Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
7. srp 2009

Normálně jsem je rozmixovala se zeleninou...

soanpe
7. srp 2009

moda
sofí mi ted taky bojkotuje jídlo 😠 takže u nás to funguje tak,že lžičku jídla musí následovat lok čaje a tak mi sní celou porci 😅

lusilia
7. srp 2009

Shaula, tak dik, dr. hovorila, ze nech to nemixujem, ze sa to smyka, ale tak neviem...tak skusim najprv pomixovat a postupne uvidim...

majka79
7. srp 2009

Tak protože měl Lukášek včera hoodně usměvavou náladu vyzkoušeli jsme k obídku mrkvičku snědl půl skleničky Hami první lžička zdá se že mu chutná jen lžička není moc kamarád 😠
Zatím je kojený jen na noc mu dávám místo posledního kojení lahvičku UM Hipp, jak jste mi to radili nedávno, aby se mu lépe spinkalo, spinká zase jako dřív a budí se kolem třetí ráno na kojení a pak ještě spinká dál. 🙂

shaula
7. srp 2009

Lusilia - abych to napsala přesně - těstoviny jsem začala dávat cca po 8. měsíci, tehdy už kluci nepotřebovali mixované nahladko, jen nahrubo... Dneska jen mačkám vidličkou. Takže možná můžeš zkusit, jestli ti sní jídlo s hrubší strukturou, ty těstoviny fakt kloužou, to má doktorka pravdu...

majka79
7. srp 2009

Ahoj ráda bych se ještě zeptala jak dlouho mám dávat tu mrkev tři dny? A pak mám dát jinou zeleninu samotnou nebo třeba mrkev s bramborem? Nebo je to jedno? 😲

shaula
7. srp 2009

Majka - ano, doporučuje se 3 dny. Další druh pak buď samostatně nebo s už vyzkoušenými druhy, je to jedno.

majka79
7. srp 2009

Díky shaula dnes jsem mu dala druhou polovinu skleničky a zítra dáme teda ještě jen mrkvičku pak zkusíme něco dalšího.

petreva
7. srp 2009

Moc zdravím!!!
Prosím vás, jak uchováváte cuketu? Taky za syrova zamrazit třeba na kostičky? Elenka mi začne jíst někdy napodzim, tak se snažím nashromáždit sezoní ovoce a zeleninu 😅 a tak vůbec je lepší mrazit vše v syrovém stavu nebo uvařené? O mase jste se tu myslím bavily, že syrové, že?
A ještě dotaz když začnu přikrmovat, mám nechat E. sníst vše co bude chtít, tedy myslím ten příkrm nebo tonějak zpočátku regulovat na lžičky aby si žaludek zvykl? Na www.kojeni.cz myslím jsou i množství dávek, že jo, musím tam juknout.

jindri
7. srp 2009

Petreva: maso uchovávám syrové, s uvařeným nemám zkušenosti. Jestli lze mrazit syrová zelenina, tak to nevím. Dala jsem jednou zamrazit syr. mrkev a pak jsem jí musela vyhodit, protože to bylo cosi gumového nacucaného vodou. Já se tedy mražení vyhýbám, ale chápu, že chceš na zimu. Někde jsem četla, že nelze mrazit syr. brambory.
S tím dávkováním, asi uvidíš až příjde na věc. Mě malá neuměla jíst lžičkou, takže jsme plynule zvyšovaly. Poprvé snědla, tedy spíš strčila do pusinky a vystrčila z pusinky 😀 asi 5 lžiček, takhle to bylo stejné asi 2 dny, pak spapala 30-40g a teď papá 160g.

jindri
7. srp 2009

Majka: já jsem novou zeleniny přidávala ve větším množstí k již ozkoušené. Čím větší mix dělám, tím víc jí to jede.

klementina
7. srp 2009

ahojte, mate niekto tento parny hrniec? co nan hovorite?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5844197

shaula
7. srp 2009

Upřímně řečeno, já nejsem příznivec parních hrnců, připadá mi to zbytečné a hlavně zbytečně drahé... Pokud to chceš jen na vaření pro mimi, tak ti úplně stejně poslouží sítko na knedlíky... Ale je to jen můj osobní názor, parní hrnec jsem nikdy neměla, možná kdybych měla, mluvím jinak 😉
A není tam napsáno, jaký to má obsah, napohled mi to připadá dost malé...

marooshka
7. srp 2009

Majka79: ze začátku mi malej snědl jen půlku skleničky první lžička, takže jeden den měl půl skleničky mrkve a druhý den druhou půlku a pak další den zas třeba brokolici nebo květák. Takže já to střídala i po dvou dnech. A až asi tak po třech týdnech jsem mu dala mrkev s bramborem a pak zelenina a maso. Chutná mu všechno, i ovocný přesnídávky, ale nechce nic pít. Ani čaj, ani vodu 😒

majka79
7. srp 2009

marooshka jestli jestě kojíš tak tolik nevadí když mimi nepije ale určitě bych zkoušela nabídnout mu po příkrmu alespoň trošku mě malý pije někdy jo někdy ne asi jak má chuť neslazený dětský čajík vodičku ale taky nechce a štávičku mu zatím dávat nechci myslím že je brzo jsou dost sladké 😀 a my jsme teprve na úplném začátku

marooshka
7. srp 2009

majka: já právě nekojim, než začal papat příkrmy tak pil krásně fenyklovej čajík a od tý doby co papá příkrmy tak nechce. Jen fakt málokdy, no když jsou vedra, tak mu to vecpu vždycky po tom příkrmu aspoň lžičkou. Ale čím je větší, tím se se mnou umí líp prát 😀

monique_2006
7. srp 2009

ahoj holky, potrebuju radu. prave chci zpracovat a zamrazit dyni hokaido - nevite jak na to? musi se asi vydlabat ten stred, ze?

vikula
8. srp 2009

Ahojky holky,

potřebuji poradit.Před měsícem jsme začali dávat příkrm a to papal hezky.Snědl mi třeba celou skleničku tak jsem věděla,že je napapanej,ale teď mi u toho teda zlobí.Veme si tak cca mex 10lžček a pak už to nechce.
Jak mám postupovat???Už jsme začali dávat i ovoce,ale tím to nebude,protože mi to nechtěl už před tím 😒
Myslele jsem,že nahradím už jednu dávku mléka a ono nic...

vikula
8. srp 2009

co se týče pití tak to my pijeme krásně i během dne 🙂 A to jen čistou vodu....čajík mi pil,ale voda mu rozhoně chutí víc 🙂

andy80
8. srp 2009

Vikula, pokud už přikrmuješ měsíc, tak už by jedna mléčná dávka měla být dávno nahrazená. Ale pokud ti přestal malý papat, zkus mu dát týden oraz a za týden zkus najet na příkrmy znovu. Ono se někdy stane, že děti začnou přikrm bojkotovat.

vikula
8. srp 2009

Andy děkuji za radu

jinak dnes jsem mu dala zeleninku s králíkem a spapal celou skleničku 🙂 Tak snad mu to vydrží.Jinak zkusím pak ten týden počkat 😒

petreva
9. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem "studovala" tabulky z kojeni.net a třeba kukuřice je psaná 6-7měsíců a znova 9-12m., taky rýže je 6-7 a znova 7-8 nebo zýžové nudle 8-9m????? Myslela jsem , že je to tabulka co kdy zhruba přidávat, ne? tak jak 😅

dvojka
9. srp 2009

Holky jak to máte s ovocem?My dneska prvně měli první lžičku jablko a malá to plivala a vztekala se 😔 😨 Doposud jsem dávala jen zeleninku a večer kaši-to už je v poho,doktorka řekla začít i přesnídavky a ona ta naše můra takhle na mě?
Nechutnalo jí to ?Nebo je zvyklá v tu dobu na prso a nechce se ho vzdát? 😅 😕

dvojka
9. srp 2009

já kojim přes den ještě tak 5x a doktorka mi řekla,že by mi mělo kojení odpadat aspon tak na čtyři.
V noci nekojim,v noci spíme

mirocka2000
9. srp 2009

Dievcata...som zufala moj malý nechce papat a pritom papal pekne.....neviete čo by to mohlo byt,a myslite že by som mu mohla trosilinku moje varene jedlo prisolit🙂viem že sa to nema ale v kuse ked papal tak chcel len sklenicku a moje...blaaa...skusila som mu dat ochutnat s nasich zemiakov ked sme jedli a mnamka velka.varim mu aspon každý druhý den nech striedam a on to nechce...vždy si poviem že už mu nenavarim ale neda mi to a stale to iste dookola....ved tie sklenicky su chutovo hnusne a pre neho parada....

smajlik
9. srp 2009

mirocka: z toho mám strach, že až začnu vařit tak mi to nebude chtít 😒

holky chci se zeptat - kaše na noc je čistě na zasycení, nebo myslíte že by mohla dítě i "zklidnit"? Jde mi o to, že malá krásně spala asi měsíc celou noc, tj. od půl sedmé večer (měla mlíčko) až do šesti ráno, kdy zase dostala UM. Poslední týden ale špatně spí, od půlnoci do čtyř jsme pořád vzhůru, hází sebou, poplakává a uklidní se až když jí dám UM, vypije celou dávku a spí potom klidně do sedmi (a to si pak vezme jen 60 ml mlíka a až kolem deváté přesnídávku). Myslíte že by kaše pomohla? Ani nejde o to, že k ní vstávám, spíš o to aby byla v pohodě ... a pak se chci ještě zeptat, zda je kaše důležitá i třeba z hlediska vitamínů atd. ... díky 🙂

marooshka
9. srp 2009

smajlik: myslim že kaše má být na zasycení, ale co vím od kamarádek, tak jim po ní spí (nespí) stejně jako po mlíku. Mě malej spí hezky celou noc po UM, tak mi dr. řekla že nemusim dávat kaši, ale myslim že když se ti teď budí, tak by kaše pomohla. Zkus to. Je i možný, že má jen takový období, že se budí a je neklidná. A kolik pije na noc mlíka?

monika77
9. srp 2009

smajlik ja som kašu dávala, ale neprespal mi o nič viac ako keď som dávala UM ... ale u každého je to inak ... takže vyskúšaj ... mne sa malý stále budí v noci a teraz to máme ešte horšie ... pred tým bol hore raz za noc a ráno až, teraz aspoň 3-4 x

leonik
9. srp 2009

mirocka: solit do roka rozhodně ne. Ani trošku. Zatěžuje to ledviny u tak malého mimi. Co zkusit víc jiných kombinací masa a zeleniny? Nebo smíchat půl skleničky kupovaného příkrmu s vařeným doma? 🙂

smajlik: mně u dcery kaše na zasycení na noc nepomáhala. Stejně jsem musela v noci několikrát kojit, budila se 😒
synovi zatím na noc stačí mlíko, vypije 230ml a budí se až k ránu 🙂 Pokud dáváš malé UM, tak to obsahuje taky vitamíny 😉

smajlik
9. srp 2009

marooshka: tak dřív pila v půl sedmé večer cca 160 ml mlíčka, někdy i míň a spala až do šesti ráno, kdy si dala zase 160 ml. Teď ten týden má večer 160 ml, potom dejme tomu mezi půlnocí a třetí ráno 160 ml a pak v sedm když se vzbudí 60 ml a pak až po deváté velkou přesnídávku

zkusím ještě tedy vydržet 🙂 ... stejně asi jednou na tu kaši najedeme že, přijde mi to jako přirozený vývoj příkrmů, ale klidně až tak za měsíc :D , teď se chystáme zavést odpolední jogurtík nebo svačinku (zatím máme dopolední a oběd)