Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzkat1
4. říj 2010

@cicimon aj ja mam od nasej manual a ako pises asi dost podobny...mozno mame rovnaku dr🙂

maryanna
4. říj 2010

@zuzkat1 vieš ono sa to zdá veľa lenže keby si mala vieš ty sa naobedovať napríklad z ovocia tak by si ho zjedla veľa....deti to majú ako jedno jedlo z ktorého majú vydržať tri hodiny, my jeme ovocie zvečša len tak medzi jedlami na prehryznutie a vtedy človek naozaj zje len jedno jablko a podobne

blumka
4. říj 2010

ahojte baby, vy ste tu tusim robili vyzivy bez cukru..mozem poprosit o navod ako na to? a ak by ste mohli tak co najpolopatickejsie, proste ako pre decko, ja som v zivote nezavarala 😀 😅

@zuzkat1 juli ked papa ovocie tak bezne ma banan a jablko, alebo dve jablka a zopar malych sliviek, alebo 2 broskyne a banan a plus este vlocky k tomu..a vydrzi mi 2 hodiny 😅

zuzkat1
4. říj 2010

@maryanna moja nemusi vydrzat 3 hodiny🙂 kojim ju kedy chce🙂 ale moja nie je velky papkac... este stale sme v stadiu kedy ma vyzivu 125g na 2x

zuzkat1
4. říj 2010

@blumka no asi je kazde dieta ine🙂 moja nie je velky papkac🙂

vivien6
4. říj 2010

@maryanna aj ja musim ppovedat wau..moja zje mozno jej davam malo...skusim radsej viacej urobit a ked necha tak necha.....ked ja ani neviem co jej mam uz davat..vzdy to iste obmiename.. 😖 my ovocie pucime...

@zuzkat1 ani moja nepapa nejak extremne vela..obed zje vsetko co jej navarim okrem ryzi,ale olovrant nejak no neviem..skusime tie keksy alebo vlocky alebo nieco jej tam strcit 😉

blumka
4. říj 2010

@zuzkat1 urcite a hlavne ako im vyhovuje sa treba riadit..ja tiez niekedy ziram kolko do nej vojde..o starsej ani nehovorim, ta zje niekedy viac ako ja, a chuda je ako palicka... 😉 hlavne ze im chuti

maryanna
4. říj 2010

@blumka ahoj, takže ovocie si olúpeš a nakrájaš.....dáš do hrnca, zaleješ trochou vody aby prikrylo ovocie dáš variť. prikryješ pokrievkou a dusíš na miernom mini ohni.......sem tam zamiešaš....ak je ovocie mekké, až rozvarené tak vypneš z ohňa, pomixuješ mixérom ponorným a naberačkou podávaš do skleniek, keďže dávaš ešte horúce netreba sterilizovať lebo viečko krásne priľne...teda za horúca ponaplnat sklenky a pozatvárať......
sklenky musia byť suché....ja ich najprv poumývam a na vychnutie a steruiziuáciu ich dám do rúry na 50-100 stupnov a krásne vyschnú , porozkladám si ich a potom nalievam za horúca výživu.......keď sa niektorá náhodou neprisaje tak ju otvorím a apapáme ju dva dni v chaldničke je...

zuzkat1
4. říj 2010

@maryanna ty davas tolko vody az prikryje ovocie?to treba az tolko?ja len na spodok hrnca, lebo potom je moc riedka ta vyziva

blumka
4. říj 2010

@maryanna dakujem krasne..a to fakt netreba sterilizovat potom? a vydrzia, nepokazi sa to?

maryanna
4. říj 2010

@zuzkat1 no dávam malinko vody nemusí až prikryť ale aspoň do polky nech prikryje.....ono sa varom vyvarí vody dosť

maryanna
4. říj 2010

@blumka nie pretože horuca vyziva stiahne viecko..tak robíme roky aj lekvá a podobne...

garonka
5. říj 2010

babky mam otazku, chcela by som dať malemu biely jogurt je lepšie ho dať na desiatu či olovrant? a s čím ho mixnem?

jasminet
5. říj 2010

@garonka je jedno ci na desiatu alebo olovrant. ako vam to vyhovuje. a s cim mixnut? najlepsie s nicim a dat cisty, neochuteny. maximalne s ovocim, ktore maly uz papa,pripadne zmiesat s vyzivkou. 😉

pampalini
5. říj 2010

@garonka ahoj my jsme začali dopoledne a dávám mu do něj přesnídávku. Samotný ho nechtěl a dělal ksichtíky, protože to bylo moc kyselé 😀

garonka
5. říj 2010

@jasminet ďakujem skusim čisty a ak nebude chutiť tak šupnem banan 😵

ja len preto lebo doktorka, že lepšie je dať doobeda tak preto sa pytam nerada by som počuvala našu šefku 🙄

blumka
5. říj 2010

@garonka gari, jogurt poobede moze byt tazky na zaludok 😉

garonka
5. říj 2010

@blumka a ja že jogurt je ľahko straviteľny tak asi lepšie doobeda 😕

blumka
5. říj 2010

@garonka ved vyskusaj uvidis, mozno tobimu nebude vadit..ja davam doobeda 😉

gabika7706
5. říj 2010

@garonka mliecne ani kyslomliecne vyrobky by sa popoludni uz jest nemali, organizmus sa tym velmi zatazuje, vhodnejsie je podat jogurt dopoludnia 😉

garonka
5. říj 2010

tak babky ďakujem skusim doobeda najprv čisty a ak nebude šmakovať šupnem tam banan 😵

mabe
5. říj 2010

ahojte, tak dneska zacinam s prikrmy a jsu z toho docela nervozni. byla jsem na to natesena a tedka chytam nejakou paniku. za chvilku jdu koupit do obchodu sklenicku a nevim od jake firmy. dr. rikala, ze ze zacatku je dobry, koupit sklenicku a az se rozji, tak varit. muzete mi prosim poradit jakou firmu? hipp pry sul.....a pokud budu davat zatim jenom v poledne zeleninku, tak davat i nejakou jinou tekutinu nez kojit? diky moc 🙂

stipa
5. říj 2010

tak po dlouhé době, ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho nebo spíše do kdy prckům vyvařujete lahvičky atd??? Já prckovi dělám nemléčné kaše, takže mu vyvařuji jen lahvičky s uzávěrem a vařím mu z kojen. vody. Prcek má 10. měs. Tak do toho 1. roku??? Pak už se vyvařovat nemusí???

gabika7706
5. říj 2010

@stipa to pijete kasu z flase?

gabika7706
5. říj 2010

@mabe ak ste kojeni, ziadne ine tekutiny do roka pit nemusi 😉 samozrejme, ak ste kojeni na poziadanie.
Nezacinala by som kupovanymi prikrmami, ved uvarit mrkvicku a popucit, prip. prepasirovat nie je taka robota 😉
Ak uz chces kupovane, treba velmi starostlivo citat zlozenie, mne zlozenim najviac vyhovuje Alnatura.

zuzkat1
5. říj 2010

@stipa preco nepapa z misky lyzickou? 😉 naco flasa?

zuzkat1
5. říj 2010

@mabe ja by som to robila naopak aby si potom nemala problem ze ti bude odmietat doma varene jedlo... naucit papat co mamina navari a potom obcas kupit ak sa inak neda🙂 ja som napriklad zistila ze moja pekne papala moje jedlo (tym som zacala) a teraz mala par dni kupene,lebo sme boli mimo a veru ze vymysla teraz ked jej zas davam to co som ja varila.....a studovat stale zlozenie je na nervy...ja dam kupovane len ak sa ponahlam, alebo som nestihla navarit... ja stale len kojim ...mala ma 8,5mesiaca... nedavam nic ine na pitie len mliecko🙂

vivien6
5. říj 2010

a k tej teme jogurt doobeda.mal by sa davat nejak pred obedom ci skorej?

zuzkat1
5. říj 2010

@vivien6 ja sice este jogurt nedavam,ale predpokladam ze na desiatu🙂

gabika7706
5. říj 2010

@vivien6 medzi ranajkami a obedom, tak uz podla toho, kedy vam vyjde desiata 🙂