Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
18. čer 2010

ja nesuhlasim s hathor 😀 niekoho proste zapeka aj ked na prikrmy pripraveny je,. niekoho nezapeka nic, niekto len malo pije tekutin 🙂

bubelko
18. čer 2010

suhlasim s latviou 🙂
inak u nas mali a maju napriklad banany opacny efekt ako normalne - jonas po nich kaka ako divy 🙂

icerna
18. čer 2010

ahojte,moju malu tiez zapeka hlavne z mrkvy 😒 a tiez tak kakava obcas,ze az place ☹

maryanna
18. čer 2010

banány sú všeobecne také, že upravujú črevnú flóru teda ak má niekto zápchu tak mu to rozriedia, a ak hnačku tak zasa zocelia........a fakt to platí, mám odskúšané🙂
a mne napr včera malý zjedol dva banány naraz a dnes kakal krásne a nič tvrdé....

lenocka23
18. čer 2010

no skusim banany, casom sa mozno dopracujeme aj k nejakemu ovociu nie "dovozovemu"... 🙂

bubelko
18. čer 2010

@maryanna > asi to fakt tak bude, lebo u nas zapekalo z mrkvy a ked som zacala davat jablko s bananom, tak sa mu to tak skvele pohlo. teraz vzdy, ked vidim, ze je tuhe, tak pridam do ovocia banan, a uz to ide 😀

gloria78
18. čer 2010

maryanna - je to určite veľmi individuálne, ja mám zas odskúšané, že z banánov stolica tuhne 😉 a nikdy inak ☹

maryanna
18. čer 2010

@gloria78 no áno, sú nejaké všeobecne platné veci, ale každý sme iní takže niekomu niečo zaberá inému nie....treba skúsiť a časom človek zistí že komu čo.....my sme mali slivkovú šťavu a nezdalo sa mi žeby to ním preletelo, ale teraz sme mali hroznovú len tak na pitie a kaká pekne.....takže tiež indivindi

latvia
18. čer 2010

my to mame rovnake ako u glorie 🙂 zapekanie a nic ine.cela rodina

gloria78
18. čer 2010

latvia, veď to! celá rodina ☹ keby sa to aspoň nededilo 🙂 🙂 🙂

latvia
18. čer 2010

ja som nepocula zeby banan reagoval obojako 😅

bubelko
18. čer 2010

@latvia > ani ja som o tom nepocula, ale u lukasa zabera, ked ma hnacku a jonasovi zase pohana, ked ma tvrdu 😀 takze nieco na tom moze byt 😉

latvia
18. čer 2010

@bubelko ja som myslela to, ze ak ma jeden a ten isty clovek hnacku, tak zahusti stolicu a ak tvrdu tak ju zmakci.....lebo tak som to pochopila.....ci to tak maryanna nemyslela? 😅 akoze beriem ze u jedneho zapeka, u druheho prehana, to hej 🙂

maryanna
18. čer 2010

@latvia áno si to správne pochopila....banán upravuje flóru črevnú aby to bolo tak akurát, ale jasné nemusí to u každého platiť.... u mňa hej, aj u nás v rodine to platilo, u malého neviem ešte...

latvia
18. čer 2010

@maryanna to vies, ja chcem mat od vsetkeho zdroj 😉 mas nejaky link kde to pisu?

maryanna
18. čer 2010

@latvia hm nemám, ale možno by som našla......ak by som sa pohrabala na nete....

latvia
18. čer 2010

ak budes mat cas tak sa pohrab 🙂

maryanna
18. čer 2010

@latvia jedna lekárka na www.omimine.cz - Banány môžete papať ďalej. Banány robia stolicu práve optimálnou. Keď vás zapeká, tak ju zvláčňuje, keď máte stolicu riedku, tak ju zahusťuje.

a ešte som sa dozvedela že podľa toho aký banán sa papá či zrelší alebo nezrelší že podľa toho sa upravuje stolica...
večer budem mať viac času tak pohľadám nejaké dôveryhodné linky o banánoch

bubelko
18. čer 2010

@latvia > ja som si stala na kabli 🙂 ja som to pochopila, ze u jedneho tak a u ineho onak 😀

maryanna
18. čer 2010

@bubelko ako veď keĎ banán má takú obojakú funkciu tak u niekoho sa prejaví len jedna a u druhého iná, ale to dokazuje tiež že banán je obojaký...keď u jedného tak a u druhého tak lebo sú potraviny čo len upchávajú a tie čo riedia.....

bubelko
18. čer 2010

@maryanna > to ano, to je ok, ale nemyslela som si, ze moze obojako fungovat u jednej osoby - tak ako to pochopila latvia 🙂

maryanna
18. čer 2010

jáj no jasne....chápem 🙂

aaronka
18. čer 2010

Ahoj holky, chtěla bych malé udělat pudink. Vím, že můžu zahustit kukuřičným škrobem, ale nevím, jaký použít. Je nějaký BIO, nebo můžu použít Gustin od Dr. Oetkera, nejsou tam Éčka?

datkova
18. čer 2010

@aaronka u vás nepredavaju bb puding?

aaronka
18. čer 2010

@datkova
@datkova co to je bb puding?

hathor1231
18. čer 2010

@latvia asi som sa uz poanglictila,ale tu sa to fakt uvadza ako dokaz nepriparvenosti na solid food. ja som sa toho tiez riadila. nasla som aj na nete 😀 len sa nemam cas s tebou hadat 😀 vecer,ked ulozim malu 😉

Your baby may act interested in solid foods before he is developmentally ready to eat them. A baby’s intestinal tract may not be fully developed before 6 months. Introducing solid foods before your baby’s body is ready to handle them can cause constipation, gas, and stomach pain.

Read more at Suite101: Is Your Baby Ready for Solid Food?: Signs That Your Infant is Ready for Solids http://infantstoddlers.suite101.com/article.cfm...

netvrdim,ze to plati pri bananoch,cucoriedkach atd. ale ak to chuda zapecie total zo vsetkeho (jablko,hruska) ,tak by som solid, ja osobne, isto prehodnotila... ja som sa na to aj zamerala ako mi lekari kazali- ak bude nadmerne grckat,prehanat ju alebo naopak zapekat,vyhadze sa,tak treba byt opatrny...

erikasadek
18. čer 2010

@aaronka nevies co je to BB puding?? 😀 este za komunizmu bolo dostat. detsky puding.. 😉 kakaovy. 😉

lin18
18. čer 2010

Ahoj holky, chci se zeptat za jak dlouho se může objevit alergická reakce na potraviny v podobě kopřivky. Kuba zatím zvládal všechny ovocné přesnídávky a zeleninové příkrmy bez problémů, ale dneska jsem objevila na bříšku pupínky...pár má taky kolem pusiny. Problém je, že nevím z čeho. V pondělí jsem mu dala poprvé přesnídávku v kelímku Sunárek...jablko a banán. Jablko a banán jedl už předtím bez problémů ale ve skleničkách od Hippu. A včera dostal poprvé maso....jenže i se zeleninou a byla tam petrželová nať, kterou předtím ještě neměl. Tak teď nevím jestli to může být na ovoce kvůli změně výrobce anebo na tu nať.
Díky

erikasadek
18. čer 2010

@lin18 s vlastnej skusensti ti mozem povedat ze , aj ked bude jest banan jablko mozno aj par mesiacov bez problemu , tak jeden den sa vyhadze a nebudes najprv chapat ze prave to bolo nieco co papa dlhsie; 😒
moze hocikedy.. 😉 aj ked doteraz dobe reagoval..
vsetko vysad a zacni davat len jednu vec kazdy den;. proste od zaciatku a pozoruj kazdy den reakciu , vinnika najdes do tyzdna;. 😉
u na sto bolo do 2 kedze u nas sa zacal vychazdovat po roku a pol a jedeniu vsetkeho , takze trebalo dlhsie vynechat kazdu potravinu..
zapisuj si..
osobne si myslim ze petrzel to nebol 😉

latvia
18. čer 2010

@rimmelhathor 😀 no vidis jak ti to ide 😀 este by ma zaujimal mechanizmus "pripravenosti" alebo "nepripravenosti traviaceho traktu. kedy pride ten bod zlomu?? ze 2 tyzdne pockam a uz? 🙂