Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mariii
7. led 2010

cvikla je červená řepa 🙂

momin
7. led 2010

Dekuju.... 🙂 tak tu uz maly taky mel ale nemohl se po ni vykadit. 😉

iluss
7. led 2010

inuska: špenát by se prý zpočátku měl dávat pouze ve skleničce.

jinak díky za rady ohledně těch časů příkrmů. Já tedy teď dávám ráno po deváté ovocnou přesnídávku, kolem poledne zeleninku s masíčkem a kolem páté rýžovou kašičku. A jinak během dne a noci moje mlíčko.

slniecko26
7. led 2010

Dakujem za radu 🙂 chcela by som sa ešte spýtať ako pripravíte pre drobca tú červenú repu? A môže už moja malá tiež kašičky ak hej akú by som mala dať na začiatok. Dakujem 🙂

iluss
7. led 2010

slniecko: já jsem řepu ještě nepřipravovala, ale prý se jen uvaří a rozmixuje (nebo rozmačká - posle toho jakou konzistenci chceš)

a na začátek je nejvhodnější rýžová kaše a už s ní můžeš začít. Já s ní taky začla v 7 měsících. (ale s touto kaší se začíná i dříve) Je pro mimča nejlépe stravitelná.

slniecko26
7. led 2010

Iluss dakujem!!
A tú repu dáš malinkej samú alebo ju pomiešaš s nejakou inou zeleninkou?
Tak teda s kašou už začneme a vieš mi poradiť aj nejakú značku?
Dakujem

momin
7. led 2010

slniecko26 repu bych rozmixovala a dej ji urcite s necim.... 😉 Napr s bramborem. 😉

iinuska
7. led 2010

iluss, to som este nepocula 😉

iluss
7. led 2010

já kupuju tuhle: Moje první kaše rýžovo-mléčná od Nestlé (může se dávat už od 4 měsíců)

řepu bych taky mixovala s brambůrkem.

zuzkalenka
7. led 2010

Ahojte. Ja som začala malú prikrmovať asi pred 2 týždňami. Začali sme mrkvou potom zemiak jablko broskyňa a tak dnes už spapá toľko že jej nedám už ani mliečko (UM). Chcem sa spýtať či jej môžem dávať na desiatu ovocie a na olovrant zeleninu. Poradíte mi prosím. 😨

rimmel
7. led 2010

zuzka, velmi velmi skoro si zacala..pre malu je mliecko v tomto obdobi to najdolezitejsie a nemala by ho dostavat menej ako predtym nez ste zacaliprikrmovat

momin
7. led 2010

zuzkalenka my sme zacli stejne jako ty. 😉
A ovoce sem dala mesic po tom co sem zacla se zeleninou.
Pockala bych jeste aspon 14 dni.... 😉

emanka
7. led 2010

zuzka, nemáš sa kam ponáhľať...dávaj jej mesiac zeleninu, potom mäso a o ďalší mesiac ovocie, kašu...ja som začala v 5.mesiaci zeleninu(je na UM), v 6.mäso, kašu, a až v 7.mesiaci ovocie...máš čas, zbytočne jej budeš zaťažovať bruško, ktoré ešte nie je na to pripravené...a ako povedala rimmel, pre ňu je stále najdôležitejšie mliečko 😉

rimmel
7. led 2010

zuzka mala je evidentne hladna, no jejhlad treba uspokojit najpr mlieckom a az potom jedlom! Inak ti bude zle rast, nekvalitne 😔

zuzkalenka
7. led 2010

ok ďakujem za rady tak jej nebudem zbytočne zaťažovať bruško. A o týždeň ideme do poradne tak sa porozprávam aj s lekárkou ešte raz vďaka 😉

nikollette
7. led 2010

Zuzka ako píšu baby, mliečko UM, je pre nu stále najdoležitejšie 😉

aponchie
7. led 2010

lepsi je zvysit davku mleka pripadne dat teda UM pokud si nejsem teda fakt jista sebou nez ovozel nicmene z ovoce ti urcite nepribere a ani nebude mit vetsi pocit sytosti to je jen na doplneni mineralu a vitaminu pribira se z kasicek mleka a masozeleniny 😎 seber ji to ovoce a zeleninku a jeste tak mesic ji davej mlicko to je opravdu dulezitejsi nez ovozel zatim potrebuje nechat dozrat travici system a potrebuje hodne vapniku navic maso nepotrebuje nebot bilkoviny ma v mlece a zbytecne moc by jsi ji zatezovala ono jak jeden nas pan doktor rika je treba si uvedomit ,ze dite neni zmensenej dopelak ,ale miminecko🙂

dm1
7. led 2010

slniecko ja repu davam uz mesiac a malemu moc chuti. len je uvarena a rozmixovana. ale repa sama o sebe je dost vyraznej chuti - aspon podla mna tak davam vzdy len tak 2 kocky /zamrazene mam v nadobkach na lad/ a zmiesam s cukinou, zemiakom a masom

slniecko26
7. led 2010

Dm1 dakujem za radu 🙂 čo iné by som mohla malej pridať do jedálnička? Chcem aby to mala pestré. Dakujem za rady 🙂

jeudi
7. led 2010

slniecko mám tu samou otázku napište náké domácí recepty.asi mu to o de mne moc nechutná ,protože nevím co mu můžu do jídla přidat,tak mu víc chutnají kupované skleničky a to já nechci.

iivik
7. led 2010

Já bych měla taky dotaz. Začala jsem malé dávat příkrmy - nejdřív mrkev, pak mrkev s bramborem, teď brokolici s bramborem. Zatím vše skleničkové. Když vaříte - jak to uchováváte? Mrazíte? A v čem a jak dlouho skladujete?? Já sama nemám ráda jídlo z mrazáku, tak z toho mám strach, jak to bude chutnat. A ještě jeden dotaz, když rozmrazujete - vyndaváte den předem a necháte v ledničce? Určitě tu tyto dotazy už padly, ale asi jsem špatně hledala - nenašla. Díky moc všem.

rimmel
7. led 2010

iivik ja som zamrazovala, a bolo to take iste ako cerstve, ved to jeiba zeleninka 😉 a rozmrazovala som v mikrovlnke, nepacilo sa mi to nechat niekde vonku len tak lezat alebo co 😕 😅

dm1
7. led 2010

slniecko a co uz davas aby som vedela co by ste mohli pridat 😉

ja v podstate varim stale to iste dokola - cukinu, mrkvu, repu, brokolicu, spenat a zemiak + kralik - toho mam domaceho tak davam zatial len toto maso. Ryzu moc nemusi tak uz nedavam. Zacala som po troche davat aj petrzlenovu vnat aj na chut aj pre vitamin C do obsahuje

jeudi ono to varenie pre takych drobcov nie je nic zvlastne to sa len vsetko uvari do makka a mixne alebo rozpuci. nasmu musim mixovat lebo ho napina z kuskov ale uz zacnem pomaly menej mixovat

tiez by ma zaujimalo co by som mohla pridat do jedalnicka - chcela som pohanku a kupila som si take pohankove vlocky len neviem ako na ne. aj vlocky z prosa mam. chcem varit aj vlastne kase vecer z toho. uz som skusala domacu ryzovu ale tam strasne malo mlieka potom vyjde ovela menej ako do instantnej - inak drobec ju ale voobec nechcel 😒

miskachrumka
7. led 2010

dm to ti zavidim ze ti papa domacu stravu už teraz 😉

dm1
7. led 2010

miskachrumka aj ja som rada ze papa domace aspon viem co mu tam davam. len mi uz dochadzaju zasoby zo zahradky a budem musiet zacat zeleninu kupovat. asi budem mrazenu radsej

ale teraz pekne papa 2.den predtym mal 4 dni bojkot jedla komplet ma islo porazit okrem 100g na obed nic nechcel aj mojho mliecka papal menej. on je aj tak strasne chudy tak som sa bala ze este aj schudne. nastastie vcera zacal zase krasne vsetko papat a dnes tiez tak dufam ze uz sme v normale

janec79
7. led 2010

dm1: ja mojej malej davam pohanku- tiez radsej kupujem pohankove vlocky, lebo tie zalejem vodou, necham prejst varom a su makucke. Davam jej to ako prilohu k masku a zeleninke alebo s ovocim na desiatu. Taktiez jej velmi chuti pseno-nan treba aspon 1,5 x vody a vari sa dlhsie-ale velka vyhoda je, ze nemusis ani mixovat ani ho pasirovat. Inak len pre pestrost, tiez jej zvyknem ako prilohu davat napr. spaldove vlocky, ryzove vlocky, kuskus-su velmi rychlo hotove-fakt staci, ze prejdu varom, mozno by vlocky stacilo len zaliat horucou vodou.

dm1
7. led 2010

janec79 diky skusim tie pohankove vlocky teda. A mam tusim aj vlocky z prosa tak skusim aj tie. A davas to normalne s roznymi druhmi zeleninky? sa bojim ze ked take nejem aby som mu nejaku "gebuzinu" neurobila 😉

berenika39
7. led 2010

jeudi, nech recepty plavat. prostě bud na pařák nebo prostě do vroucí vody hodíš zeleninu,pak třeba i barmboru, uvaříš hodně do měkka a tyčovým mixerem rozmixuješ. Oni nemají srovnání, že by mohli něco lepšího, nějakou složitou úpravu, takže jim nevadí to samé, jen obměnuj zeleninu,aby si zvykal na různé chutě. Maso potom jsem dala vařit nejdřív, nakrájené na kousky, když bylo akorát, přihodila jsem ostatní. Ty příkrmy 6.,7.,8 měsíc jsou fakt nejlepší ´jednoduché, dětem to neva. To jen maminky mají pořád pocit, že je to to samé, děti ne 😉 😉 .
Pokud chceš něco přidat, tak v sedmém měsíci třeba pažitku,petrželovou nať, koupila jsem si vždycky víc, nakrájela, dala v krabičce do mrazáku a pak lžičkou vždycky trošku odebrala do hotového příkrmu.
Mrazák je super, mrazila jsem v malých krabičkách jednotlivé porce, ale nevyndavala bych to den předem, program na MW je na rozmrazení ok.

janec79
7. led 2010

dm1: ja osobne tiez pohanku nejem-mne to nechuti a mala sa ide za tym zadrhnut!!!! Kludne mu to sprav-ako som spominala namiesto ryze alebo zemiakov (napr. masko, pohanka, mrkva, brokolica) Ani pseno napr. ja osobne nejedavam, jedine kuskus davam aj nam do jedal.

dm1
7. led 2010

janec diky moc skusim a uvidime