Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dankolucka
15. led 2010

ahojte dievcata, mam otazku, varite kazdy den? Ja zvyknem varit na dva dni, hned po rozmixovani to rozdelim a polovicu dam do chladnicky a na druhy den ohrievam vo vodnom kupeli. Myslite, ze je to ok? Nemoze sa to nejak skazit?

misellll
15. led 2010

myslím si,že se to zkazit nemůže pokud to máš dobře uzavřené a necháváš to v lednici a jen do druhého dne,tak by to mělo byýt ok.Dělá to tak zpousty maminek 😉

erinbrock
15. led 2010

danka...ja to tak taky zacnu delat a mozna i na 3-4 dny - ale to uz dam zamrazit.. 🙂 jinak me prisel balicek z Hami - na ukazku zelenina s krutim masem, ovocne pyre a hami kase 2...tak zeleninu zkusime za 14 dni...ovoce za mesic a Hami mleko 2 je volne kdyby nekdo chtel 🙂....
miselll...presne ... nedas...nic nezkazis 🙂

luthien.k
15. led 2010

Díky za předchozí odpovědi o zavádění ovoce, asi taky raději počkáme, dalo nám práci trochu se rozpapat se zeleninkou, tak abychom si to nepokazili. Střídám doma vařené se skleničkama a dneska zblajznul celou 125 ml skleničku s brokolicí, což je velkej úspěch 🙂
Dankolucka, dělám to úplně stejně, tak snad je to OK...

baca
15. led 2010

Baby, nemáte nějaký fígl, jak dostat do pusy lžičku? Bára prostě nechápe, že tu pusu má otevřít a dát jazyk dolů. Strká ho k hornímu patru a snaží se sát, ale není co...Pak zjistí, že cecko nebude a začne se špónovat, mrkev všude po bradě. Ksichtí se u toho a ž hrůza. Trvá to už víc, jak týden....

rimmel
15. led 2010

😀 😀 barca skus krmit rukou najprv 😉

baca
15. led 2010

Jako ji to má strkat do pusy prstama? To mě nenapadlo 😀 Je fakt, že akceptuje takové ty kukuřičné křupky, když jí to třeba namočím do mixlého jablka, ale i samaotné, to si ožužlá a sní, připomíná jí to prso.

rimmel
15. led 2010

hej jasne..naber si medzi prsty a sup tam 🙂

brisalek
15. led 2010

baca me to mala taky delala, ale jen prvni den, druhy uz mene...a dnes 6 den uz hezky otvirala. Asi to chce vydrzet.

misellll
15. led 2010

tak to Barča otevírala papulu už hned poprvé a to jsem se toho bála 🙂

susisus
15. led 2010

Aj my v pohode papáme, len tá moja srajda zistila, že keď má plnú pusu výživy a urobí prrrrrr, tak je to úúžasná zábava, ja sa tiež rehocem, neviem sa ovládať a tak máme mrkvu všaaaaadeeeeeee 😀

misellll
15. led 2010

susisus:Máš v pase krásné motto 😉 🙂

lenka1smejka
16. led 2010

mishell-ja davam malej do 4mesiaca kazdy den do caju med a citron a este sme nemali ani kasel,ani soplik

rimmel
16. led 2010

med? no moje nervy babyyyyy! med sa nema davat....az od roka

emanka
16. led 2010

a citrón tiež

rimmel
16. led 2010

ano aj citron az od roka

lenka1smejka
16. led 2010

tak sa potom necudujte,ze deti maju sopliky a viruse

martinahejlova
16. led 2010

Baca, já mám taky Barunku a dělá mi totéž, co tobě. Neotvírá pusu a dává jazyk nahoru. Snaží se tu lžičku prostě sát, když už se teda o něco snaží. Hraju divadlo - dávám si lžičku "jako" do pusy, hodně pusu otevřu a dělám ňamňamňam, ona se tomu směje a pak řeknu - a teď Barunka a nic 😀 Musím teda podotknout, že pusu nikdy pořádně neotvírala ani na kojení. Máme to kojení fakt vydřené, problémy snad se vším a dodneška se nepřisává úplně sama a pusinku jí otvírám. Jenže když leží u kojení na polštáři, tak to jde. U toho krmení už ji nemám jak otevřít.
Na www.kojeni.net, podle kterého postupuju, je uvedeno, aby miminko správně jídlo sebralo ze lžičky, dát ji doprostřed jazyka a zatlačit na něj. Ale tam se nemám jak dostat. 😒
A to jsem čekala, protože je potenciální alergik a začala až v půlce sedmého měsíce. Asi budeme začínat ještě dlouho.
Tak snad nám tady někdo, kdo bojoval stejně, poradí.

rimmel
16. led 2010

lenka... 😀 moj sopliky ani virusy nema.......zeby mu muz tajne daval citron a med??? 😀 😀

hanka274
16. led 2010

okrem toho, ze do roka ziadne ochucovadla /sol, cukor/...je med silny alergen!
a koniec koncov cim neskor dieta spozna chut soli, cukru tym lepsie pre rodica! kvoli vyberavosti jedla...samozrejme sladke je lepsie, tak si mamka tu mrkvicku niekam strc...cest vynimkam.

hanka274
16. led 2010

aleeee leni, samozrejme, ze med je fajn pre dospeleho...pri chorobke, pri jej predchadzani...no v tvojom pripade to pochopitelne nie je v tom 😉

nikollette
16. led 2010

Rimmel 😀

iinuska
17. led 2010

baby, ako davate ten zltok? Malemu nejako nejde. Doteraz som mu ho davala tak, ze som uvarila vajce na tvrdo a pridala k zelenine.

momin
17. led 2010

Holky maly uz mel taky med. teda nedala sem mu ho ja ale mel ho..... 😒 A citron se dat muze! proc ne?! samozrejme ne cely..ale par kapek napr do ovoce na svacinku mu dam.... (3kapky)

iinuska mi maly nechce zloutek vubec. Kdyz tak mu dam pulku a musim ho uplne vmichat do toho jidla at ho tam moc neciti... 😀
jinak ja bilek nevarim. klepnu tam jenom zloutek a uvarim... 😉

moravanka
17. led 2010

Citron jako ochucovadlo se davat muze.

baarca
17. led 2010

Holky, malý mi krásně jí zeleninu (občas s masíkem) i kaši, ale před třemi dny jsem zkusila ovoce a vůbec ho nechce. Zatím jsem zkoušela nastrouhané jablíčko, hrušku od Hami a dneska banán rozmačkaný s MM a nic nechtěl. Nemáte nějaký trik, jak na ovoce?

rimmel
17. led 2010

baarca trpezlivost...to sa da aj cakat, maly to nepozna, je to nove..ja som s ovocim necakala ..tak len skusaj dalej raz mu zachuti pripadne skus mixovat ovocie z ozelenenou ci maskom 😉

baarca
17. led 2010

Rimmel, jasně, budu čekat a zkoušet. Jen mě to zarazilo, jak se naopak varuje, aby si moc brzy nezvyklo ditě na sladké ovoce a to moje ho nechce 😅

moravanka
17. led 2010

Mame stejny problem. Zeleninku mi ji, ovoce uz 7 tydnu odmita. Tvari se, jak kdybych ji davala citron. Asi je ji to moc kysele.

hanka274
17. led 2010

to chce asi len cas...ale je to zvlastne, byva to vacsinou opacne, preto sa odporuca zacinat tym "horsim" - zeleninkou 😀 😀 😀 😀

a tiez by som to zmiesala so zeleninkou ci maskom.

treba skusat. 😉