Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lucy222
25. srp 2011

@sova33 dekuji za info...je fakt,ze ted je toho noveho hodne,tak pockam v klidu do toho 8.mesice...dnes ji zkusim vymyslet neco co bych dohustila krupickou a odpo zkusim nastrohat broskev. No a premyslim,ze bych o vikendu dala zloutek...
Maso davate kazdy den? Nekde jsem cetla,ze 6x tydne maso,1xzloutek a jinde zase,ze maso stridme... Ja asi zvolim zlaty stred - sni mi sklenicku, par dni pockam a nacnu novou...

sova33
25. srp 2011

@lucy222 Já zatím dávám maso každý druhý den a jeden den žloutek (ale máš pravdu, taky jsem četla, že 6X týdně). Zatím dáváme jen krůtí, mám ho uvařené v mrazáku (protože obden vařit polévkovou lžíci masa odmítám 😀
Broskev už jsme taky dávali. Já jsem ji jen rozmačkala vidličkou a malý se olizoval. Zkoušeli jste už meruňky? Já jsem mu jeden den dala pro začátek zředěnou meruňkovou šťávu a objevilo se mu několik pupínků (ale jednotlivě, dva na hlavě, dva na ruce a tak), tak jsem meruňku radši na chvíli odsunula. Prckova sestřenice se po meruňce totiž docela brutálně osypala, tak z toho mám docela strach.

imzadi
25. srp 2011

@sova33 nemuzu ho tady nikde sehnat a objednavat si vec za 80 kc a platit postovne 150 se mi moc nechce 😝

imzadi
25. srp 2011

@lucy222 ja davam obden...zelenina x maso x zelenina x maso x zelenina x zloutek x zelenina 🙂) hmmm...tak tu broskev teda taky vyzkousim...

lucy222
25. srp 2011

@sova33 merunky mela mala jednou a O.K.,ale dala jsem ji to jen na zuzlani v te sitce...
To masko-ja mam zatim ve sklenicce,tak davam 2 dny a pak ten zbytek vyhazuji - ona toho moc nesni...ale vcera jsem sehnala domaciho kralika-tak 3 tydny se bude jeste vykrmovat a pan mi nam ho i zabije,stahne.. Tak toho zamrazim.

sova33
25. srp 2011

@lucy222 Na králíka se chstáme příští týden 🙂 Tchán je chová, tak se pořád ptá, kdy už to bude prcek moct 😀
Jinak jsem nakoupila v akci v Tescu skleničky, kde je telecí nebo jehněčí, protože to asi vařit jen tak nebudu.
A o jaké síťce jsi mluvila v souvislosti s tou meruňkou?

ameliejulliette
25. srp 2011

@lucy222 Ta síťka mě taky zajímá... 😉

sova33
25. srp 2011

@ameliejulliette
@lucy222 Tak už jsem si to vygooglila 😀 Asi se bez toho obejdeme, ale něco do sebe to má. Ale když si představím, jak v tom žužlá třeba tu meruňku a patla to po sobě, tak asi ne 😒 (jsem na to trochu cimprlich 😀

lucy222
25. srp 2011

@sova33 cimprlich jsem taky,ale kdyz ji potrebuji zabavit (treba pripravuji jidlo a cekam az se to dovari),tak je to super vec 😅 😉 jinak ona to pres tu sitku krasne cuca - zatim nikde zadny neporadek nebyl 🙂

@ameliejulliette dej si do vyhledavace 'krmici sitka' ci 'sitka na krmeni' - ci tak nejak. Das do toho kousek jidla a ditko si to jakoby pasiruje pres sitku...vyhody jsou ty,ze si dasnickama neukousne kousek,kterym by se zacalo dusit 😉

kiaora
25. srp 2011

Caute baby, do kolkych mesiacov treba spotrebovat domacu varenu stravu uskladnenu v mrazaku? Konkretne som vcera chvilku povarila hrusku + broskynu + jablko, rozmixovala a naliala do uzatvaratelnych plastovych food saverov. Citala som niekde, ze do 3 mesiacov, poradte ake mate vy skusenosti. Dik.

ameliejulliette
25. srp 2011

@lucy222 Díky 😉 tak nějak jsem si to představovala... No už to nevyužijeme, ale u příštího mimi o tom budu uvažovat (to víte, musím hledat záminky, abych mohla koupit něco nového 😀 )
U nás dneska zátěžová zkouška květákem... 😀 Tak uvidím, jaká bude noc...

imzadi
25. srp 2011

@lucy222 jeste dotaz k te ryzi, kolik jsi tak asi varila? a normalni ryze parbolied nebo nejaka special? mam doma bio jasminovou, ale to asi ne co? 😀

@kiaora ja se snazim vsechno do tech 3 mesicu...

lucy222
25. srp 2011

@imzadi ja koupila obyc.bio v Hypernove 😉 a mnozsvti? Malinko-odhadem 3 lzice... Tak nejak. Klido jasminovou -D 😉

@ameliejulliette jak kvetak-chutnal? Ja o nem uvazuji. Na nejaky lilek apod prdim - bo to doma stejne nejime a nema cenu ji to cpat v mladi-jeste by to zacala vyzadovat 😅 ale kvetak muzem - mnam 🙂

weri1
25. srp 2011

@imzadi já bych dala nějakou co se hodně rozvaří, parbolu ne, tím se mi malej skoro dusí teď v roce...já používala normal lagris nebo vitanu, dlouhozrnou

imzadi
26. srp 2011

@lucy222 diky

@weri1 zkusim tu jasminovou 😀

lucy222
26. srp 2011

@imzadi neboj se toho a jdi na to 😅 ja se dnes chystam na farmarske trhy,tak zkusim koupit nejakou peknou zeleninu. Manzel vcera dovezl 2 tasky presnidavek,tak mame na nejakou dobu vystarano,ale bavi mne male varit a zkouset co ji chutna 🙂

makinka2
26. srp 2011

@lucy222 Ahoj 🙂

Ahoj holky 🙂 Budu teprve začínat z příkrmem tak sem budu občas chodit pro cenné rady, neva? 🙂
Zatím nakupuju potřebné věci at je vše nachystané než začnem, tak se chci zeptat jaký používáte olej (slunečnicový, olivový, ...) popř. značku? A kolik a na jaké množství dáváte. děkuju 🙂

knedluska
26. srp 2011

Holky, chci se vás zeptat - má se dávat bílé maso - kuře, králík, krůta. Já můžu mít domácí králíky, tak by mě zajímalo, jestli stačí, když jí budu dávat jenom toho králíka, nebo musí mít i tu krůtu a kuře? Ten králík mi teda přijde mnohem lepší, než nějaké vyhnané kuře. Co myslíte?

imzadi
26. srp 2011

@lucy222 a co jste nakoupili?

@makinka2 pouzivam olivovy extra virgin od Alnatury a vzdy kapnu trosku k zelenine, kdyz varim...pripadne k bramborum dam pri mixovani kousek masla...ale jakoze masla, ne nahrazky 😀

@knedluska ja Ti nevim, samozrejme ze domaci je super, ale asi bych se snazila dat i neco dalsiho,at nema porad to stejne...ale nevim, jak je to s nutricnima hodnotama...chci se dopracovat toho, ze bude jist to co my, takze chci postupne dat i vsechno co jime my...

knedluska
26. srp 2011

@imzadi - jo, to je jasný, že občas dostane i to kuře nebo krůtu, ale budu asi preferovat toho králíka.

A když vaříte to kuře nebo krůtu, používáte jenom prsa nebo třeba uvařit celé kuře a obrat?

imzadi
26. srp 2011

@knedluska ja doted davala maso jen ze sklenicek nebo masozeleninove prikrmy...takze neporadim, ale uz taky zacnu kuchtit, je to desne drahy 😖

knedluska
26. srp 2011

@imzadi - no právě, že jsou ty skleničky děsně drahý. 😒

lucy222
26. srp 2011

@imzadi mrkev, broskve, kvetak a kruti maso 😉 meli tam jeste dyni Hokaido,ale s tou pockam-vezmu ji treba za tyden.
@knedluska take nevim jak nutricne,ale aspon 1x za cas bych koupila sklenicku hoveziho/kureciho... Je to drahe, ale do roka to holt nejak vydrzime a pak bude uz jist s nami...
@makinka2 ahojda 🙂 olej mame take olivovy,ale domaci (od znamych z Chorvatska)...a jinak Alnatura je super-vzala bych take od nich...
Dnes jsem dala sklenicku 'zahradni zelenina se spagetami' a mala se po tom mohla utlouct 😅

janka0108
26. srp 2011

Ahoj holky, vidím, že už jste zkušené v příkrmech, tak se Vás chci zeptat, s jakou lžičkou jste začínali. Chystám se nějakou malému koupit, no na trhu je jich tolik, že si neumím vybrat (s měkkým okrajem, s teplotným senzorem, atd.) Navíc to chci objednat na internetu, takže to neuvidím. Poradíte?

stvura
26. srp 2011

@janka0108 ja som bola najspokojnejsia s uzkymi lyzickami, mam z Ikei a som spokojna...dobre su i tie z DMka farebne. Senzor nejako nema vyznam, lebo vzdy ochutnas alebo skusis...

ija1
26. srp 2011

@janka0108 - my zacinaly s tema od Farlinu (mam ho v bazarku), byly uplne super na malou pusinku...., od 7-8m jsme meli takove ty z DMka plastove..... od roka ma vetsi od canpol babies......

ivkaj
26. srp 2011

@janka0108 používám lžičky od MAM http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=11157&... Kupovala jsem je v DM asi za 60-70Kč a jsem s nimi spokojená.

daisy14
26. srp 2011

@imzadi @sova33 @andelka Tak dneska mi malá vypila skoro 40 ml ředěné jablečné šťávy! Dostala ji po lžičkách, protože pití z lahvičky s pítkem jí moc nejde. Na oběd mi snědla 1,5 skleničky pastiňáku+mrkve+brambor a teď si dala řídkou kašičku 150 ml. No já prostě zírám jak se v tom vedru rozjela🙂

@janka0108 lžičky jsem koupila v DM jejich značku Babylove, byly tři v balení. Jsou dlouhé a úzké a malá s nima baští úplně skvěle.

sova33
26. srp 2011

@daisy14 Tak to blahopřeju 🙂 Malý taky pár dní polední jídlo šidil a včera najednou snědl celou porci jako nic 😀

imzadi
26. srp 2011

@daisy14 jako jeden a pul te velke sklenicky 😕

@sova33 ty jo, dnes je teda podezrele dobry den...co prijde zitra? 😅