Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lio
12. led 2011

ahojky holky,
jdu na radu.
Bramboru jsme odsunuli do pozadí - nechutnala a to že jako dost, dala jsme dýni, po té se zaprášila, včera na ochutnávku a dneska dojel skleničku. Ale pozoruju, že po příkrmu je unavanej a tak ho dávám spát, usne hned a vzbudí se za hodku kdy dávám mlíčko, není to špatně? resp, příkrm se má dokrmit ještě mlíčkem, ale my to máme hodku s odstupem......díky za postřehy

sandra1005
12. led 2011

Ahojte. Prosim Vas, kolko cajika by mal vypit Drobec ak uz som mu vymenila obednu porciu mliecka za prikrm? A je to vobec treba uz teraz alebo az neskor? Lebo ja som mu davala cajik aj ked pil iba mliecko koli brusku, ale posledne tyzdne prisiel strajk a nechce a niekde som citala, ze ked prejde dieta na prikrmi, malo by vypit okolo 200ml tekutin denne. Mne to pride skor ako vtip, neviem si predstavit, ze by vypil 200ml. Vdaka za radu.

sandra1005
12. led 2011

@lio Ja mu miesam zemiak s mlieckom na zemiakovu kasu, ide sa za tym potrhat, sam zemiak je tiez ble ble 🙂

lio
12. led 2011

@sandra1005 jojo já tu bramboru do něčeho zamíchám ( nekojím, takže do Um mu to míchat nebudu 🙂 ) ale radši jsme dali dýni a trefila jsem se do chutě 🙂
nicméně že mu hned po příkrmu nedám mlíčko, bo usne, dostane to s hodinovým odstupem ale to si žádá plnou dávku (jako začínáme, ale tak abych věděla do budoucna)

lienka2
12. led 2011

@sandra1005 ano, mal by pit ked papa prikrm.. ak je na UM.. ak je kojeny tak nemusi pit nic ine.. jedine co mozes je stale ponukat a ponukat, ak bude chciet, da si.. ak nie, nic s tym neurobis 🙂

jankabr
12. led 2011

jak to mate s kasickama? davate nemlecne s vodou nebo mlecne s vodou?Doktorka mi doporucila nemlecne s vodou, jen jsem se nezeptala proc ☹

sandra1005
12. led 2011

@lienka2 Ano, na Um... nuz, vdaka za radu, budem sa snazit, snad do neho nieco nalejem 🙂

kaja73
12. led 2011

@jankabr ja davam nemliečne-mame na mlieko alergiu,ale aj tak by som davala len nemliečne a zarabam do ryžoveho mlieka z DMka.Je to mnamka a nie je to tažke na travenie.

sandra1005
12. led 2011

@lio Fuuha, snad to nevadi, len aby si potom neskor vedela odhadnut, ze uz mliecko po papkani nepotrebuje... Ja som takyto problem nemala, on to najprv zapijal a po cca dvoch tyzdnoch uz mliecko proste odmietol.

lio
12. led 2011

@sandra1005 no právě, tak mu asi budu dávat mlíčko hned potom ale naposled byl unavený že stejně nic nevypil a dal si dvacet a vypil plnou dávku
ale říkám, jsme zatím na pár lžičkách....

jinak s tím pitím, já dávala bylinkové čaje, když jsem dávala do kapátka tak ok, ale jak z lahve tak křen jako blázen a nechtěl, ted mu nabízím normoš vodu, té si aspon pár doušků dá. tak zkoušej

kaja73
12. led 2011

@lio moj ma už rok a po obede cca po pol hodine ešte stale vypije plnu davku 200ml mlieka.Neriešim to,ked chce tak vypije,ked nie, tak nie.Na obed už pritom papa 150-200g prikrmu.Každe babo je ine,niektore nechce ani prikrm a ani mlieku moc neubliži,ine zje aj jedno aj druhe.

sandra1005
12. led 2011

@lio to on je zvyknuty na flasticky. lebo neni kojeny, tam problem nebude. Okrem toho doteraz pil normalne kamilkovy cajik popri mliecku, lebo ho bolievalo brusko a toto pomohlo. Len teraz proste nechce nic a ja uz mam doma policu bylinkovych cajov pre deticky od vymyslu sveta, neviem kto to bude pit...

lienka2
12. led 2011

@sandra1005 pit ho nedonutis, tiez sme si tym presli.. teraz uz pije, no stale nie tolko kolko by podla tabuliek mal.. neriesim to uz.. flasku s vodou ci cajom ma stale k dispozicii, ked chce tak sa napije.. 🙂

lio
12. led 2011

@kaja73 díky, nebudu to řešit, po příkrmu neplace, zacne si mnou oci, dam ho spat, da tak půl hodky a chce mlicko, a da plnou davku.

@sandra1005 to není že by nebyl zvyklý na lahvičky, taky nekojíme, ale tím, že do kapátka ten čaj není takový ble, jako do lahvičky, dle jeho ksichtíků, tkaže jsem vyměnila čaj za vodu a té si pár doušků dá.a neboj čajíky se spotřebují, taky na ně dojde 🙂 zkrátka nabízet nabízet.....fenyklový jsem např nebyla schopná dopít, ale od lerosu baby ten můžu 😀

apollo11
12. led 2011

@lio my to máme podobné, taky mi po obědě stále vyžaduje mlíčko, hned nebo tak do hodiny.. jenže ona už sní těch 150g příkrmu, takže se docela nafutruje 😅 a pak většinou usne 🙂 asi si ještě nezvykla - a já taky ne, pořád nevím, kdy to jako přijde, že nahradíme kojení příkrmem.. jak mi radila sussanah, prostě se na to moc neupínat a ono se to srovná samo 😉

andelka
12. led 2011

My taky ještě po poledním jídle kojíme (po svačinkách ne), teprve teď ho učím pít čaj (taky bylinkový Leros baby 🙂 )nebo vodu z kouzelného hrnečku, včera už něco vypil, dneska si s tím zas jen hrál a dělá že to zapomněl. Tak se obrňuju trpělivostí, však on na to přijde. Zatím kojím 3-4x přes den a 1-2x v noci, teď jak mu rostou zuby a často se budí, tak i 3x. Tak snad tekutin má dost.

nelis
12. led 2011

dobrý večer holky, chtěla bych se zeptat - je tu někdo, kdo začínal ovocem? Byli jsme dneska u mudry, Tobík má problémy s kakáním (kadí cca 1x týdně) a tak mi řekla, že mám začít přikrmovat a že mám začít ovocem (hruška, švestka), aby se mu to upravilo a pak teprve zeleninu, maso atd. - jsem z toho trošku bezradná - všude píšou, že se má začít zeleninou a nebo kaší. Ovoce všude doporučují až jako poslední.....tak nevim jak na to? 😕 😅

nelis
12. led 2011

zapomněla jsem napsat, že je kojený a pouze na noc dostává sunar (lépe spí).

adelaine
12. led 2011

ahojte, chcela by som malemu uvarit ryzovu kasicku napr. na obed...ako na to?
a mozem to potom kombinovat so zeleninkou alebo ovocim, ked to bude obedny prikrm?
dakujem za odpovede 🙂

sussanah
12. led 2011

@nelis to, ze kojene deti kakaji jednou tydne neni nic az tak moc zvlastniho. Nas maly to mel taky tak, ale normalne jsem zacala zeleninou (a teda zaroven i kasi na vecer, mela jsem malo mlika). Upravilo se to jak zacal trochu vice jist prikrmy. Jen bych si treba davala pozor s mrkvi, at ji nema vylozene kazdy den a taky u ryze. pokud s tim nemate problemy az tak, ze by dostaval kazdy tyden cipek na stolici, tak bych normalne zacala zeleninou, pripadne muzes do zeleninoveho prikrmu trochu pristrouhat jablicka (to nam zabiralo krasne). S prikrmy se to opravdu hodne zlepsi 😉

nelis
12. led 2011

@sussanah no, moje mudra mi taky pořád říkala, že kojené děti nemusí kakat každý den. U Leonky se mi to taky párkrát stalo, že pár dní nekadila, ale pak se to vždycky srovnalo. Ale Tobík to tak má pořád, už nejmíň dva měsíce....to mi už přijde divné. Přitom jím probiotika, ale asi to nezabírá. 😕
Začínám právě taky přemýšlet, že třeba ještě týden dva vydržíme a začnu normálně zeleninou. 😕 Když to vydrželo doteď a nijak ho to netrápí, tak to snad bude v pohodě.

sussanah
12. led 2011

@nelis no pokud ho to netrapi, tak to bud uplne v klidu. Nas to mel tak, ze uderem 2mesice zacal kakat co 6den az do zavedeni prikrmu v 5,5m. Pak asi 2-3tydny kakal co 2-3dny, pak se rozjedl a uz zacal chodit pravidelne (i kdyz s obcasnymi problemy bojujeme stale). Ale teda ho to rozhodne trapilo, vzdycky ten posledni den se uz svijel od briska 😒

marianas
12. led 2011

Ahoj. Malý má 7,5 mesiaca, papá mäsovo-zeleninový príkrm na obed (doma varený), ovocie na olovrant. Poraďte, čo mám zaradiť ako 3. príkrm? Mám ho dať až po ukončenom 8. mesiaci? Rozmýšľam nad jogurtom na desiatu alebo nad kašou večer. A kočky zo Slovenska: aké jogurty dávate Vašim detičkám? Ja som dnes pozerala v Jednote a nič s trvanlivosťou kratšou ako 2 týždne som nenašla. Vraj by mal mať max. 5 dní. My tu máme Jednotu, Tesco, Lidl, no všetky jogurty mi pripadajú príliš umelé.
A ešte ku kašičkám: mám aj nejaké kupované, no chcem ich variť sama, môžem ich dochucovať čerstvým ovocím alebo aj kompótovaným, ktoré je sladené? Kompóty mám domáce. Ďakujem za rady.

nelis
12. led 2011

@sussanah to jsem si zažila s Leonkou, ale to až teď jak je větší, naštěstí nám na to pomohly probiotika. Ale znám to, jaké to je.... Tobík je naprosto v pohodě, bříško má měkké, netrápí ho prdíky, prostě to neřeší. Nechám to asi tak, nechce se mi to hrotit kvůli dvěma týdnům a všechno mít překopané. 😒

nelis
12. led 2011

@sussanah děkuju za konzultaci 🙂

sussanah
12. led 2011

@sussanah neni zac 😉

sussanah
12. led 2011

@nelis teda tobe jsem chtela napsat neni zac, ne sobe 😀

maly_prcek
12. led 2011

@sussanah Ty s tím odpovídáním máš dneska nějaký problém 😀 😀 😀

sussanah
12. led 2011

@maly_prcek 😝 jsem dneska trochu mimo 😅 😔

andelka
12. led 2011

@marianas ahoj, já jsem před pár dny zařadila jako třetí příkrm bílý jogurt na desiatu. Dávám Hollandii - dívej se hlavně na složení, mělo by být co nejjednodušší a žádné zahušťovadla, škroby, želatinapod. jen mléko, mléčná bílkovina, jogurtová kultura + můžou být různé probio a bifi kultury v tom. Já ještě kaše nedávám, jen sem tam jako zahuštění když se mi povede moc řídké ovocné pyré. A ovocné přesnídávky zásadně neslazené, takže i kompoty. čím později se děti naučí na cukr, tím líp. 😉