Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
10. črc 2010

@bibione krupky vetsinou ze zdrave vyzivy bud kukuricne, jahlove nebo ryzove (nevim jake dalsi jeste jsou, tyhle mame my). Je to jen cista ta mouka a voda. Prirozene bezlepkove, zadna sul nebo neco jineho (ale je treba se podivat na slozeni). Nas se na nich naucil krasne hryzat a zvykat 🙂 Ja je davam radeji nez rohlik, ten tak max jednou tydne, je v nem sul a kde co..

sussanah
10. črc 2010

@bibione takze v podstate od zacatku prikrmu je muzes dat 😉

bibione
10. črc 2010

@sussanah dakujem 😉

maryanna
10. črc 2010

@bibione ja som včera môjmu kúpila ako zábavku do rúčky si pocmúľa požužle a niečo aj spapá.....
sú to kukuričné chrumky NEsolené...neviem či poznáš niečo ako HAMKY čo boli len boli solené...a tie nesolené sú rôzne nájdeš v bille, tescu, kauflande......stoja pár korún.......sú bezlepkové a bezvaječné, je to len kukuričná krupica a vzduch:F:DD:

bibione
10. črc 2010

@maryanna parada,to som myslela,ze ake teda mam kupit 😅 ,takze hamky hej? no budem kukat 😉

maryanna
10. črc 2010

@bibione no neviem či konrétne hamky sú nesolené ale ten vzhľado majú chrumky ako kedysi hamky.....ja som kúpila teraztaké v priesvitnom obale a na obale nakreslené mickey mouse...a mali solené aj nesolené....

bibione
10. črc 2010

@maryanna hlavne je,ze take moze 🙂 to uz sa poobzeram co najdem co moze 😉 to bude radosti,ked to zacne pchat do pusy 😀 ozaj...aj vase deti vam lezu do taniera? len tak na okraj

sunea
10. črc 2010

Kukuricne chrumky maju vo vacsine predajni Zdrava vyziva (maju aj pohankove, ryzove, jahlove..), ale poriadne "chrumy" 😀 , hrube, poriadne nafuknute, maju v Lidli (nesolene), balenie 110 g.

luciferova
10. črc 2010

@sussanah ano drzi sa, ale uz sa pusta a potom sa cuduje, ked spadne na zadok (niekedy si aj hlavicku udrie...)
@bibione nehodis foto? 😀

bibione
10. črc 2010

@luciferova aha jasne...ja ze uz som dala 😉 idem popridavat

pampuch333
10. črc 2010

ahojte, viete mi poradiť nejaký recept pre 7-mesačné dieťa z kelu ? Ďakujem 🙂

mia1111
10. črc 2010

@pampuch333 - fúúúúha, kel by som 7-mesačnému drobcovi nedávala ani náhodou. Kel predsa nadúva, ten odporúčajú až v 18mesiacoch... ak ti pomôže, pridávam tabuľku...

latvia
10. črc 2010

@mia1111 v tej tabulke je par zavadzajucich veci 😅 (ked zavriem oci nad rozdelenim dojcene a nedojcene 😝 )

nechapem preco ryza pohanka a kukurica sa moze davat az od 6.mesiaca, takisto proso od 7. kedze je bezlepkove 😕 takisto soja je od roku, kdezto deti alergicke na BKM jedia skoro vsetko sojove 😝
taktiez sa mi nepacia slivky ktore su zaradene az po 18.mesiaci 🙄

mia1111
10. črc 2010

@latvia - nikde som nenašla inú tabuľku, tak sa skúšam riadiť približne podľa tejto...aj keď úplne striktne to nedodržiavam. Ten kel by som mu sama asi ešte nedala... ale tú ryžu aj kukuričnú kašu som ja osobne dala až po ukončenom 6.mesiaci - stále kojím... 😉 . Asi je to na každej mamine. Mám kamarátku, ktorá už dávala dieťaťu o mesiac mladšiemu, ako je môj syn, jesť asi všetko, vrátane klobásky...to nepochopím, ale je to jej vec... 😉. Slivkovú presnidávku bio mám kúpenú, dám ju určite skôr, ako po 18.mesiaci, ale slivku ako takú (čerstvú) - až o rok...

latvia
10. črc 2010

@mia1111 to je dobre ze kojis 🙂 kojenie s tym nema nic

mia1111
10. črc 2010

@latvia - to som myslela tak, že sú maminy, ktoré začali s príkrmami už v 4.mesiaci (tie čo nekoja) a preto všetko dávajú detičkám skôr, ako napr. ja... to je jedno

latvia
10. črc 2010

@mia1111 ja viem ze si to tak myslela 😉 ja nerobim rozdiel medzi kojenymi a nekojenymi

luciferova
10. črc 2010

@latvia ale asi by sa rozdiel robit mal, nie? a ak nie, ta preco nie?

mia1111
10. črc 2010

@latvia - to vieš, ja som ešte len mama - začiatočníčka 😉 ... ja tiež nerobím rozdiely, ale napr. keď sa chcem porovnávať s tou spomínanou kámoškou - tak u nás je rozdiel evidentný 😉 . Chcela som len pomôcť pampuch333

latvia
10. črc 2010

@mia1111 dufam ze som ta neurazila, mam len iny nazor, diskutujem, nechcem ta zhadzovat 😅 je super ze pomahas, ja som len chcela vyjadrit svoj nazor k tej tabulke 😉 dufam ze nevadi

@luciferova neviem preco by sa mal robit rozdiel. traviaca sustava aj vylucovacia je po 4. mesiaci pripravena na prikrmy rovnako u kojenych a nekojenych (teraz tu nehovorim o nutnosti zacinat po 4.mesiaci,aby si niekto zle nedomyslel), to hovoria odborne studie eurpskych gastroenterologov. samozrejme, kojennie do 6.mesiaca sa odporuca, o tom sa hadat nejdem, to je proste fakt.

luciferova
10. črc 2010

@bibione uz som dala 1 foto aj ja 🙂 ale kuk rychlo, lebo ju chcem zmazat 🙂
@latvia mas pravdu. mna len zaujimal tvoj postoj 🙂

mia1111
10. črc 2010

@latvia - neurazila, len diskutujeme, každý má právo vyjadriť svoj názor... 😉

bibione
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
latvia
10. črc 2010

😀 pardon,ale ked uz mam nejake povinnosti, tak nemozem zatvarat oko 😉

luciferova
10. črc 2010

jaaaaj latvia, ty si admin? to som nevedela 😀 😀 😀 😀 oki, maz co sa ti nepaci 😉

luciferova
10. črc 2010

Ja som bola prekvapkana, ze to bolo v momente prec 😀 ale uz mi to je jasne😉

Apropo - poradte, cim vyprat skvrny od prikrmov - konkretne mrkvy?

bibione
11. črc 2010

@latvia trosku prehnane,nie? jedna veta nieje odbocovanie 😕

maryanna
11. črc 2010

@luciferova ahoj, vraj to ide Arielom na škvrny, chystám sa tiež kúpiť, ten gél čo je alebo po novom tie kapsule či ako....
@mia1111 ja si tiež myslím že tie veci sú prehnané a robiť si jedálniček na základe letáku od hami by som v žýivotednerobila...skús si pohľadať info aj inde.....my papáme dosť prísne, pomaličky, a ani žiadne piškóty nedávam ani nič ako iné mamky alee slivky až o 18 mesiaca? my sme už slivky papali.....a kel je v pohode vhodný od začiatku, veĎ je kooopec zeleniny čo nadúva takže teraz nemajú deti nič jesť?