Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andik
19. únor 2007

dashak,chtěla jsem se tě zeptat na jednu věc.Malej má skoro 10 měsíců,ale stále jí jen stravu úplně rozmixovanou,zkoušela jsem mu dávat trošku hrubší,ale vyplival to a nechtěl to.Píšu to proto,že se mi jedna známá divila,jakto,že malej nejí už to co my?Prý její malá jedla v 6 měsíci všechno,tak snad nedělám něco špatně?? 😒

ijetka
19. únor 2007

Ahoj holky:
já opět začnu se svou starou písničkou

Naše noční buzení 😢 ať kaši dám nebo ne tak se stejně budí tak 3x 😝

Já už nevím co. Vždycky když se probere, lehnu si kněmu a dám mu cucnout, on pocucá zklidní se a usne za 2hoďky se to opakuje. Pomalu si začínám sahat na dno 😒

Na dnešek perlil, vzbudil se v 1 a řval jako tur, šponoval, nechtěl ležet ani vození nemělo úspěch, pak se zklidinil a povídal nám, hrál si z nohama.
Taky pustil pár prdů a usnul ve 2.30 ☹

andik
taky se bojím, že Kuba nebude chtít kousky jídla 😕
Opět chytrej názor, že děti od 6ti měs. jedí všechno, já jsem se byla podívat na holky v práci a jedna (věk našich rodičů), se moc divila, že malýmu vyvářim extra (nebo skleničky), že nejí to co my. Jo a taky proč mu nedělám krupicovou kaši. 😝

andik
19. únor 2007

ijetka,já jsem málem omdlela 😖 když mi známá řekla,že její malá jedla v 6 měsíci knedlo-vepřo-zelo 😲 krupicovou kaši atd.Taky se divila,proč malýmu v 10 měsících nedávám jogurty,lipánky,pribináčky.Přitom jsem slyšela,že do 1 roku dítěte bych to dávat neměla.Jo a proč mu nedávám polévky,když jsem ji řekla,že je nechce,tak mi řekla,že se nediví,když je nesolím,prý to mám ochutit a jejímalá papá všechno!Tak jsem z toho blázen.

Další věc rýma:Řekla mi,že vysává malé rýmu z nosu VYSAVAČEM 😲 to jsem nechápala.Prý si vyrobila nějakou pomůcku,zapne vysavač na nejslabší stupen a vysaje jí vše z nosu vysavačem.Já jsem o tom nikdy neslyšela,používám odsávačku z lékárny,hadičkovou.Prý je to slabé a nevysaje to vše a mám začít s vysavačem. 😀

Znáte tenhle způsob některá? 😀

ijetka
19. únor 2007

Pro boha co je to za krávovinu, to je o zdraví NE 😠

Mě to nebaví furt každýmu vysvětlovat, co a proč mu nechci dávat k jídlu, proč nechci chodítkoa různý hopsadla asi to nahraju a pak to jenom každýmu pustím 😠

A dochucovat jídlo jo???????? To je fakt o nervy

Asi by do těch dětí tyhle matky narvaly i ostrou čínu, ne??? 😲

andik
19. únor 2007

😀 tak vidíš,já jsem se taky divila,ale spíš JÁ jsem byla pak ta divná a hloupá 😀 i její maminka se mi divila,že neznám tu metodu s vysavačem.Prý to dělá celé město je já ne 😀 Tohle bych si netroufla.

Co se týče toho jídla,radí jí její matka,nekojila,malé dávala od 5.měsíce příkrmy a prý je to jen o zvyku 😲 taky jsem nechápala.Ona zase nechápe mě,jak se může malej najíst z těch kašiček.Má ale přes 10 kg a daří se mu dobře.

dashak
19. únor 2007

Andik, žáden stres. Vyprdni se na kamarádku a poslouchej svůj mateřský instinkt. Já nevím, kolik je její malé teď, ale snad neskončí špatně. Se solí je teda marná, protože chudeře holce odrovnává ledviny. Já malé vařím taky extra a jen z čerstvé nebo mražené zeleniny. Když dělám malé koprovku, tak jedině z kojeneckého mléka, čerstvý kopr (pro nás dělám vždycky ze sterilovaného a dávám samozřejmě ocet, smetanu atd.)
A jak může dávat malé zelí??? Vždyť je tam cibule a hromada koření. A lepek ji nic neříká - já teda zahušťuju jíškou z mouky a nastrouhaným bramborem.
Jinak jogurty dávám, ale jen s živou kulturou. Pribináka jsme taky zkoušeli, ale jednou se mi zdálo, že má snad potom koliku, tak to už ji nedávám a spapkám to radši sama, mňam mňam 😀
Krupicovou kaši jsem jednou udělala a malá zvracela do jedné ráno, takže když už, tak dávám ty dětské instantní Hami nebo Sunarku

dashak
19. únor 2007

Andik, ježiš já jsem strašná skleroza, ještě jsem chtěla k tomu mixování - já mixuju furt, když tam má kousky, tak se mi někdy dusí, myslím ty tvrdší věci - třeba vajíčko, nebo maso. Banán třeba jen mačkám, ale to ona v té pusině rozmělní. Myslím, že všechno má svůj čas, nebudu jí dávat kusy, když ji pak navlíká a je fialová.

andik
19. únor 2007

dashak,díky!To samé my,jednou když jsem zkusila kaši,zvracel malej celou noc,tak jsme pak začali kupovat jen kaše instantní.Já jsem ji říkala,že to co dělá se mi nezdá,ale jak jsem již psala,ona zase nechápala mě.Prý ji takle její máma taky krmila a je v pohodě.Prý dneska se moc přehání a děti jsou citlivé až hrůza!No myslela jsem si svoje.

Já nesolím,dávám jen příkrmy z ovoce,kupuji mu Hipp,mají velmi dobré přesnídávky,někdy je taky zblajznu sama 😀 vařím mu taky extra a vše musím mixovat na kaši,jinak mi to nesní a to ji vadilo.Prý na to,že má 10 měsíců a 6 zubů by měl už hezky kousat,ale zatím nechce.Takže dál vše mixuji.

andik
19. únor 2007

přesně!Přece ho nebudu trápit,ještě aby se mi dusil.Přítelův strejda mi včera říkal,že by se neudusil(je to primář na chirurgii),že ty děti mají v sobě ten instinkt,že by to zpracovali a nic by se nestalo,no nevím,to mi přišlo taky divný.Já hned panikařím a vše mu radši mixuji.Je to jistota,mě to neublíží ta práce navíc!

andik
19. únor 2007

jo dashak slyšela jsi o tom vysavači někdy? 😲

dashak
19. únor 2007

My máme taky 6 zubů, ale já teda nevím. Když koušu já, tak těma zadníma, těma předníma akorát ukousnu třeba jabko nebo třeba oplatek a pak si to hodím dozadu, kde to rozdrtím. Tak mi řekni, jak by ty mimina to asi kousali těma předníma zubama, to by vypadalo, že drkotají zimou 😀 😀 😀
Mně taky říká mamka, že to moc žeru. Ale vidím sama na sobě, že taky mi zničili žaludek a žlučník. Ona tvrdí, že to mám po taťkovi, ale prd, je to z jídla. A pobavila mě kámoška, která se mě ptala, jestli dávám malé čokoládu, že její sestřenice má 9 měs. kluka a dává mu cucat jeden čtvereček. Tak jsem na ní hleděla, jestli si nedělá srandu.

helik
autor
19. únor 2007

holky,
já o tom vysavači slyšela, někde o tom je diskuze - buď někde na koníkovi nebo na baby-kafe....tam si to chválili. Mně to připadá ujetý a hlavně to nepotřebujem. Možná, kdybychom měli problémy, víc bych se o to zajímala. Každopádně si vystačím s vatovýma tyčinkama. 😎

David je ještě malinkej, ale naše babi už by mu taky dala všechno olíznout - posledně lázeňskej oplatek 😀 No, ale to je něco jinýho, on to fakt jen prozkoumá jazýčkem a přivoní si.

andik
19. únor 2007

tak tu diskuzi jsem nenašla 🙂 mě by to ani nenapadlo vysávat nosík vysavačem 😀 fakt jsem koukala jak tele na nový vrata když mi to známá říkala. 😲

Co se týče dashak té čokolády,tak my jsme včera měli rodinnou oslavu,každý měl dentenci krmit Tobíka bramborovým salátem a řízkem,dortama,chlebíčkama a vším co tam bylo. 😀 Nikdo nechápal,proč mu nic nedám a když jsem jim vysvětlila,že má extra stravu,tak nechápali.Myslím si,že ta starší generace to chápat ani nebude.Dřív se asi jedlo jinak.Mě taky máma krmila vším možným od 6 měsíce a říká,že to bylo normální 😀

dashak
19. únor 2007

Andik, to téma se jmenuje "odsávačka hlenů na vysavač" a je to tady v kojencích. Mně už taky kamarádka říkala, že to tak dělají a je to prý super. Já to teda zkoušet nebudu, když má malá jen nějakého bubáka nebo mokrý nos, tak si to nechá odsát tou odsávačku a když má velkou rýmu, tak začne hystericky ječet jenom vidí ty hadičky 😝 a navíc se vysavače bojí, takže by to asi neklaplo.

macejka
19. únor 2007

andik a holky

nehrozte se toho odsávání vysavačem,my to tak děláme běžně když má malej víc nudliček 😉 máme speciální odsávačku přímo na vysavač,zapnu vysavač na menší výkon,nasadim odsávačku a je to.Nemusí se strkat nijak hluboko jen na krajíček stačí přiložit.Nejdřív to malýmu nevadilo,ale teď už se vzpíná,už na sebe nenechá jen tak sáhnout a to i když mu chci vyndat nudličky vat.štětičkou.Tu odsávačku na vysavač prodávají v lékárnách nebo zdrav.potřebách a stála 340.-,moje kamarádka jí sehnala za 260.-
A odsaje víc než když jsme vysávali hadičkovou pusou,ale ta hadičková jde taky na vysavač nasadit 😉

dashak
19. únor 2007

Macejko a jak se ta hadičková teda nasazuje? A ty soplíky letí do toho vysavače nebo do odsávačky?

andik
19. únor 2007

dashak,náš malej se taky děsně bojí vysavače 😀 takže to taky nepůjde.S tím vysavačem nemám zkušenosti,asi bych se bála.

macejka,to jsem vážně netušila,že se to dá i koupit,já si myslela,že si ze mě známá dělá blázny 😀 nemůže to ublížit?

macejka
19. únor 2007

dashak

z té hadičkové odsáv.odendáš ten kalíšek a ten kryt nasadíš na hadici od vysavače a jednu hadičku dáš malý do nosu a odsáváš.Jde to přes hadičku do vysavače,ale kolikrát se to ani do vysavače nedostane,schválně si to zkus na sobě,to saje málo neboj 😉

andik

přesně se to jmenuje baby care a je to silná hadička s "kelímkem" a na to nasadíš takový plastový nástaveček a ten se strká do nosu nebo k nosu a konec se dá do hadice od vysavače a je to.Ublížit to nemůže,psala jsem to i dashak zkus to na sobě s tou hadičkovou a uvidíš,zase takovou sílu to nemá.Kdybych věděla,že to ublíží tak bych to nedělala 🙂
Ale,když jsem to slyšela poprvé od kamarádky,to jsem ještě ani nebyla těhu tak jsem se taky zhrozila 😀

andik
19. únor 2007

macejka díky!No když to tak čtu,tak to nevypadá už zas tak hrozivě,ale pokud jde vše vysát normální hadičkou,tak je to pro mě lepší,malej se šíleně bojí vysavačů 😀

gita06
20. únor 2007

tak my jsme o tom slyšeli,ale dělat to nebudeme,mám taky strach,aby malé vysavač spíš neublížil.No ale jak vidím,některé maminky to používají,asi to chce fakt vyzkoušet 😉

valda
20. únor 2007

Ahoj ,
jsem tu dnes poprvé. Chci se někoho z Vás zeptat na příkrmy. Mám 6,5 měsíční holčičku a už dáváme zeleninové příkrmy a 2x týdně maso. Měli bychom dávat i žloutek, ale nevím, jak často. Zatím jsem ho dala malé jednou, ale nechce ho. 😔 Jaký názor máte na přidání jogurtu a jakého?
Díky za odpovědi

dashak
20. únor 2007

Ahoj valdo, žloutek se dává 1xtýdně. A jak si ho podávala, já ho malé přimíchám do jídla a ani to nepozná.
My už jogurty jíme, ale ani si nepamatuju, kdy nám je doktorka povolila. Myslím, že v osmi měsících. Ivanka je nedonošená, tak asi teoreticky už můžete, když má malá 6,5 měsíce. Ale myslím, že nic nezkazíš, když počkáš, co řekne mudra. Nám doporučila jogurty s živou kulturou, něco jako activia. Ta mi moc nesedí, je řídká a kyselá. Tak jsme zkoušeli beskydský jogurt z Kunína nebo tesco bílý jogurt s probiotickou kulturou.

carodkaa
20. únor 2007

Holky ty odsavacku na lux muzu jen doporucit.Malej mel kdyz mu byly 3 mesice dost osklivou zadni rymu a tou normalni odsavackou jsem mu vubec nic nevytahla a tou na lux,i kdyz se taky luxu boji,to bylo coby dup 😎

dashak
20. únor 2007

carodkaa, a to je nějaká univerzální, co pasuje na všechny vysavače?

raculka
20. únor 2007

Holky,musím říct,že mi ta odsavačka na vysavač přijde prostě nedůvěryhodná.Vím,že to hodně maminek používá a taky jsem dokonce četla v nějakém článku přímo od DR,že je prý dokonce lepší než ta hadičková,ale jsem prostě nedůvěřivá. 😅 . Ale vím,nikdy neříkej nikdy 😀
Ale vrátím se k tématu příkrmy.
Dneska jsem zrovna koukala na leták od HIppu,tam píšou,že vše je biokvalita.Tou sterilací prý zůstanou zachované všechny látky,vitamíny atd.Tak nevím,jestli je to pravda,nebo reklamní tah?!
Asi souhlasím s Dashak,že si mimi musí zvykat na normální stravu a nebude donekonečna na skleničkách.No uvidíme,jak to bude u nás doopravdy,až začneme vařit.To vám pak napíšu,jak moje vařené jídlo dopadlo 😕

jita2
20. únor 2007

macejka,
tu mrkev s jablíčkem házíš do odšťavňovače, nebo kupuješ šťávičky???

ahoj Valdo,
mě doktorka řekla zásadně, že jogurty nejdříve až od 8. měsíce... 😉

carodkaa
20. únor 2007

dashak-jee to ja nevim,me teda prijde,ze vsechny vysavace maj tu hadici +- stejne sirokou,je to tahle http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/baby-vac-detska...

macejka
20. únor 2007

dashak

už jsem to tady myslim psala andikovi ,je přímo odsávačka na vysavač,je silnější a asi o trochu delší.Prodávají jí v některých lékárnách nebo zdr.potřebách,jmenuje se to baby vac.Stojí kolem 300-400.- jak kde.
Ale i normální tenká hadič.odsávačka za dvacet korun se dá na vysavač nasadit,když sundáš ten kalíšek.Musim potvrdit to co píše carodkaa,že se s ní dá odsát nos lépe a myslim,že to není tak nepříjemné,ale jak pro jaké dítě,to je jasný 🙂

jita2

já dávám ovoce do odšťavňovače,ale také šťávičky kupuji,jak kdy.A malýmu ty šťávičky chutnají víc než čajda,no to je jasný,jsou sladké 😀

dashak
20. únor 2007

Holky, tak jsem řekla chlopkovi o té odsávačce a řekl mi, jestli jsem se nezbláznila. My teda máme celkem výkonný vysavač. No, ne nadarmo se říká, že by vytáhl nudle z hrnce 😀 Tak tady by platilo, že i nudle z nosu 😅 . Tak uvidím, jestli to koupíme. Ale kdyžtak spíš, až bude mít malá zase rýmu, protože jinak tam nic moc nemá.

A kde je Helik? Nějak na nás prdí, založí téma a pak se tu neukáže 😎 Já ji chtěla potěšit, že mě taky na bezplenkovce pěkně vypískali 😀 . Ale to asi každého, kdo není naladěn na jejich notu 😕

carodkaa
20. únor 2007

Dashak-mame taky silnej vysavas ,ale da se tam nastavit intenzita sani ,takze mu to stahnu skoro na minimum a pak teprv odsavam.