Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dajna11
2. pro 2010

@andelka no ved čakám kedy lekárka doporučí a vrhneme sa na to,lebo on je taký papkáč ako hrom a mlieko je mu už málo.

sussanah
2. pro 2010

@fanka33 ja bych mu dala cas. Proste davek dal mleko, priprav trochu prikrmu, kdyz nebude chtit ani lzicku, tak druhy den jen mleko a dalsi den zase zkus. Kdyz sni alespon 2-3lzicky, tak pokracuj dalsi den dal. A hlavne dej tomu cas, nektere deti se s prikrmama rozjizdeji hoooodne pomalu 🙂

zlatka
2. pro 2010

Maminky, prosím o radu, začala jsme před měsícem s příkrmy-no začala....., začala jsem opravdu jen já -vařit a připravovat, protože je dcera absolutně bojkotuje. zavře pusinku a nepustí dovnitř vůbec nic. Nechci to nějak hrotit "silou", zkoušela jsem jí dát čaj nebo sunar a taky bez úspěchu, zlomí se to, mám být trpělivá, nebo to mám nějak řešit? Nesní po měsíci ani lžičku-to mě docela zneklidňuje. Postupuju stejně jako u první dcerky, tam to bylo bez problémů. Děkuji za vaše zkušenosti a rady.

sussanah
2. pro 2010

@zlatka ani neochutna? Zkousela jsi ji krmit prstem, ne lzickou? Nenecha si dat lzicku do pusy, ani kdyz ji treba necim zabavis, treba ze ma vlastni lzicku a podobne? Nema snahu snist neco rukou? Kousek do mekka uvarene brokolice, bramboru? treba by to ozuzlala a neco ochutnala.

boruuvka
2. pro 2010

@zlatka a odvádět pozornost hračkama si zkoušela?

zlatka
2. pro 2010

Tak už jsem teď v posledním týdnu zkusila banán a jablko, jakmile je to na lžičce, tak nehrozí, když jí to dám žužlat jen tak jak to příroda stvořila, tak to cucá a chce to, ale samože nemá zoubky, takže větší kousek, když se jí podaří užužlat, už je problém. Má takovou fobii z plné lžičky, jinak si ráda, se lžičkama "hraje" . Odvádět pozornost jsme zkoušela, ale je to zbytečný, ona prostě tu pusinku neotevře. Zavře a "sněz si to sama"🙂Říkám si, že když budu tlačit na pilu, může to mít opačnej efekt, že se jí to zprotiví ještě víc. Chtělo by jí to dát něco exclusive, co mimina dostane🙂🙂Třebas je, holka, gurmán🙂 No, kdybyste mě viděli, co všechno u toho dělám, ještě zapojuju i tu starší tříletou, komedie hadra. No, ještě sní tak dvě, tři kukuřičný křupky, ale nadšení žádný.

maryanna
2. pro 2010

@zlatka ja by som to riešila tak že skúsiť jedlo tak že jej ho budeš dávať prstami do pusy.......
a lyžičky by som umyla a dala jej na hranie ku hračkám, aby sa s nimi oboznámila a vedelaa že to je niečo fajn...🙂a skúsila potom neskôr dať aj z lyžičky jesť

sussanah
2. pro 2010

@zlatka tak davej jak davas do ruky, i to je zpusob zavadeni prikrmu 😉 stejne tak muzes namensi kolecka rozvarit mrkev, brambor, brokolici. Neboj se, ze by se ti zadusila, bude pod tvym dohledem, spis bude ozuzlavat, treba se ji to zalibi. Kdyz to bude hodne mekke, tak si to za chvili rozmelni i dasnema bez zubu 😉

cicimon
2. pro 2010

@sussanah kedy by mohli deti same jest okruhle piskoty? nejde mi o vhodnost piskot ako takych (cukor, vajce), ale skor ci sa nimi nemoze zacat drhnut

sussanah
2. pro 2010

@cicimon tak pokud jen o strukturu, tak to tezko rict, kazde az na to bude pripravene, muj by ho urcite zvladl uz v 8m, kamaradky holcicka s nim ma problem i v roce. Ridila bych se tim, jak zvlada jine kousky, hlavne kdyz se krmi sama, tj krupky, testoviny, chleba apod. Treba malemu jde lepe piskot nez suchy rohlik, ten se mu lepi na patro, kdezto piskot se rozmnelni 😉 No a samoze ze zacatku pod primym dohledem 🙂

andelka
2. pro 2010

@cicimon já lepek ještě určitě ne 😉 my jsme hodně opatrní, s lepkem, mlékem a pod.

andelka
2. pro 2010

@dajna11 ty nekojíš asi, že? No já jsem začala taky dřív, ale jen o malinko. První mrkev byla 5.11. a půl rok měl ukončený 10.11. a k doktorce jsme šli až 15.11., takže na tu poradnu jsem už nečekala. Začal se mi budit častěji než dřív a chtěl kojit i přes den co 2 hodiny, tak jsem si řekla, že už začnu.

cicimon
2. pro 2010

@andelka tak potom ziadne susienky, skor ryzu a na zahustenie burizony

andelka
2. pro 2010

@cicimon no právě, kaše co jsem zkoušela byly rýžová a kukuřičná. Ale na večer mu to asi moc nesedlo.

cicimon
2. pro 2010

@andelka ja cez den az na cas, ked sme von, kojim tiez cca kazde 2 hod, ale nevadi mi to

zlatka
2. pro 2010

@sussanah to mě nenapadlo,uvařit třebas tu mrkev a dát jí to takhle vcelku, no ale ta bude teda vypadat🙂🙂. vyzkouším, uvidím. díky

andelka
2. pro 2010

@cicimon no mi to přišlo jako už dost často. Teď už to máme docela režimové, kdy kojím - v noci různě, ráno kolem 7h, pak 9.30, 12 , pak záleží jestli jsme venku a spí nebo jsme doma a nespí, většinou spí, takže pak kojím kolem 16.30 a pak v 19.30. Zrežimovalo se to tak nějak samo, jak jsem začala dávat oběd. 😅

sussanah
2. pro 2010

@zlatka no ale ber to tak, ze mala ma ted jedinecnou prilezitost se u jidla totalne zprasit a jeste bude ostatnim pripadat roztomila 🙂 Horsi to bude, az to bude chtit udelat za 10let, do te doby se to ale urcite nauci 😀

dajna11
2. pro 2010

@andelka no my máme poradnu pred vianocami...nekojím,ale tiež už nevydrží dlho najedený.....mlieko hltá ako divý... 🙂 🙂

zlatka
2. pro 2010

@sussanah kéž by🙂🙂 představa, jak drží a žužlá králičí kýtu mě dost pobavila🙂🙂

sussanah
2. pro 2010

@zlatka 😀

terina25
3. pro 2010

@dajna11 áno,najprv mrkva a potom pridať zemiak.ja to mám čerstvé v pamäti z minulého roka 😀

yellowbanna
3. pro 2010

narazila jsem na tenhle clanek: http://www.rodice.com/clanky/prvni-rok//nove-po... co vy na to? mne se to docela zamlouva.... s par vyjimkama...

sussanah
3. pro 2010

😉 @yellowbanna zajimave, ale v podstate ne az tak daleko od takoveho rozumneho stredniho pristupu 😉 Ja treba alergeny v potravinach behem kojeni a tehotenstvi vuuubec neresila, to mi prijde opravdu kontraproduktivni. Co se tyce prikrmvani od 4m, s tim moc nesouhlasim, ale ne z duvodu alergii v potravinach, ale z duvodu nepripravenosti traviciho traktu (muj osobni nazor). Ryby v tehu a kojeni urcite ano, jako prikrm kdyz uz tak bych volila ze zacatku hlavne ty ryby, ktere jsou mistni (asi bych nezacinala se zralokem apod). Kravske mleko, no to je kapitola sama pro sebe, protoze pro hodne lidi, je opravdu nestravitelne, takze bych opet preferovala jogurty, zakysane vyrobky a syry. No a lepek kolem 6m, tim uz se povetsinou maminy ridi, pokud neni prokazana alergie v rodine 🙂 Takze se to podle me az tak moc nelisi od toho, co tady vetsina mamin dela 😉

andelka
3. pro 2010

Tak dneska měl Dany poprvé svačinku - asi 50g jabkového pyré - maminkou s láskou dělané, takže hnedka sluplé 🙂 On mi fakt zbaští úplně všechno bez řečí - snad to vydrží i nadále. 🙂 K Mikuláši dostane do pytlíčku přesnídávky Babylove jablečnou a hruškovou, pořád jsem přemýšlela co mu nadělit a tohle využije 🙂

lublana1
3. pro 2010

...ahojte baby, mam otazku, lebo kazdy mi tvrdi nieco ine... po zavedeni zeleninovych prikrmov ste po akom case zacali zavadzat do prikrmov maso, myslim kuracie... dokina mi tvrdi, ze uz mozem, kamosky, ktore maju deti, ze az ked bude mat maly 6 mesiacov... maly ma 5 mesiacov a tyzden a s prikrmami sme zacali pred tyzdnom, zatial sme pri mrkve a zemiacikoch... dakujem...

maryanna
3. pro 2010

@lublana1 mesiac po začatí zeleninky sa pridáva mesko, aovocie na olovrant alebo desiatu

maryanna
3. pro 2010

@lublana1 mesiac po začatí zeleninky sa pridáva mesko, aovocie na olovrant alebo desiatu
ale mesko môžeš kuracie, králičie, morčacie....

slunino
3. pro 2010

Ahoj chci sezeptat, budu začínat malého přikrmovat (bude mu 5 měsíců a je na UM). Kde scháníte vhodnou zeleninu k přípravě domácích příkrmů nebo máte všechny svojí ze zahrádky? Kupujete bio nebo normální? Mám z toho celkem vítr asi začnu se skleničkama.

jasminet
3. pro 2010

@slunino ja som davala klasicku mrazenu zeleninu z obchodu, masko som sa snazila aspon zo zaciatku bio.