Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

radka.m.
4. lis 2008

jo,jsou tam i recepty z ovesných vloček.

kijonkova.k
4. lis 2008

Už jsem koukala,zítra asi budem vařit podle receptu.Že by nějaká polívečka? 😀

radka.m.
4. lis 2008

taky vařím podle těch receptů,teda občas a hlavně polívky,protože druhý chod zatím nezvládáme,ale je pravda,že jsme hoooodně polívkový,sníme pokaždé plný dospělácký talíř.i holky se divili,že malýmu nandávám víc než jim. 😲

andy80
5. lis 2008

jo tak to jsou přesně ty stránky ze kterých jsme to lovili

taky podle těch receptů hodně vařím

harvyova
5. lis 2008

Mám dotaz na kojící maminy. Za chvíli bude malé 9 měsíců a nejsem si jistá, jak máme pokračovat se zaváděním příkrmů (zatím jedu podle www.kojeni.net). Teď ji ráno kojím, pak ovocná přesnídávka, masozeleninový příkrm, kojení, kaše, kojení na noc a noční kojení. Překvapilo mě, že tam je od 9. ukončeného měsíce až do roka místo dopoledního ovoce kojení a místo odpoledního kojení ovoce a přidat snídani. Jak to děláte vy? Není lepší jen přidat snídani a nechat dopolko ovoce?

daluri
5. lis 2008

Harvyova, já někdy dám ovoce i dopo i odpo, protože mi připadá, že má pořád hlad a že pořád kojím. Ale už jsem uvažovala, že bych koupila nějaké sušenky či piškoty a přidala k tomu ovoci- na zasycení a taky, abych začala s lepkem.
Dr říkala i o jogurtu už, ale chci zatím ještě chvíli počkat. Kdy ho chceš Ty začít dávat?
A když kojíš, jakou kaši dáváš? Přidáváš MM anebo kupuješ kaši už s mlíkem a přidáš vodu? To jsem řešila dilema, ale začla jsem s normal rýži a rozmixovala s vodou a s trochou MM, ale je to fuška, odstříkat. Pak jsem koupila od sunarky rýžovou s kukuřicí, přidává se mlíko nebo voda, já zas přidávala trochu MM a vody a třeba banán. ALe po týdnu mi to odmítala jíst a včera jsem poprvé použila kaši už s mlíkem, co se přidává voda a jen se olizovala.

kopcik
5. lis 2008

holky, jak jste to dělaly s příkrmy, když vám mimčo třeba řvalo hlady? malý je totiž strašný otesánek, budou mu 4 měsíce a už pije 180 ml, včera dostal dokonce 210ml. ale nestačí mu to a pořád chce víc. teď dokonce málokdy vydrží i ty 4 hodiny a dělá kravál už tak po 3 hodinách po jídle. takže vím, že už je čas začít přikrmovat. ale nedovedu si představit, že bych si ho posadila a dala mu lžičku k pusině, protože on má takový hlad, že by to asi nesnědl. uklidní ho jen flaška. a kdybych mu dala zase jako první UM, tak mu tu flašku nemůžu odebrat než to všechno sní, protože pak úplně smutně pláče....

kopcik
5. lis 2008

jo a ještě - můžu změnit vše najednou? přejít na dvojku i rovnou začít přikrmovat? není to pro mimčo velký šok?
kdysi jsem takhle vychovala 3 děti, ale už si to fakt nepamatuju 😒

mobina
5. lis 2008

Harvy já zatím jedu jako ty tzn. ráno kojení, ovoce,zelenina,kojení, večer kaše. Teď budu přidávat odpoledne ovoce. Pak asi dopolední ovoce změním na snídani až bude zdatnější jedlík. To dopolední ovoce mi totiž vychází tak kolem 8-půl9.
Kopcik možná bych nejdříve zkusila přijít na dvojku mlíko a pak po dvou třech dnech začla s příkrmem. Můžeš zkusit udělat ridší nemléčnou kaši a dát mu to z láhve.

radka.m.
5. lis 2008

kopčík-pokud ti vypije více jak litr mlíka,tak je určitě čas zavádět příkrmy.mlíko 1 bych zatím nechala a začala s příkrmy.mlíko by jsi mu před jídlem neměla dávat,první týden určitě pokud se ho bude dožadovat,tak mu ho můžeš dát po jídle.po týdnu by jsi měla začít na mlíku po příkrmě ubýrat,protože časem by mohl začít ty příkrmy flákat a po prvním roce jsou již příkrmy výživově důležitější,než mléko.

daluri
5. lis 2008

Kopčík, vždyť nemá ani 4měs...no za chvíli mát bude 🙂 A co dr na to říkala?

radka.m.
5. lis 2008

je pravda,že příkrmy by měli být nejdříve od ukončeného 4 měsíce,tak by jsi měla ještě měsíc počkat,protože to je ta nejnižší hranice.já jsem si předtím nevšimla,jak starého prcka máš.v tom případě určitě mléko 2 ještě nesmíš dát,je to většinou až od 5-6měsíce,protože v tom je úplně jiné složení,než jaké potřebuje tvůj prcek ted.

kakaja
5. lis 2008

ahoj holky, jsem tady poprvé. Začínám s příkrmy a jsem zoufalá. Začínáme mrkví s bramborem a malá to pořád plive a dáví 🙂 Je jí 6 měsíců, doposud plně kojená akorát dva týdny dávám večer řidší kaši na kterou si zvykala asi měsíc 😀 než akceptovala flašku, to byly boje!!!!! Dáváte mimískům už taky pít něco jiného než mlíko??U mého prvního děcka to bylo jiný, ten se krmil už od 4. měsíce a snědl všechno 😉

radka.m.
5. lis 2008

kakaja-s prvními příkrmy by se mělo začít podávat pití,i když je dítě kojené.až se dopracujete k plné dávce příkrmu,tak by měla být celá ta mléčná dávka,kterou jsme nahradili příkrmy,nahrazena stejným množstvím pití.jinak je to stejné,jako jsem psala kopčík,v prvním týdnu určitě můžeš ještě dokojit,poté už bys měla začít ubírat a dopracovat se k tomu,že po příkrmu by prcek už neměl být dokojován.a to,že ti to plive,to bud klidná,je to naprosto normální.ale určitě to musíš zkoušet dál a především se obrnit trpělivostí.

kopcik
6. lis 2008

jo to vím, že příkrmy až od 4. měsíce. to máme příští týden. už jsem koupila i 2 UM a je tam od ukončeného 4. měsíce. vím, že už tu někde byla taková diskuze. to je kdy? v den, kdy mu budou 4 měsíce (to je vlastně celé 4 měsíce na světě) a nebo až v 5.měsíci?
k dr. jdu příští týden, tak se tam optám, ale stojí za prd, takže....

kijonkova.k
6. lis 2008

ukončený 4 měsíc je přesně ten den,kdy má 4 měsíce 🙂 A hned začíná měsíc pátý 🙂

alishia
6. lis 2008

ahoj,

potrebovala bych zase poradit odb zkusenejsi maminky, ja nevim jestli poledi svacinka ma nahradit jedno krmeni, u nas je problem ten ze papame v pul5 rano a pak v pul9 a dalsi jidlo je uz obed. tak jedine udelat odpoledni svacinku. a nebo ranni svaca je jen na chut?.)

kijonkova.k
6. lis 2008

alishia:A jak dlouho dáváš oběd?Vy přikrmujete od 4 měsíce?Jestli jo,tak dej tu dopolední svačinku už o půl 9,to je jedno.Každý příkrm má nahradit jedno kojení,ale nic neuspěchej.Klidně pomalu.Je to jak s obídkem,nejdříve trošku ovoce a pak ještě třeba mlíčko 🙂

radka.m.
6. lis 2008

alishia-svačinka by taky měla nahradit celé jedno krmení.většinou se začíná odpolední sváčou,ale není to podmínkou,stejně se postupem času dopracujete i k dopolední svačince.ale raději bych začala tou odpolední,protože o půl 5 se to bere jako noční jídlo,takže aby prcek měl ještě k snídani mlíko,to je v těch 9.

alishia
6. lis 2008

diky holky.) no 3 tydny uz mame obidky, vsechna zeleninka + ruzna masicka, obcas treba odpolko i tri lzicky bananu nebo jablicka. tak ja mu to teda budu davat odpolko. vcera sem se bavila s doktorkou arikala ze muzu zacít davat vsechno (zeleninu, ovoce i kasicky) a dala mi brozurku od hami.

alishia
6. lis 2008

davate mimcum napit po obidku (zeleninka)? kolikrat do tydne davate maso (sklenicka napr. s krutim)?

radka.m.
6. lis 2008

určitě zkoušej po obědě dávat napít i po tý svačince.a určitě nic nezkazíš,když to budeš po celý den.maso má být 6krát do týdne a jednou do týdne má být žloutek.

alishia
6. lis 2008

radka. dekuju moc za radu.)

harvyova
8. lis 2008

Daluri: Jogurt mi říkala doktorka, že mám začít podávat hned, jak vyzkouším lepek. S kašemi jsem začala s rýžovou mléčnou od Nestlé (původně jsme chtěla kupovat nemléčné a odstříkavat, ale zůstalo jen u plánů). Teď už jsem přešla na rýžové mléčné s banány a až dodělám krabičku, zkusím kaši s lepkem.
Jinak už jsem si ve zdravé výživě koupila kukuřičné bio křupky, aby měla něco do ruky a sušenky, ale ty jí zatím nedávám, protože známé se tím holčička začala dusit, tak ještě počkám, ty křupky se lépe rozpouští.

daluri
9. lis 2008

Ahoj,díky za odpo..já už zkusila nastrouhat piškot i sušenku do přesnídávky. Ty sušenky od Sunarky se mi zdají lepší než piškot, že tam jsou navíc i minerály, vitamíny...
S lepkem jsme tedy začli, myslím, že jsem to neuspěchala, už před dvěmi měsícy dr říkala, že máme pomalu začít..navíc se píše,že se má začít od toho 6 měs.,když je dítě kojené..
S jogurtem ještě chvilku počkám. Koupila jsem už mléčnou kaši, tak si nejdřív zvykne na mlíko v ní obsažené a pak najedem i na jogurty.. 😉
A ty kukuřičné křupky mi i kamarádka doporučovala, tak se taky po nich podívám...

kijonkova.k
9. lis 2008

Křupky jsou super,u nás ve zdravé výživě mají kukuřičné,rýžové,pohankové a jáhlové...super.A dají se rozpustit i v kaši nabo přesnídávce.Jen pozor,ať v tom není sůl,tuky atd.My máme jen ze 100%rýžové mouky. 🙂

alishia
9. lis 2008

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

mobina
9. lis 2008

Holky poraďte mi čím nahradit večerní kaši u 8,5 měsíčního klučiny, který je kojený? Myslím, že ho po ní v noci bolí bříško a ani o ní moc nestojí 😒 Zkoušela jsem nemléčnou i mléčnou. Nebo jí mám zkusit dávat třeba dopo s ovocem a večer třeba jogurt nebo prostě jen kojit? Jak byste to řešily vy?

lollaj
9. lis 2008

Ahoj maminy,prosím vás ten žloutek má být od kolikátého měsíce a maso 6x týdně? (už jsme maso měly teď v sobotu i dnes) Díky.

kijonkova.k
9. lis 2008

lollaj:tak třeba zítra vynechej,pak zase dej atd.příští týden už myslím můžeš dávat každý den a 7.den dej uvař.žloutek.Já jsem to tak dělala a v poho.Ale klidně můžeš počkat dýl,než se dostanete na to maso každý den.Koukám,že vám teprve bude 6 měsíců.Není kam spěchat.Já někdy nedám maso,má jen zeleninku i teď. 🙂