Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mabe
5. říj 2010

@zuzkat1 z jake zeleniny varis?

mabe
5. říj 2010

@zuzkat1 nechci davat sklenicky normalne, jenom tedka par dni....nez se rozjime.

zuzkat1
5. říj 2010

@mabe normalne co kupim v obchode ale ked nedostanem peknu tak z mrazenej ... ja som pochopila ze len kym sa rozje, len potom sa bude zas rozjedat na tvoju stravu🙂 neviem ako to ti obchodnici robia ale detom akosi viac chuti to z poharov...pritom podla mna ani to nema ziadnu chut 😝 my sa teraz tak rozjedame zas... a pritom ja som zacala domacou stravou a pekne jedla potom parkrat kupena ateraz z tej mojej zje 3 lyzicky... 😖

mabe
5. říj 2010

@zuzkat1 tak to nebudu prehanet, koupila jsem dve sklenicky, tak zkusim jednu a o vikendu uvarim. 🙂

gabika7706
5. říj 2010

@mabe ale ked sa rozjete z kupovanej, nebude Ti domacu stravu chciet, prip. budes musiet vsetko mixovat na hladku kasu 😉

zuzkat1
5. říj 2010

@mabe tak no skus taky kompromis🙂drzim palce🙂

lensam
5. říj 2010

mozem davat trojmesacnemu mrkvicku v recepte kde uvarim mrkvu v dojcenskej vode, zmixujem a kedze tu kasu este nechce, ale ked som skusila z toho vymackat stavu, tak to hltal o 106...neposkodim tym?

gabika7706
5. říj 2010

@lensam preco davas nieco ine nez mlieko 3mesacnemu dietatu? 😒 nema na to este pripraveny traviaci system, mozes mu uskodit

lensam
5. říj 2010

@gabika7706 pretoze je totalne nespokojny cely den i ked kojime kazdu hodinu a pol

gabika7706
5. říj 2010

@lensam ja som kojila kazdu hodinu a pol aj ked mal pol roka... 😉 a prikrmovat sme zacali, ked mal 6,5 mes. Nespokojny nemusi byt len z toho, ze by bol hladny.

mirinda10
5. říj 2010

@lensam ak je uplne kojeny, tak este by som pockala aspon 2 mesiace a pribera ti ked ho kojis ja by som radsej dala UM ako prikrm aj ked dieti piju UM idu najskor na prikrm od ukonceneho 4ho mesiaca, naozaj mu mozes poskodit crievka, to by som neriskovala

lensam
5. říj 2010

@gabika7706 lenze ked mam este tri mesiace kojit kazdu 1,5h, tak na novy rok je zo mna blazon, ved to je den onicom, furt len kojit...ale samozrejme mu nechcem poskodit, zajtra sa spytam lekarky

gabika7706
5. říj 2010

@lensam v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/dakujeme-a... Ti baby poradia, ak chces kojit nadalej, ja by som ani UM nedavala

lensam
5. říj 2010

@gabika7706 poradia mi, ze mam kojit, kojit, kojit

gabika7706
5. říj 2010

@lensam ja kojim obcas aj teraz kazdu hodinu a pol, ked mu idu zuby, ukludni sa jedine takto 🙂 tu je velmi dobra stranka,
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... drzim palce, moze to byt len prechodny stav, v 6.tyzdni a 3.mesiaci byvaju laktacne krizy, spojene s rychlym rastom babetka

gabika7706
5. říj 2010

@lensam aha, tak z toho "kojit kojit kojit" usudzujem, ze nemas ani velmi chut (?), tak ak sa k tomu stavias skor takto (skoda), daj urcite radsej UM, ako mrkvu.

cicimon
5. říj 2010

no ja keby som uz nemusela tak nezacnem s prikrmami asi nikdy, mne to "kojit" vyhovuje a doma hoci aj kazdu hodku

gabika7706
5. říj 2010

@cicimon vsak nemusis, mesiac ste mohli este pockat, ci?

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam presne si viem predstavit ako sa citis...(sudim podla tohokojit kojit kojit🙂) ked mala hanka zhruba 3 mesiace chcela som kojenie vzdat... nenavidela som to...chcela som davat UM ze budem mat pokoj... manzel mi nedovolil a som mu za to vdacna... tvorba mliecka s aupravi ako ti pisala gabika moze to byt rastovy spurt kedy telo musi zacat tvorit viac mliecka niekedy to trva par dni, a vtedy chce mimi viacej pit ako obvyjkle..ale mozno len citi z teba nervozitu a chce byt pri prsniku lebo ten ho ukludnuje...
este lken dodam je na tebe ako sa rozhodnes (ale prikrm tak skoro urcite nie) no ak sa ti budu v noci tak si skus predstavit ake to bude ist v noci do kuchyne a tam sa piplat s mliekom ...vodu ohrievat a maly bude plakat... a teraz len vytiahnes a mas🙂 ja ta nechcem na nic nahovarat,ale nedalo mi a musela som sa vyjadrit lebo som prezivala nieco podobne...kojenie bolo pre mna nieco hrozne.. a teraz som nadsena ze som to nevzdala je to uzasne prakticke🙂

zuzkat1
5. říj 2010

@cicimon 🙂 tak to by si milovala moje dieta🙂 dnes "zjedla" 2 mini lyzicky prikrmu a hotovo... ideme sa kojit...

cicimon
5. říj 2010

@gabika7706 no neviem, uz z nej mam niekedy pocit, ze sa MM nevie dojest....ale zas som spokojna, ze sme cisto na MM 6mes a az tak ideme na prikmy....a pri jej apetite....tvari sa akoby som jej davala jed a nie mrkvu 🙂)... ved pekne pomalicky
spokojna je, pribera podla tabuliek, mozno este menej, ale neva

lensam
5. říj 2010

@gabika7706 nejde iba o mna, ale aj o neho...napapame sa, co mu tiez zacalo akosi dlhsie trvat a obcas aj zaspi pri tom, potom ho mam v spriamenej polohe kvoli grckam, potom sa prebalime, pohrame sa...potom sme boli zvyknuti, ze zaspi...ale tuto spavu fazu totalne vynechava...zacne byt mrzuty a mozeme ist znova jest...najviac pospi tak 20 min doobeda a poobede v kociku a to mu podla mna chyba...pretoze velakrat mu vidim na ockach, ze by aj spal, ale uz je hladny

lensam
5. říj 2010

@zuzkat1 ja mam rada kojenie a uzivam si to, ale zase netreba to viest do extremu. rozhodne nechcem kojit dva roky, nanajvys rok, aj to uz sa mi zda babo velke na kojenie. a este maly sa v noci nebudi, prespi celu uz od druheho mesiaca

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam tak to mas super... moja je 6x hore.. a ja chcem kojit dlho ,lebo podla mna je to dobre pre dieta... ale jasne ze aj do roka je super...ale ked chces kojit tak nechapem to UM...ale ako som pisala je to na tebe,len nazor som vyjadrila🙂

gabika7706
5. říj 2010

@lensam ze rocne uz velke na kojenie, ja si napr. vobec neviem predstavit, zeby sme mali o mesiac skoncit. Ale ja som prvu nekojila, len odsavala, o to viac si to teraz vychutnavam a aspon do tych 2 rokov by som urcite chcela. Aj kvoli tomu, ze dcera mala z UM strasne traviace problemy, alergia sa pridruzila, tak Martin kravske mlieko, ani UM skor ako 3 rocny pit urcite nebude.

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam prepac uz len toto, netyka sa to kojenia🙂 ja len ze pises ze uz nespi ako predtym... no babo sa meni aj kazdy tyzden... a kedze sa viac hra moze byt aj viac hladne alebo len smadne... kojenie je aj proti smadu (teda ak nedavas nieco ine) my sme si presli fazami spania aj 4hodinoveho aj takymi fazami ze nespala cely den ani pol hodinu ...ja si myslim ze ked pribera tak ma dost jedla... 🙂 ale popytaj sa dr na jej nazor ako si pisala a rozhodni sa sama🙂

gabika7706
5. říj 2010

@lensam k tomu spanku, rastie, ma viac podnetov, mozno nevie sam zaspinkat tak ako predtym, mozno mu treba trosku pomoct, neznamena to, ze musi hned aj papat. Ale je to len moj nazor 😉

gabika7706
5. říj 2010

@zuzkat1 😎

lensam
5. říj 2010

@zuzkat1 preco nechapes? proste ho nechcem nechat hladneho a ked mu nestaci moje...mam ho nechat plakat, kym sa mi nevytvori nove mlieko?

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam to som nepovedala... nechajme to... a nenechajme🙂 ked som zacala tak dopisem... len nechapem ze ked si kojenie uzivas tak preco tak skoro rezignujes na UM... ale je to tvoja volba a ja ta nebudem o nicom presviedcat...