíc nám šmakuje buď klasická rýžová bez příchuti a nebo rýžová meruňková. Banánová neeee, ta se mi zdá moc sladká a navoněná.

lily1983
9. únor 2010

dakujem vam pekne, ste zlaté 😉

rimmel a z akej značky z boots? ja davam od milupy len zatial..to su mliečne, že? a kupujes aj tie, co su ako deserts? ..musim popozerat, lebo tieto su len s cukrom tušim, do kelu!

asi skusim aj tie hipp, a nestle..dala som malej aj viživku z obchodu, asi jej to budem radsej kupovat, lebo minule jej nieco ubližilo, a neviem, čo to bolo..bojim sa že ovocie, a pritom som to varila..ved sem to dovažaju všetko zelené a zreje to v skladoch..asi budem radsej vyživky kupovať..vidim, ze to asi bude preňu lepšie. 😒

marcana
9. únor 2010

tak my sme zacali s kasickou na noc kedze uz sme boli viac hore nez spiace..zatial mame odskusane jahly a ryzu, ryzu varim min.2 hodky, pretlacim cez sytko aj so zbytkom vody, prip.uvarim s kuskom hrusky alebo samu, a jahlove vlocky tie uz nepretlacam, tiez len varim v troche vody, tie nam moc chutia..

lubikaf
10. únor 2010

ahojte mamicky, mozem sa opytat, od kedy mozu babatka jest avokado? moj maly ma 6 mesiacov, a vcera mi sesternica priniesla avokado, ze mu to mam dat spolu s mrkvou, ale ja si nie som ista, ci to moze? poradite mi prosim vas?

aponchie
10. únor 2010

vcera sem dala kasi hipp a masakr noc 😝 takze hipp u nas ne

ava
10. únor 2010

lubikaf - avokado se doporucuje od 7.mes.orientacne. Je velmi zdrave, ja bych ho do zeleniny kousek vmichala (cerstve)

lubikaf
10. únor 2010

ava, dakujem, tak mu dam kusok s mrkvickou 🙂

ksivcova
10. únor 2010

Ahojte,kočky ako sa robi pohankova kaša??

rebecca2006
10. únor 2010

ksivcova, ja kupujem buď instantnú pohánkovú- majú ju za pár korún v bioobchodoch a len sa zriedi s vodou alebo mliečkom, alebo uvaríš vo vode pohánku a rozmixuješ. Len náš Matík, pekne rozmaznaný z Nestlé mi tieto bioveci nechce jesť, tak tyo riešim tak, že mu vmiešavam tošičku instantnej poohnky napr. do ryžovo- mrkvovej kaše a potom to baští. A ešte je pohánková super napr. do jabľčkového pyré, aj tak nám to chutí. Len pri instantnej pohánke mi nevyhovuje, ýe nie je prášková, ale ako keby vločková, a teda nevznikne homogénna kašička, preto ju ešte rozmixujem tyčovým mixérom inak mi to malý nezje.

rimmel
10. únor 2010

z mojic zdrojov avokado uz od 6m ale nie ako uplne prve prikrmy samozrejme 😉

aponchie
10. únor 2010

je nejaka kase co nealergizuje nezatezuje brisko atd?chci se optat je to takto v poradku nas jidelnicek nebo neco chybi?

6kojo
8kojo
10ovoce190ml
10.30spanek+kojo na zizen
12.30zelenina +maso
14.30kojo
15-16spanek+-
16kojo
18kase150ml um+kase nebo150ml vody kase
19.30kojo na noc
22.30kojo
00.30kojo
2.30.......nedostanu do ni ani kapku vody caje nic... 😠

anysek1
10. únor 2010

ahoj holky ráda bych se zeptala.mám malého chlapečka 4 měsíce a cca 3 týdny.poslení týden mi nechce pít mlíčko ani moje ani nutrilonek za den vypije max800ml a to když je moc dobrej den jinak tak 600ml což mi příjde málo tak se chci zeptat jestli mu už mám zkusit dát kašičku jsem zoufalá nechci aby mi hubnul☹

kocicinka
10. únor 2010

Apon: já bych řekla, že rýžová a kukuřičná je OK a potom taky můžeš uvařit a rozmixovat jáhly nebo pohanku.

aponchie
10. únor 2010

ja sem prave blba ze asi porad stridam mlicka UM na pripravu kase a taky nevim jestli mam delat radsi z UM nebo z vody

paulla
10. únor 2010

apon - my máme rýžovou mléčnou od Nestlé a ta nám chutná, ty si kupuješ nemléčné kaše?

anysek1
10. únor 2010

ahoj holky ráda bych se zeptala malému jsou 4 měsíce a 3 týdny a nechce mi papat mlíčko ani nutrilonek za den mi sní tak 600ml mlíčka i nutrilonu dohromady☹ mám mu začít dávat kašičky???

aponchie
10. únor 2010

paula ja prave sem zacala pred mesicem cca +- a varim obed domaci presnidavku z obchodu ovocnou nic vic mela jsem pocit,ze by mela uz pit k tomu a to nechce porad se koji imrvere porad a vsude a moc,ale nakoupila sem prave od Hippu ty od4m a 5m nejake fialove do vody pak sem mela Bobovita kasi do mleka myslim,ze je to Hami u nas ja tro beru v Polsku a pak mam od nich jeste do vody a nevim co delam blbe neboli chtela bych co nejvice eliminovat nasledky a taky zvazuju,ze dam kasi rano a ted vecer masozeleninovy prikrm coz sem udelala ted pac strasne prdi a natahuje se a v noci s ebudi co dve hodky bezne 😖