Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

raculka
19. čer 2007

jita2- z toho si nic nedělej, malá je šikovná zase v jiných věcech 🙂

mikca
19. čer 2007

ahoj anavka, stejný problém měla moje znamá že malej pil z hrnečku a flašku jí nechtěl tak mu začala dávát mléko do toho hrnečku a malej spokojenej.můj malej je navyknutej na flašku a hrneček nechce 🙂

raculka
19. čer 2007

anavka- my jsme flašku použili jen párkrát-když jsem nebyla na příjmu 😀
Takže na ní taky vůbec není zvyklý,možná proto nám to nedělalo větší problémy.I když než pochopil,že z toho kouzelnýho hrnku musí pořádně nasát,tak to byla sranda.Pořád to jen hlodal 😀 .
No ta naše guma mi opotřebovaná nepřipadá,ale přijde mi,že už tolik netěsní a trošku to už kape.To by mě zajímalo,jestli se dá snadno koupit a hlavně,kolik stojí.Jen ty blbý držáky na ten hrnek jsou děsně drahý. 😠
Ten náš vypije denně když jsou tepla většinou jeden ten 260ml hrnek,někdy skoro dva.Záleží asi na jídle,jak moc je vodové a na vedru . 😉

carodkaa
19. čer 2007

Racul-taky nam to uz malinko kape,ale vypada normalne,da se to tesneni koupit?Ja to nikde nevidela..je fakt ze ty avent jsou dost drahy 😖 ale jsou fakt dobry 😉
Anavka-Tadik vypije tak 300 ml vody denne a k tomu ho jeste tak 3xdenne kojim

nomisek
20. čer 2007

ahoj holky, tak to mi pijeme jedině z normálního porcelánovýho hrnečku anebo z flašky. Koupila jsem malí hrneček od Nuby s měkkým silikonovým pítkem a lůdra malinká mi ho nechce. Děti jsou vymýšliví 😀 😀 😀

raculka
20. čer 2007

carod- já právě taky nevím,jestli se dá těsnění koupit,kdybych to zjistila,písnu.Ale vzhledem k tomu,že jsem pěknej lemplík, tak to asi bude kapat pořád 😅

raculka
20. čer 2007

Ještě mě tak poslední dobou vrtá hlavou,jestli dávám správně velké porce.Mám pocit,že by snědl možná víc,ale když jsem to občas přepískla,tak si trochu ublinkl.Když kupujete masozeleninové příkrmy ve skle,snědí vaše dítka i tu 200g? A jak velké dáváte porce na sváču?Myslíte,že stačí 100g jogurtu + celý banán? Anebo třeba 2 samotná jablka? Přijde mi to trošku hladové,jenom to ovoce.Přidáváte k tomu ještě něco? Už mi opravdu dochází fantazie 😝

jita2
20. čer 2007

ahoj raculko,
tak u nás přejezení už dlouho nehrozí, malá už by se nepřejedla, prostě když už nemá chuť nebo hlad, tak neotevře pusu 😉
Jinak kupovaný moc nedávám, ale když to tak převedu na to domácí, tak asi nee celou skleničku, tak někdy asi půl nebo 3/4 max. A svačina asi taky 3/4 toho kelímku jogurtu už zamíchanýho s přesnídávkou, někdy spíš i míň, ona teď moc nejí (ale těžká je pořádně 😀 ).
Jablka mi pořád malá skoro nejí, ale je pravda, že asi to jablko, nebo holý jogurt jsou trochu hladové. Pak dám třeba dřív oběd...
A já k tomu nic nepřidávám, jen jogurt s ovocem, ona jde pak většinou po svačince spát, tak pak dvě hodiny spí a pak jdem dávat oběd 🙂

anavka
20. čer 2007

Ahoj holky,
tak já taky spíš vařím, ale ze začátku jsem to všechno stejně strkala do skleniček, abych měla přehled kolik malá snědla. Dávala jsem to do těch středních, tj. 150 g. Někdy snědla všechno, ale někdy jen půlku nebo 3/4. Od té doby co nemixuju, tak si to dávám do těch plastových dóziček a to už jen odhaduju, ale zdá se mi, že tomu stejně moc nedá ☹ Jinak já ráno kojím, pak jdu snídat já, ale malá musí mít taky něco v pusince, takže po tý 7 hod sní tak 4-5 piškotů, mezi 9.30-10 hod má Frutapuru, někdy banán a teď když je hodně ovoce jí dávám mezi obědem ještě třeba pár borůvek nebo malin. K odpo sváče máme 1 celou Activii. Do večeře jí pak většinou dáme ještě tak 3-4 kukuřičné křupky a večer má kaši a pak kójo.
Jinak já myslim, že zrovna banán dost zasytí, takže bych ani ani ten jogurtík možná nedávala, ale zase na druhou stranu tim nic nezkazíš 😉

carodkaa
21. čer 2007

Racul-kupovany davam protoze jsme dost casto nekde pres obed tak je tto lepsi,ale i kdyz varim davam to do tech sklenicek a sni vetsinou tu celou 200g,mam taky pocit ze by ty svaci snedl vic hlavne dopoledne to ma jogurt s bananem,kupuju mu jogurt 175ml,toho mu dam pulku a pak tak 1/4 bananu,takze nic moc porce 😅 ,zato k odpoledni svace mu staci 100g frutapura a nekdy ji ani celou nesni 😉 Je fakt ze pred obedem je bez jidla 3hodiny a jinak ty svaci mame po 2-2,5 protoze to prokladame s kojenim.

mapris
21. čer 2007

ahojte holky,
nestíhám dočíst co jste tu probírali, tak snad o nic nepřijdu. Jsem zpět od maminky a zítra svištíme na slovensko.

chci se zeptat, už jste určitě některá vařily k obědu rýži. S čím??? Chci uvařit zítra něco ssebou, abych nemusela vařit na slovensku. A chci vyzkoušet s rýži, akorát nevím s čím. Koupila jsem kuřecí maso.

anavka
21. čer 2007

Mapris, já rýži vařím se vším, normálně s mrkví, masem a dneska to měla ještě s brokolicí. Většinou obměňuju jen tu "přílohu", dávám těstoviny, brambory, rýži, mám připravenou ještě pohanku, ale tu jsem zatím nezkoušela a jinak zeleninový základ zůstává většinou stejný nebo je hodně podobný. Taky co pořád vymýšlet 😝

jita2
21. čer 2007

Jojo, já to vařím taky tak 😉

macu.k
21. čer 2007

Ahoj, tak náš prťousek si taky řekne, kdy má dost. Pusinku zavře a je konec 🙂 S obědem u něj moc nepochodím, zeleninu moc nemusí, takže po obědě ještě kojím, ale zato jogurt miluje, sní k sváče třeba celej jogurt smíchanej s nastrouhaným jablkem nebo rozmačkaným banánem. A taky kašička mu jede, dělám mu ze 125 ml vody a slupne to jak malinu 🙂
Mapris rýži jsem teď taky vařila poprvý, s kuřecím a brokolicí, docela mu to chutnalo, tzn. že několik lžiček snědl 😉

jita2
21. čer 2007

Akorát kdo má problémy s kakáním, že nekaká, nebo má příliš tvrdá hovínka, se rýže nedoporučuje, protože stejně jak banány staví 😉
To jen pro info 😉 😉

dashak
21. čer 2007

náš smraďoch rýži teda nemusí 😝 Jinak jí jak malý cirkus, ale taky jí víc jedou jogurty a ovoce než zeleninka 🙂

mapris, nevím sice kam až jedeš nebo na jak dlouho, ale teda jestli ti můžu poradit, nachystej si pro malou takové jídlo, o kterém víš, že jí chutná. Není nic horšího při cestování, když řve děcko hlady a odmítá jíst nějaké novinky. Jestli si rýži ještě nezkoušela, tak raději na cesty vynechej a zkus něco osvědčeného 😉

jita2
21. čer 2007

Dnes jsme byli vyjímečně na večeři, tady u nás a malá tam naštěstí celou dobu vydržela s jedním plátkem okurku 😀

raculka
21. čer 2007

HOlky,díky za vaše názory na ty porce.🙂
Já dávám kupované taky jen při cestování,zatím dávám tu 150 g , připadá mi,že to mají takové dost hustší. Doma když vařím,tak to je vždy porce přes 200g,ale zase to dělám většinou trochu řidší.Frutapura nám samotná moc nestačí,to ještě pak musím dokojit.JInak pauzy mezi jídlem máme kolem 3h.
Kolikrát denně holky teď ještě kojíte?
Jinak hlásím úspěch-dneska mi snědl prvně těstoviny rozkrájené na malé kousky,maso se zeleninou jsem ještě rozmixovala.Tak už někdy možná zkusím to maso taky nemixovat.
Co se týče banánů a kakání,tak my máme každej den banán a kadíme skoro po každém jídle 😀

carodkaa
21. čer 2007

Racul- kojim rano,pak kolem 4 odpol a vecer pred spanim,ale to nic moc,to si fakt jen cucne 😉

raculka
21. čer 2007

carod-trošku jsi mě uklidnila, u nás už zájem o pití mlíčka taky klesá 😅
TAky kojím ráno(někdy teď teda i v noci... 😒 ), přes den většinou 1x-2x,ale to si spíš jen cucne a večer po kaši taky jen tak na uklidnění před spaním.Tak teda nevím,jestli to může být těch doporučených 500 ml. No snad sami vědí,co potřebují a zřejmě jim to stačí 😉 . No ona vlastně i ta kaše s jogurtem by se toho mohly započítat,co myslíš?

carodkaa
21. čer 2007

Racul-no jasne ze kase a jogurt se do toho daj zapocitat..teda ja na to spoleham 😅 jo a taky kojim 1x v noci 😒

anavka
22. čer 2007

Já kojim ráno, večer a 1x v noci když se vzbudí, takže 3x 😉 Taky se mi zdá, že pije méně, ale asi to tak má být, večer už je po kaši a v noci se vzbudí třeba ve 4-5 a pak v 7 znovu jí, to tomu moc nedá a jde se mnou baštit ještě normální snídani, má pár piškotů 😉

unka7
22. čer 2007

Ahoj holky,

tak tu mrkev pořád nechtěla, tak jsem jí tam foukla malinko jablíčka a jak jí jela mrkvička s jablíčkem, takže konečně úspěch

jita2
22. čer 2007

unka,
no vidíš, jak sis s tím poradila, gratuluju, hlavně, že papá, ovoce vždycky asi bude chutnat víc, než zeleninka 😉

unka7
22. čer 2007

Díky moc jita2, jsem ráda, že už začla. Je to moje první mimčo a už jsem si pomalu začla myslet, že vše dělám blbě, znáš ten pocit, kdy děláš vše poprvé 😉

mapris
22. čer 2007

unka7,
díky za tip :o)) Jinak - všechno je jednou poprvé :o))) Taky jsem měla nekdy pocit, že jsem neschopná a že to dělám blbě, ale díky mojí zlaté mamince se to vždycky spraví.

dashak,
asi máš pravdu. Rýži dneska vynechám a uvařím brambory s mrkví a dám do toho kuřecí maso. Jedem dneska a vracíme se v neděli. Mám sebou (a ještě koupím) nějaké hippky pro případ, že by to nechtěla jíst.

No, to já jsem dítě konečně naučila na čaj. A co se týče dopoledních přesnídávek, ty mi malá moc nechce. Úplně je vypustila. Tak jsem se poradila s mojí mamkou a vzhledem k tomu, že je už "zasloužilá" matka (4 dcery) a "zasloužilá" babička (8 vnoučat). Tak mi řekla, že nikdy dětem dopolední přesnídávky nedávaly. Prý se je má nechat trošku "vyhladovět" a pak tu zeleninu sní. Něco na tom bude. Malá když má dost, tak mi zavře pusu a nazdar. Takže my máme ráno mlíčko, pak tak kolem půl 9té mlíčko. V půl 12tý zeleninku - to mi sní tak 200-250 g, odpo přesnídávku - to už mi zblajzne necelou 190ti ml skleničku, k večeru mlíčko a večer mlíčko. Denně mi vypije tak 600 ml mlíka + něco čaje. Někdy se vzbudí v noci, tak dostane mlíčko i v noci.

jita2
22. čer 2007

mapris,
no vidíš, tak to je super, hlavně že přesnídávku sní, když je to pro ni lepší odpoledne, proč nee....aspoň díky tomu má větší chuť pak na tu zeleninku k obědu 🙂

Človíčci já jsem objevila v obchodě celozrné piškoty, tak jsem moc ráda, jsou skoro k nerozeznání od normálních, jen že jsou z tmavé mouky, tak jíme jedině tyhle a mám z nich fakt dobrej pocit 😉

macejka
22. čer 2007

ahojky

jita2
Někde jsem četla,že se dětem do tří let nemá dávat celozrnné pečivo snad proto,že má velké množství vlákniny a střeva takhle malých dětí si s tím neumí pořádně poradit a můžou mít bolesti.Ale jak píšu bylo to o pečivu tak nevím jak je to s těma piškotama.Ale musej bejt dobrý 😉
Na druhou stranu dr řekla mojí kamarádce ať dává dceři pečivo tmavé,že se tolik nelepí na patro.Asi je ale rozdíl mezi pečivem tmavým a celozrnným,co?Přítelova máma říkala,že tmavý pečivo je stejný jako bílý,ale je dobarveno karamelem.Tak nevim 😲

holky,co se má dětem dávat na odpolední sváču,ovoce nebo mléčný? Já malýmu dávám mlíko,ale potom i přesnídávku nebo kaši jak kdy.Nebo je to jedno?
Malej má mlíko ještě třikrát denně,možná by stačilo dvakrát,ráno a večer,ale on ho má rád tak mu ho dávám i odpoledne.Většinou ho to uklidní a uspí 🙂

macejka
22. čer 2007

...jo a přeci jenom jsem ještě něco chtěla 😀
Dáváte dětem jogurty?A jak často?Já dávám tak jednou,dvakrát týdně bílou aktivii,ale možná bych mohla víckrát třeba k té odpolední sváče?

anavka
22. čer 2007

Macejka, já jogurt dávám každý den k odpolední svačině, dáváme bílou Actvii nebo Hollandii, ale tu nedávám celou, protože je moc velká 😉