Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

li_la
8. srp 2011

@martinkaastefanek Ja súhlasím s @med , my sme plne kojení, a s príkrmami sme začali po ukončenom štvrtom mesiaci a všetko je ok. Pekne priberá, papať mu chutí, aj keď asi nie tak ak tvojmu, upravila sa nám stolica a hlavne, nemáme problémy s mliekom, pretože nám už tiež nestačilo.

stvura
8. srp 2011

@med no ved oni uz maju ukonceny 4. mesiac...maly ma podla jej "pasu" 4m a 4t 😉 🙂 , takze uz budu mat ukonceny 5. mesiac cochvilka...xixi...ja som pri prvom striktne isla podla tabuliek, pri druhom to uz nerobim, nakolko sa obavam {zatial to vyzera ze nie je dovod} ze by aj moje druhe dieta bolo taky zly jedak ako syncek. Ten, hoci jedol ako maly uplne vsetko tabulkovo mi od dvoch rokov neda do ust skoro ziadne ovocie a zeleninu {len vo velmi okresanej forme}.

imzadi
8. srp 2011

@sjussi @sova33 my taky krupky bastime, je to teda des likvidovat, ale super sledovat, jak to basti 🙂) a na zabaveni je to super..na ty oplatky jsem se ptala, pac jsme dneska dostali dve krabice...ale asi je necham az po zavedeni ovoce, treba je pridam do presnidavky ...

sova33
8. srp 2011

@imzadi Taky bych je ještě nedávala, přijdou mi tvrdé a bála bych se, že může spolknout nějaký kousek a dusit se.
Možná do té přesnídávky místo piškotů 🙂

martinkaastefanek
8. srp 2011

@med my mame ukonceny 4 mesiac uz skoro ukonceny 5.ty

med
8. srp 2011

@stvura martinkaastefanek píše, že začali už před 2 týdny..., ale já s tím problém nemám, myslím, že OK 😉

imzadi
8. srp 2011

@sova33 jojo, presne tak...ale ovoce jeste vydrzim, aspon ten tyden, pak najedem na presnidavky nebo skrabane 😀
ale uspech, dnes spapal na obed pouze mnou vareny brambor a cuketu, sice jsem to udelala dost ridke, takze pekne bryndal, ale spapal 125 g ... no a mame varino na dva dalsi dny 😀

med
8. srp 2011

@martinkaastefanek ukončený 4. měsíc je, od prvního dne 5. měsíce, takže tento týden teprve začínáte 5. měsíc.... říkám to dobře, ne? U obou dětí jsem to tak měla... teď jste mě zmátli...

martinkaastefanek
8. srp 2011

@med tento tyzden zacneme 6.ty mesiac 😉

med
8. srp 2011

@imzadi No vidíš, šikulka... ono to půjde.

med
8. srp 2011

@martinkaastefanek v pase máš psáno, že je malému 4 měsíce a 4 týdny... jestli je to tak, tak začínáte 5. měsíc... opravdu... teď jste ukončili 4. měsíc... holky, říkám to dobře??? teď jsem to řešila v lékárně, že Nutrilon 2 je od ukončeného 6. měsíce, tzn. od 7. měsíce....

sova33
8. srp 2011

@med Mně tedy přijde logické, že ukončený 1. měsíc je ve věku jednoho měsíce, tedy z toho plyne, že ukončený 6. měsíc je ve věku 6 měsíců (tedy půl roku). Ale odborník nejsem.

imzadi
8. srp 2011

@med dle meho to je takto...proste vek 0+4t je ukonceny 1.mesic, takze 4mesice a 4 tydny je ukonceny 5.mesic ... a teda kupovala jsem ted Bebu 2, tam je taky znacka 6plus, ale davam to uz 14 dnu...no co jsme zacali s prikrmama 🙂)

berenika39
8. srp 2011

@med 😉 končí pátý měsíc, začínají šestý🙂.
malý je na světě 4 měsíce a 4 týdny, tedy celých pět měsíců🙂)).

imzadi
8. srp 2011

ale s tema mesicema to je vecne tema... 😀 kazdej to rika jinak...uz aby detickam bylo vic jak rok 😀 😀 😀

med
8. srp 2011

tak teď jsem z toho ještě víc magor 🙂) To je fuk...

lucy222
8. srp 2011

@imzadi tý jo, 270 ml i s kaší...No, před Tvým prckem smekám... 😅 Jinak i u nás asi příští týden najedeme na 2.příkrm - ovoce...

sova33
8. srp 2011

@med Z čeho? prostě dokud má v pase 4+ něco, je to pátý měsíc života, jakmile tam bude mít 5 měsíců, žije už šestý měsíc.

lucy222
8. srp 2011

@med já mám na ukončený měsíc stejný názor jako
@imzadi
@berenika39 😉
@imzadi myslíš ty křupky ze zdravé výživy? To dáš do ruky a dítko žužlá? Asi zkusím - díky za tip 😉

Jinak dnes jsem uvařila BIO bramboru, MM ji oloupal, já připravila sunárek...No, bramborová kaše vynikající..Malá se ušklíbla a ani náhodou...Do teď nám snědla vše, ale br.kaše ani náhodou...tak jsme kousek odebrali, smíchali s mrkví a také nic...No, příště zkusím udělat řidší 🙂 Je to stejně sranda s nima. 😅

med
8. srp 2011

@sova33 to jo, ale proč mi teda jak mudr. tak v lékárně řekli, že Nutrilon 2 mám dát až za měsíc??? Je od ukončeného 6. měsíce a mám pocit, že jsem to tak dělala i u dcery... ale to máš fakt jedno... logicky zní to, co píšeš...

berenika39
8. srp 2011

@med
mimčo, který se narodí 1.1. má:
ukončený 1.měsíc 31.1.
ukončený 2.měsíc 28.2.
ukončený 3.měsíc 31.3.
atd atd
Každý měsíc, který to miminko odžije, je ukončený. Vtipná byla poznámka, už aby bylo dětem rok...pak je to fuk🙂.

berenika39
8. srp 2011

@med jestli je malé 5 měsíců a 4 týdny, už žije celých pět měsíců a skoro celý šestý...takže šest měsíců je na světě, ukončila šestý měsíc a může v poho N2

sova33
8. srp 2011

@med To nevím, proč ti to řekli, ale v poslední době se nedivím už ničemu.

med
8. srp 2011

Asi mám "mlíko nemlíko" na mozku 😀 Ještě se tu kvůli mě změní téma diskuze 😀
Holky, jaký dáváte kašičky na noc... jaký se vám osvědčily? Já mám nejradši od Hami, protože se dobře rozpouští, ale třeba od Nestlé je hrozná a vůbec mi nechutná...

med
8. srp 2011

@sova33 🙂

sova33
8. srp 2011

@med Nám zatím chutnají od Nutrilonu (rýžová, vanilková a hrušková) a od Hami broskvová.

petuliiis
8. srp 2011

Ahoj holky, stalo se vám někdy někomu, že vám dítko normálně - relativně v pohodě dlabalo a najednou nic? Mě se to děje právě teď ☹ Malá mi už přes týden vůbec nechce dlabat oběd v jakékoliv formě. Mrkvičku, mrkev s bramborem apod. I kupované příkrmy jako mrkev,brambor,kuřecí nebo králík, nebo špenát s bramborem, prostě nic. Dřív jsem do ní tu skleničku jakž takž nacpala, ale teď lžičku dvě (i ty mi vystrkuje z pusiny jazykem) a konec. Ihned začne hystericky brečet... Prakticky to samé s přesnídávkami a bobíkem, uklidní jí jenom Sunar. Je pravda, že jsme začali tvrdě. Ihned na konci 4. měsíce ráno kolem 8,9h mlíčko, pak přesnídávku, oběd, pak bobíka, nebo cokoliv podobného a až do spinkání mlíčko. Nevím co s tím, jak říkám, celou dobu dlabala v pohodě a teď najednou nějaký blok... ☹

sova33
8. srp 2011

@petuliiis Ahoj, nevím, kolik malé je, ale nemůžou to být zoubky?

stvura
9. srp 2011

@med ...hehe, no super ze uz si sa dozvedela ako to s tymi mesiacmi je. A to uz davas kase? Mne sa tie zasa zdaju prilis tak skoro, ale to je tiez vec nazoru. Obe moje deti zacali kase az asi dva mesiace potom co uz jedli, t.j. v osmom mesiaci.
@petuliiis moze byt ze zubky. Pripadne moze citlivo reagovat na zmeny pocasia {moja mi to tiez robila}. Skusaj dalej, vsetko sa ukludni, pripadne sa vrat o krok spat a zacni znova s cistymi prikrmami, vyluc mliecne prikrmy {nepisala si kolko ma mesiacov mala, mliecne su od ukonceneho 6m pre nedojcene a ukonceneho 8m pre dojcene deti} aby ju nezahlienovali.

med
9. srp 2011

@stvura Kaši jsme zavedli asi před týdnem, protože se v noci budil najednou 3x, to se nedalo... s dcerou jsem taky s kaší začala později, ale koukala jsem tady v diskuzi, že někdo zavádí kaši i dřív než zeleninu.