Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

carodkaa
18. kvě 2007

Tak my zatim s jidlem problem nemame,ale uz me to taky nebavi varit pro nas a pro nej zvlast,tuhle ho manzel krmil,neco nechal tak to dojidal a rikam jak je to dobry,tak budem mit naopak a treba jist to co bude mit Tada 😀

jita2
18. kvě 2007

carodkaa,
dobrou chuť 😀 😀

carodkaa
18. kvě 2007

jita 😀
az ted jsem si to po sobe precetla,ja nerikala jak je to dobry ale mamze rikal jak je to dobry kdyz to po nej dojidal 😎 tak treba nebude nic namitat 😀 😀 😵

ijetka
18. kvě 2007

Tak jak si Jituš dopadla s Maru, to co jsi psala mohlo být dobrý 😉
Teda minule se oběvila taky podobná debata o přírmech, myslím holky že jste do ní psaly....tak docela závidím "jiným" maminám ten klídek, dočetla jsem se tam že nějaká maminka ze slovenska dává dítku o zabíjačku jitrnici. Tomu dítěti bylo asi 6-7 měsíců 😲 no a já se furt bojím, tak uvidím co dál ale říkám vám, že to asi zabalím ☹

carodkaa
18. kvě 2007

Ijet-no tak ta jitrnicka pro 7.mesicni mimi neni vuuubec spatna!!! 😀 😎 ☹

ijetka
18. kvě 2007

No vidíš oni se nebojí a my plašíme ( no já) se vším, tak že tak...

carodkaa
18. kvě 2007

ijet my jsme to samy ja jsem byla u DR. a asi mesic jsem malyho vodila za zvednuty rucicky a on capkal dopredu libilo se mu to ale Dr mi rekla ze to nesmim delat,ze mu nicim pater 😕 ze si mam kleknout pred nej a vezt ho za natazeny rucicky dopredu ale hlavne ne nahoru!!tak ted mam vycitky,tak na to bacha..ja to taky vsechno desne prozivam..

raculka
19. kvě 2007

ijet-rýžovej nákyp, hm, taky bych si dala 😎

raculka
19. kvě 2007

hlásím se do klubu úzkostlivých matek 😀
Když se někdy ptám kamarádek( o tchyni nemluvě) 😠 , tak mám pocit,že na mně koukají jak na cvoka,co všechno moc přehání.Možná se s tím fakt moc mažu.Ale zase si říkám,po roce už bude jíst všechno a pak se to rozjede,budou mu babky cpát sladké,svíčkovou a buřta(tomu se neubráníme,když s nima zůstane třeba chvilku sám..).Tak si říkám,že aspoň do roka se kluk bude trošku zdravě stravovat a pak si užiju 😕
carod- o chození mi ani nemluv.Na rehábce vždycky dostanu takových pokynů,že mi z toho opravdu brzy hrábne. 😅
CHci se zeptat na tu krosničku,tak jsem zvědavá.Dám pak vědět 😵

mapris
20. kvě 2007

ahojte maminy, tak jsem tu dlouho nebyla, nějak nestíhám, dneska večer čekáme návštěvu, ještě to není jistý, ale jestli to dopadne o.k. tak tu na 4 dny budu mít 1,5 ročního ďáblíka :o))

ijetka,
no, nemáme, ale kvůli dispozici na něj a na jiné alergii musíme držet hypoalergenní stravu :o( Jinak já vařím zhruba tak na dva dny, pasíruju to přes sítko a občas smíchám s nějakou tou hipp stravou. Nad šťávičkama taky přemýšlím, ale nevím jak s nima, jestli ředit, a jestli už jí je můžu dát....

zevina,
jo, dává, právě proto jsem to už nekupovala, navíc to není označený Ačkem - jako že to není pro alergický děti. Uvařila jsem obyčejnej, ale to vůbec nechtěla ..

raculka,
neboj, neotravuješ, já mám taky ha stravu a musím říct, že poslední dobou se v tom nějak topím, nevím co dávat. Teď měla pár dnů od hippu mrkev s kukuřicí a uvařila jsem jí do toho brambor. No, nic moc, snědla tak 150 g a nazdar. Nevím, jestli není přemrkvovaná. Koupila jsem od hippu brambor, kukuřici a maso, tak jsem zvědavá. No, Hipp má právě pro alergický děti, ale zatím kupuju taky jen něco. Musí to být označený A. Protože jak jsem psala zevině, ve špenátu byla smetana a malá se mi osypala... Chci se zeptat. Když jsi začínala, za jak dlouho po mlíku jsi malýmu nabízela zeleninovej příkrm? Myslím oběd.Já to nějak nemůžu odhadnout. Musím do 3 hodin, protože malá pak řve a chce mlíko :o(

jinak mně kukuřici malá nechce, dost jí to nafukuje a strašně po tom prdí.

helik,
mně manžel přivezl židličku ve čtvrtek od kamarádky. Tak v tom Terka poprvý včera seděla. Já jí taky krmila v náručí, jenže se mi furt vrtěla a měli jsme všechno od mrkve a neviděla jsem jí do pusy. Terka taky nesedí, ale ty židličky - zvláště ty umělé - můžeš nastavit, že v tom úplně nesedí.

Jinak já kolikrát nevím co vařit a hlavně jak na malou. A kdy jí nabízet oběd, vždycky se snažím, aby to bylo tak na půl 12tou, ale podle toho, jak jí vyjde mlíko, někdy má v půl 10tý, někdy v půl 9tý ... Za chvíli půjdu zase bojovat a dělat šašky u obídku :o)) Jinak co se týče spánku dítěte, přidávám se do klubu. Terka si taky teď nějak změnila režim, vstává v 5 - půl 6, ale teď o víkendu jsme jsme jí do postýlky šoupli, a to spí většinou tak do 7 - čtvrt na 8. A my poslední dobou chodíme spát kolem 11tý, takže taky po ránu dobře vypadáme ... 😠

jita2
20. kvě 2007

ijet,
první den, jak to jedla, nic moc, pár lžiček, ale dnes, jak jsme přijeli z výletu, snědla toho docela dost, ale mě to fakt chutná a jí doufám taky...byla docela vyhládlá, tak jí to jelo 😉

carodkaa,
to jsem sice ještě neslyšela, ale docela tomu věřím, ale jak to dělat, když je člověk venku, někde na procházce nebo tak, tak jak s ním chodit, aby měl ruce rovně? Já si to nedokážu představit, to přece nejde...i když my to ještě nepotřebujeme, tak mě to zajímá, to je dobře, že jsi to sem napsala, jen nevím, jak to na procházce vymyslet, aby měl ruce dopředu ☹

U nás byl docela klid od debat na téma co má a nemá jíst atd., ale tchyně mi říkala, že už by měla sůl, pak že naráz to pro ni bude šok...že sůl je taky potřeba....ale nenechám si nic namluvit, já vím dobře, že v tomto věku sůl potřeba rozhodně není, že napáchá víc škody než užitku...budu postupně přisolovat, ale až někdy po roce...neee teď, tak ať mě nechají být, žejo 😎

mapris,
týjo, tak pevný nervičky s dvouma mimčama, ať to zvládnete 😉

carodkaa
20. kvě 2007

Jita2-no oan mi rekla ze si mame poridit normalne ksiry a az bude chtit chodit drzet ho na nich jako parasutistu 😀 😀 to sem na to zvedava 😅

isacek
20. kvě 2007

Holky tak to naše Natálka dostala v pátek u babičky čokoládu 😠 😠 .
A dokonce ji dávali na lžičku kafe a líbilo se jim jak krásně otvírá pusinku.
To už jsem vážne myslela, že mě trefí šlak!!!!!!!!!!!!!!
Ještě, že jsem to neviděla to už bych z toho fakt asi brečela, protože mě vůbec neposlouchají ať ji takové věci nedávají.

mapris,
tak ať to zvládnete 🙂 .

jita2
20. kvě 2007

carodkaa,
tak to joooo, to už jsem totiž vyděla, vypadá to, jakoby dítě vodili na vodítku, že? 😀 Ale to jsi poradila moc dobře, jsem ráda, že vím, že by jí to kazilo záda, tak pořídíme pak ty kšíry, až bude čas... 😉

raculka
20. kvě 2007

Ahoj kočky.Přeju krásný slunečný podvečer 😎

Mapris- nevím,jestli jsem dobře porozuměla tvému dotazu.Jestli myslíš,po kolika hodinách zhruba krmíme,tak dopol je většinou hladovější,takže klidně i za 2-3h od kojení.Pokud malá pláče hlady,tak bych se podřídila podle ní.Dřív to bylo hodně striktní,po kolika hodinách krmit,ale já se řídím podle malého.My jak v noci nekojíme,tak dopol jíme víc a častěji,ale zase odp pak déle vydrží.Většinou máme intervaly 3-4h 😉
Isacek-teda čokošku a kafe, to bych babce dala 😠 . Zatím si u nás nikdo netroufá,ale nebojím se,že to za chvilku někdo nezkusí 😝
jita a carod- co se týče toho vodění.Taky mi DR říkala,že prostě dítě nevodit s ručičkama nad hlavou.Počkat,až samo začne chodit natolik,že není potřeba vodit.Ale to se mi nezdá,přece nechodí hned samo,že!? 😅
Co se týče kšírek,tak kamarádka je měla a je to docela fajn věc.Je to jako postroj na psa,dítě si přitáhneš a nemusíš se za ním ohýbat. 😀

ijetka
20. kvě 2007

Ahoj holky moje zlatý 🙂
rozepíšu se vám do tlachání, ale nevím jestli dneska. Nemám čásek a hlavně manželský povinnosti volájí 😅 páč mi taťulda zítra odjíždí do toho Brna 😢

Tak že mi a obídky, holky já z něj snad umřu. Včera a dneska dostal kupovanou skleničku a jel jako fretka 😠 bylo to výborný, i manža se olizoval 😝 fakt mňamka, tak to asi dopadne tak, že mu ještě měsíc budu kupovat a potom pomalounku začnu přecházet na naší stravu. To budou mít báby radost a já klid 😔 uff. Ten měsíc mě snad 😅 nezrujnuje, nebudu už nic zkoušet protože to dopadá stejně ☹
isacek
to je fakt na přez držku 😠 😀

jita2
21. kvě 2007

ijet,
to je přesně jak u nás, kupovaný, to by vyjedla všechno hned...tak já ještě budu zkoušet dál, ty děcka mají prý takový období, kdy si trošku vymrčují, ať si mrčí, když nechce maso, nebude nic 😠 😎

kamhajek
21. kvě 2007

Isacek: tak tu čokoládu bych možná ještě pochopila, babičky se snaží dětem dopřát i když jim nic dobrého nedají, mají prostě pocit, že děti "týráme" 😉 , ale proč jí dávala kafe? Vždyť se všude říká, jak není dobré ani pro dospělé natož pro mimi. To bych se asi vztekla.

Ijetka: já příkrmy taky kupuji a myslí, že mě to nezruinuje. Doktor mi to doporučil, jestliže nemáme vlastní zdroje zeleniny. Sice zahradu máme, ale zatím v hrozném stavu(ještě nemáme úplně dostavěno). Ale já na nějaké pěstování stejně nejsem, všechny mé pokusy většinou nedopadli dobře. Já si i domácí kytky kupuji co nepotřebují moc péče. 🙂

raculka
21. kvě 2007

S těma kupovanýma to nechápu,když tam je údajně to samé co dováme doma a stejně jim to jede víc. 😖 . My naštěstí zatím pořád nemáme větší problémy,sní většinou celý talíř jak domácího,tak kupovaného.
kamhájek-dneska se říká,že kupované je lepší než domácí-prý z biozeleniny.Těžko říct,jestli se tomu dá věřit.Taky mi to DR doporučovala.Ale já si myslím,že za tím je trošku nátlak výrobců,aby co nejvíc prodali.Takže skleničky dávám občas,když cestujeme nebo pro zpestření třeba králičí,které já bych doma uřčitě nevařila(z lásky ke králíčkům) 😅

Jinak jsem začala dávat častěji přesnídávky a nějak už mi teď moc nechce jíst obyčejné jablko.Takže taky už se asi namlsal kupovaného 😠

jita2
21. kvě 2007

raculka,
myslím si přesně to, co ty, je to v první řadě o reklamě, ale nemyslím si, že by tam dávali nekontrolovanou zeleninku, ale zase jim nemůžeme ve všem věřit, to by tam jednou chtělo nakouknout skrytou kamerou 🙂
Nás by to snad určitě zruinovalo, kupovat každý den 🙂

mapris
22. kvě 2007

ahojte holky,
no, já to většinou míchám, kupovaný i vařený. Dneska chci zkusit všechno vařený. To kupovaný jí jede, ale musím to rozředit, protože je to na ní moc hustý. A nevím, jestli jsem to psala - ona jak mi nepije, tak jí mezi lžičkama příkrmu dávám i občas lžičku vodu a dlabe dobře :o)) Včera jsem koupila mrkvovou šťávu a chci jí zkusit zředit. Tak uvidim.

zevina
22. kvě 2007

ahoj holky,
musím chválit naše babičky 🙂 přestože obě šedesátnice, sice občas vzpomenou, čím nás s manžou krmívaly, ale v pohodě respektují náš jídelníček, jasně že občas neujdu dotazům typu, proč nedávám to či ono, když naproti sousedka tím malého klidně krmí, ale nechaly si všechno rozumně vysvětlit a nemáme problém 😉

jo, vyzkoušela jsem tu tolik chválenou frutapuru a co myslíte? Jirka dělal pffffffff a milou frutapuru prskal široko daleko 😠 a na milost vzal až jablíčko s banánem, ale já si pošmákla, je fakt vynikající 😀

jinak u nás nějak zvlášť kupovaná strava nad domácí nevede, ale malý není jedlík téměř na nic, ale včera mělo ohromný úspěch: maso, nový brambor, mrkvička, kousek pórku, kukuřička a až do hotového jsem zamíchala drobně nakrájené lístky zeleného salátu a to zblajzl celou tu malou skleničku, u nás něco nevídaného! ale bylo to fakt moc dobrý, osmiletá neteř to po něm ještě vylízala a vyžádala si i zbytek z kastrůlku 😀

zevina
22. kvě 2007

podle všeho jsem taky úzkostlivá matka, ba přímo macecha 😅 kámošky z práce dojely za mnou na kafčo, už mají odrostlé děti, tak z toho byly kapku paf, jak chudáčkovi Jirkovi neosolím, neosladím... a vlastně mu nedopřeju 😀 😀

jita2
22. kvě 2007

zevi,
z toho si nic nedělej, důležité je, že ty z toho máš dobrý pocit, že to děláš dobře 🙂
Jinak Maruška taky dobře dlabe hlávkový salát, jen tak holý, dám jí kousek listu a ona už si s ním poradí, je srandovní, kousky lístku má nalepené po puse a žvejká 😀

carodkaa
22. kvě 2007

Jita-prave jsem mu taky nabidla hlavkovy salat,vetsinou kdyz vidi,ze to jim i ja tak to chce taky..ale tohle ani nahodou roztrhal to,hodil na zem a ani to neochutnal a ja ho mam taaak rada 😀

ijetka
22. kvě 2007

Tak jsem dneska nechala 800kč, v Dé eMku za Kubíka 😕 byl bez oběda páč nechtěl brambor s cuketou 😝
Nějak málo jí v tomhle parnu 😒
Salátek jsem ještě nezkoušela, ale máme úspěch z okurkou, miluje ji 😀

jita2
22. kvě 2007

Ona totiž sní jakýkoliv drobek nebo papír, prostě všechno, co není třeba k jídlu, teda nesní, ale snědla by, kdybych ji nezastavila a ten salát se právě podobá tomu, jako by jedla papír, zkrátka do sebe nafutruje i sedmikrásku, cokoliv....ale když má jíst maso se zeleninou, to neee pořádně 😖 😠

ijetka
22. kvě 2007

Jo to znám malej už ochutnal trávu, a docela mu jela 😠 😝

macu.k
23. kvě 2007

Ahoj holky, uricte mi poradite - muzu davat od pul roku na svacinu bily jogurt? A doporucite mi jaky je dobry?
A jeste jeden dotaz - kdyz davam na svacinku ovocnou presnidavku, musim jeste dat nejaky napoj nebo nakojit? Diky 🙂

jita2
23. kvě 2007

ahoj macu,
mě doktorka doporučila bílý jogurt až od osmého měsíce 🙂

A k té ovocné přesnídávce, záleží, kolik jí sní a jesttli po ní má ještě hlad, což asi poznáš....jestli teprve s přesnídávkama začínáš, a dáváš pár lžiček, tak bys ji měla dokojit, ale jestli jíte už delší dobu, třeba půl skleničky nebo celou, tak by jí to mělo stačit...uvidíš podle ní, jeslti se bude hlásit ještě o jídlo 😉