Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
11. pro 2009

momin no uz chci zacit varit at si to zamrazim jenze jeste sem nenatrefila v okoli na hezkou zeleninu .psoledne sem byla v kaufu a mrkev jak pro prasata ohnila v korune to same v albertu taky hnus a dal s emi nechtelo uz mozna bila bude mit hezci a jeste doufam,ze to napasiruju nejak poradne ,muze se to prechovavat v tech presnidavkovych sklenickach v mrazaku nebo by to prasklo?

ajka30
11. pro 2009

Ahojte kocky, viete mi niektora poradit? Moj maly bude mat coskoro 7 mesiacov a odmieta akekolvek prikrmy..... papa len moje mliecko...Skusala som kupovane vyzivy aj domacu zeleninu.... Viete mi poradit, ako ho presvedcit aby nieco spapal?

lamarika
11. pro 2009

ajka: někdo tady už psal, že měl podobný problém a pomohlo až když maminka začala přidávat do příkrmů své mlíčko. Tak to taky vyzkoušej, třeba to též pomůže 😉

katty6
11. pro 2009

Holky, bohuzel nemam sanci tu precist vse od zacatku..proto bych se rada zeptala na vase zkusenosti. Zaciname s prikrmy a nevim jak casto se to dava, treba od toho 6.mesic jednou na obed prikrm a od kdy casteji?Kdy ovoce? a vzdy ovoce jako presnidavku?Jake ovoce? krome bananu a jablka me nic nenapada (ted v zime)pokud nechci kupovat ve sklenickach...A kdy kasi?
Z ceho zacit? Davala jsem mu par dnu varenou mrkvicku ale mam pocit ze z ni spatne kaka, tedy se vykakal jako vzdy ale dlouho musel tlacit, byl proto asi nevrly cely den, behem dne casto jakoby tlacil..Uvazuji prozatim mrkev nedavat ale co jineho? Brokolici, cuketu? Take chci mu varit,sama, takze na poradu dne je otazka o nezavadnosti potravin, treba jaka cuketa nebo dalsi zelenina ci ovoce bude v supermarketu v zime? Kupujete zeleninu a ovoce jen v kvalite bio?

nikollette
11. pro 2009

Jablko, banán, broskyna, marhula, hruška, slivka, ... 😉

berenika39
11. pro 2009

apon, ad mražení: vzala jsem si nějakou plastovou pixlu, nejlíp vyšší, čtvercatou 😉, podle toho, jaká největší se ti vejde do mrazáku. Pak jsem vzala mikrotenák na mražení. Dala jsem ho do pixly, nalila rozmixovanou potravu, stlačila na dno,zagumičkovala. Pak další pytlík, jídlo, zagumičkovat. Prostě co se ti do té pixly vejde. Celý jsem to dala do mrazáku. Druhý den jsem to vyklopila, jsou z toho takový kvádříky, snadno je uložíš v mrazáku, kam se ti vejdou, vyndáš jeden a jíte🙂)).
Sklo nevím, když se tam dá toho jídla míň (nabyde to po zmrznutí na objemu), tak by to asi šlo, ale ty kulatý skleničky jsou neskladný.
Mrazím si stejným způsobem i zeleninu do polívky, ovoce, houby.....

A jinak prodávají se takový malý plast. krabičky, vždycky jsem si říkala, k čemu je to dobrý, ale zrovna na jednu porci pro prcka je to super. Nebo jsme hodně museli jíst termixy...blééé,nikdo to nechtěl....ty jsou hranatý, na jednu porci, přes to sáček, taky se to dobře skladuje.

evulatko
12. pro 2009

ahojky holky, chtela jsem se zeptat, kde kupujete zeleninu do jidelek pro prcka ? Jsem z Prahy, rada bych varila, ale bojim se te kvality zeleniny, ktera se da v soucasne dobe sehnat☹ diky moc, Eva

rimmel
12. pro 2009

ja kupujem mrkvu a zeler a por a sosovicu a zbytok pouzivam mrazene nakolko to je kvalitnejsie ako zimna zelenina cerstva...ale aj ta mrazena musi byt kvalitna znacka co mrazi zeleninu do par hod.od odtrhnutia. 😉

evulatko
12. pro 2009

Diky moc🙂 A jakou znacku mrazene zeleniny kupujes ? 🙂

momin
12. pro 2009

aponchie ja teda nakupuju zeleninu u nas v Albertu a tam maji peknou.... 😕 to teda cumim... 😕

aponchie
12. pro 2009

momin u nas albert nic moc to hypernova lepsi ,ale na druhej konec mesta zkusim zitra globus

andreahrbacova
12. pro 2009

Holky chci se zeptat odkdy se může dávat žloutek a jak často?A jak je to s tím lepkem?Stejná otázka,Nechce se mi to tady celé přečítat.Děkuji za odpovědi

momin
12. pro 2009

Zloutek od pul roku.. a lepek od 8 mesicu. tak mi to bylo receno u doktorky. 😉 Ale kazda ti to muze rict jinak 😉

gratuluju k pul roku. 😉

marooshka
12. pro 2009

andrea: mně doktorka dovolila lepek od půl roku tak si pak vyber 😉 vim že říkala s tim lepkem že mu jako můžu dát to co obsahuje mouku, třeba rohlík nebo kůrku chleba. Ale on to stejně ještě takhle malej moc nechtěl.
To je jako s tvarohem atd. já dávám malýmu už tak od 8 měsíců občas lipánka a občas tvarohovou activii a v pohodě 🙂

rimmel
12. pro 2009

evulatok neporadim som v uk 😅

emanka
12. pro 2009

u nás v Bille majú bio zeleninu 🙂

ockovelasky
13. pro 2009

Ahojte.. Môžem sa k vám pridať? Môj drobec bude mať zajtra 5 mesiacov, a keďže sme na UM a akosi nám už nestačí, tak som mu v piatok vyskúšala dať mrkvičku, ale odmietal, napínalo ho, v sobotu už zobral jednu či dve lyžičky, ale s hrozným hnusom, potom už nechcel, tak vypil mliečko a keď vstal, tak to vyzvrackal.. Ide o to, že keď bol menší, tak sme mali problém so stolicou, tak nám poradili dávať po lyžičkách jablčkovú šťavu.. Teraz neviem, či preto neodmieta chuť mrkvi.. ☹ ☹ ☹ môžem mu teda zmiešať mrkvu s jablčkom, alebo ešte skúšať samotnú mrkvu?

Poradí mi niektorá z vás? Prosím..

momin
13. pro 2009

ockovelasky muzes i s tim jablickem a nebo zkus dat do mrkcky trosku UM. u nekoho to zabere... 😉 Jinak teda drzim palce zadne mimco nepapa hned od zacatku pekne ze lzicky... 😉

jeste k tomu lepku ja si myslim ze od pol roku klidne muze byt..jenom sem napsala nazor nasi lekarky...

ockovelasky
13. pro 2009

momin, ďakujem za radu, tiež som myslela, že mu do toho zamiešam trošku zarobeného UM.. 😉 😉

andreahrbacova
13. pro 2009

momin děkuji 😉
my už přikrmujeme od 4měsíců a 2týdnů.Vojtíškovi moc chutná,jak zeleninka tak ovoce.Akorát někdy co u toho jídla předvádí,no hold mám živé dítě,které nevydrží chvilku sedět v klidu.Nebo spíše teda polosedět. 😀
No my jdeme 21.12 k doktorce tak s ena ten lepek zeptám,ale budu si to muset napsat,neboť si vždycky vzpomenu až jak stojím s kočárkem venku.
Holky vy všechny vaříte,nebo některá je jenom na skleničkách?Já tak půl na půl,něco vařím,něco skleničky.Kupujete bio zeleninu nebo normální?No a ještě jeden dotaz,co dáte 6měsičnímu dítěti jako s lepkem,četla jsem že jsou jako nějaké kaše,přece mu nebudu dávat rohlík,když by bobek nevědl co s tím dělat.

momin
13. pro 2009

andreahrbacova on by si ten rohlik zuzlal.. vedel by tak trochu co s nim. do pusy prece... 😀 😎
Ja varim,sklenicku koupim jenom kdyz nekam jedem-cca 1 za mesic. A zeleninu kupuju uplne obycejnou. ne bio. 😉

emanka
13. pro 2009

ockovelasky, aj moja na začiatku vracala tú mrkvičku, ale ona hneď na prvýkrát zjedla pol pohárika, potom ešte trošku mliečka a tiež, keď sa zobudila, tak to vyvrátila....ale to iba prvé dva-tri razy 😉
A keď malý už papal jablčkovú šťavu, tak mu môžeš kľudne dať tú mrkvu s jablkom 🙂

andreahrbacova, ja dávam len z pohárikov, na začiatku som jej aj varila mrkvu, ale nevedela to zjesť, lebo mi to nešlo úplne rozmixovať....ale za také 2 týždne už jej budem asi len variť, predsa len už zje toho dosť a je to dosť drahé - dnes napr. zjedla až 2,5 pohárika, t.j.okolo 310g!!! Viem, že je to veľa, ale dnes bola akási vyhladovaná 😀
A daj vedieť, čo ti povie lekárka, mne pred mesiacom opäť povedala, že sa mám držať len jednej knihy, lebo že všade píšu inak, a v podstate je asi jedno, ako kto začne, lebo ani odborníci sa nevedia na tom zhodnúť, tak ako to môžme dokázať my, no nie?

Inak, ja som jej pred týždňom dala kôrku do ruky a pozerala na mňa, akože čo mi to dávaš? Ani to nie je farebné, ani žiadny zvuk to nevydáva, že čo mám s tým robiť??? Tak som jej to dala do pusy a začala to žužlať, lenže hneď si "odkusla" dvojcentimetrový kúsok a začala sa drhnúť....o 3 min zas a tak som jej to vzala....opäť to skúsim tento týždeň 😀

ockovelasky
13. pro 2009

Emanka, ďakujem, ma trochu ukľudnilo, že to vrackanie je normálne.. 🙂 Ideme to vyskúšať s pridaním toho UM, s jablčkom trošku počkám, aby papal neskôr kalerábik a brokolicu.. 😉

icejane
13. pro 2009

🙂 a nebojite sa dat drobcom chlebovu kôrku alebo rohlik lebo ja ano,,, aby sa mi nezadusil

rimmel
13. pro 2009

ja nie 🙂

momin
13. pro 2009

icejane vzdyt on si neukousne takovy kus aby se udusil.... 😉

ludmilabb
13. pro 2009

ahojte davate co sa tyka zeleniny detickam kalerab a petrzlen?

momin
13. pro 2009

ja nevim co je kalerab........ 😅

ludmilabb
13. pro 2009

momim kedlub 😉

matja
13. pro 2009

icejane - nebojím sa, dávam pozor, už som mu párkrát vyberala väčší kúsok z pusy 🙂

ludmila, dávam.