Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

pavlina05
16. únor 2009

Jit, já dávám právě tu. ¨
Teda já jsem matka ☹ , tohle jsem nezkoumala. Jejda!! Sladká je dost!!
Tak holky, kterou dávat?? Musím začít zkoumat obaly!!

jitrulka
16. únor 2009

no, my ještě trochu zápasíme se zeleninou, takže kaši zkusím později... dnes jsme po třídenní pauze opět startovali s první lžičkou mrkvičkou a úspěšně. Asi fakt neumím malé vařit, tak pojedeme zatím na skleničkách a pak se uvidí.

mallory: leda zkusit taky nějakou jinou nebo ji zředit, ale mě se to zatím mluví... 😀

andy80
16. únor 2009

já dávám kaše jen nemléčné Alnatura z DMka jáhlova, rýžová apod. Dělám ji buď mléčnou, polomléčnou nebo nemléčnou. Na všechny tři jsou tam návody. Do nemléčné přidávám zeleninu nebo ovoce nebo přesnídávku. Ty jsou úplně bez cukru. Ale já dávám kaši vyjímečně. Večer nám stačí mlíčko.

pavlina05
16. únor 2009

mallorry my začínali s kaší také po lžičkách. První 3 večery neúspěch. Teď po 14 dnech už jí celou dávku.

jitru...tak nejdříve skleničkujte a pak předete na vařené 😉

Andy, já myslela, že se kaše prostě mají do jídelníčku zařadit. Také by nám možná stačilo mlíčko???
Ta Alnatura z dM mě láká, jenže vždy ji mají vyprodanou 😖 😠 ☹

mallorry
17. únor 2009

pavli jo? ja mu to chtela zkusit dat, aby se jako pripravoval, na neco jineho...a ani boha,tak uvidime...mne prave prijde, ze mu na noc mlicko nestaci...tak proto jsem zacla s kasi....ale to driv budou prikrmy, nez se zacne bastit kasicku 😉

jitru vic ji naredim asi....jinak prikrmy startujem na konci mesice 😀 ze zacatku pojedu urco sklenicky 😉

many
17. únor 2009

Pavli - já taky myslela,že do jídelníčku prostě patří 😉 taky mu ji dávám pořád 😉 jako večeře 😉 v 18.00 a pak ve 20.00 už jen kojím 😉

many
17. únor 2009

ale nevím jak dlouho mu ji mám dávat 😉 jestli až bude jíst chleba,.... 😀 tak pak dávat to 😉 😒 to zjistíme brzo 😀

pavlina05
17. únor 2009

many, tak to také nevím....časem to zase zjistíme, no ne??
mY to máme všechno nějak posunuté, dopo se u nás dloho spí, takže ovoce máme až odpo kolem 17 hod, pak v 19.30 kaše a dokoj.

andy80
17. únor 2009

Kaše jsou naprosto zbytečné. Pro některé děti, kterým na noc mlíčko nestačí je jasné, že ano. Taky jsme je kolem půl roku dávali chvili, ale teď už malé dávám půlku chlebíku s Lučinou a pak jí dám do postýlky mlíčko. Když má dýl svačinu, tak jen mlíčko. A když kaše, tak jsou lepší ty nemléčné, nejsou sladké /jáhlová, rýžová/.

pavlina05
17. únor 2009

andy díky. Kouknu v tom DM ku. máš ještě nějaký typ na kaše?? Já dávám ty od HAni, jsou opravdu sladké!!! 😖

kate77
17. únor 2009

Ahoj,prosím vás holky..jak je to s tím lepkem?My jsme na příkrmech 3 měsíce ted už chci zařadit třeba piškotku do přesnídavky nebo kaši,nebo někde v masozeleninovém příkrmu je i pšenice...musí se taky nějak opatrně pomalu,nebo můžu prostě nechat ji snís celou přesnídavku s piškotkama.
A jěště něco najednou se budí na krmení-jsme UM 2x a to jsme byli už dlouho na 1x..a zkoušela jsem i ty drastické metody nedat najís v noci a tečka ale je to hrozné,tak dávam dál..to může mít fakt hlad?Nevíte někdo jestli mlíko na alergii na bílkovinu mlíka je nějak mín energetické?

lucinecka
17. únor 2009

Holky k těm kaším, já koupila od Hami nemléčnou rýžovou banánovou a to bylo sladký příšerně 😝 Pak jsem koupila od Nutrilonu mléčnou rýžovou a ta mi přijde docela v poho. Jako sladká je, ale ne moc.

mallorry
17. únor 2009

luci taky mam od nutrilonu prvni kasi a sladka mi moc neprijde, kdyz to manzel dojida, musi si tam dat granko 😅

lucinecka
17. únor 2009

Mallory mě chutná moc i bez granka 😀 Ta Hami banánová se nedala jíst jak byla sladká 😝

jitrulka
17. únor 2009

tak jak vás tu tak čtu, tak asi tu hami rovnou hodím nenačatou do koše ☹

many
17. únor 2009

já jak přestala odstříkavat na nemléčnou,tak dávám už pořád mléčnou 😉 Sunarka - Dobrou noc - rýžová s banány a příjde mi akorát 🙂

scharfinka
17. únor 2009

holky, stalo se vám někomu, že malé prcky natahoval jako prikrm banan? vcera jsem chtela zaradit jako druhy prikrm ovoce a ze zacnu bananem, prvni lzicka v poho, u druhe uz se netvari a u treti se chystal blindit...tak jsem toho radsi nechala a zkusim to s jablickem, ovsem takovou reakci bych necekala-banan je prece chutove dobry....

many
17. únor 2009

jinak dřív jsem taky dávala nemléčnou od hami,ale teď už mi nešlo moc odstříkávat mlíčko,tak jsem přešla na ty mléčný no 😒

many
17. únor 2009

scharfinka - moje kámoška mi říkala,že taky jejímu malýmu nejede banán 😉 tak zační jablíčkem,... a pak zkus ten banán později 😉

scharfinka
17. únor 2009

no asi budu muset🙂 ovsem zarazil me ten jeho vyraz-jako kdybych mu podavala zbytky od obeda za cely tyden 😀 a ja tak peclive vybirala to nejhezco ovoce 😉

many
17. únor 2009

🙂 a nebyl předtím napapanej,že by neměl moc hlad 😉 ale tak snad mu příště pojede

pavlina05
17. únor 2009

jitru, nic nevyhazuj. časem se bude hodit 😉 A je dobrá i pro nás dospěláky 😎

charfinka dávala jsem banán jednou a také mu nechutnal. TAkže krmím ze skleniček (tam je) a chutná mu 🙂

many já stále kojím, ale neodstříkám tolik mlíčka. TAkže dávám také mléčné! Ikdyž teprve 14 dnů. TAk vyzkouším nějaké ty pohankové, jáhlové...Alnatura...

many
17. únor 2009

Pavli já bych taky ozkoušela jinék,ale u nás nic takovýho není 😒 ty názvy vůbec neznám ☹ u nás seženeš jen Sunarka,Hami,Nestle 😒 ale takovou tu pohankovou,....jsem nikde vůbec neviděla,jinak bych taky zkusila,no vypadá to tak,že jednou pošlu prachy a vy mi je nakoupíte 😀 😀 😀 a pošlete 😀 😀 😀

millist
17. únor 2009

Naší malý ten banán ze začátku taky nejel, skoro se tím zadávila. Ale zkoušela jsem jí ho dát v neděli a to už jí šmakoval.
Taky mi přijde, že jsou některý kaše děsně sladký, třeba banánová Sunarka nebo Babylove. Já jí to míchám tak půl na půl s obyčejnou neochucenou rýžovou kaší, aby to nebylo tak sladký a dobrý.
Moc dobrá mi přijde Nutrilon rýžová, ale je taky sladší než třeba obyč. Hami.
Hodně malý chutnala Humana pohanková s hruškou, chutnala i mě a sladká moc nebyla.
Docela mě překvapilo, když jsem minule chtěla koupit Sunarku od 4. měsíce jablkovou, a když jsem si to všechno přečetla, zjistila jsem, že od 4.m je v ní lepek
😒 .

pavlina05
17. únor 2009

many, já nakupuji zeleninu v bio obchůdku a koupila jsem tam i pohankovo-rýžovou kaši pro dospělé a děti od 6 m. tak myslím, že vyzkouším, že nebude sladká.

...já stejně nechápu ty výrobce!!! 😠

alishia
17. únor 2009

ja predevcirem koupila tu kasi od nestle s tema svestkama...myslela sem ze po ni bude malej hezky kakat a ono ho to uplne ucpalo, boli ho brisko a kaka jen takove bobky tvrdy, jak od kralika.

zoubek
17. únor 2009

Kate77. Také jsem se o lepek zajímala. Může se od 6.měsíce,ale doporučuje se zařadit až od 8.měsíce. Takže myslím, že již toto rozhodnutí je jen na tobě. 😉 Třeba těstoviny obsahují lepek a také se zařazují od 8.měsíce. Jinak pokud se ti začíná budit na krmení, tak jí zkus dát kaši, pokud existuje. U nás to zafungovalo a spinká od té doby pěkně.

pavlina05
17. únor 2009

...u nás kaše na spaní nezabrala, budí se stále ☹
Já myslím, že se vším se má začít pomalu, optrně a čím později, tak lépe 😉 Takže i s lepkem, těstovinami...náš malý měl zatím jen brambory a rýži (přílohy) a myslím, že jsem ho neošidila 🙂

kacka.va
17. únor 2009

scharfinka: nám samotný banán taky nejede, přijde mi, že chce po něm kašlat, ale v kombinaci s jiným ovocem ho sní raz dva

bolk
17. únor 2009

Ahoj já dávám asi týden Sunarku nemléčnou rýžovo-kukuřičnou (je určena od 4mes.). Je méně sladší než Hami a protože moc neodstříkám dělám to ve vodě a malé to moc chutná vždycky sní celou porci.A mám pocit, že je i levnější. Glukózy je na 100g jen 3,3g. A sacharidů jako celek 87g. No a je bez lepku.
Hami to tam nemá rozepsané tak podrobně, ale myslím, že je sladší. Jinak jsem chtěla koupit nemléčné Alnatura a jak někdo píše výše🙂 tak byla vyprodaná. Tak nevím jestli jí vůbec někdy mají, jestli tam nejsou jen ty cedulky a prázdný regál🙂.
ještě mám dotaz zda ovoce (banán, jablíčko apod ) ohříváte, nebo dáváte studené.
Dík