Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

garfie
2. čer 2009

Broskovová přesnídávka se dělá od 4.měsíců-máme ji doma od Hippu. Už jsem to kontrolovala na www.kojeni.net a je tam fakt broskev až do roku, tak to mě dostalo 😒 A malé tak jede....🙂 Alergie se zatím žádná neprojevila, tak to asi nechám tak.....

surynka44
2. čer 2009

Ahojky probiotické kapky máme vyzkoušené a taky nám pomohly, zrovna včera manžel říkal,že je dnes koupí tak je asi Terezce na chvíli zase dáme. Chci ji dát dnes na příkrm cuketu,prý upravuje stolici,tak snad to bude lepší.JInak mi dnes jedla kolem druhé asi 150ml a teď mi vypila jen 100ml, jsem už z toho na mrtvici,navíc pláče, protože ji nejspíš bolí to bříško. Ach jo ☹

surynka44
2. čer 2009

smardik: uvidíme jestli malá bude přibírat, když jo, nebudu to lámat když ne bude to horší ☹

hancazivocich
2. čer 2009

nooo surynko, uvidíš, nezkoušela jsi jiný typ? Já vím, že prťata se můžou třeba utlouct po Sunaru! A já nemůžu třeba anid vidět HIPP - bylo jí po něm příšerně.... ☹ Takže my kombinujeme Novalac IT 1 (proti zácpě) a občas Sunar - když kadí hezky - 2x denně... Vím, že je i Novalac IT 2 (proti zácpě) a pak je i proti kolikám - číslíčko nevím... Objednává se v lékárně, stojí kolem 250Kč...
No, tak jsem se s tou broskví nespletla. Od 4. měsíce..
Jinak surynko - dva dny jedla tak, že ji šidím dudlíkem. Pláče hlady - zkusím lahvičku - trošku si cucne, řev, dáme dudla, chvíli dudlá, rychle jí ho čmajznu a vyměním za flašu 😅 Mno a zabírá to.. Právě prvních 100ml krize, pak už to jde. Taky záleží - máš správnou velikost savičky? Jinak mě už nic nenapadá..

surynka44
2. čer 2009

Měly jsme Nutrilon, ten ji nesedl, tak jsme přešly na Hami. Tak nevím ☹ S tou savičkou je to dobrý nápad, papá z 1, zkusím dát 2. A s tím dudlíkem to vyzkouším hned u dalšího papání. Nemáš tušení kdy se přechází na dvojku? Papá zatím Hami 1 Hami 2 je od ukončeného 6. měsíce, to máme zítra. Mám pocit, že jsem někde četla,že po zavedení příkrmů se přechází na dvojku, ale nejsem si úplně jistá. 🤐

surynka44
2. čer 2009

Tak mi Terezka spapala 6 lžiček cukety s bramborem a vypila 100ml mlíčka. Takže opět žádná sláva, ale savičku jsem pro jistotu vyměnila.

mikulka
2. čer 2009

Holky, zakoupila jsem malému jáhlovou kaši z Dm, alnatura. Dělá se pro starší děti,. od půl roka, s mlékem, ale tolik mlíčka neodtříkám, myslíte, že ji mohu dělat z vody, nebo pak bude moc hladová? UM dávat nechci. A on má jáhly moc rád. Navrch bych mu třeba rozvařila jablka, co myslíte?

surynko, já myslím, že ta dvojka by mohla být tak od 6. měs...

surynka44
2. čer 2009

ok. já si to myslela. Tak dopapáme 1 a začnem s tou 2 😉

telullah
2. čer 2009

Tak jsem dneska poprvé uvařila květák s bramborem, čekám až se malá probudí a dám jí ho. Držte palce 😀

luca76
2. čer 2009

zhoršili se vám někomu po zavedení příkrmů prdíky? Malej na ně vždycky trpěl, ale po zavedení zeleniny má větry přímo úděsný! prdí celej den a celou noc ... at dám jakoukoli zeleninku... máte s tím někdo zkušenosti, upraví se to po čase, až si na zeleninu zvykne? a ještě jeden dotaz: od kdy se dává kašička na noc? zeleninku papáme asi 2 týdny, můžu už zkusit na noc rýžovou kašičku??

shaula
2. čer 2009

mikulka - můžeš ji udělat z vody, technicky to možné je, ale podle mě je to trochu zbytečné, myslím, že výživově mu to zase tolik nedá a ochudíš ho tím o mléčnou dávku... Tak zvaž sama.

Luca - naopak my jsme se prdíků po zavedení příkrmů zbavili. Tedy přesněji řečeno kluci ještě nějakou dobu prděli, ale už neplakali. Druhý příkrm se zavádí cca měsíc po prvním, koukám, že má malý teprve 5 měsíců, já bych ještě chvilku počkala. Ale rozhodnutí je na tobě.

mikulka
2. čer 2009

Já si právě říkám, že ta jáhlová by ho zasytit mohla i z vody. O mlíčko nepřijde, kojím před kaší i po kaši.

shaula
2. čer 2009

mikulka, neměla jsem na mysli zasycení, ale výživu. Ale asi by to šlo.

Telullah - asi už je pozdě ti to říkat, ale květák nadýmá, takže se doporučuje tak od 7. měsíce a třeba naši kluci po něm měli velké bolení. Držím palce, aby se Vám to vyhnulo.

holly1
2. čer 2009

ahoj, budeme za chvíli začínat s ovocem, chci se zeptat, jak dlouho jste ovoce tepelně upravovaly? Vycházím z www.kojeni.net, kde se píše, že ze začátku ovoce podusit - ale co to je ze začátku? A když dáváte syrové, tak ho strouháte nebo mixujete? Vlastně ani nevím, jestli jde syrové mixovat. Malá nemá žádný zoubek.

telullah
2. čer 2009

shaula - Hami přese dělá brambor s květákem od 4. měsíce, tak proto jsem to zkusila... Malá pár lžiček snědla a žádné problémy zatím nemá. Dokonce se těsně před usnutím řádně pokadila... to vám byl záván 🙂

zuzik_p
2. čer 2009

telullah, ale ono se obecne doporucuje k tem komercnim produktum pridat 2 mesice. Rikaji sice u kojenych deti, ale deti na UM maji ten travici trakt poskozenejsi, takze bych to s klidem pripocitala i tam.

shaula
2. čer 2009

Tellulah - ono se toho dělá... V příkrmech od 8 měsíců běžně najdeš rajčatový protlak, ryby, sojový olej, houby (!) a podobné nesmysly. Takže se neřídím tím, co na to výrobce napíše, ale čtu si složení. Například Hipp má skoro všechno solené... A to prosím už od 6 měsíců...

Holly - na to jsem se před časem ptala taky🙂 Někdo dusí týden, někdo měsíc, někdo vůbec, já doteď🙂 Syrový dávám pravidelně jen banán, sem tam kousek meruňky nebo zkusila jsem i kousíček broskve. Syrová jablka mi nechtěli, ale už je to delší dobu, tak zkusím asi znovu.
Ten banán musím odkousávat a dávat klukům do pusy. Vím, že by se to nemělo kvůli přenosu bakterií, ale oni to lumpíci jinak nejedí - zkoušela jsem nakrájené na tenké kousíčky, rozmačkané vidličkou, a nic☹

telullah
3. čer 2009

Tak děkuji holki za info, no vypadá, že se jí nic nestalo. Vypadá spokojeně

mikulka
3. čer 2009

Holky, vařily jste někdy děckám mangold? Vaří se prý jako špenát?

holly1
3. čer 2009

shaula, a necháváš to vychladnout nebo dáváš ovoce vlažné?

shaula
3. čer 2009

Holly, neřeš to zas tak moc🙂 Kupované přesnídávky bys asi taky moc neohřívala, že? 😉 Já si toho udělám kastrůlek, narvu to do skleniček a mám v ledničce, pak to přihřeju jen tak, aby to nebylo ledové.
Jinak abych to napsala přesně - já dávám většinou kupované přesnídávky, dušené jablka jsem dělala jen párkrát, jsem na to trošku lenivá🙂 A taky to kluci moc nechtějí, spíš to většinou skončí v kaši nebo jogurtu☹

holly1
3. čer 2009

shaula, díky, ale v kupovaných je cukr, ne? Jaké kupuješ? Já bych je radši chtěla dělat sama, no uvidím 😉

shaula
3. čer 2009

Dělají se i bez přidaného cukru, obsahují jen cukr, který se přirozeně vyskytuje v tom použitém ovoci. Např. Sunárek, Babydream od Rossmanna, určitě i další, stačí si přečíst etiketu... Dokonce jsem viděla i neslazené Hamánky, ale jen jednou, od té doby už ne☹

nikollette
3. čer 2009

Baby a kolko sa dava , myslim ake mnozstzvo ak oprvy prykrm v zivote???
Este nechcem prikrmovat az cca o mesaic, ale kolko toho mam dat.. kolko lyziciek sa dava na zaciatok?? A co je navhodnesjie?? vdaka

junovka
3. čer 2009

nikolete, s prikrmami mas casu dost.Pokial kojis, tak od 6 mesiacov a ked nie tak na 5 mesiacov.Na zaciatok staci, ked ti spapa zemiak alebo mrkvu jenu az dve lyzicky.Nic sa nestane, ked ti spapa celu davku 😉 Kuk sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

shaula
3. čer 2009
laetti
3. čer 2009

prosím o radu, jak tu čtu některým dětem, stejně jako mojí malé ovoce moc nejede. Zavedli jsme ho asi před 14 dny jako dopolední svačinku: jablko, banán, meruňka-ať už jako přesnídávka nebo normálně mi to nejí. Tak nevím, zda zkoušet nové druhy ovoce a točit to furt dokola, nebo se na to vykašlat a dát jí něco jiného? Jenže nevím co. Co dáváte vy jako dopol. sváču? A jaký máte harmonogram krmení? My zatím papáme jen ty dopol. svačinky, oběd a večer kaši, zbytek je kojení. Ale jelikož jsme donedávna byly zvyklé spát ráno tak do 9, dělá nám problém začít vstávat dřív abych tam ty dopol. sváči nacpala. Ještě mi poslední dobou odmítá večer jíst kaši, buď sní jen pár lžiček, nebo nic. Dteď jedla jen banánovou kaši,jinou nechtěla. Pak jsem jí začala zkoušet dávat i jiné druhy, nekteré jedla jiné ne. Tak nevím jestli jí teda dávat už jen tu banánovku, nebo to zkoušet dál. a čím by to mohlo být, že tu kaši vůbec necce? Uf, doufám, že to není moc zmatené a díky předem za ohlasy 😉

berenika39
3. čer 2009

laetti: taky to řeším. snídáme spolu v osm, půl deváté, od desíti do půl dvanácté spí. pak oběd. nevím, kam s tou dopo svačinou. zatím to máme tak, že snídaně,dřívější oběd, odpo dvě jídla, ovoce ve tři a jogurt po páté. V osm večeře. A přesně jak píšeš, má dny (jako dneska), kdy se absolutně nedotkne večer jídla. Dávám mu už dloouho večer jen mléko zahuštěné trošičkou kaše. Zasekne se a ne. Jak kdyby to bylo jedovatý. Dám ho spinkat, po hodině vylovím z postýlky a v polospánku to vypije.
U nás ovoce ok, možná být tebou bych s ním třeba dva, tři týdny počkala, at jí to nezošklivíš. Nic se nestane, možná tomu přijde na chuť.
A s tou večeří to zkus, dej ji v láhvi v polospánku. Taky netuším, proč prcek sem tam stávkuje. Je to tak jednou za týden, dva.

nikollette
3. čer 2009

Jednu az dve lyzicky??? A co je cela davka.. jedna mrkva naprklad? 😅