Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gabika7706
12. zář 2010

@katherine27 jasne, ze aj zeleninka, podla chuti 😉 my mame zeleninu kazdy den. martinovi najviac chuti kombinacia zltka s tekvicou a zemiakom alebo zltok, spenat, zemiak, mliecko 😉

katherine27
12. zář 2010

oki,
som zvedavá ako bude malý reagovať, ja som v tehu zbožňovala kašu a rezeň..zemiak mu chutí tak som zvedavá na to mäsko 😉

icerna
12. zář 2010

ahojte baby,tak mal nekakala uz 3 dni,chutako,ale tlaci kazdu chvilu a nic 😨 ☹ davala som jej aj slivky,teraz sme kupili stavu hipp slivkovu,dako nezabera,tak sme boli kupit aj lanove semiacka. ako a kolko jej mam davat. kto ma skusenosti?dakujeeeeem 😵

blumka
12. zář 2010

@icerna ja nedavam sice lanove semiecka ale kupila som si lanovy olej 😉

bzuco73
13. zář 2010

čauko babenky poradíte ? 🙂 máme 6m začíname papať zeleninku a zemiačiky a chcela by som jej začať dávať aj kašičku ,lebo mám pocit, že je stále hladná(je plne kojená)aké kašičky by to mali byť?tie instantné?alebo sú aj iné?čo dávate vy?dik 😉

theanavi
13. zář 2010

@blumka čo je ten ľanový olej?na čo dobrý?ešte som to nepočula 😕

blumka
13. zář 2010

@theanavi no ani ja som nepocula kum juli nemala zapchy 😉 klasika olej len lan upravuje stolicu, vraj posobi aj ako prehanadlo tak mi bolo poradene ze mam obcas dat tento olej miesto klasickeho
@bzuco73 asi ti vacsina povie ze im kase na noc nezabrali 😉 ja som ich davala starsej, mali skor opacny ucinok lebo jej boli tazke na zaludok, a teraz zatial neplanujem davat aj ked sa juli budi. to budenie podla mna nie je kvoli hladu 😉

bzuco73
13. zář 2010

@blumka tak jej nemám dať zatial nič iné*?stačí jej ten obedík a stále to kojenie?alebo niečo na desiatu a olovrant?

blumka
13. zář 2010

@bzuco73 urcite jej staci, a novy prikrm az o mesiac od prveho 😉 nejak ovocie 😉

bzuco73
13. zář 2010

@blumka a ked je stále hladná tak dať len cucnúť? 🙂 a ešte sa ťa chcem opýtať môže už také kukuričné chrumky bezlep.nesolené?

theanavi
13. zář 2010

a
@blumka aha 🙂 no zatial sme nemali ten problém,tak musím pozrieť v obchode 😉

blumka
13. zář 2010

@bzuco73 no ja nekojim, tak nie som asi kompetentna ale myslim ze ked pyta mliecko tak jej treba dat 😉 kojenie nie je len o mlieku a hlade ak v noci pytat cucnut, moze to byt aj kvoli hladu ale viac asi kvoli tvojej blizkosti, deticky okolo pol roka su velmi vnimave v noci dost casto prezivaju to co zaziju cez den, takze sa budia, prevracaju, ochkaju achkaju a potrebuju maminu na ukludnenie 😉
chrumky moze 😉

theanavi
13. zář 2010

@bzuco73 my chrumky papáme už dlho a Dávid ich má veľmi rád 😵

bzuco73
13. zář 2010

@blumka
@theanavi dik baby za radu

maryanna
13. zář 2010

@bzuco73 chrumky môžete v pohode, ryžové kukuričné, pohánkové ale aby boli nesolené...
budenie v noci vo vašom veku nie je o hlade, ak necheš v noci dávať jesť tak si prečítaj knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať je tam aj návod ako odučiť od nočného krmenia ktoré je od polroka iba vecou zvyku a pocitu blízkosti.....
ak chceš kaše tak buď instatné, alebo domáce....ale na noc nepomáhajú len zaťažia bruško...

gabika7706
13. zář 2010

@maryanna nocne krmenie moze byt aj o zvyku, ale napr. ja v noci vstavam aj 3x sa napit, takze ked to robi aj Martinko, nevadi mi to, cucne a spi dalej 😉
@bzuco73 kasa na noc nepomoze, ako @maryanna pise, zatazuju brusko. My uz sice kasu papame, ale sme starsi a ma to ako veceru prvu, no v noci vstava rovnako 😉

maryanna
13. zář 2010

@gabika7706 no je vedecky dokázané že dieťa od polroka cca nepotrebuje vnoci ani jesť ani piť....ak chce piť je to o zvyku že zvyklo že: je noc, zobudí sa a si uvedomí aha je noc zobudil som sa, a k tomu patrí voda.....inak nezaspím.....je to o tom...

zuzkat1
13. zář 2010

@maryanna dojcene deti v noci vstavaju este aj ako rocne🙂 nie je na to nic zle ani divne...jasne da sa od toho oducit,ale naco dieta stresovat 😉 moja vstane aj 6x🙂 a to bude mat v piatok 8 mesiacov🙂

zuzkat1
13. zář 2010

@bzuco73 na kasicky mate cas...kopu casu🙂 my mame skoro 8 mesiacov a v noci vstane aj 6x...kasicky este nedavam a tak skoro sa ani nechystam... oducit od vstavania sa samozrejme da ako ti radi maryanna ale ja necitim potrebu moju stresovat🙂 viem ze jej ide len o to aby bola pri mne, dojcenie nie je vzdy o hlade...

maryanna
13. zář 2010

@zuzkat1 to nie je stres, ale to je na dlhšiu debatu ktorá nepatrí do príkrmov...🙂
ja len vravím že vtakom veku to nieje o hlade ani smede...

zuzkat1
13. zář 2010

@maryanna hej..nepatri,len som reagovala na to oducanie🙂 mojej by som to neurobila🙂 bodka😀

jasminet
13. zář 2010

@maryanna ono sa neda zovseobecnovat, ze po pol roku dieta nepotrebuje v noci ani jest, ani pit. to je hlupost. kazde dieta je predsa ine - niektore potrebuje jest aj v noci do 1,5 roku, ine nepotrebuje od 3 mesiacov.
ja mam 30 a tiez sa obcas v noci zobudim, ze sa potrebujem napit alebo ze som hladna. 😀
nasa mala jedla v noci aj ked mala 8-9mesiacov. niekedy nepytala tyzden, niekedy pytala kazdu noc jest. aj min. tyzden sa o piatej zobudila s revom ze je hladna a co jej nedam, lebo niekto napisal, ze to uz nemoze?? 😉

zuzkat1
13. zář 2010

@jasminet suhlasim🙂

gabika7706
13. zář 2010

@jasminet suhlas 😉

martinaho1
13. zář 2010

Ahoj maminky, zkouseli jste davat vasim miminkum lilek, teda baklazan?

pavlici
13. zář 2010

Ahoj, máte nějaký recept, jak zpracovat červenou řepu pro mimčo? Roste mi na zahrádce a nějak si nevím rady.

bzuco73
13. zář 2010

dik baby za názori.....ešte sa chcem opýtať varí niektorá domáce kašičky a z čoho ,aká obilnina?a čo tam pridávate vodu či mlieko?a či 6mes.môže také kaše, nie na večeru ale olovrant či desiatu,alebo niekde medzi 😉 ?dáko sa v tom nevyznám ☹ a nechcem nič zanedbať.

maryanna
13. zář 2010

okej okej🙂

@bzuco73 - ryžová - uvaríš ryžu do rozvarenia, pridáš ovocie alebo nemusíš a máš
ovsená - uvaríš vločky do mäkka a máš, plus ovocie, jogurt ...čo papáte.....ak máš také mini vločky stačí zatliať horúcou vodou
pohánková - ak kúpiš pihánkové vločky tak len zaliať vodou horúcou , ak kúpiš pohánku tak variť chvíľku.....a potom pridať čo chceš do nej...
pšeničná - uvaríš pšeno....
kukuričná - kukuričnú krupicu kúpiš a varíš vo vode ako klasickú krupicu
jačmenná - kúpiš jačmenné vločky a povaríš....
atď

exupery
13. zář 2010

ahojte,mam otazocku:Odkedy sa mozu detom pridavat do jedla cesnak a cibula?

exupery
13. zář 2010

@pavlici ja davam repa,zemiak masko a trocha masla..a smakuje jej....